There's the whole Universe to have fun. Stay or run?

HomeHome  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Most történik
∇ 2019.01.04 - Jump City: Robotméhek támadták meg a belvárost. 3000 ember fertőzött, egy harmada már halott vagy haldoklik. Kijárási tilalmat rendeltek el.
∇ 2019.01.05 - Gotham City: A termőföld öntözővizét megfertőzték. Magas koncentrációjú idegméreg vegyült a vízbe. Batman minden erejével azon van, hogy reggel ne induljon be az automatikus öntözés.
∇ 2019.04.30 - Central City: A Testvériség eltakarító törekvései kudarcba fulladtak. Mind az Időtlen Szépség, mind a Vér Hordozója túlélte a gyilkossági kísérletet, azonban a város fizette meg ennek az árát. A nyomornegyed fele összeroppant a reá dőlő épülettől. Még zajlik a kutatás túlélők, illetve holtak után. Felújításról még csak nem is beszélnek.
∇ 2019.05.01 - Jump City: Valaki csúnyán elbánt a várossal. Méhek tucatjai gyilkoltak a belvárosban, felelőst még nem találtak minderre. Az érintett részt karanténba zárták, néhányan fogtak el robotméhet, mely segítség lehet egy ellenszerre, mielőtt majdnem 4 ezer ember pusztul el. Az idő most nagyon nem barát. UPDATE: Cyborg elbukott, a gyilkos méhek több száz ember halálát okozták, ellenszer még sehol, egy-két embernek talán sikerült elfogni egy-egy példányt. A városban hírzárlat van, a kórházak és a hullaház is tömve van.
∇ 2019.09.13 - Gotham City: Deathstroke megbízást kapott Ivy likvidálására s bár teljesen eliminálni nem tudta, de kellően sikerült megzavarnia a növénynőt ahhoz, hogy menekülnie kelljen. Ivy otthona porig égett, benne rakás zsoldos holttesttel készül a jövő termőföldjének amit azonban a Zöld anyja most nem tud figyelemmel kísérni. Slade nyomására egy ideig kénytelen Jump Cityben meghúzni magát, de ez nem jelenti azt, hogy világmegváltó terveit feladná... (játék kronológiailag ez után következik Jump city elesése a robotméhek által)

Chatbox
Oldalunk
Latest topics

» I like chaos
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Emptyby Amor Yesterday at 15:36

» Nidhogg
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Emptyby Natalie Kriess 2019-10-15, 16:03

» Dinah Firkái
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Emptyby Dinah Laurel Lance 2019-10-13, 10:53

» Song of our lives - Taemi
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Emptyby Satomi Kubo 2019-10-12, 11:58
Statisztika
Hatalmi Harcok
Gotham

Slade
Villian
Metropolis

Név
Titulus
Central City

Faye
Hero
Star City

Név
Titulus
Jump City

Ivy
Villian
Atlantis

Név
Titulus
Top posting users this month
Natalie Kriess
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Poster15Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Poster13Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Poster18 
Amor
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Poster15Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Poster13Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Poster18 
John Constantine
Clark Kent
Hekaté
Miyagi Yazuhiro
Kara Danvers
Dinah Laurel Lance
Tinder Baara
Seheroth
Music

Share

Unnatural Selection - Ivy & Constantine

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Origin12Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Bushpi10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Oracle11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Baaatp10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Two-fa11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Dcunit11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Olipic10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Sladep10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Bats_a10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Wondip10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Dickst11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Mobius11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Nov12011
Hozzászólások száma :
294

Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2018-12-05, 17:18

"Csak még egy kérdés!

"A nemzetközi helyzet
egyre fokozódik"

©️️️️️️

Talán nagyon alulbecsülném a mi kis szellemi teniszezésünket, ha azt mondanám, hogy ennél jobb csapatépítő tevékenységet el sem tudnék képzelni két ennyire különböző személynek.
Tény és való, hogy a kívülállók számára inkább hathat a dolog egy egomániás adrenalinfüggők számára összerakott TV-s rapid randinak, de azzal nem lehet vádolni minket, hogy nem élvezzük a közös munkát.
Az egyre csak fokozódó adok-kapok szép lassan oldja Ivy általános elutasító jellegű viselkedését és az arcán szétterülő mosoly lassan átterjed a szemére is. Nem ritka, hogy ilyen hatással vagyok a kiszemelt partnereimre, de az esetek túlnyomó többségében sokkal kevesebb munkát beleölnöm abba, hogy beindítsam a vérkeringést az ágyéki szakaszon.
A szerencsével kapcsolatos megjegyzésére nem kontrázok vissza. Vitatkozni ugyan tudnék, hogy a gyorsan vágó eszem és a jól megválasztott szavaim mennyire nincsenek köszönőviszonyban a szerencsével, de a tekintetében lévő újfent érdeklődést nem szeretném elrontani azzal, hogy minden csörtét én próbálok megnyerni. Úgy sokkal vonzóbb leszek a számára, ha magától jön rá és nem én dörgölöm az orra alá, hogy igazam van.
- Én nem leszek semmi jónak elrontója. - húzódik egy apró mosolyra az arcom miközben megeresztek egy pajkos kacsintást
Még mindig áldom az eszemet, hogy magamra mondtam azt a varázst. Nélküle nem lenne ennyire kiegyenlített ez az incselkedő adok kapok, de nagy eséllyel hasonlóképpen alakulna ez az este azután is, mint ahogy fog. Ennek ellenére valahol mégis jól esik tudni, hogy nem kémiai hadviselés miatt kerül kilátásba, hogy Gotham Édenkertjében tehessek majd egy alaposabb felfedezőtúrát. A szó szoros és átvitt értelmében is.
- Túl sok bűvésztrükköt nem kell majd bevetned ahhoz, hogy megtudd. - riposztolok a páros sportokkal kapcsolatos replikájára
Azt hiszem ez után a szóváltás után nyugtázhatom, hogy az erőmű utáni programunk ezennel fixálódott és egyikünknek se lesz ellenére az a néhány röpke óra, amit még egymás társaságában fogunk eltölteni azután, hogy letudjuk Holland békemisszióját.
- Ha nikotinnal és az alkohollal való heves barátkozás is beleszámít a döntések következményeivel való birkózásba, akkor annyira talán nem is állok rosszul.
Miközben tekintetével végigmér újfent érzem az ingert, hogy rágyújtsak, de most már a mozdulat megkezdése előtt sikerül leállítanom magamat, hogy elkezdjek kotorászni a zsebemben.
- Eddig is megoldottam valahogy.- vonom meg a vállam
Úgy tűnik, hogy a felsőoktatásban már mindenhol a program része lett a filozófia alapjainak oktatása. Legalábbis az előbbi mondatai arra engednek következtetni. Egy hangyányit talán túl éles témaváltás, de ha van annyi türelme, hogy  a zombiinvázió után gyorsan letoljak hat sört, akkor nem fog rossz partnerre találni bennem ezen a téren se.
- Bármennyire nincs kedvem lekerülni oda, de azt el kell ismernem, hogy pompásan mutatnánk Lucifer trónusán.
A biztonsági szavas heccelődésre csak eleresztek egyet a kedvesebb mosolyaim közül.
- Egyre kevésbé kell biztatnod arra, hogy így tegyek.
És már megint simogatjuk egymás libidóját...
- Fele ennyire sem szórakoznánk jól, ha nem lettem volna ennyire előrelátó, aranyom. - eresztek el egy újabb szemtelen kacsintást Ivy felé - Személy szerint én még sajnálnám is, ha a bájporoddal csavartad volna el a fejemet. Mindketten kevesebbek lettünk volna néhány igazán minőségi élccel és elmés visszavágással.
Valahogy nem lep meg, hogy a Karácsony nem tartozik a legkedveltebb ünnepei közé. Körülbelül úgy érezheti magát akkor, mint egy szakmámbeli Salemben. Vagy Copperfield és Uri Geller sarlatánkodásai láttán.  Nem tudom neki felróni, hogy másképp éli meg az az egész plagizált szeretetpropagandát, mint a legtöbb ember.
Bár az figyelemreméltó, hogy nem siklott el a cserepes fenyő részlete felett. De mint mondtam, nem is áll távol tőle annyira a nyomozósdi.
- Nem vagyok én akkora surmó, mint amilyennek tűnök. - a mostani mosolyomban már inkább a barátságosság dominál, mint flörtölés - Inkább a spontán dolgok híve vagyok, de ha már ennyire kíváncsi vagy rá... Csinálnánk vegyvédelmi ruhás ACE Chemicals mézeskalácsfigurákat, akiket a nyakuknál fogva lógatnánk fel a fenyőfára dísznek, vacsoráznánk valami fogunkra valót, az ajándékok átadása után meg tartanánk egy Bolygó Kapitánya maratont.
No de hogy foglalkozzunk egy kicsit a cselekménnyel is, térjünk vissza a zombik kérdésére is.
Ivy a csapda elrejtésének ötletét még beszéld közben meggondolja. Lehet, hogy nem a megfelelő szót használtam és ez kicsit bántja az lelke öko részét (vagyis egészét), de nem úgy tűnik, hogy ne tudna felülemelkedni egy ilyen apró kis fricskán. Főleg nem az eddig elhangzottak fényében.
Vagy egyszerűen csak használta a PhD-ját és rájött, hogy egyet csapdába csalni könnyebb, mint egy egész hordával hadakozni.
Az eltűnésünk lehetett a végszót, amire a visszatartó varázslat várt. Ahogy befordulunk a sarkon  hallom, hogy az egyik véglény hangos puffanással zuhan ki az ajtó és terül végig a linóleumozott padlón.
A turbina terembe visszaérve hagyom Ivyt munkának látni, amíg én eltorlaszolom magunkat az ültetés idejére. Valahol a lelkem legmélyén még le is nyűgöz az a gyakorlottság, amivel a megfelelő formába és irányba terelgeti a magokat, amik néhány másodpercnyi intenzív növekedés után tökéletesen lemásolják annak az ábrának a vonalait, amit majd egy órája skicceltem fel A Zöld eme agresszív, bár felettébb vonzó fizikai jellemzőkkel bíró ügynökére.
- Nem hiszem, hogy különösebben meghatná őket a Répamanus újabb botránya, a Brexit vagy a kelet-európai antiszemita propaganda. - válaszolok neki a szellemesség és a cinizmus furcsa keverékével - Mit szólnál ahhoz, ha senkinek sem kellene közvetlen belegyalogolni a veszélybe?
Az eddigiekhez viszonyítva néhány fokkal komolyabban nézek rá, majd elkezdem vázolni a tervemet.
- Meg tudom oldani, hogy asztrálkivetülésként tudj eléjük kerülni. - magyarázom neki a tervet - Így nem kellene kockáztatnod azt a szépen ívelt csípődet. Annyi hátránya lenne, hogy addig a tested öntudatlanul lenne itt velem. De megígérem, hogy a levelekhez csak akkor nyúlok, amikor már nem fenyeget minket életveszély.

Magic.

The ultimate tool with the ultimate

sacrifice.

