There's the whole Universe to have fun. Stay or run?

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Chatbox
Oldalunk
Latest topics

» Ez vagy az?
by Dwarfstar Today at 3:54 am

» Szabad asszociáció
by Dwarfstar Today at 3:52 am

» Szólánc
by Dwarfstar Today at 3:51 am

Statisztika
Top posting users this month
Zatanna Zatara

Dwarfstar

John Constantine

John Stewart

Giganta

Pamela Isley

Selina Kyle

Andrej Volkonov

Slade Wilson

Alkotó

Music

Share | 

Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Szer. Ápr. 25, 2018 7:07 pm

Figyelem! A játék során Dwarfstar szókimondó szövegekkel él és brutalitásra is sor kerülhet, saját felelősségre olvasandó! +18!

Hókuszpók & Törpojáca @
Vannak átlagos napok egy ember életében, különösképpen akkor kezdenek el bizonyos időszakok az átlagosság szürke homályába veszni, ha az ember gyereke a szuperképességűek mindennapi taposómalmában őröl szakadatlan. Világhódítások, világmegmentések, tömeggyilkosok, földönkívüli megszállók, eltévedt Belzebúb mama után síró démonkák és dögös, vörös csajok zöld energialabdákkal jönnek-mennek, te meg már arra sem emlékszel igazán múlt héten melyik Libero cosplay nyertes, alsógatyát kívül hordós, álarcos, repkedő faszagyerek csukott be tök feleslegesen az Arkham Asylumba, ahonnan jobban tudod a kivezető utakat, mint a faházikóból apád kertjében, pedig ott dekkoltad le a gyerekkorod nagyobbik felét apróbb játszadozásokkal, ott merengtél el először egy törött szárnyú galambbal az öledben az élet nagy kérdésein és mondogattad neki vígasztalóan, tubi, tubi, tubi, majd tekerted ki a nyakát realizálva a valóságot. Not to be. Egyszóval egyhangú a gyakorló pszihopaták élete.
Aztán vannak napok, amikor nem kellett volna felkelni. Előre semmi sem mutatta meg, hogy ez is egy olyan nap. Teljesen szokványos meló adódott és mivel nekem is fizetnem kellett a gázszámlát, hát gondoltam egy gyors kis tolvajlás még belefér. Nem túl érdekes, de hát fázós mini macsó ne válogasson. A júliusi gatyarothasztó hőségben sem, ahol nem akarsz belegondolni, milyen szúnyogriasztó szaga lehet Batmannek, mikor leszedi magáról a fekete hacukát. Szóval elballagtam a megadott címen lévő használaton kívüli raktárba, ami természetesen sötét és félhomályos, meg minden, mert annyi pozőr hímvesszőfejfedőt nem hordott még a hátán a föld, amennyi az alvilágban van. Délben egy sör mellett semmit sem lehet megbeszélni a sarki bisztróban, biztos retek gyanúsak lennénk. Na jó, ha Joker ülne be egy pofa májpusztítóra Killer Crockkal, akkor jah... De tudtommal egyik sem a ma esti megbízóm.
A sötétségből egy szempár gyúlt vérvörös fénnyel, majd lassú, mondhatnám igéző léptekkel sétált elő egy magas, modellalkatú nő, a lángvörös szemei mellé két rovarszerű csápjellegű kinövéssel a homlokán, meg majd félméteres, hegyes körmökkel. Ollálá, új supervillain van a városban. Legalábbis közöttünk divat lelopni a vasúti átkelőről kontaklencsének a szemafort, a hősök zöldben vagy kékben utaznak. Ezek ilyen hagyományok. Hagyom, hányok.
- Üdv cicám – köszöntöttem a munkaadót a spanyol etikett szerint.
- Dwarfstar – közölte egy nőtől meglepően mély hangon. Már úgy értem szinkronizálhatná Shreket.
- Teljes életnagyságban babám – kacsintottam, hogy megfelelően komoly üzletember benyomását keltsem.
- Híred sötét szárnyakon jár előtted, olyannyira, hogy még az én figyelmem is sikerült felkeltened vele. Megbízásom vagyon a számodra...
- Nem mondod? Mik ki nem derülnek... - bólogattam értően, ha már eredetileg is ezért hívott ide. - Te is felkeltetted az én figyelmemet cicus. Miből tanultál te angolul? Shakespeare Összes Rövidítve? Ja... őőő... vala!
- Végezd el a feladatot, mit reád bízok és jutalmad nem marad el egek és poklok színe előtt. Vagy vallj kudarcot és jövőd sötét és fájdalmakkal terhes lesz, a kínoktól, miket szenvedni fogol minden évet egy dekádnak élsz meg és elveszíted mindazt, mi lelkedből megmaradt...
- Na ne basszál már, megházasodok? - hökkentem meg.
- Tréfálkozni merészelsz velem? - érdeklődött szerintem némileg idegesen. - Ha csalódást okozol, gondoskodom róla, hogy az örökkévalóságig csahos kutyámként szolgálj és a csizmám talpáról nyald le a rátapadt tehénpiszkot!
- Cool! Szóval most kult filmes idézetekben utazunk? Királyság, abban jó vagyok. Alkonyattól pirkadatig, a legfajább vámpírfilm, ennyivel nem fogsz meg. Semmi Meyer meg Rice féle csöpögős érzelmesség, csak akció meg ömlő belek ezerrel! Tarantino a legjobb, na meg Salma Hayek dudái. Sexmaschine nagy kedvencem benne, évek óta próbálok összerakni egy olyan forgócsöves farokágyút, de cefet nehéz vele célozni. Az elbaltázott kísérletekről ne is beszéljünk. Azóta nem lógok ki az izraeli férfitársaságból...
- Te teljesen hülye vagy..? - nyögte a nő, véleményem szerint az agyvérzés határán.
- Tévedés. Pszichopata, némi szociopatikus beütéssel, ön- és közveszélyes hajlamokkal. Már legalábbis dr Quinzel diagnosztikája szerint. Tekintetbe véve, hogy a nő azóta Jokerrel fut, szerintem felül fogják vizsgálni úgyis a korábbi jelentéseit, szóval ne vedd készpénznek – vonogattam a vállamat. - Figyelj babám. Föld körüli pályáról, ballisztikus ívben szarok a középkori dumádra, azt mond mit kell elcsórni, kitől éps mennyi esik le ebből nekem. A többi színpadi műsort tartogasd a szombat esti matinéra. Van egy új gyerekfilm egy csávóról, akit megharapott egy mutáns pók, abban tök jó lennél ezzel. Nekem virítsd a lényeget.
Úgy gondolom a város vadiúj szupergonoszkája túljutott a kezdeti sokkon, amit fenomenális megjelenésem, úrias modorom és a filmművészetben való jártasságom okozni szokott a fehércselédek körében és végre valahára a tárgyra tért.
- John Constantine. Van a birtokában valami ami kell nekem. Egy ősrégi grimoaire. A címe Krawahathorzephalus. Szerezd meg nekem és bőséges lesz a jutalmad.
Ezt vajon milyen nyelven mondta? Hármat krákogott, kettőt köpött, azt hiszem megvan.
- Bocsi szívem, már harmadikban megbuktam franciából. Lehetne ezt mégegyszer? - érdeklődtem.
-  Krawahathorzephalus - közölte arcizomrándulás nélkül és nem röhögte el magát közben, pedig tuti, hogy szívat.
- Köpd ki, vagy nyeld le baszki, de ez így nem lesz jó...
- Leírom - sóhajtotta és az előttem lévő hordón heverő néhány papírlap egyikén intésére lángoló rúnák jelentek meg, amelyek fénye lassan kialudt. - Ezeket keresd egy régi, dohos könyvön - közölte most már végre emberi nyelven.
- Na, hát tudsz te ha akarsz! Már indulok is - közöltem vidoran, zsebemben érezve azt a bőséges jutalmat.
- Te idióta azt se tudod hová menj! - sikította szabályosan a kis nőstényördög és újra lángoló betűk jelentek meg egy másik papíron. - Ez a cím te szerencsétlen félnótás. És vigyázz Constantinenal. Hatalmas mágus ő...
- Én meg szép és okos - rántottam meg a vállamat, elrakva a papírost, aztán megtorpantam. - Izé, adnál egy kis előleget? Nincs pénzem a metróra...

Hát egy mágus kecóját az ember valami magányos sziklaszirten képzeli el, egy ilyen romos, árnyékos várkastélyt, járőröző gargoyleokkal, mágikus csapdákkal, őrző cerberusszal, vagy legalább pár leértékelten vett draugrral, amik kimaradtak a Skyrimból. Ehhez képest Mr Constantine egy lepukkant garzonban tengette agglegény életét. Utóbbiban nagyjából biztos lettem, mikor nekikezdve a varázslatos könyv utáni kutatásnak először is belenéztem a kenyértartóba (mi van? A mágusok furmányosak, ki tudja, hol tartja. A rendet elnézve szerintem ő is csak tippeli). Három üveg sör volt ott, meg egy doboz Lucky Strike. A sörnyitót megtaláltam a hűtőben, óvatosan vettem el, nehogy felborítsam a pizzás dobozt. A kinézete és az évjárata alapján szerintem valami már él abban, ha más nem egy új pokemon. Tuti, hogy agglegény, szinte otthon érzem magam. A konyha bebizonyította, hogy valóban egy mágussal van dolgom. Bazzeg, ez kb Sauron főzőshowjának díszlete a Paprika TV-n, néhány üveg alkohollal feldobva, a szaguk alapján Mordor bányáiból. Hát van bukéjuk... Csirió!
Aszondja könyvek... könyvek... Ezek szívatnak engem! Hát ennyi papír nincs a világon! Az esőerdők meg haldokolnak... Hogy lehet ennyit olvasni? Vagy miért nem írja ki pendrivera? Óh basszus... Ha a csaj az új supervillain, ránézésre Antennagirl, akkor ez a fószer az új szuperhős. Amilyen szerencsém van Bookworm néven futhat. Tyű, lássunk neki, mert rám esteledik. Hülye vagy Sylbert, már éjfél van! Akkor rám reggeledik. Na lássuk. Az 1987-es Conan képregény összes száma (jellemző dialógus: "Meghalsz kutya!"), ókori római leiratok Lucius Domitianus tollából, a Hátsó bejárat címen (jellemző dialógus: "Ez az! Még! Még! Ne hagyd abba Julius!"), egy csomó hullámos tollpróbálgatással teli könyv, esélyesen ez arab... De ennek nyoma sincs. Én ezt fel nem túrom mindet! Inkább megvárom és kiverem belőle, ha muszáj. Ha nem, akkor is kiverem belőle. Nos addig is nézzünk valamit, ami kielégíti korunk egyik legnagyszerűbb fizikai szaktekintélyének szellemi táplálék iránti igényét. Kenntucky Best Boobs magazin. Ez jó lesz. Soká elábrándoztam a gondolattal a konyhaszekrényre pakolt lábakkal iszogatva a sörét és szívva a cigijét, ahogy rétegről rétegre lefejtem a bőrt ezekről a dudákról. Micsoda verseim születnének...
Egy idő után aztán csak megérkezett vendéglátóm, aki eddig nem is tudott róla micsoda szerencse és megtiszteltetés érte szerény személyemben. Végigmértem a fazont kissé csalódottan, aminek hangot is adtam a plafonra nézve.
- Ó... Hát az ember, ha egy mágushoz jön, minimum vár egy bölcs, ősz szakállú Dumbledoret, aztán kap egy hipster csomagolású Columbo felügyelőt. Csak ennek nincs fél szeme. Még... - merengtem és ehhez a Mr Constantinehoz fordultam. - Dwarfstar vagyok, örvendhet a szerencsének. A könyvtári foglalása lejárt Mr Constantine, Antennagirl kéri vissza a kikölcsönzött példányát a Lucifer Központi Könyvtár részére. Amennyiben szépen odaadja nekem, akkor egészen finoman is megoldhatjuk ezt a kérdést. A címe... hát őőő... - pislogtam fürkészően a papírlapra. - Az első karakter úgy néz ki, mint öreganyám túlfőtt spagettije. A második mint a túlfőtt öreganyám... Tudod mit? Ezt na! - hajítottam elé a papírt.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Hozzászólások száma :
122

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Csüt. Ápr. 26, 2018 10:55 am