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-09-12, 22:03-kor.
Vissza az elejére Go down
Pamela Isley

Pamela Isley

Plecsnik :
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Origin12Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Bushpi10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Oracle11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Baaatp10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Two-fa11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Batsyp10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Olipic10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Sladep10
Hozzászólások száma :
107

TémanyitásTárgy: Unnatural Selection ~ Constantine & Ivy   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2018-12-16, 21:48

J.C. & P. I.©️
I'll curl your toes...
Nézzenek oda. A végén még kiszedik belőlem – harapófogóval, de kiszedik – hogy ezt a mentális ping-pongot én valahol a lelkem egy élhető, sötétség által be nem lakott sarkában még élvezem is. Az illetők, azt kell, hogy mondjam, nem tévednének, de csakis azért nem adok mindennek hangot, mert gondolok az én szőke Columbo-m lelkivilágára, és nem szeretném, ha a szavaim esetleg felturbóznák az egóját. Ha már az IQ-ja állandó. A feleletre csak lemondón legyintettem, de még őriztem az arcomon a kacsintás kiváltotta mosolyt.
- Hogyne, hogyne. Szerintem mindketten még mellékelt ábra nélkül is el tudjuk képzelni, hogy miféle szorult, és leginkább életveszélyes helyzetekből húzott már ki az a te késélű agyad. Lapozzunk, kedvesem.
Indítványoztam. Nem mintha nem élveztem volna az élcelődést és a szellemi nyelv köszörülést, de ha valóban minden riposte-ra felel, és felelek magam is, sosem jutunk el az ágyig. No, meg úgy nem mellesleg épp azért döntöttünk a kooperáció mellett, hogy megtisztítsuk Gotham vízerőművét, és vajmi kevésbé venné ki magát jól a holnapi hírekben, ha arról tájékoztatnának, hogy épp emiatt az oly szórakoztató randi gyorstalpaló miatt vallottunk kudarcot. Hé, legalább jól éreztük magunkat. Megérte.
- Megkönnyebbültem, hogy ezt mondod, kedvesem. A bűvésztrükkök amúgy sem az én fortém. – csempésztem bele a feleletembe egy mostanra bizonyosan nem is annyira pimasz élt. Azt hiszem, különösebb finomhangolást nem is igényel ez az alakulgató egyéjszakás kaland, mindketten tökéletességgel egyetértünk két dologban: az egyik, hogy minden kétséget kizáróan meg fog történni, s a másik: hogy tartozunk egy köszönetmondással Hollandnak. Ha nem is kézfogással és hajbókolással, de egy finom biccentéssel mindenképpen. Elismerő grimasszal nyugtázom a mélypontján való gyors túllendülést. Nem is kellek én ide.
- A humorérzéked, az a száraz és brit a helyén, úgyhogy nagy baj tényleg nincs, kedvesem. Persze, hogy megoldottad. És meg is fogod.
Azt már inkább nem tettem hozzá, hogy legfőképp azért, mert mást nem igazán tehet. Vagy cipekedik tovább, vagy feladja. Általában lefoglaltak a saját világmegváltó, illetve leromboló céljaim ahhoz, hogy odafigyeljek a mások nyűgjeire, meg úgy en bloc nem osztogatom boldog-boldogtalannak az empátiámat, de ha tényleg ettől lesz jobb kedve, és még az alkoholt is állja, én meghallgatom. Rajtam ne múljék. Bár nem ebből van diplomám, én egy másfajta doktor vagyok, de amíg ez őt nem zavarja, addig engem sem fog. Belefeledkeztem egy pillanatra a brit okkult nyomozó által felfestett képbe.
- Maga a megtestesült tökély. Mondanám, hogy kész mennyország, de az paradox volna, úgyhogy kénytelenek vagyunk kiegyezni az elsőben. Hízeleg a gondolat, hogy az élők a halálom után sem nyughatnak békében.
Tovább is ábrándoztam volna arról, hogy miféle pokolbéli növényekkel egészíthetném ki az én kis édenkertemet, de már tovább is lapoztunk. Sőt. Egészen melegre sikeredett mosollyal térítem vissza a kapottat.
- Mertem remélni. És bár valóban szórakoztat ez a mi kis személyes vívó párbajunk csörtékkel és riposte-okkal, azért azt nem mondanám, hogy egyhamar túl fogok lendülni ezen a te bűvésztrükködön. Intrikus vagyok, ki nem állhatom, ha az orromnál fogva vezetnek. Ettől eltekintve óhatatlanul is vissza-visszakalandoznak a gondolataim, és nem tudok szabadulni a kérdéstől, hogy vajon mi késztetett arra, vagy hát miben reménykedtél, amikor magadra mondtad azt a bűbájt. De az már igaz, és azt meg kell hagyni, hogy nem tudtál volna a brit rágós humorodra koncentrálni, ha hagyod elcsavarni a fejed.
Nem tudom, miért nem lepett meg, hogy nem volt képes elengedni ezt az egész karácsonyos dolgot. Talán mert megérezte, hogy szívességet tett volna nekem vele, és direkt hergelni akar vele, gondoltam én magamban, de végül az állított dolgok teljes ellentétei voltak annak, amit elgondoltam. Ha képes lennék rá, már azt mondanám, majdhogynem elszégyelltem magam.
- Lassan kénytelen vagyok magam is elhinni… - mosolyogtam rá ferdén, ami a felsorolásra kiszélesedett, majd kuncogásba, végül nevetésbe fulladt. – Na, ezért nem karácsonyozik veled senki. De engem meggyőztél. Ha még nincs randid karácsonyra… Tudod – kacsintottam rá csábosan.
Hátrakaptam a fejem, ahogy hallottam a zselészerű falat leomlani, és a halottizéket elszabadulni, úgyhogy meg is szaporázom a lépteimet, és fedezékbe vonulok a szőke Columbo-val. Felkészültem erre a trükkre, minden készen állt, és bár tudtam, hogy sok energiát fog felemészteni, minden koncentrációmat és energiámat összeszedve tettem a dolgom. Először csak egy, majd még egy, és még egy fás szárú lián bukkant elő a földből a legkülsőbb és legnagyobb kör három különböző, de mértanilag szimmetrikus pontján, és a mintát gyönyörűen követve futottak körbe, hogy végül összeérjenek. Ugyanezt a manővert még egyszer, egy kisebb körrel is elvégeztem, aztán jött a különös kétágú csillag – ennek kétszer kellett nekiveselkednem – senki nem mondta, hogy jó a térlátásom – mire sikerült, majd azon belül egy kisebb Dávid-csillag, és remélhetlőleg készen is vagyunk.
- Így megfelel, vagy még változtatnál rajta… ? – kérdem, míg diszkréten letörlöm a verejtéket a homlokomról.
Ha kell rajta változtatni, vagy korrigálni, még villámgyorsan elvégzem, bár hazudnék, ha azt mondanám, mindez nem erőltetett meg egy cseppet sem. Az újabb élcelődésre csak egy jelentőségteljes pillantást küldök neki.
- Nagyon szellemes, Mr. John Isztambul. Több komolyságot, ha kérhetek.
Annyira nem lelkesedtem az ötletért. Persze, jól elcseverésztünk, röhögcséltünk mindenféle apró hülyeségen, de azért, hogy az ő kezébe helyezzem az állapotomat? Ha még attól félnék, hogy visszaélve a helyzettel magáévá tesz, de nem! Nem is tudom, mitől tartottam olyannyira. Talán attól, hogy ez az egész egy mágikus kóma, amiből ki tudja, felébredek-e vagy sem. Miért kellett volna megbíznom benne?
- Tudod egyáltalán, mit csinálsz? Biztonságos az a vacak egyáltalán… ?
Talán most először volt érezhető stern és magabiztos hangom egy fiatal fruska módjára félelemtől reszketni.
- Tényleg csak akkor, ha nincs más mód… Akkor… Akkor.

Szószám: 899 szó | Isztambul | Megjegyzés: I'm back bitchez

Van még valami a tarsolyodban, vagy ágyba bújhatunk, kedvesem?

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Origin12Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Bushpi10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Oracle11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Baaatp10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Two-fa11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Dcunit11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Olipic10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Sladep10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Bats_a10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Wondip10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Dickst11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Mobius11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Nov12011
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2018-12-19, 16:56