Zsebminátor & Constantine ©️️️️️️

Az utóbbi néhány napom elég különös volt. Mármint átlag ember mércéjével mérve. Az én viszonyítási alapommal nézve nem volt több egy nehezebb hétfőnél, amit egy két sör és egy kis női társaság ne tudna ellensúlyozni.
Az egész sztori ott kezdődött, hogy a helyi újság bűnügyi rovatában legalább egy tucat egyetemista lány eltűnéséről tudósítottak az elmúlt két hétben.
A tényállás alapesetben minden esetnél a következő volt: Aranyos, kedves, népszerű (és nem mellékesen feltűnően csinos) lányok egyik pillanatról a másikra eltűntek. A szobatársak elmondása alapján az áldozatok mintha kicsit kómásak lettek volna az utolsó találkozás alkalmával és a tőlük megszokotthoz képest lassabbak és tompábbak voltak. Az egyikük nagyon találóan úgy írta le viselkedésüket, mintha emberesen beszívtak volna.
New Yorkban túl sokszor érintkezem Papa Midnite-tal ahhoz, hogy nem kelljen sokat gondolkodnom azon, hogy mivel állok szemben.
Vudu-zombik.
Ők nem patkoltak el szörnyű kínok közepette és nem is pályáznak az agyadra. Viszont ostobák. Nagyon ostobák. Képzel el, hogy a Jersey Shore idiótái orgiáznak egy nagyot a Kardasianokkal és az elnöki családdal. Aztán ebből a buliból a felelőtlenség miatt születik egy utód és még az is okosabb egy vudu-zombinál.
Na ennyire mély szellemi színvonalra züllesztették le szerencsétlen lányokat.
Mint már említettem a közös pont az volt a lányokban, hogy olyan adottságokkal bírtak, aminek hatására egy nővel ritkán vagy egyáltalán nem érintkező férfiegyed már a lélegzetvételük hallatán is fehérre festi az alsóneműjét.
Nem kellett sokat szaglásznom, hogy kiderítsem, mindegyik lány kosarat adott az elmúlt fél évben egy-egy szerencsétlen és szociálisan alulfejlett kockának, aki képes volt összeszedni a bátorságát, hogy elhívja őket egy randira.
Nagy szerencsétlenségükre az Agymenők között volt egy, aki néprajz szakos volt és a haiti-i szokásokra specializálódott.
Nem kellett sokat gondolkodni, hogy ki volt az ötletgazdája ennek az agyhalálnak. Alaposan ráijesztettem a kölyökre, aki ennek hatására átadta nekem a vudubabákat, én pedig szépen feloldottam a lányokon lévő varázst.
Az áldozatok második dolga a rendőrségi feljelentés megtétele volt szexuális erőszakért. Az első pedig pedig egy alapos és jól kimért sípcsonttal leadott rúgás, ami a srácok golyóit célozta.
Én a biztonság kedvéért megváltoztatnám a nevemet egy ilyen után Corleonéra...
A lányok barátnői annyira hálásak voltak nekem, hogy tiszteletbeli tagjává fogadtak a Sigma-Lambda-Upszilon-Tau lányszövetségnek és csaptak egy hatalmas bulit a tiszteletemre.
Az után este után valahogy elkezdett sajogni a szívem annak okán, hogy a főiskola kimaradt az éltemből.
A buli másnapján másnaposan, pár liter vízzel könnyebben és pár telefonszámmal gazdagabban ballagok haza, abba kis garzonba, amit sikerült az itt tartózkodásom idejére kibérelni. Hiába az ember mindenhol szívélyes ügyfelekbe tud botlani, ha előtte intéz magának egy kis megoldandó problémát.
Szó mi szó elég másnaposan baktatok fel a lépcsőházban, így az első gondolatom, hogy amint beteszem a lábam a lakásba húzóra megiszok egy gallon vizet.
Ezen terveimet azonban keresztül húzza az a harisnyás bolond, aki a lakásomon találok.
- Nem lehet mindenki vörös köpenyes Sherlock Holmes vagy egy törpfétises rabbi. - vonom meg unottan a vállam a fickó epés megjegyzéseire, miközben rágyújtok
Láthatóan szeret és tud is szájalni a tag, de az nem biztató, hogy megbízásból van.
- Tudod sok embertől kértem már kölcsön ezt-azt előre nem meghatározott időre, így nehezemre esik visszaemlékezni, hogy kinek mije van nálam. Elmondanád nekem, hogy néz ki ez az Antennagirl?- mondom miközben kitöltök két pohár whiskeyt
Elé teszem a piát, majd a saját poharamat fejmagasságba emelem, ezzel jelezvén, hogy egészségére.
Legalább ezzel is húzom kicsit az időt.
A fickó jelmezén díszelgő stilizált atomot elnézve egy igen komikus verekedés szenvedő oldalán állhatok majd, ha éppen kedve támad akcióba lendülni.
Felveszem a papírt, amit elém rak és elolvasom a rúnákat.
A Krawahathorzephalus.
Na ez sem indul túl jól, ha egy olyan varázskönyvet keresnek rajtam, ami állítólag a létezés egy másik síkjáról származik. Akárki is bízta meg ezt a balfácánt a behajtással, tuti nem jóra akarja felhasználni ezt a grimoárt.
- A múlt héten passzoltam le Doctor Fatenek. – kortyolok egyet a piából két slukk bagó között – Azért, hogy elkerüljem az ilyen eseteket.
Ez persze nem igaz, de MiniNovának ezt nem kell tudnia.

I tell you the ultimate secret of magic:

Every cunt can do it.
Some noise for you

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Ápr. 26, 2018 5:26 pm-kor.

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Csüt. Ápr. 26, 2018 4:29 pm

Hókuszpók & Törpojáca @
Hát be kell ismerni, hogy nem rondított a gatyájába a város legkeményebb bűnözője láttán, kifejezetten lazára vette a figurát a ballonkabátos. Komolyan, ezért a cuccért egyes helyeken ölni tudnának, mire végzünk és nem lesz a fickónak arca, simán megnyerhet akármilyen cosplay versenyt Kérdésnek öltözve. A tósztra emelt poharat viszonoztam magam is a doboz sörrel, mert hát miért ne? Ahogy tulajdonképpen a kérdésére is válaszoltam, hasonlóan paraszti - értsd mélyen szántó - okokból. Mert hát miért is ne? Tőlem aztán később összeverhetik egymást, nekem csak a pénzem lényeges. Az fontos, abból vannak a múzsáim. Kell a virágra, randi meghívásra, nejlonra és érfogóra. Persze kirabolhatnám a virágost meg a helyi kórházat, de hát szakmai becsület is van a világon.
- Antennagirl. Jól van na, figyelj Bookworm, én nem tudom milyen néven utaztok ti ketten, nem is érdekel olyan túlzottan. Mondhatnám semennyire. Sőt! Mondom is! A csaj vagy egy fejjel magasabb nálad, sokkal szebb, ha bejön az a kissé alter pokol stílus. Tudod sötétben világítós vörös szemek, olyan körmök, hogy jó érzésű manikűrös csak a láttukra három heti sírógörcsben tör ki és két ilyen kinövés a homlokán, amivel szerintem kisagyba bevezették neki az HBO-t. Ja és úgy beszél, mintha utoljára a Nagy Armada elsüllyesztésének környékén élt volna angol nyelvterületen, de tud olyat krákogni, hogy könyvcím lesz. Na dereng már? - érdeklődtem unottan, kényelmeset húzva a sör maradékából.
Fáradtan szívtam kettőt a cigi maradékába, majd kényelmesen elnyomtam a csikket a hamutartóban, mikor közölte a sorsát a könyvnek, aminek a címe úgy hangzott, mintha egy kétoldali tüdőenchefalitisben haldokló hörghurutos hutt nevezte volna el így a kölkét két asztmaroham között. Ó ne csináld már! Fáradt mozdulattal keltem fel az asztaltól, aztán sokkal gyorsabban mozdultam immár, alakot váltva a kényelmesebb verzióra. Ilyenkor ha jól kihúzom magam, daliás termetem elérheti akár a három centimétert is. Egyszer volt egy csaj, aki majd elájult tőlem, azt sikítva, hogy "de aranyos!" Különösen hosszú ódát írtam később inspirálására az emberi hülyeségről. Nem emberi sebességemet kihasználva szaltóztam a mágus felé és hajítottam a tőrömet. Másodperc múltán már újra a konyha falának támaszkodva néztem rá karba font kezekkel és ha csak nem volt valami mágikus trükk ez ellen a tarsolyában, akkor éppen a lába mellett, a cipőjét kívülről finoman érintve rezgett a vadászkésem. Lazán kinyújtva a kezemet a kesztyűmbe épített elektromágnessel visszarántottam a fegyverem a kezembe és a férfira morogtam.
- Csak a dolgok tisztázása végett - rázogattam meg a kezemben sötéten mosolyogva a svéd acélt. Mégpedig igazi svéd! A messzi északi Toledo városából. - Te pont egy hete képes voltál kölcsönadni azt a szart egy csávónak, aki valószínűleg kifizette egy jól menő afrikai diktatúra bevételét, hogy vásároljon magának ebayen egy eredeti spártai sisakot a 300-ból és úgy mellesleg addig keresgélt az erdőben különféle gombákat, amíg nem jött neki a Nagy Manitou abba a bádogdobozba pofázni? - érdeklődtem, csak hogy biztos legyek benne, mindent jól értettem. - Van egy erősebb tippem, hogy Antennagirlnek nem erre a válaszra van szüksége, hogy ideadja a suskámat. Nem lehetsz ekkora szemét. Miből fizetem a rezsimet? Tudod te mennyibe fáj a gáz? Az áram? A késő éjjel kérdés nélkül dolgozó krematórium? Mivel balsiker esetére házasságot ígért nekem az a kattant nő, vagy valami pokoli kínokat na, így ez nem opció. Ha nem akarjuk egyenként feltúrni a könyvtáradat, márpedig itt több slozipapírnak való van, mint amit az egyetemen kellett volna elolvasnom, hogy megbizonyosodjak az állításodról, akkor jó lenne ha előszednéd a mobilod, kilőnéd a Pokemon GO-t, felhívnád Vödörfejű Ramszesz Manitout és visszahozatnád vele az ezerfű főzet receptjét, különben a kés legközelebb 2 centivel arrébb lesz. És nem felém. Minden tiszta? Mielőtt pedig valami Adava Kadavrán gondolkodnál, emlékeztetnélek: a törpik mindig megszopatják Hókuszpókot. Na tárcsázz - intettem felé nagy vonalúan.
Rothadt életbe, hát ennek az éjszakának már nem lesz vége sosem? Ennél még az is jobb opció lenne, ha otthon America's Got Talentet néznék összebújva a szomszéd nénivel, pedig rothadt büdös lehet már, tekintve, hogy egy hónapja kinyírtam. Na lássuk mi leszen... Bassza meg, lassan már én shakespeareül beszélek mint a hölgyike...

Hozzászólások száma :
122

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Szomb. Ápr. 28, 2018 11:00 pm