John Constantine

Poison Ivy

©️️️️️️

Azóta nem volt ilyen vérpezsdítően szellemes szópárbajban részem, hogy Zeddel nekiálltunk kinyomozni, hogy hova a fészkes fenébe tűnt az unokahúgom Gemma. Abban az esetben sem volt éppen egyszerű az ügy megoldása, de épp úgy jutott időnk egymás szóbeli vetkőztetésére, mint a nyomok összerakására.
Régi szép londoni idők.
Bár nem kellene, hogy nosztalgiával töltsön el a mostani helyzet, de az Ivyval való csipkelődés felidézi bennem ezt a többé-kevésbé kellemes emléket.
Egyre inkább látom az arca és a szeme folyamatosan változó kifejezésén, hogy a szavaimmal sikerül olyan ajtók zárját feltörnöm, amiknek a meglétéről talán el is feledkezett ez a fitos orrú, vörös Gaia.
Átfut a fejemen, hogy Batman talán eddig rossz végéről fogta meg a vele való kakaskodást. Ha nem úgy viselkedne a nőkkel, mint egy szuperhősnek állt Jamie Dornan, hanem figyelembe venné a - kevésbé gender semleges kifejezés híján - női jellegzetességeiket, talán sokkal könnyebb lenne a dolga és sokkal alacsonyabb a hölgyek visszaesési indexe.
Jót tenne neki is, a női ellenlábasainak, meg az Arkham statisztikáinak is.
Bár az elmésségemet kitárgyalása egy jóleső pont, de láthatóan már kicsit untatja Ivyt a téma. Legalábbis tudatosan. A pajkos mosolya és a szeme vidám csillogása egészen másról árulkodik. Látom a szavai rejtett jelentését és azt kell mondjam igaza van.
Beleegyezően megvonom a vállamat, miközben belátom, hogy az aktuális probléma megoldása sokkal közelebb fog juttatni ahhoz, hogy leszedegessem róla a ruháját alkotó leveleket, mint az önfényezés bármilyen formája.
Négy évtized után lassan meg kellene tanulnom a dolgok fontossági sorrendjét elsőre felismerni.
- Pedig a kacsóid meglennének hozzá. - ütöm tovább kicsit a vasat akaratlanul is
Ennyit arról, hogy nem hátráltatom a közös munkánkat a felesleges flörtöléssel. Az este későbbi része már a tíz parancsolat módján van megörökítve és nem kellene tovább farigcsálni azt a kőtáblát, de nem tudom megállni, hogy egy kicsit cizelláljam a munkámat.
A megküzdési mechanizmusaim boncolgatása éppen jó irányba tereli a témát. Legalábbis bezsebelek Ivytól néhány bókot, ami valljuk meg elég nagy szám, ha figyelembe vesszük, hogy alapvetően milyen habitussal viseltet a szaporulatfenntartók másképp vonzó része felé.
- Tény, hogy a humornak álcázott önostorozásért már kellett volna kapnom valami díjat. - suhan át egy keserédes mosoly az arcomon
Valahol talán az a legnagyobb irónia az életemben, hogy mire elérek oda, hogy Nergál ostort lóbálva fogadjon odalent már talán kívánnám is a halált. Talán ez az ára annak, hogy a varázslás mellett tettem le a voksomat. A hatalmamért cserébe szép lassan elveszítek mindenkit, aki valaha fontos is volt számomra.
Bár nem Astra volt az első lépés a lejtőn, de tőle tudom datálni azoknak a rossz döntéseknek a sorozatát, ami miatt egyre kevesebb ember számát kell őrizgetnem a telefonban. Zed, Chas, Gary és most már Z is. Senki nem vádolhat meg azzal, hogy olcsó lőrébe, ipari mennyiségű dohányfüstbe és a testi szerelem fülledt mocsarában keresek egérutat a vállamat nyomó mázsás súly elől.
- Nem venném a szívemre, ha még néhány évtizedig csak idefent szervezkednél a gaz homo sapiensek ellen. - az előbbi sötét gondolatoktól már majdnem újból önkéntelenül is a hosszútávú tüdőlövés után nyúlnék, de a vörös üstök látványa emlékeztet rá, hogy mit ígértem
Ezt az ígéretemet pedig a saját túlélésem érdekében sem ártana betartani.
- Hogy mi késztetett a kis varázslatom ellövésére? - húzódott pajkos félmosolyra a szám - Nem vagyok idevalósi, de azért nagy vonalakban tisztában vagyok Gothammel. A munkám során pedig láttam már nem egyszer, hogy az idegen befolyás mit tud tenni valakivel és azt kell mondjam, hogy nincs túlságosan ínyemre az a fajta kiszolgáltatottság, ami egy ilyen helyzet okoz.
Pamela csillogó, méregzöld szemébe nézek, a tekintetem pedig félig játékos, félig pedig komoly.
- Mondanám azt, hogy a szemem előtt lebegett az is, hogy az esti programom mindenképpen közös megegyezésen alapuljon, de ezzel igencsak túlértékelném a személyes vonzerőmet.
Az elméleti közös karácsonyi program ismertetése sokkal jobban sikerült, mint gondoltam volna. Ivy arcán  egy megvető orrfelhúzás és állfelszegés helyet, - hogy egy magamfajta fickóval erősen kétes értékű társaságában kelljen eltölteni a növényvilág éves tömegmészárlásainak egyikét - fokozatosan szélesedett a mosoly és végül egy csilingelő kacaj tört ki az ajkai közül. Az már külön hab a tortán, hogy egy pajkos kacsintás kíséretében megszellőztette, hogy nem is lenne ellenére egy ilyen program.
Látod Béla? Csak egy kicsit kellene visszavenni a durvaságból meg a keménykedésből, megpróbálni emberibbnek lenni a Gaztevőid galériájának tagjaival és Gotham máris sokkal biztonságosabb hely lenne. Aláírom, hogy bizonyos tébolyodottak esetében ez nem működne, de aki képes arra, hogy a cirkuszból meglépve pszichátereket csábítgasson és bankokat rabolgasson, az megérdemli a denevérformájú makarenkói pofont.
- Erős a kísértés, hogy a szavadon fogjalak. - viszonzom neki a kacsintást - Elég ha útbeigazítást kérek a fáktól? Mert a telefonkönyv gondolom hanyagol téged a lista összeállításakor.
Most, hogy már szóban ott járunk, hogy a felsőruházat után az alsóneműt próbáljuk meg lesimogatni egymásról néhány gyengéd mozdulattal, talán vissza is térhetnénk az ittlétünk valódi okához.
A "zombik" recsegő, ropogó hörgése a távolból már hallgató, Ivy pedig nem teketóriázik és egyből két varázskört is felvázol a gyorsan növő magjaival.
Nem mondom, ha kicsit kevésbé agresszív módon próbálná terjeszteni a környezettudatosság eszméjét, akkor akár az ökoharcosok Ellon Muskjává is előléphetne. Vagy ha nagyon ragaszkodik a női oldalhoz, akkor ő lehetne az új Marie Currie. A lényeg, hogy sokat tudna segíteni a világon, ha leküzdené a militáns feminizmust és kicsit barátságosabban állna az emberi fajhoz.
Ahhoz képest, hogy elsőnek próbálkozott ilyen rajzolatok létrehozásával nagyon is jól sikerült mindkettő. Elismerően hümmögök egyet. A nyomozóság mellett még egész tehetséges boszorka és grafikus is lenne.
- Sokkal jobbak lettek, mint reméltem. - mérem végig újból a mintákat, amikben egy kapcsolódási hibát sem találok
A szemem sarkából látom, hogy Ivy nagyot szusszanva letöröli a homlokára kiülő verítéket.
Ha jól sejtem, akkor most egy kicsit megtúráztatta a képességeit és mivel éjszaka van a félig növényi mivolta miatt ez olyan volt neki, mint edzőmaszkban lefutni egy száz méteres sprintet.
Feleslegesnek érzem, hogy megérdeklődjem a hogylétét. Látszik, hogy nem kis energiát vett ki belőle az előbbi mutatvány.
A kezemet kinyújtom az ábrák felé, majd varázslába kezdek.
- Praecipio tibi tessera de malis intra circulum!
- mormogom a varázsigét
A rajzolatokat körbevevő körök felizzanak és halovány kékes energiát sugároznak néhány másodpercig.
- Kész is. - próbálok a kérésének megfelelően egy kicsit szakmaibb lenni
Ivy elsőre természetesen kicsit meghökkent a felvetésemre és meglepően hasonlóan reagál a dologra, mint egy mágiával elsőnek találkozó átlag ember.
Megijed.
Nem lep meg a dolog. Elvégre a szópárbajunk is csak azt bizonyította, hogy a kiskegyedben még több az emberi, mint a növény.
- Nem kell tartanod tőle.- próbálom nyugtatgatni - Már számtalanszor lógtam be így sok helyre és még nem lett tőle bajom.
Látom, hogy nagyon elbizonytalanítja az asztrál-projekció lehetősége. Az eddigi magabiztos és kissé gőgös nő arckifejezése és tekintete egy pillanat vált át egy sokkal megszeppentebb és már-már majdnem ijedt lánykáéba.
Nem mondom, hogy ezen nem lepődök meg, de egész jó pókerarcom van, így nem vehet észre semmit.
- Nem fogok semmit se rád kényszeríteni. - nyúlok óvatosan a kezéért - A Bőregérrel ellentétben én a szívemre veszem, ha valaki akkor sérül meg, ha nekem akar segíteni. Még ha ez elsőre nem is így tűnik. Ha nem vagy benne biztos, akkor találunk egy másik megoldást rá.
Bármily meglepő lehet, de ezt most nem azért mondom, hogy leszedegethessem róla a ruhául szolgáló levélkéket.
Ivy nem éppen egy ma született bárány, most úgy van rá szükségem, hogy száz százalékig bízik magában. A nélkül pokoli meló lenne visszaterelni a lelkét a testébe.

Magic.

sacrifice.

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-09-12, 22:03-kor.
Pamela Isley

Pamela Isley

Plecsnik :
Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Origin12Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Bushpi10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Oracle11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Baaatp10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Two-fa11Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Batsyp10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Olipic10Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Sladep10
Hozzászólások száma :
107

TémanyitásTárgy: Unnatural Selection [John x Ivy]   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-02-24, 20:48

J.C. & P. I.©️
I'll curl your toes...
Valahol bánom, hogy a mentális ping-pong a cselekmény rovására megy, mert ez egyet jelent azzal a közös megállapodással kötött paktummal, miszerint ideje alábbhagyni pikáns és szaftos riposte-olgatással. Talán tényleg így a legjobb, én ugyanis az örökkévalóságig tudnám ezt csinálni. És van egy olyan sanda gyanúm, hogy az olcsó Matt Ryan utánzatnak sem jelentene különösebb gondot. Akkor vajha tán tényleg nem jobb-e, hogy a tárgyra térünk, aztán… Aztán mindenki elengedheti a fantáziáját egy széles és félhomályba burkolt ágyban?
- Hogyne. Mindjárt cilindert és neccharisnyát is húzok mellé. – fintorogtam utálatosan a feltételezhetően bóknak szánt dicséretre, anélkül, hogy tudtam volna, hogy mélyebben tenyerelek egy-két még meg nem varrosodott sebbe, mint azt elsőre hittem. A mosolya engem is mosolyra fakaszt, de sokkal hűvösebbre, kimértebbre, mint amilyet ő visel.
- Pro tipp, kedves. Ahelyett, hogy önmagad ostorzod, keríts inkább egy bűnbakot, egy fekete bárányt, egy sötét lovacskát, akire rá lehet fogni bármit. Tapasztalataim bizonyítják, hogy beválik.
Cirógathatnám a hátát, meg nyalogathatnám a sebeit, de bizonyosan ő is érezné, hogy az nem volna őszinte. És inkább leszek egyenes, mint hazug. A továbbiakra csak hehhentem.
- Hízeleg az egómnak, hogy félted tőlem a poklot. El kell ismerned, nem is volna az olyan rossz.
Küldenék az én szőke Peter Falk-omnak egy emlékeztető lövést – egy szúrós pillantás formájában – arról, hogy cigaretta tilalom van, amíg velem kooperál, de úgy látom, lassan, de biztosan magától is megtanulja. Ideje volt. Elégedett mosoly uralkodott el az arcomon, amikor arra tereltem a szót, hogy vajon amaz miben is reménykedhetett, amikor bűbájt vont magára.
- Jó tudni, hogy a hírem előttem jár… - somolyogtam magam is pajkosan – Mondanám, hogy elővigyázatos lépés volt, de úgy tűnik, még így, nehezített akadálypályán is sikerült az ujjam köré csavarnom a nagy John Constantine-t.
Azt illetően persze, hogy szexuálisan vagy egyéb módom ki ne használjam, nem ígérek semmit. Megkacagtatott a tény, hogy abban a hitben van, ellenemre volna akár még az is, hogy beleegyezés nélkül töltsem az éjszakát valakivel. Tetszik nekem az a felemás tekintet – félig játékos, félig komoly – amiben rabul ejti a pillantásom.
- Huh, nézzenek oda. Ki gondolta volna, hogy önkritikával vagy, ami a karizmádat illeti. Pedig aztán a brit akcentus nagyon sok hölgyeményt már különösebb próbálkozás nélkül is kihalász. Olyan is van, akinek a szőke haj és a kék szem a zsánere, sőt, még olyan is akad, akinek bejön a nikotintól érces hang.
Nem nyilatkozom a témában, de aki egy cseppet is ismer, az jól tudja, hogy nem szokásom válogatni férfi és férfi közt. Saját magamat is meglepem azzal, hogy mennyire önfeledten viselkedek, már-már lazára engedve erkölcseim derékövét, gyakorlatilag úgy kacagok arra rövid időre, mint az elsőéves egyetemista gólya, akinek még semmi gondja nincs. Régen volt, nagyon rég.
- Ám legyen. Közös karácsony 2019-ben. Amíg a feltételek változatlanok – nyújtottam szépn ívelt kézfejem egy meglepően férfias gesztusra; kézfogásra. Megkacagtam a férfi elméleti metódusát – Ha arra kerül a sor, úgyis megtalálsz. Nem félek tőle. Kétlem, hogy ha megkérdeznéd a fákat, értenéd, amit felelnek.  
Már hallani nem túl távolról, mi több, egyre közelebb kúszva a halottizék utálatos hangját, ez pedig arra késztet, hogy rapid tempóban fejezzem be a körök felrajzolását indákkal és ágakkal. Ahhoz képest, hogy először csináltam ilyet – és ez tény kérdés – úgy veszem le a száraz, brit mágus szavaiból és testbeszédéből, hogy elégedett a munkámmal. Bár azt nem mondom, hogy egy cseppet sem erőltettek meg, azért igenis érzem, hogy olyan gyakorlatsort hajtottam végre, amit azelőtt nem. És mivel éjszaka van, és reggelig kell várnom a napfény frissítő hatására, ez azt jelenti, hogy mostantól nagyon oda kell figyelnem rá, hogy miféle és mennyi energiát felemésztő akciósorozatot hajtok végre, amiben a gyermekeimet szólítom.
- Örülök, hogy elnyerte a tetszésed, kedves. Most ugrik a majom a vízbe, hogy vajon használható-e úgy, ahogy szeretnénk… - morfondálok, míg diszkréten rendezem a tartásom és a légzésem utolsó természetellenes kristályait. Nem túl indiszkrét érdeklődéssel követem figyelemmel John Isztambul valódi hókuszpókuszát, és mivel fogalmam sem volt róla, hogy mit várjak, a kékes aura ígyis-úgyis meglep. Ez persze alig ül ki az arcomra, de sokáig nem is hagyom magam ámulatban tengődni, mert a meglepettség elegyedik valamiféle szorongással, amit a felvetése vált ki belőlem. És mivel emlékszem a férfi korábbi szavaira, nem hagyom magam beborítani és elsodródni ezen érzések által. Azt azonban csodálom, hogy mindez őt nem lepte meg. Szakmai ártalom lehet ez is. Viszont annál hálásabb vagyok érte, hogy nem feszegeti, vagy épp rosszabb, dörgöli az orrom alá. Ez arra sarkall engem is, hogy megrázzam és összeszedjem magam. Ahogy a kezemért nyúl, nem rezzenek össze, de mielőtt őt szemrevételezném elszántan és bátran, a kezünkre pillantok.
- A bizalom most mindennél fontosabb. Magad mondtad. Én pedig olybá tűnik, hogy bízhatok benned. Csináljuk.
Nem attól félek, hogy visszaélne a helyzettel, sőt, semmi kifogásom nem volna az ellen, ha így akarná oldani a feszültséget. Az ismeretlentől, ellenben… Az ember tart attól, amit nem ismer. Így van összerakva. És milyen érdekes ez a tematika, mely arra késztet két frissen összeverbuvált embert, hogy dobjon félre mindent a jobb cél érdekében, és alapozzon mindent egy ingékony, illékony szubsztanciára: a bizalomra. Elengedem a férfi kezét, nem azért, mert bántana a melege vagy az érdessége, hanem hogy jelezzem, bármi is fog történni, és bárhogyan esik meg, én készen állok rá.