Zsebminátor &

Constantine ©️️️️️️

Hallgatom a szuperflúgos szómenését, miközben egy húzásra lenyomom a maradék whiskeyt.
Kelleni fog egy kis tompaság, hogy kibírjam azt a szédítő mennyiségű dumát, amit kitol a szájából. Úgy pofázik, mintha minden egyes kiejtett szóért legalább tíz dollárt kapna, én pedig próbálom kihámozni a szavaiból azt a minimális értelmet, amit tartalmaz.
Nehéz dolog, mert bármennyire is próbálok intelligens lényként nézni erre a pénzért az anyját is megrontó fickóra, olyan egyszerű és alpári szavakat használ, ami egy liverpooli műszak-vezetőnek is a becsületére válna.
Mielőtt válaszolok neki eldöntöm, hogy ha sikerül gallyra tenni, akkor megveszem az Arkham Elmegyógyintézet lego mását, megbűvölöm és odaadom a zsaruknak, hogy abba dugják ezt az eszementet.
Szerintem nem venné észre, hogy nem az eredetiben raboskodik. Talán még össze is haverkodna egy-két lego-figurával.
Legalábbis azok alapján kinézem belőle, hogy találkozott egy démonnal és annyi esze sem volt, hogy felismerje miféle a megbízója.
Ezzel szerintem bizonyította a a Biblia azon állítását, hogy "boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa".
Nem, mintha sora tartanám azt a jó érzékkel összeválogatott és rettenetesen túlértékel reklámanyagot, de néha azért tudtak meg fogalmazni egész szép igazságokat. Kábé olyan gyakran, mint ahogy az a bizonyos vak tyúk megtalálja a szemét.
- Hálát kéne adnod annak akiben hiszel, hogy egyáltalán túléltél egy démonnal való találkozást, te átkozott anyaszomorító! - sóhajtok fel miközben beleszívok a cigimbe és magasról letojom, ha belegázolok a labilis lelkivilágába - - Ugye tudod, hogy ezzel a megbízással csak egy köpésnyire kerültél ahhoz, hogy bűnrészes legyél a világvégében?
Úgy tűnik, hogy csak sikerült felpiszkálnom az alvó oroszlánt. Vagy csak egyszerűen elfogyasztottam Dulifuli türelmét.
Felugrik és a másodperc tört része alatt összemegy, majd a lábamtól három centire a padlóba állítja a miniatürizált kését.
Ami egy tizedmásodperc múlva márt teljes nagyságában röppen vissza a teljes méretű gazdájához.
Amiért örülök a sok éves nyomozói gyakorlatnak, hogy az ilyen kis erődemonstrációkkal  nem lehet kibillenteni a lelki egyensúlyomból. Sőt még a szemem se rebben, ha ilyen pitiáner alakok fenyegetnek.
- Csak a tisztánlátás végett. Az az ál-Leonidász olyan erőkkel harcol, amikhez képest az Odaát vagy a Twin Peaks egy goth korszakát élő művészpalánta tinédzser elcseszett fanficjéknek tűnne számodra.
Meg sem merem említeni neki H. P. Lovecraftot, pedig személeletesebb lenne. Amilyen észkombájn megkérdezné, hogy hány fokos és hogy megkóstolhatja-e...
- De ha pénz kell, akkor próbálkozhatnál a hamis kártyázással, vagy az itt a piros hol a pirossal. - nyomom el a cigimet a hamutartóban majd automatikusan rágyújtok egy új haláltollra, de a házassággal kapcsolatos gondolatai egy majdnem őszinte félmosolyt csalnak az arcomra - Elképzellek a Pokolban, ahogy beállítasz ehhez a démonfajzathoz, majd kijelented, hogy aznap bejött a Mikroverzumba Atom és úgy elverte a képed, hogy Agyagpofának érezted magad utána...
Jó lesz most már kezdeni is valamit a helyzettel, mert ez a majom még képes beváltani az ígéreteit és megdobál a késeivel.
Határozottan a szemébe nézek, miközben aktiválok egy irányító bűbájt. Az ilyen tagoknak körülbelül annyi védelme van az ilyen jellegű támadásokkal szemben, mint egy kartondarabnak az atom bomba ellen. Meg van az az egy százalék, aki annyira csökönyös barom, hogy zsigerből legyűri az ilyen próbálkozást. Merem remélni, hogy ő nem az a fajta.
- Haver Doctor Fate-nek maximum akkor lesz telefonja, ha lemész hídba és utána megpróbálod megnyalni a sarkaidat. - szabadítom rá a sugalmazó mágiát - Ha ezt megcsináltad, akkor akár el is húzhatnál az esküvődre a démonlánnyal.
Nem mintha nem aláznám meg eléggé ezzel az egésszel, de amekorra a pofája még talán meg is érdemel egy kis plusz munkát.
- Ha már úgy is útba esik, akár le is vihetnéd a kajás dobozokat. - szúrom be a parancsok közé
Így legalább tényleg lesz egy kis haszna a látogatásának.

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Vas. Ápr. 29, 2018 12:46 pm

Hókuszpók & Törpojáca @
A világ egy érdekes hely. Általános iskolában megtanítják ugye, hogy a mágia nem létezik, Fartúr király meg Merlin csak egy gyerekmese. Ha nagyobb leszel, megtanítják, hogy hát azért egy-két dolog működik belőle, mint az ilyen elmetrükkök is, csak van tudományos alapja, tehát nem mágia. Manapság meg, mikor (általában) nagy és bölcs felnőtt vagy és leülsz magadhoz venni a napi szellemi táplálékot a tv-ből ömlő Oprah Winfrey Showból, a reklámszünetben is valószínűleg azt mutatják, hogy néhány földönkívüli, egy-két feltehetően multimilliárdos kísérleti fegyverekkel felszerelkezett életunt üzletember vagy politikus vagy ilyesmi, meg a Yale Egyetem okkult szakkörének öregdiák találkozója rugdossák szanaszét a Kerekasztal Zombilovagjainak éves nagygyűlését. És ez ráadásul nem valami képregényfilm előzetese, hanem a kicseszett esti híradó bemutatója. Mi a tanulság? Mrs Williams amellett hogy beteg nagy kokit tudott a kobakodra akasztani, ha nem figyeltél, jól átcseszte a fejedet, mikor harmadikban lefoglalta a pad alatt olvasott képregényedet.
Szóval akár számíthattam is volna rá, hogy a Columbo cosplay verseny hetedik helyezettje megmákonyolja azt a betonszilárd agyamat, de mégiscsak meg tudott lepni vele. Életem néhány további órájáról nincs közelebbi emlékem. Távolabbi is csak alig. Valakinek azt hiszem bevertem az orrát, amikor csövesnek nézett, csak mert szétválogattam egy szatyornyi hulladékot a szelektív kukáknál. Azért az ötöst, amit adni akart elraktam...

A legközelebbi tiszta emlékem egy tenyér az arcomon. Lassacskán kitisztult a tudatom és nehézkesen nyögéssel felültem egy díványon. Velem szemben ácsorgott Antennagirl, miután levette a tenyerét az arcomról immár csípőre tett kezekkel.
- Szóltam, hogy vigyázz! Constantine egy hatalmas mágus! Varázst bocsájtott az elmédre...
Elnyomtam néhány tekintélyesebb szentségelést abból a fajtából, amitől kiszolgált bérkocsis lovastól süllyed el szégyenében. Felkeltem végre és még enyhén szédülve megrázogattam a fejemet.
- Tökmindegy. A lényeget tudom. Kölcsönadta a Roxfortot végzett hoplitának a... a... azt az ízét... - recsegtem.
Antennagirl erre feltette az ilyenkor szokásos értelmes, értelmiségi körökben dívó, helyén való és megfelelő, nyelvtanilag is tökéletesen cizellált kérdést.
- Mi van?
- Fátum dokinál van a könyved - igyekeztem egyszerűbb megközelítést adni. A démonok gondolkodásmódja úgy tűnik túlságosan egyszerű.
- Azt nagyon kétlem. Dr Sors a Rend mágiájának beavatottja ő legfeljebb megsemmisítené a grimoaret. Ha ennyi ideig megőrizte Constantine, akkor aligha akarja tönkre tenni. Nem. Az még nála van, csak azért mondta, hogy békén hagyd, te vadbarom - meredt rám, mire széttártam a karjaimat.
- Hallod kicsi szívem, a magam részéről annyit tudok a mágikus belpolitikáról, hogy láttam a Harry Potter összes részét. Nem végeztem el a rendes varázsképzői szakot és nem dugtam meg Hugrabug Helgát. Szóval engem nem nehéz átverni e téren. Bár most már adósa vagyok annak a pojácának. Most már van egy kis elintézetlen ügyem vele... - morogtam.
- Csak ne feledd a könyvet. És ha még egyszer ide állítasz egy véres virágcsokorral, hogy megkérd a kezemet, miközben megpróbálod lerángatni egy levágott ujjról a rajta lévő gyűrűt, még nem tudom egészen pontosan mit csinálok veled, de...
- Bármit is tervezel, csak ne mondj igent! - vágtam rá rémülten. - Ha megígéred megfújom neked a fickó manikűr készletét is. Áll az üzlet?
- Takarodj innen!!!
- Jól van na, megyek már - indultam neki, azon filózva, hogy az elmondottak alapján mégsem csak egy álom volt, hogy éjnek évadján berúgtam egy virágosbolt ajtaját és késsel fenyegettem a nénikét egy csokor eljegyzési rózsáért. Sőt, valószínűleg meg is késelhettem. Egy pillanatra megtorpantam és visszanéztem.
- Izé... még mindig nincs pénzem metróra...

Egy újabb hosszú út végén újra ott álltam a lépcsőházban és merengve néztem a ködös magasságokba vesző kilincset. Na tételezzük fel, hogy a fickó nem száz százalékig hülye. Egy olyan nyolcvan körül. Na most, akkor a fickó nem egy Durrfarkú Szurcsók, hogy megmaradjunk a mágikus vonalon. Tehát esélyesen számít rá, hogy vagy én, vagy Antennagirl visszatér hozzá a Kwalpopócelofánuszért. Vagy valami ilyesmi. Mit csinál ilyenkor egy képzett roxforti szökevény, aki átment a Sötét Mini Gonoszok Kivédése vizsgán? Naná! Több csapdát, mint ahányszor én elképzeltem Orlando "Kibaszott Legolas" Bloomot a Barbie girl című slágert énekelni. Én pedig sosem figyeltem oda az Arkham Asylum Psyhopata Továbbképzőben a srácok mágikus csapdák kivédése szakkörein, tehát jobb nekem, ha oda nem megyek be. Inkább megvárom míg kijön, belerakosgatok egy olyan féltucat tőrt azokba a viszeres lábaiba és utána megnézzük éppen mennyire rothadt kreatív beceneveket bír kitalálni...
Ez egy remek terv volt. Az egyetlen hátránya, hogy körülbelül 3 perc alatt eluntam az életemet is és megszámoltam az összes repedést és csótányfészket az emeleten. Na kicsit gyorsítsuk fel azt a kijövetelt. Nézzük mit tehetünk az ügy érdekében...
Nagyjából tíz perc múlva támaszkodtam újra 2 mm-es acélos magasságban az ajtója mellett és énekelgettem a népszerű gyerekdalt.
Piás mágus gyere ki,
Ég a szomszéd ideki,
Kapsz két tört és vasat,
A végére tököd se marad...
A szomszédról lassan majd csak átterjed a tűz függönyre, legalábbis eléggé elkezdett futkározni. Onnan a lakásra, onnan a lépcsőházra. Ha más nem arra felébred, mikor a tűzoltók beverik az ajtót baltával. Ha mennek menteni, azok hogy meglepődnek majd a csapdákon...

Hozzászólások száma :
122

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Szer. Május 02, 2018 5:01 pm

Zsebminátor &

Constantine ©️️️️️️

A mélynövésű idióta problémáját sikerült megoldani, de van egy olyan érzésem, hogy nem utoljára látta a képét.
Ennek megfelelően nem is húzom sokáig az időt és nekilátok az óvintézkedések megtételének.
Van egy olyan érzésem, hogy nem a telefonkönyvből leste ki, hogy hol fog megtalálni, hanem valaki a fejébe verte.
Feltehetőleg egy Háború és Béke vastagságú kötettel, így megkockáztatom, hogy jó alaposan megjegyezte az épület jellegzetességeit és olyan apróságokat, mint az emelet száma.
Ez pedig perpillanat megint az én malmomra hajtja a vizet.
Előkotrom az egyik fiókból a festékszóró sprayt és egy adag finomra őrölt tükörtörmeléket, majd lemegyek a sikátorba.
Attól nem tartok, hogy ez a szómenéses Bozon Benji az utamba keveredik.
A varázslatom ellen nem sok ellenállást tanúsított az elméje, így már nagy eséllyel a megbízója felé megy, aki kitörő örömmel fogadhatja, hogy lóvá tettem a tagot.
A kukában lévő több napos ételes dobozok legalábbis arról árulkodnak, hogy szépen priorizálta a kiadott feladataimat.
Jól felrázom a festékszórót és néhány határozott fújással felskiccelek egy mágikus jelet a bérházam falára, majd ugyanezt megismétlem a szomszéd bérházzal is.
Néhány másodpercig pásztázom a helyet. Nem mintha zavarna, hogy nyilvánosan kellene varázsolnom, de azért jobb tudni, hogy a szemetezsákok között fetrengő saturészeg csöveseken kívül más nem látja, ha hókuszpókuszolok.
- Precipio tibi in commutatio utriusque structurae - ismétlem többször is a kántálást, miközben meghintem a két rúnát a tükörporral
Nem a legegyszerűbb mágia, de az utcában lévő bérházak többsége elég hasonló ahhoz, hogy össze lehessen keverni őket. A varázstudásom csak rásegít arra, hogy a pofa véletlenül egy másik házba menjen be, akármennyire is próbálja megtalálni a lakásomat.
Amint ezzel készen vagyok visszamegyek a lakásomba és megkeresem a legvastagabb könyvet, amit csak találok.
A Krawahathorzephalus amúgy sem éppen könnyű olvasmány. Se tartalmában, sem tömegében. Emiatt a házban előző lakó által hagyott 1979-es telefonkönyv tökéletes választás arra a nemes feladatra, hogy dublőre legyen ennek a thule-i kódexnek.
A biztonság kedvéért nem csak illúziót bocsájtok a telefonkönyvre, hanem transzmutálom is, így külsőleg tökéletesen idomul az eredeti fóliáns alakjához, a tartalmi különbséget, meg csak egy igen képzett mágus tudja csak észrevenni.
Úgy tűnik a pofa egész komolyan veszi azokat az utasításokat, amiket kiadtam neki, mert másnap délelőttig nem érzékelek semmi szokatlant.
Aztán megérzem az utcáról jövő füstszagot és kinézek az ablakon.
A szomszéd ház lángokban áll.
Talán kicsit túlságosan is jól sikerült az a mágia. Remélem van biztosítása az ott lakóknak.
Felkapom az átváltoztatott telefonkönyvet és kimegyek az utcára.
Már gyűlnek a katasztrófaturisták és az ott élők, akik nekiállnak visítani, hogy bent ragadt a macskájuk meg a gyerekük. Tökéletes elterelés, így legalább nem kell ahhoz a trükkhöz folyamodnom, amit anno Gothamban ellőttem a vízerőműnél.
Csak magamra idézem az álcázó mágiát és besurranok.
Egyből ahhoz a lakáshoz megyek, amiről azt gondolhatja, hogy az enyém.
- Itt a könyv! Visszahoztam Fate-től! - kiabálom a legmeggyőzőbb kétségbeesett hangomon - Vidd el és hagyd, hogy segítsek ezeken az embereken!
Beleadok apait-anyait és remélem, hogy hamarosan megint teljes nagyságában nézhetek a szemébe ennek a futóbolondnak.