Szószám: 855 szó | Dirty Paws | Megjegyzés: Took me long enough, forgive me

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-03-05, 22:00

John Constantine

Poison Ivy

©️️️️️️

Azt hiszem az életem nem kicsit lesz fakóbb azután, hogy külön utakon indulunk majd el Dr. Isleyval.
Nagyon rég volt részem olyan stimuláló élményben, mint amit ő nyújtott vagy fog nyújtani nekem a ma este folyamán. Ez alatt persze lehet érteni azt az egyre kevésbé burkolt biokémiai kölcsönhatást is, amit a legtöbb harminc és negyven közötti, életét némi szürkeséggel feldobni kívánó nő nagyon tévesen szenvedélyként definiálna.
Nem hibáztatom őket, de nem szabad elfelejteni, hogy jobb úgy tekinteni a kettőnk között egyre inkább kiéleződő jó értelemben vett feszültségre, mint egy nagyon furcsa motivációs eszközre, aminek hivatalosan az lenne a szerepe, hogy elősegítse az erőműben fennálló paranormális helyzet gyors és hatékony megoldását.
Arról meg egyikünk se tehet, hogy olyan személyiséggel bír, ami hajlamos elfeledkezni a fő feladatáról, amint az ágyéki testtájak vérkeringése átveszi a szürkeállomány hemoglobin tartalmának jelentős részét.
Most, hogy kielmélkedtem magam, talán ideje lenne visszatérni a cselekményhez is.
- Abban nem sok eredetiség lenne. - honorálom egy lassú kacsintással az amúgy elég húsba vágó replikáját - Meg nem is nagyon illene a lángvörös hajadhoz az a sok fekete.
Az önemésztésemmel kapcsolatban nem is nagyon vártam mást. Ha eddig nem esett volna le senkinek, Ivy nem az a fajta nő, aki túlságosan szívén viseli a társai szellemi vagy érzelmi épségét és ebből nem csinál túl nagy titkot. Nem mintha hibáztatná bárki is ezért. Az ökoterrorizmus erőteljes feminista fennhanggal elég nehezen egyeztethető össze a filantrópiával és a férfiak emberszámba vételével.
- Majd ültetek a vállamra egy kisördögöt. - cseppentek némi valláskritikát a mosolyomba - Ha a sok templomba járó birkánál is működik, akkor nálam is fog.
Azt mondjuk nem tagadom, hogy jól jött volna néhány kedves szó, még annak ellenére is, hogy nem lett volna őszinte, de az este későbbi részében majd más (,sokkal kellemesebb és kevésbé verbális) módszerekkel fogjuk ápolgatni egymás mentális egészségét, így nem lehet okom panaszra.
- Elég csúnya PR rémálom lenne, ha hatalomra jutnál ott. - jegyzem meg szárazom - A kukába esne több, mint háromezer év véres verítékkel felépített képe csak azért, mert nekiállnál parkosítani.
Egy tizedmásodpercre látom megvillanni a kevésbé barátságos és kifejezettem férfigyűlölő oldalát is a kisasszonynak, amikor a kezem megint a zsebem felé indul dohánybeszerző körútra, de nem kell ahhoz a jeges tekintet, hogy újból lemondjak a jócskán késő nikotinadagomról.
Lehet szokatlan tőlem ez a fajta engedékenység, de szükségem lesz a csúcsformájára, ha még ma este meg akarom nézni, hogy mit rejt a levelekből összeállított kosztümje és nem mellesleg sikerrel szeretném abszolválni a létesítmény kártevő-mentesítését is.
- Mint mondtam elég nagy vad vagy ahhoz, hogy lehessen rád készülni. - biccentem oldalra a fejemet - Remélem ez a tény kellőképpen simogatja az önértékelésed.
Igazából lassan tényleg nem osztana vagy szorozna az a bűbáj, de azért örülök, hogy mégis rajtam van. Nagy eséllyel hasonló végeredményt produkálnánk nélküle is, de fele ilyen szórakoztató lenne az oda vezető út. Meg így nem kell félnem attól, hogy engem felhasználva totális mágikus támadás indul Gotham teljes férfi népessége ellen. A helyi Christopher Lee tuti nem venné jó néven, ha a szekérrudamnál vezetve sétálnék bele egy ilyen csapdába.
- Mindkettőnknek megvan a maga szexepilje. - somolygok sokat sejtetően - De aki olyan apróságokra bukik, mint a külföldi akcentus vagy az érces hang, az meg is érdemli, hogy nyikhaj istenkék vagy egyszerepes sorozatsztárok használják ki a tapasztalatlanságát és a naivitását.
A szavaim mintha egyre inkább oldanák Ivy gátlásait. Legalábbis az az önfeledt kacaj, ami a biológiailag érett, de még kiforróban lévő fiatal nők sajátja arra enged következtetni, hogy ügyesen bontogatom le azt a keserűségből, megvetésből és felsőbbrendűségi tudatból épített falat, amit a kevésbé szociopata jellemvonásai köré húzott fel.
- Rajtam nem fog múlni. - emelem mesterkélt (ne szépítsük: brit) úriemberséggel a kezét az ajkamhoz óvatos csókot lehetve rá - Ha más nem, akkor megkeresem Gotham legzöldebb parcelláit.
De most már igazán ideje lenne azt csinálni, amiért eredetileg ide jöttünk.
Ivyn meglátszik, hogy a gyorsnövesztés nem kis energiát vesz ki belőle. Bár ezt biztos nem ismerné el. Túlságosan büszke ahhoz, hogy gyengének mutatkozzon. Főleg egy férfi előtt.
Nem is maradtam adós a pozitív megerősítéssel, elvégre alaposan megdolgozott érte.
- A vonalak fedik egymást és nem törtek meg. - vizsgálom meg az ábrát mellé guggolva - Ez sokkal minőségibb munka, mint az én első hasonló próbálkozásom volt.
Mentségemre szóljon, hogy nem voltam több tizennyolc évesnél és csúnyán betintáztam előtte. Úgy meg kicsit nehéz varázsolni.
Úgy tűnik jó húrokat pengetek és a virágszál megbízik bennem annyira, hogy megpróbálja az asztrálprojekciót.
Újabb ellenpéldája annak, hogy negyven felett megkopik a kisfiús bájom. Csupán átalakul Sean Connery féle határozottsággá, ami ellensúlyozza az előbb emlegetett kvalitásom gyengülését.
Az Ivy tekintetében lévő rémület fokozatosan szelídül izgalommá, majd valami egészen furcsát fedezek fel a szemei helyén csillogó smaragd ékkövekben.
Régen láttam ilyen tekintetet és általában ritkán is érdemlem ki. Főleg azoktól, akik már ismernek egy ideje. De úgy tűnik, hogy sikerült elérnem, hogy Ms. Természet rám bízza az életét.
Sokan elkövették már ezt a hibát, de ez esetben nem szándékszom nyugodt szívvel cserben hagyni őt.
Aki ismer az mondhatja, hogy roppant ironikus a helyzet.
- Rendben. - engedem, hogy kicsusszanjon a finoman ívet kacsója a kezemből - Ülj le a fal mellé.
Megvárom míg eleget tesz a kérésemnek és közben leveszem a kabátom, majd párnává hajtogatva odanyújtom neki.
- Most nincs időnk órákig meditálni, így csak annyit kérek, hogy nézz a szemembe és maradj nyugton. - hajolok közel hozzá - Amint kiléptél a testedből, csak koncentrálj erősen arra, amit szeretnél csinálni. Azzal fogod tudni irányítani az asztráltested. Ha valami nagy gebasz lesz, akkor csak koncentrálj erősen erre a helyre és a mágia visszaránt majd a testedbe.
Megvárom míg nyugtázza az instrukciókat, majd mélyen a szemébe nézek és elkezdek varázsigéket mormolni.
Nagyon remélem, hogy nem fog semmi sem kisiklani.
Még a végén a szívemre venném, ha valami baja esne...

Magic.

sacrifice.

Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Consta11

A hozzászólást John Constantine összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-09-12, 22:01-kor.
Pamela Isley

Pamela Isley

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
107

TémanyitásTárgy: Unnatural Selection [John x Ivy]   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-04-02, 13:39

J.C. & P. I.©️
I'll curl your toes...
Bármennyire is élvezem ezt az orális interkurzust, ami a brit virtusú Matt Ryan imposztorral leműveltünk, lassacskán kényszeredetten, beletörődve mindketten belátjuk, hogy vajmi kevéssé lendíti előre a cselekményt. Mit tudtunk meg ebből? Leginkább azt, hogy  mindketten csak úgy teszünk, mintha a fejünkkel gondolkoznánk, a valóságba azonban sokkal, szinte bántóan egyszerű indítékok mozgatnak mindkettőnket.
- Igazad van, meghagyom ezt a szakmabélieknek – mosolyogtam hűvösen. A szőke Columbo nem mutatja különösebb jelét annak, hogy a velős megjegyzésem rossz helyen ért volna célt, pedig tudom, hogy így van. Érdekes. Különben is, sosem voltam az a fajta nő, aki mások sebeit nyalogatja – egy-két kivételtől eltekintve, mely halmazba II. Szép János bizánci császár még egyelőre nem tartozott bele. És mindezt nagyon véka alá sem rejtettem, de ez csak hozzáadott személyes vonzerőmhöz.
- Micsoda kreatív megoldás. Elismerésem – mosolyogtam rá helyeslőn. Úgy látom, nem vette vajmi jó néven, hogy közel 20 perces mélyreható ismeretség után nem álltam neki cirógatni a hátát, meg paskolni a fejét, de az már nem én volnék. Épp ezért szoktam javasolni bárkinek, aki az utamba kerül, hogy ha házas életet meg gyereket akar, egyiket sem tőlem fogja megkapni, és az esetek többségében tovább is állnak a szóban forgó alanyok. Nem úgy, mint a láncdohányos brit mágus. Jót kacagtam a felfestett, lehetetlen képen.
- Egy kis zöld pedig igazán mindent feldob.
Különösebben már szólnom sem kell, bőségesen elég, ha csak egy tüskéktől szúrós pillantást vetek amazra, ahogyan ismét egy szál halálért nyúlna, de mint mindig – most már rutinszerűen – észreveszi magát nélkülem is. Bizonyára rájött, hogy két okból is tökéletes kondícióban van szüksége rám: egy, hogy végre valahára megszüntessük ebben az istenverte erőműben a fertőzött veszélyforrást, és kettő, hogy mindennek utána tüzes és forró éjszakában részesítsem.
- Hát, hidegen nem hagy, az már biztos… De ne aggódj. Kíméletes leszek.
Mosolyogtam rá csábosan, még rá is kacsintottam.
- Az már biztos, kedves – helyeseltem – A tiédet már jól ismerem. Na de mi van az enyéimmel?
Érdeklődök őszintén, de nem túl izgatottan. A verbális diskurzus jó hatással van rám, hála ennek a rekedt torkú brit ballonkabát kísértetnek, olyan jól szórakozom, mint már régen nem. Mi több, pofátlanul meg is fordult az a jó öreg mondás, miszerint előbb a munka, aztán a szórakozás. Viszont szépen megágyazott a történet ama ívének, hogy hol és milyen pózban fogunk kikötni. Ahogy az ajkához emeli a kezem, csillan valami értelmezhetetlen a szememben, annyi bizonyos, hogy arra nem késztet, hogy visszakérjem tőle a kézfejem.
- Ám legyen. Visszatérünk erre jövő karácsonykor. Bár amilyen tempóban haladunk, hamar eljön az is.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy a manőver nem vett ki belőle, de ez csak annak tudható be, hogy azelőtt még sosem próbálkoztam ilyesmivel. Ha rendszeresen csinálnám, bizonyára nem igényelne ilyen erőfeszítést. Mindenesetre mostanra visszaállt bennem a világrend, lassan kiheverem a felpörgött tüdő- és szívmunkát, és a petyhüdt fatiguét is. Még szerencse, mer egyiket sem vallanám be, főleg nem a brit szavú mágus-wannabe előtt. Ennek ellenére úgy tűnik, mégis észrevette, mert nem átall rögtön megerősíteni a munkámban.
- Idő függvényében, amiből nem jutott nekünk éppen sok, lehetne még csinosabb is, de most be kell érni ezzel. Remélem, kitart, és el is látja a funkcióját.
Nagyon nem fűlött a fogam ahhoz, hogy ennek az asztráltestes humbugnak alámenjek, de végül be kellett látnom, hogy nincs más dobásunk. Még ha amaz azt is mondja, hogy kitalálunk mást, erősen kételkedek benne, hogy az igazat mondaná. Ha a szándék benne is van, a lehetőségeinek véges a határa. Heh. Még a mágia sem mindenható. Fogom magam, és miután elengedte a kezem, egyetlen szó nélkül a legközelebbi falfelületig sétálok, és elhelyezkedek a tövében. Átveszem az összehajtogatott ballonkabátot, arra pillantok, majd fel a férfira. Ha John Constantine leveszi a ballonkabátját, ott kő kövön nem marad.  
- Abban legalább jó vagyok, a farkasszemezés rejtett tehetségeim egyike. Nem lehet nehezebb, mint tudatosan álmodni. Menni fog ez. – humorizálok még egy utolsót, mielőtt összeakasztom a tekintetem az övével. Ha belegondolok, talán most először nézek röpke fél órás ismeretségünk alatt úgy igazán a szemébe anélkül, hogy félrefordítanám a tekintetem. Mindenesetre nem teszem most sem, és várom, hogy az elmormolt varázsigék tegyék a hatásukat. hamarosan jelentkeznek is az első tünetek, bármennyire is igyekszem, egyre nehezebb ébren megállnom a mágiát, egy velős vércukorszint-süllyedéshez hasonlít, ahogy megcsap az álmosság, , először csak kerülget, mint a héja, aztán egyszer csak előre bukok, teljes tudattalanságban. Azonban, a brit mágus szívrohamát elkerülendő egy pár lépés távolságon elkezdek újramaterializálódni. beletelik egy kis időbe, míg minden vonásom a helyére kerül, de stabilnak stabil.
- A mindenségit… - csúszik ki a számon önkéntelenül – Ez tényleg működik.

Szószám: 745 szó | A Piece of your heart| Megjegyzés: Lehetőleg nem 2 napon belül kérem vissza x'D

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-04-11, 00:09

John Constantine

Poison Ivy

©️️️️️️

Nem tagadom, hogy nagyon is élvezem ezt a verbális előjátékot Gotham City legvörösebb rózsaszálával és rég piszkálta fel bárki is a kíváncsiságom ennyire pusztán a sokat sejtető szavaival.
Hat az a varázs amit magamra mondtam, - mert bár Dr. Isley levelekből álló és általam is minimálisan átszabott ruhája pont az ízlésesen sejtelmes határán lavírozva teszi közszemlére testének amúgy elég merészen ívelt bájait - mégsem a fantáziára keveset bízó dekoltázs és a csodálatosan lendületes csípővonal az, aminek hatására egyre kevesebb vérrel tudom ellátni a fejemben tanyázó szürke sejteket™.
Szerintem számára is újszerű élmény lehet, hogy a tényleges csáberejével csavarja el egy férfi fejét, így azért merem venni a bátorságot arra a kijelentésre, hogy mindketten merőben új tapasztalatokkal gazdagodtunk.
- Csak nem azt mondod, hogy a suszter maradjon a kaptafánál? - emelkedik meg kérdőn a szemöldökön annak a mosolynak a láttán, aminek lenne esélye megállítani jégsapkák olvadását
Zavarnia kellene, hogy ennyit legyeskedünk az én hollóhajú szépségem cilindere körül, de nem mardossa túlságosan a lelkiismeretemet az a tény, hogy technikailag épp a merev részegség mágikus megfelelője miatt fogom megcsalni Zatannát Ivyval ma este. Tudom, hogy kellene lennie valami bűntudatomnak, de valószínűleg a tőlem több ezer mérföldre lévő zippom-ba elzárt szerelmem hiánya miatt ezt az érzést is csak a varázslat megszűnése után fogom átélni. A jól megszokott Constantine-mázli miatt persze még olyan apróságokra sem hivatkozhatok majd, hogy nincsenek emlékeim az esetről.
- Most csak ennyire futotta. - rázom le az újabb velős megjegyzést magamról egy kajtár kacsintással
A hiányzó érzelmeim és Ivy néhol már túlságosan is húsba vágó megjegyzései ellenére realizálom, hogy ő sokkal materiálisabb és fülledtebb módon fog gyógyírt nyújtani a meggyötört lelkemnek, ami ellen perpillanat abszolút nincs kifogásom. Sőt. talán szükségem is van rá, hogy a test vágyainak engedjek egy kicsit. Ennyi apró öröm még annak is kijár, aki a halála után örökkön égni fog.
- Frissebb lesz tőle a levegő az tény. - már meg sem mozdul a kezem, amikor a nikotinéhség új rohama kap el - Talán kén szag kipucolása után néhány ember akár örömmel is elkárhozna, hogy az örök szenvedés mellett friss levegője legyen.
Apró, halovány, csíknyi büszkeséget érzek és személyes sikerként élem meg, hogy körülbelül fél órányi tréning után képes vagyok az önjutalmazást jelentő nikotinról lemondani a később esedékes nagyobb jutalom érdekében.
Ezen logika mentén haladva talán el kellene kezdenem megkörnyékezni Csodanőt és véglegesen le tudnám tenni a cigit.
Azért jó tudni azt is, hogy nem kopott meg a brit sármom. Legalábbis az apró kis bókjaim olyan mosolyt csajnak Ivy arcára, ami igen kellemetlen helyzetbe hozna, ha huszonnyolc évvel fiatalabb lennék és már a középiskolába jutás előtt tudtam volna deriválni. A kacsintás meg el is döntené a helyzetet, de nagy szerencsémre még Harry Potter alkoholista nagybátyjának nézne a fiatalok többsége, így olyan a létező legtermészetesebb módon veszem tudomásul a kapott gesztust és azt is amit jelent.
- Ha egy átkozott vak szamuráj lennék, akkor is megvesznék a búgó altodért. - ütöm még tovább kicsit a vasat ahelyett, hogy elvégezném a munkámat és élvezhetném annak a szépen ívelt csípőnek minden tehetségét - De feromonok nélkül is nehezen feledhető teremtés vagy. A ritka haj és szemszíned egzotikusságáról már nem is beszélve. De, hogy ne csak a csáberőd fizikai részét méltassam, rég volt részem olyan sziporkázásban, ami szellemileg is ennyire stimuláló lett volna.
Elismerem, hogy talán néhány bolhalépésnyit hátráltatom a közös éjszakai programunkat a túlzásba vitt brit modorral.
Megjegyzés magamnak: A mai nők inkább kedvelik a humort és a magabiztosságot, mint a mély hódolatot.
- Már csak kilenc hónap. - próbálok egy hozzám képest is gyenge humorkezdeménnyel valami derűt csempészni a témába
Reméljük nem fogja fel a kijelentésem eddig a pillanatig még számomra is rejtve maradó szublimális üzenetét.
Eljutunk végre oda, hogy valami tevőlegeset is tegyünk az erőművet megszálló nem túl gusztusos szellemek ellen. Jár a kockacukor mindkettőnknek, de végső soron csak magunknak róhatjuk fel, hogy még nem Ivy édenkertjében hempergünk egy friss jácintokból vetett ágyon. Mondjuk az biztos, hogy haladunk-e felé a végkifejlet felé, de a végén a Tűz és Jég dalanák is hamarabb lesz vége, minthogy a magunk pőreségében csodálhassuk meg egymást.
Ivy a csapdák megalkotása után elveszi tőlem a párnává hajtogatott kabátomat és a tarkója mögé téve lekucorodik a fal mellé. Törökülésben leülök vele szemben és elkezdem a delejezést. Smaragdzöld színű élénk tekintete egy ideig határozottan fúrja bele magát az én kék kémlelőimbe, mintha tényleg farkas szemeznénk,  majd látom, hogy kezd üvegesedni a tekintete és végül leereszkednek a szemhéjai, mint egy holtfáradt gyermeknek.
Csak a periférikus látásom legszélén veszem észre, hogy nincs okom aggódni a ma esti randim miatt.
Ivy mint egy fakó hologramm jelenik meg és meglepetten konstatálja, hogy sikeresen abszolváltam az asztrál-kivetítés levezénylését. Pedig én mondtam, hogy nem lesz túl nagy falat nekem.
- Rendben aranyom! - rezdül meg az picit az ujjam, amint újból realizálom, hogy a tüdőm kényszerből egy ideig még biztonságosan sikoltozhat a tízpercenkénti kátrányadagja után - Akkor csaljunk ide egy rohadékot!