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Csüt. Május 03, 2018 1:19 pm

Hókuszpók & Törpojáca @
23 percet áldoztam az életemből egy tökéletes terv kiagyalására és végrehajtására. Elmém mélységei, melyeknek meg sem kottyannak az olyan óvodás szintű állatmesék mint a relativitás elmélet, sőt még a gyakorlat sem (marha egyszerű dolog, Brad Pitt relatíve jó képű, én minden relativitáson kívül is egy félisten vagyok) vagy éppen kvantummechanika (zsugorodj kvantum méretűre és vigyél magaddal egy éket, mint legalapvetőbb gépet, ha aláékelsz egy kvantumot, az mechanikai folyamat, kész is vagy, és ezen fizikusnak nevezett bohócok ezrei törpölnek... vagy mi... tökölnek évtizedek óta), egy szóval minden létező fizikai tudományok mélységeit átfogó brilliáns elmém szülte tökély, maga az egyszerűségében is hatékony, gyönyörű csillogású tervem, mely kibontakozott a mélységekből a magasság felé nyújtva lángoló valóját. És mindez hiába! Hiába! Ez a mocsok kis ízeltlábú vízi sport oktató Hókusz (pók ússz!) ez oda bent sem volt! Ez szerintem képes volt éppen most leugrani a boltba két sörért még egy csík cigiért! Ki adja nekem vissza az elvesztegetett időm? Életem legszebb huszonhárom percei! Tragédia...
Mindenesetre most könyvet lóbálva érkezett a földszint felől. Lehet, hogy kikölcsönzött egy példányt a Central City Gyerekkönyvtár Démoni Okkultizmus Részlegéről (közvetlen az állatmesék mellett jobbra)? Hogy neki is maradjon egy? Hmm. Valamiért ez nem tűnt a legvalószínűbb eshetőségnek. Na mindegy is, jelentősége nincs. Föld körüli pályáról annyira köptem már arra a szarra, mint amilyen harákolásnak a neve hangzott. Nekem most már az alkesszel volt egy félbe maradt kis piálásom. Az első kört nagy vonalúan, borra valóval fizette a szeszkazán, illik most már viszonoznom nekem is. A második kört az én cehemre tessék írni odafent vén kaporszakállú!
Felszöktem és jelenleg mondhatni érzékelhetetlen tőreimből kettőt a két belső combjába hajítottam, estemben meg még kettőt a térdei alá. Földet érve elfojtottam a hajlamot, hogy fütyörészni kezdjek, miközben kétségbeesetten üvöltözve szólongatott, helyette a két bokájába is elhelyezgettem a maradék két dobókést. Elég is lesz nyitásnak... A férfi mögött nyertem nyertem vissza emberi nagyságomat és persze velem nőttek a kések is, hogy hat szabványos méretű lyukat nyissanak a pasas lábaiba. Legyünk őszinték egy kibaszott szava sem lehet, igaz, fizette az első kört, de cserébe kapott két igazi Dwarfstar márkájú tésztaszűrőt deréktól lefelé (jogok sajnos nincsenek fent tartva, sajnos. Megpróbáltam egyszer bejegyeztetni a találmányi hivatalban, de... mindegy. Hosszú volt kijutni az Arkhamből már megint, amikor abban a nyolc napban az egyetlen vigaszod Joker pszichopata nője seggének ringását bámulni).
Kedves Nobel díj bizottság! Mai pályamunkám azon tudományos kutatás lefolytatása, amelynek során megállapítottam, hogy két rendbeli artériás vérzés, átvágott térdinak és átszúrt lábfejek esetén egy olyan nagy pofájú mágus is összecsuklik, akinek egyébként a párizsi üvegpiramis fala kell a borotválkozáshoz. Nem mintha túl sokat foglalkozhatna ilyesmivel. Pedig az ápolt megjelenés fél egészség. A másik fele meg hogy nem kötsz belém.
Arcom elé kiemelve a lábamat indítottam egy kalapácsrúgást sarokkal úgy gerinctájra, majd átszökkentem Mr (Nem)Konstruktív teste felett a levegőben lekicsinyedve úgy tenyérméretűre és a két összefont öklökkel sújtva a fejére. Óh, majd egy tonnás ütőerő, de szép is vagy! Sajnos túl kis felület egy agyi traumához, de ha ebbe Deathstroke beletérdel és megtekinti a csillagos eget a föld alatt is, akkor a Szarumán Baráti Klub tiszteletbeli agyhalottja is meg fogja érezni.
Nem nézett ki túl jól a pacák. Mondjuk nem vagyok én stylist, hogy célkitűzés legyen a jobb kinézete. Persze van akinek jól áll némi vér. Ha nekem nem hiszel, kérdezd a Jokert!
Az ember szenvedéstörténetét 2 négyzetméteren egy személyes szereposztással előadó fószer füléhez sétálva beleüvöltöttem:
- Haaaaaaaaaahóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! Haaaaaaaaaaaahóóóóóóóóóó!!! Semmi visszhang... - merengtem. - Eszerint a fizika törvényei szerint mégsem üres belül... Na figyelj varázspubi! Ez tegnap még tökre opció lett volna, meg is köszöntem volna, sőt még két hónapra meg is rendelem nálad a Fedél nélkült, hogy legyen miből pusztítani a májad. Te viszont majdnem feleségül vetettél velem egy közepesen pszichopata nazgûl szépségkirálynőt, úgyhogy mostanra úgy érzem van némi elszámolni valónk. Miattad tegnap meg kellett vernem valakit, aki csövesnek nézett és meg kellett késelnem egy eljegyzési csokorért meg egy gyűrűért hajnalban a virágárus nénit. Szóval úgy érzem elintézni valónk van mint férfi a szeszkazánnal. Tehát most már lenyúzom a bőrödet is cicafiú és elviszem, hogy legyen Antennagirlnek egy vadonatúj lábtörlője. Kicsit viseltes, de majd kimossa... Térj már észre! Nem úszod meg ennyivel, hallod?! Csipkejózsika! Hahó! Pff... Mindegy, mindjárt tüzet fog a kabátja, arra majdcsak teljesen éber lesz... Tüzet fog? Bassza meg! A könyv!
Békében hagyva egy fél percre a fickót megnőttem, felkaptam a grimoaret, majd újra méretet váltottam apróba. Elképzelhető, hogy azóta összeszedte magát cselekvőképesre...