Magic.

sacrifice.

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-09-12, 22:01-kor.
Pamela Isley

Pamela Isley

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
107

TémanyitásTárgy: Unnatural Selection [John x Ivy]   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-05-03, 18:31

J.C. & P. I.©
I'll curl your toes...
Amikor brit humorú, leendő egyéjszakás kalandom – a sz/exem – generalizálással vádolt meg, csak ártatlanul vállat vontam.
- Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nekem bármi jól állna. De meghagyom neked a bíráskodás jogát, hogy fontosnak érezd magad. – somolyogtam oly hűvösen, mint az Antarktisz jéghegyei. Különösebben erőltetnem sem kellene, ha el akarnám játszani a sértett szerető szerepkörét. Elfélvigyorodtam.
- Öregszel, és gyorsabban fáradsz. Megesik, kedves.
Már csak büszkén kihúzom magam, ahogy a Matt Ryan imposztor megállja az ingert, hogy a nikotin-vessző után nyúljón. Micsoda teljesítmény fél óra alatt!
- Az ember észre sem veszi már, mi az a friss levegő – fintorogtam – Tesz egy velős sétát Gotham külvárosában, és azt hiszi, friss levegőt szagol. Az ostobák.
Bármennyire is bosszantott az emberi faj szemellenzős gondolkodása, nem ma este terveztem Ted-talkot tartani „101 ok, amiért az emberi faj megérett a kiirtásra” címmel. Arról nem is beszélve, hogy megeshet, több mellette szóló érvet is találnék, mint 101.
Úgy tűnik, a férfi száraznak és füstösnek gúnyolt brit humorérzéke még a helyén van, sőt, vica-verza működhet a dolog, mert ő is ugyanolyan jól reagál az én attitűdömre, mint én az övére.
- Egész este bókolni tervezel nekem? – pont olyan jólesőn fürdőztem szép szavaiban, mintha nem kellett volna rákérdeznem az előbb még.
Először meglepett az általa humorosnak gondolt mondattöredék, de őszintén mondom, nem gondoltam olyan eszesnek, hogy ezt a csattanót utánagondolás nélkül engedje szabadjára.
- Vigyázz, John Constantine. Mert szavadon foglak. – vigyorogtam rá csábosan.
Rövid intermezzó, ami használatba helyezte a férfi összehajtogatott, nikotinbűzös ballonkabátját, némi néma, még akár érzékinek is csúfolható farkasszemezést kettőnk közt, és pár számomra teljesen értelmetlen halandzsának ható kuruzsló szó után éreztem elnehezülni a szemhéjaimat, bármennyire is ágálltam az inger ellen. Míg John az én átmenetileg lakatlan testemmel foglalkozik, addig én felmérem az újramaterializálódott magamat.
- Huh, nem is rossz. Ha tudnám, hogy változatlanul hallgat rám a Zöld és a gyermekeim, de a trükkös matéria miatt sebezhetetlen vagyok, még meg is tartanám.
Csúnyán összehúztam a szemem, amikor szemfülesen kiszúrtam azt az egyetlen apró ujjrándulást a koporsószögért.
- Azért, mert nincs anyagi testem, még nem jelenti, hogy felrúghatod az alkunkat – feddtem meg házastársi beleéléssel amazt, mielőtt büszkén kihúztam volna magam. Rákacsintottam – Csak figyelj!
Felbátorodva a ténytől, hogy anyagi test híján bántódásom is vajmi kevéssé eshet, visszakocogtam oda, ahonnan jöttünk. Hála a ténynek, hogy elbujdokoltunk, az üldözőink is igen izgalmas stratégiát dolgoztak ki. Szétváltak, és egyesével fésülik át a turbinaterem zeg-zugait utánunk. Így történhetett, hogy bár egy csapat kurafi volt a nyomunkban, csak egynek álltam útját ebben az igen lenge hologram-testben.
- Szia, picinyem… - duruzsoltam csábos hangon a hozzám legközelebb eső rovar-plazma zombinak. Az (ő-nek eltúlzott jóindulattal sem nevezném) csak ostobán hörgött egyet, mint aki épp most fogja fel azzal a maradék egy agysejtjével, hogy igen, ott vagyok, és igen, hozzá beszélek. Magam felé intettem a mutatóujjammal. – Akarsz tangózni?
Az a kitörő öröm hangjait hallatta – gondolom – ahogy heves karlendítések és plazmafröcsögés közepette utánam lendült. Ráadásul gyorsabban, mint számítottam rá. Megfeledkezve a tényről, hogy kárt, mint olyat, amúgy képtelen ejteni bennem, sarkon fordultam, és a brit mágus, de leginkább az előzetesen felállított csapda irányába siettem, vigyázva arra, hogy az éles balrafordulatkor magam csak elegánsan átszökelljek a transzmutációs kör felett.

Szószám: 521 szó | Check 'em out | Megjegyzés: Lehetőleg nem 2 napon belül kérem vissza x'D

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-05-06, 23:01

John Constantine

Poison Ivy

©️️️️️️

Már lassan majdnem belefájdul a szívem, hogy ittlétemnek nem az a fő célja, hogy egy tizedosztályú lagymatag történettel bíró, néhol horrorba hajló romantikus film* férfi főhőseként elnyerjem a csábos és feltűnően környezetbarát női főhős szerelmét.
De adni kell a munkának is olykor. Jobban esik utána az édes pihenés, meg a hírnév is az a fajta szerető, akinek illik foglalkozni a lelkével, különben szó nélkül hagyja az embert faképnél.
- A világ egyik legnyitottabb embere vagyok. - hálálom meg Ivy elnöki propagandát segítő mosolyát egy csibészesnek szánt vérbeli angol vigyorral majd barátságosan rákancsintok - Sok punk-rockot kedvelő nő és férfi egyetértene velem ebben.
Az életkoromra tett megjegyzésben bujkál valami apró kis szemtelenség, mégis inkább úgy csapódik le, mintha kötözködés mellett egy kicsit elismerné a korral járó előnyöket.
- Ezt úgy mondod, mintha a tapasztalat nem ellensúlyozná a kort. - újabb, az előbbinél már visszafogottabbnak szánt mosoly és még egy kacsintás
Mit is mondtam néhány gondolatsorral ezelőtt arról, hogy a munkával is kellene foglalkozni? Pumpáld már vissza a vért agyadba Johnny fiú!
- Ezt egy olyan embernek mondod, aki csak alvás alatt és egyéb motiváló körülmények hatására hagy fel a nagyüzemi gyárkéménykedéssel.
Johnny most már tényleg fogd be a pofád! Eljön mindennek az ideje, csak legyél kicsit türelmes. Meg kevésbé nikotinéhes. Az meg jusson eszedbe, hogy Karácsonyra szerelkezz fel tapaszokkal. Mindketten jobban fogtok járni, ha éppenséggel repetázni akartok egymásból.
- Olyan nagy baj hogy egy kicsit meg akarok dolgozni kegyeidért? - kérdezem érdeklődve
Azt hiszem a józan eszem most verte rá az ajtót a libidóm arcára. Legalábbis a koponyámban visszhangzó hatalmas dübbenést másképp nem tudom megmagyarázni. Nesze neked anti-kangörcs bűbáj, jó hogy próbálkoztál.
- Az ilyen jellegű ígéreteimet mindig betartom aranyom. - mentem a menthetőt az elsőre humoros, utána gondolva elég otromba tréfám után
Az események végül csak úgy alakulnak, hogy a józan eszemnek legyen lehetősége megkergetni a tudatalatti ösztöneimet egy csőre töltött sörétes puskával és nekiállunk végre a tényleges munkának.
Némi feszültség azért még van közöttünk, ahogy Ivy smaragdzöld szemeibe bámulva kántálom a varázslatot, de ez nem ad lehetőséget arra, hogy a nemi vágyam a konyhakésekhez hozzájutva egy kicsit kiegyenlítse az esélyeket.
Óvatosan elrendezem Ivy elernyedő testét, miközben az asztrálkivetülésként megjelenő tudata pár szóval nyugtázza, hogy egész jól érzi magát.
- Nem kell pánikolni, tartom magam a megegyezéshez. - fordulok az áttetsző vöröske felé - A kémiai függőség csúnya dolog, de megfelelő motivációval az ember csodákra képes.
Asszem a józan eszem most találta szembe magát a Machete második folytatásával. Ilyen mázlim is csak nekem lehet....
Ivy neki is lendül, hogy hozzon egy új játszópajtást. Az alatt a néhány perc alatt míg oda van megerősítem a csapdára mondott varázst és előbányászom a homloklebenyemből egy űzőszertarás szövegét. Így ki tudom majd kényszeríteni a szerencsétlen testből a bitroló lényt és alaposan megnézhetem majd magamnak.
Nem is kell túl sokat várnom, rövidtávú vágyaim vörös rózsaszála szó szerint belibben a szobába egy őt lustán követő, nem túl jó higiéniás állapotban élő dolgozóval. Ivy mintha csak a fizikai teste korlátozná, átugrik a csapda felett, a növényi Boris Karloff viszont már nem olyan szerencsés. Nem mozog olyan gyorsan, hogy bármi baja is legyen az ütközéstől, így csak szimplán úgy néz ki, mintha homlokkal próbálná eltolni az útjába kerülő varázsfalat.
Egy gyors kézmozdulattal behajtom a helység ajtaját és nekiállok kántálni.
- Solos tyrannum corporis viventis! Viridis naturae ordine ostendam introire exire de corpore rerum! Ostende faciem tuam et Gaiae nomen a corpore!
Többször elismétlem az igét, miközben a test ijesztő testhelyzeteket felvéve vadul rángatózik és rekord mennyiségű zöldes ektoplazmát öklendezik maga köré.
A varázslat hatására mintha csak egy kinőtt bábot hagyna maga mögött, az erőmű dolgozójának hátából egy éteri alak száll ki. Hatalmas összetett szemei, gyorsan rebegő szárnyai és szőrös potroha szinte alig fér el az Ivy által felvázolt csapda területén.
Nos nem mondom, hogy meglepődtem volna a dolgom. A férgek és a kártevők mindig is a nedves és sötét helyeket szerették. Egy vízerőmű több, mint optimális a számukra.
- Commons Attribution serve virum! - kiáltom a lény felé, ami úgy néz ki, mint egy túlméretezett döglégy
Valahogy sejtem, hogy nem fog tetszeni a válasza....

* Ne szépítsük a dolgokat, mindenki tudja, hogy mi értek ez alatt.

Magic.

sacrifice.

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-09-12, 22:01-kor.
Pamela Isley

Pamela Isley

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
107

TémanyitásTárgy: Unnatural Selection [John x Ivy]   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-05-18, 15:17

J.C. & P. I.©
I'll curl your toes...
Amikor brit virtusú, humorú és öltözködésű kompániám végre belátja, hogy szócséplés helyett – bármilyen jóleső is egymás verbális és orális kielégítése – fontosabb, hogy ne mondjam, világmegváltó, de legalább is Gotham City-t megváltó problémák is égetik a tenyerünket, kénytelen voltam egyetérteni vele. Mások ennyi idő alatt nagyobb dolgokat is végrehajtanak. Bizonyos szempontok alapján legalább is.
- Annak viszont majd én leszek a megmondója – pillogtam rá sokat sejtetően, körítve egy bájos, ártatlan mosolykával, mely sehogy sem illett a személyiségemhez.
- Sosem tudod meg, melyikre gondoltam. – vontam vállat hanyagul, győzelem ízével a keskeny ajkak mögött, hogy ezt a kört megnyertem.
- Még szerencse, hogy csak az életed függ tőle – forgattam szép, méregzöld szemem unottan, egyszer s mind lemondóan. A bókok viszont valamelyest meglágyítják azt az én tövises indákkal benőtt szívemet.
- Bajnak nem baj, ha már így kérdezed. De mindennek megvan a maga ideje. Előbb a munka, aztán a szórakozás, kedvesem. – hízelegtek nekem a nikotinfüstös vásári mágus cirógató szavait, magamban el is döntöttem, hogy megjutalmazom majd érte. A magam módján. Rövid kis intermezzónk után, mely magában foglalta a mi kis farkasszemezésünket, majd az én hipnózisomat, majd rematerializálódásomat, mint asztráltest, úgy tűnt, végre ténylegesen, igazából készen állunk a munka oroszlánrészére.
- Helyes. Ugyanis csak azért, mert most épp asztrálkivetülés vagyok, még szét tudom rúgni azt a csinos kis fokhagyma segged, ha ejted az alkunkat.
Újabb rövid intermezzó, míg elillanok pár perc erejéig, hogy egy bamba képű, nem túl aromatikus, sápadtzöld férget kihalásszak és bevonzzak. Szerencsére különösebben nem kell győzködnöm különösebben, amint meglát, már csoszog is utánam. Nem túl gyors, de azért nem is lassú. Visszavezetem a mi kis csapdánk helyszínére, és megfeledkezve arról, hogy bennem kért épp vajmi kevéssé tehet a csapda, átszökellek felette. Nem úgy, mint a bamba baromban, aki egyenesen belesétál, és a bűvkör, mint láthatatlan ketrec, foglyul is ejti. Senki se ki, se be többet. Csípőre teszem a kezem, amint az én botcsinálta brit barátom behajtja az ajtót.
- Fúj, de ronda vagy… - jegyzem meg csak úgy, míg amaz kántál, nem sejtve, hogy még aligha láttam mindent. Ugyanis a varázsszóra, mint varázsütésre, rángatózni és vonaglani kezd, nem sokra rá pedig a gazdatest hátából lódarázsra, sőt, cecelégyre hasonlító szörnyeteg bukkan elő, mintha csak valami báb lett volna. Undorodó fintorra rándulnak az arcizmaim, de sokáig nem tudok gusztustalan ingeremnek sem arcot, sem hangot adni, ugyanis megéreztem – igen, megéreztem – hogy a fás szárú körvonalak, amikkel a transzmutációs kört felrajzoltam, erős degradálódásnak indultak, ahogy a már-már maró, tömény, zöldes ektoplazmát visszahányja az a szerencsétlen. Rondán elkáromkodtam magam, de csak elegánsan, az orrom alatt, és ha már a Matt Ryan imposztor így el volt foglalva, kénytelen voltam megmenteni a seggét azzal, hogy megreparálom azt az oly fontosnak tűnő kört. A szőke Columbo-ra pillantottam, csak azért, hogy egyetlen pillantásból kiszűrhessem, hogy nagyjából hogy áll, melyik fázisában jár a procedúra. A beálló viszonylagos csendben ugyanis – értem ez alatt, hogy J. C. nem üvölt fennhangon latin és egyéb mágikus szavakat – szárnyak zaját véltem hallani. De több százét…

Szószám: 488 szó | Why me? | Megjegyzés: Lehetőleg nem 2 napon belül kérem vissza x'D

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-05-23, 00:02

John Constantine

Poison Ivy

©️️️️️️

Nagy küzdelem volt, de végre sikerül kölcsönös megegyezés alapján arra jutni, hogy jó dolog pontot tenni az i-re, de előbb talán le is kellene írni azt a nyamvadt, cecelegyek által dongott betűt és csak utána megünnepelni a jól végzett munkát.
Ennek eddig is így kellett volna lennie, de akárki is rendezte úgy, hogy a világ egyik legpromiszkulusabb mágikus szoknya és nadrágpecére találkozzon a magát csak Gaia reinkarnációjaként aposztrofáló, búgó hangú Lilithtel, nem gondolt bele úgy alaposan abban, hogy biza két ilyen jellem a helyzet megoldása mellett aktívan fog törekedni arra, hogy a másikkal való mélyen ható kapcsolat kialakítása ne maradjon kipipálatlan a bakancslistán.
- Epekedve várom, hogy milyen véleménnyel leszel róla. - vigyorgok kajánul és rákacsintok miközben a józan eszem elbújik a szófa mögé újra tárazni
- A kollégáimhoz képest nem vagyok túl bolond, szóval inkább a tapasztalat mellett tenném le a voksomat.  - replikázok, miközben újból tarkón billentem magamat, amiért nem tudom legalább egy visszaszólás erejéig befogni azt a nagy pofámat
- Nem csak az enyém hanem egész Gothamé, de nagy szerencsénkre van ami feledteti velem, hogy mekkora nyomás alatt vagyok. - az újabb incselkedően kakaskodó válaszom hallatán rá kell jönnöm, hogy a józan eszem kifogyott a töltényekből és éppen egy konyhakést szorongatva várja az elmém fürdőszobájában, hogy a libidóm és egyéb erkölcsi feslettségre hajlamossá tevő ösztöneim Jack Nicholson képében köszönjenek be az ajtóba baltával vágott lyukon
Úgy tűnik, hogy azért Ivy sincs teljesen fából. Legalábbis látom az önkéntelen vonzalmi reakciókat az arcán, amik léleksimogató szavaim után jelennek meg. Egy árnyalatnyival nagyobbra nyitott szemek, táguló pupilla. Csak az enyhe pír hiányzik az arcáról, de még így is jól látszik rajta, hogy jól esik a liánokkal benőtt kis szívének, hogy hódolnak a női mivolta előtt.
A kis szeánszunk utáni szóváltás azonban elég gyorsan visszakapcsolja a tudatom a való világba és az elmémet elködösítő hormonpaca nagyon gyorsan szétoszlik.
- Nyugodj meg aranyom! Volt már néhány észveszejtően kockázatos húzásom, de van még bennem annyi életösztön, hogy ne akarjanak nevezni a Darwin díjra.
Meg kell állapítsam, hogy egész jó kis csapat lennénk, ha gyakrabban kellene takarítanom Holland helyett. Ivy könnyedén becsalogat egy hebehurgya piaci legyet a csapdába, nekem pedig nem kell túlságosan megerőltetni magamat, hogy színvallásra kényszerítsem a mocsadékot.
Az mondjuk abszolút nem tetszik, hogy egy túlméretezett ceceléggyel lett dolgom. Sosem szerettem az entropikus szellemlényeket, de ezek legalább annyira kártékonyak, mint amilyen ostobák.
Csak a felszálló savas füst jelzi, hogy a kirókázott ektoplazma bizony bajt jelent, de rubinhajú társam nem teketóriázik és a maradék energiáit is latba vetve toldozza foltozza a biztonságot jelentő csapda vonalait.
- ME SERVE PAZUZU! - tör ki a hang az óriás légy szájként szolgáló szívókorongjából
A jó és megnyugtató hír, hogy nem Jeff Goldblummal kell megmérkőznünk. A rossz, hogy valami sokkal rosszabbal.
Pazuzu csicskásai a legyekre egyáltalán nem jellemző módon kollektív tudattal rendelkeznek. Vagyis amit tud az egyik, arról van fogalma a másiknak is.
Ez pedig a mi esetünkben hatalmas szívást jelent. Ezt a feltételezést alátámasztja az is, hogy egyre közelebbről hallok egyre hangosabb zúgást, ami csak hatalmas hártyás szárnyaktól származhat.
- Van bármi olyanod, amivel képes vagy orrfacsaró dögszagot szimulálni? - pillantok a szemem sarkából Ivyra
Nagyon gyorsan szükségünk lesz egy erős elterelésre és nagyon reménykedek, hogy igenlő választ fogok kapni.
Akármennyire is egy babilóniai istenből démonná züllött senkiházi szolgái, ezek a lények úgy buknak az elmúlás minden nyomára, mint anyagias cicababák a sportautós ficsúrokra.
- Iubes me liberum hoc infernale decimum dicendum quod in Deum nomen est de hoc mundo exisse! - kántálom a szöveget - Clauserunt portas, et ex hoc mundo nomine copia S. Franciscus de te numquam redire-enter!
A szellem bár rángatózik a fájdalomtól, végül a földre hull és elkezd halványodni. Nem nyílik meg alatta a föld, nem átkozza a nevemet, csak mint egy rossz emlék, kikopik ebből a világból.
- Húzz fel valami akadályt az ajtó elé és utána vedd át az irányítást önmagad felett. - mondom Ivynak kicsit sürgetően majd sietve hozzáteszem - Kérlek!
- Ha ezzel megvagyunk, akkor készítsd be amit a bűz generálásához szántál és ereszd le az akadályt. Utat vágok addig, amíg mindketten ki tudunk menni és menekülés közben használd szórjuk majd ki a szagcsapdát. Azután irány a víztározó. Csinálunk ezeknek a mocskoknak egy forró fürdőt.

Magic.
sacrifice.

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-09-12, 22:00-kor.
Pamela Isley

Pamela Isley

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
107

TémanyitásTárgy: Unnatural Selection [John x Ivy]   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-06-09, 22:11

J.C. & P. I.©
I'll curl your toes...
Amikor ballonkabátos kompániám tovább ütötte riposte-háborúnk forró vasát, biztos voltam benne, hogy már csak azért alapon is csinálja. Nem hibáztatom érte. Kértem én, hogy tagadja meg önmagát? Nem. Tőlem, ha a munkamenettel szimultán képes egysorosokkal lövöldözni, áldásom rá.
- Egész biztos kedvedre lesz. – viszonoztam kacsintását, mielőtt vállat vontam volna. – Megpróbálhatod. Sok szerencsét hozzá, kedves. – érintettem meg az orrát a mutatóujjam hegyével. – Igazán? És mi az?
Ezúttal nem tudtam ellenállni a kíváncsiságomnak, muszáj volt egyenesen rákérdeznem. Bár nem tagadom, valahol én is élvezem, ha hízelegnek nekem. Hisz mégiscsak nőből vagyok! Vállat vontam.
- Nem voltam ideges. De jó tudni, hogy minden nyomás és futó flört ellenére is még mindig észben tartod a határokat. – húztam ki magam büszkén. Egész jó kis csapat lennénk, ha nem állnánk az év többi napján egyébként ellentétes oldalon. Meg ha valamivel egymással kompatibilisebb életet élnénk.  Becsalogattam egy túlméretezett zengőlegyet az általunk felállított csapta színhelyére. Még szerencse, hogy a tudomány sosem téved, és ez a sárga csíkos kis rovar tényleg veled megy, ha megkedvel. Különösebben jeleznem sem kell, a brit akcentusú Matt Ryan imposztor anélkül is rögvest színt vallani kényszeríti ezt a szegény mélabús lelket. Persze, a visszahányt ektoplazma nem könnyíti meg a dolgom, de én is intés nélkül tudom, mi a dolgom, így gyorsan korrigálom a sérült vonalakat és érintkezéseket.
- He? – húztam fel undokul az orrom, míg amazra pillantottam. – Milyen Pazizi? Pazi ki?
Adtam az értetlent. Különösebben rá se kellett játszanom, valóban halványlila gőzöm sem volt róla, mit vartyog ez a szerencsétlen. Válasz helyett azonban valami egészen mást kapok.
- Meglehet. – feleltem foghegyről. – De nem az asztráltestemen, hanem az anyagin. Mit forgatsz a fejedben?
Bár, van egy sejtésem. Nem is rossz, John Constantine, ki gondolta volna, hogy ész is jutott a humorod mellé? Legalább annyi öröm jutott az ürömbe, hogy ha már ennek a nyomorult léleknek ki kellett múlnia, legalább gyorsan történt. Összehúzott, szúrós tekintetem rá függesztem, aminek hála hamar rá is tapint, hogy nem megfelelő hangsúlyt használt.
- Máris, sir.
Egy kecses mozdulattal kikerültem a korábban felrántott transzmutációs kört, és a bejárathoz loholva erősen arra koncentráltam, amit kitaláltam. Mivel igencsak későre jár, és napfényt már jópár órája nem láttam, és ez még egy darabig így is lesz, kénytelen voltam a kezeimmel kiterjeszteni a kivitelezést. Ahogy a jobbomat hirtelen szem magasságban elrántottam bal felé, jópár fás szárú, tömör ág zárta el véletlenszerű mintákban az utat. Ugyanezt a mozdulatot megismételtem a balommal is, jobb felé, mire nehéz és szilárd ágak bezárták a maradék rést. Nem mondom, hogy nem lehetett volna mindez szimmetrikusabb, vagy esztétikusabb, de sürget az idő, én pedig, tetszik vagy sem, fáradok. Ha nem kel fel hamarosan a Nap, még bajban is lehetünk. Diszkréten megtöröltem a hajam alatt a homlokom, majd a fal mentén üldögélő, látszólag élettelen materiális testemhez léptem. Eszembe jutottak a szőke láncdohányos szavai arról, hogy hogyan is rántassam vissza magam… nos, belém, a mágia segítségével, így nagyon erősen magam elé képzeltem azt a helyet, amit pár perccel ezelőtt még a hátsóm alatt éreztem, aztán mintha valami láthatatlan energialöket kapott volna fel és taszított volna vissza arra a pontra. Volt már simább ébredésem is, mondjuk úgy. Erős fejfájással és ólomsúlyú tagokkal tértem magamhoz, amikor fel akartam állni, a térdeim, mintha kocsonyából lettek volna.
Szerencsére még asztrálkivetülés alakban kitaláltam, mi az, amire a brit mágusnak szüksége van. Az egyik kis levélke alól magokat vettem elő.
- Óriás afrikai csillagvirág magjai. Köztudottan rothadó húshoz hasonlít a szaga, kifejezetten hatásos csapda ízeltlábú batátaink számára. Különösen, ha még nagyobbra tudom növeszteni annál, mint amilyen a természetben megterem. Megteszi? – billentettem oldalra a fejem, aztán hirtelen, amint a kirakós utolsó darabja is a helyére került, megvilágosodtam. – Csináljuk!

Szószám: 598 szó | Roki | Megjegyzés: Lehetőleg nem 2 napon belül kérem vissza x'D

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty2019-06-16, 20:59

John Constantine

Poison Ivy

©️️️️️️

Amikor belegondolok, hogy mennyi értékes időt fecséreltünk el azzal, hogy megalapozzuk a tényleges munka utáni csapatépítő programot, egy attomásodpercig szeretném farba billenteni a jelenlegi társam által csinos fokhagyma formájúnak titulált ülőgumómat.
Nem szokásom túlságosan keverni a munkát a magánélettel (lévén az utóbbiból csak órák jutnak számomra és húsz éve New Yorkban is mocsok jól sült el, amikor a varázslóinaskodás mellett szeretővé is lettem), de vannak olyan helyzetek, amikor mindenféle óvintézkedés mellett is ott ólálkodik az ember koponyájának leghátsó bugyraiban a kényszer, hogy adózzon a társául szegődő hölgy (vagy úr) fizikai vonzereje, vagy egyéb vérkeringés fokozó adottsága előtt.
Saját magam megnyugtatásául azért megjegyezném, hogy a már-már pofátlan mértékű és mennyiségű flörtölés mellett azért tudunk felmutatni egy kis progressziót a fokozódó nemzetközi helyzet megzabolázásában is.
- Mindent megteszek, hogy így legyen.
Láthatóan azért Ivy sem erőlteti meg magát túlságosan azért, hogy kicsit szakmaibban viselkedjünk, de nem hibáztatom érte. Ilyen magas labdák mellett nehéz kizárni a hormonokat a gondolkodásból.
Az előbb magas labdát mondtam volna? Ennél flörttel dúsítottabb, bujább választ akkor se kaphattam volna, ha egy olyan nővel hozott volna össze a sors, akinek egyedüli életcélja az, hogy engem elcsábítson és ágyba vigyen.
- Reméljük nem kell túl sokat felhasználnom belőle. - mosolyodok el Ivy ujjbegyének érintésére
E mellé még olyan ártatlan szemekkel kérdez vissza, ami mentem leolvasztaná Mr. Fagy, de talán még Batman szívét is. Ért hozzá, hogy miként tegye éppen majdnem elviselhetetlenül sürgetővé azt a vágyat, hogy az ember átölelje és a ajkával szakassza belé az ilyen ingerkedő kérdéseket.
- Igazán különleges virágszál. - adom meg magam a játékosságnak - Határozott. Erős. Céltudatos. Gyönyörű vérvörös szirmai vannak, de ez csak egy részét képezi a szépségének. Mint a kis Herceg rózsájával, vele is kedvesnek kell lenni, hogy az ember láthassa a teljes szépségét.
Tudom, hogy tőlem az ilyen líraiság olyan szokatlan, mint Schwarzenegger Hamlet szerepében, de az vesse rám az első követ, aki ne tenne meg mindent, hogy egy ilyen rózsaszál kegyeibe férkőzzön.
- Mindkettőnknek megvan a magunkhoz való eszünk aranyom. - kacsintok Ivyra - Még akkor is, ha úgy viselkedünk néhanapján mintha mindketten Halak lennénk.
De hogy foglalkozzunk is egy kicsit a történet horror/kaland elemeivel érdemes beszélnünk arról is, hogy mit művelünk munka címszó alatt.
Míg Ivy nagy elánnal toldozgatta-foltozgatta a mágikus csapdát, ődöglégységéből kiszedtem, hogy kinek kell bedőlnie, ha valamit nagyon csúnyán elszúrt.
Nem lep meg, hogy Ivy körülbelül olyan értetlenséggel emeli fel a szemöldökét Pazuzu neve hallatán, mint egy tősgyökeres texasi, amikor meghallja, hogy a melegházasság alapvető emberi jog.
- Pazuzu démonok királya az asszír és babilóniai mítoszokban. A szelek ura, a sáskák és rovarok parancsolója. Sokan jófiúnak gondolják, de aki ennyi féle és fajta rovarnak parancsol, az ritkán szokott tényleg egy kedves, védelmező démonka lenni. Az Ördögűző jobban megfogta, hogy milyen egy aljas mocsadék valójában. - magyarázom gyorsan Ivynak az alapokat a Döglegyek döglegyével kapcsolatban - Ez a óriás piaci légy az ő egyik nem túl nagyra becsült csicskása.
Az eltereléssel kapcsolatos ötletemre érdeklődéssel átszőtt hangon kérdez vissza.
- Csak megpróbálok egy kis elterelést összerakni, hogy ne legyen olyan vészesen veszedelmes utunk a víztározóig. - nézek jelenlegi kompániám éteri asztráltestére - Ezek a balfácánok legyek. Illetve a legyek természetfeletti változatai. Ugyanarra ugranak, mint a valódiak. Egy rothadó tetem szaga pedig olyan nekik, mint az ebédre hívó harangszó a bakáknak.
Stresszhelyzetben csak ritkán szoktam igazán feszült, vagy követelőző lenni, így Ivy smaragdszín szemének áttetsző villanása jelezte nekem, hogy most talán kicsit túlságosan átmentem Kőagy Őrnagyba, de egy gyors szépítéssel sikerült megbékítenem a haragos virágszálat.
Láttam már nem egyszer Hollandet manipulálni a zöldet és el kell ismernem, hogy Ivy legalább annyira impresszíven használja az ilyen jellegű képességeit, mint az előbb emlegetett Mocsárlény. Sőt a vörös rózsa javára legyen mondva, hogy ő már pár igen komolyabb növényidomítási trükk végrehajtása után is belead apait anyait, hogy élve keveredjen ki a helyzetből.
Amint Ivy lebegő asztrálteste elkezdett még fakóbbra halványulni odaléptem a fizikai testéhez és megvártam, míg magához tér.
A testen kívüli utazás élménye szinte mindig fárasztó dolog és az első kísérleteknél könnyen előfordulhat, hogy megmacskásodnak az ízületek és az izmok, így nem csak az udvariasság miatt szeretnék ott lenni, amikor magához tér.
A jádezöld szemek lassan nyílnak ki és a pupilla is egy-két másodpercig zavartan próbálja megtalálni, hogy mire kell fókuszálnia. Nagy valószínűséggel nem az én viharvert képem az, amit először szeretne látni bárki is egy ilyen trip után, de még mindig szemet gyönyörködtetőbb látvány lehetek, mint Kétarc rusnya képe.
A hóna alá nyúlva segítek neki lábra állni és amíg vissza nem nyeri az egyensúlyát, addig a bal karommal óvatosan tartom a derekát, nehogy kifusson alóla a lába. Jó talán kicsit túlságosan is szorosan tartom, de az előzményeket tekintve ne lepjen meg senkit, hogy a varázslatom ellenére is szeretném legalább pár pillanatig a karjaimban tudni mielőtt tömeges szelleműzésbe fogunk.
Amikor már viszonylag sikeresen megáll a két lábán, előhalászik az egyik levélkéje alól néhány magot, amit elsőre nem igazán tudnék beazonosítani. De másodjára és harmadjára sem, mivel nem vagyok botanikus.
Eleresztem a derekát mielőtt még szóvá tenni túlzott lovagiasságomat.
- Tökéletesek. - mondom miközben felveszem a földről a párnává hajtogatott ballonkabátomat és újra magamra kanyarintom - A másik végébe ültesd el őket, ha szabad kérnem és hagyj néhány magot arra az esetre, ha út közben belefutnánk néhány csoszogó idiótába.
Az Ivy által felhúzott lián és dárda akadály másik oldaláról hangos dörömbölés és recsegés hallatszik, ami azt jelzi, hogy nemsokára a létesítményt megszálló légyszellemek nagy része ide fog seregleni, hogy nagyot csalódjon a kamu ingyen büfé ígéretében.
- Rajtad a világ szeme aranyom. - kacsintok rá biztatóan
Magic.
sacrifice.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Unnatural Selection - Ivy & Constantine   Unnatural Selection - Ivy & Constantine - Page 2 Empty

Unnatural Selection - Ivy & Constantine
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2