Hozzászólások száma :
122

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Csüt. Május 03, 2018 4:08 pm

Zsebminátor &

Constantine ©️️️️️️

Mindenre számítottam, csak arra nem, hogy a a Téboly Törpe Árnyalata egy tizedmásodperc alatt legalább hat fontosabb részemen vág lyukat. Amiből minimum kettő artériás vérzést okoz.
Pont az ilyen dolgok miatt nem szeretek belekeveredni a maskarások dolgaiba.
A démoni megszállottság, az épelméjűséget veszélyeztető varázslatok, a világuralomra törő tébolyodott szekták....
Azokkal tudok mit kezdeni, de azokkal, akik csettintésre úgy összemennek, mint akit rajtakapott az asszony a bébisintérrel...
Az ilyeneket ha lehet meghagynám azoknak, akiknek megvan a türelme és az ereje az ilyen bomlott elméjű barmokat lelégycsapózni.
Minden egyes szívdobbanással egyre kevesebb vérem marad, ami azt jelenti, hogy legfeljebb hat-hét percem van mire elveszítem az eszméletem.
Már látom magam előtt Nergál pofáját, amit azon morfondírozik, hogy az apám törölje fel velem a padlót, vagy Astra halálát nézzem végig úgy két-háromszáz éven át.
De mint azt Lemmy is mondotta az ember szorult helyzetben tud a legkreatívabb lenni.
Amíg tartja az elmaradhatatlan szupergonosz-monológot, az akaraterőm minden maradékát latba vetem. szükségem is lesz rá, mert beszéd, mozgás és mindenféle komponens nélkül kell varázsolnom, pusztán az elmémmel irányítva a mágiát.
Amint Törpminátor látható nagyságúvá nő, szabadjára engedem a mágiát, ami a derekán lévő stilizált atommal díszített ketyerét célozza meg és túltölti energiával.
A tudomány és a mágia útjai ritkán találkoznak, de akkor általában igen komoly eredmények szoktak előjönni. Ritchie Simmons cimborám szerint a varázserő elég potens energiaforrás is tud lenni. Most meglátjuk, hogy az elmélete a gyakorlatban is működőképes-e.
Mindenesetre merem remélni, hogy ez a kis trükk megdobja annyi kakaóval az őt támogató technikát, hogy ne álljon meg az emberméretnél a növekedés folyamata.
Azt meg még inkább remélem, hogy mindenkinek van biztosítása ebben a házban.
Kezd elkapni az álmosság, de még van mit tennem. Előkotrom az öngyújtómat, majd egy keveset rákenek a combomból folyó vérből.
- Placere adiuva me, Asa!- mormolom el a varázsigét
Nem tudom, hogy tényleg zuhanok-e a varázslat után, vagy csak az eszméletemet vesztettem el...
Mindenesetre remélem, hogy nem a Pokolban fogok felébredni.

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Pént. Május 04, 2018 3:08 pm

Hókuszpók & Törpojáca @
Nem tudom említettem-e már az élet különös és a maguk kellemetlenségében is örök igazságait? A mai nap különleges tanulsága az volt, hogy ha egy mágus vérében a véralkohol szinte meghaladja a Pepsi cola keverési arányában a cukor szintet és felszínre bukkan, akkor a levegő oxigén molekuláival reakcióba lépve egyrészt statikus elektromosságot gerjeszt (felállt az összes szőröm) és egyúttal jelentős mértékű részecskét von el a környezettől erősen expanzív fizikai reakciók közepette, amelyek a normálistól eltérő energiagóc sűrűséget okoznak a magnetikus alapú lítium vegyületek molekuláris rácsszerkezetében. Szóval rákötötte az övem aksijára Csernobilt. Egészen dekoratív arany fényű ragyogás ölelte körül a szerkezetet. Egy kibaszott zseblámpa lettem, yeah! Itt az új lámpás köcsögök!
Meg kibaszott nagy lettem. Fáj a fejem köcsögök... Mondjuk még nem 100%-ig bizonyított laboratóriumi kísérletekkel, de lehet köze van hozzá, hogy a buksimmal törtem át az emberi létezés esszenciáját a '20-as évek távol keleti vizuális művészeti szecesszionizmusától elválasztó falakat. Meg a lángoló tetőt az emelet felé. Az összes felé. Miután így személyemben megidézte a korai japán King Kong filmek gyurmavalóságát, egészen érdekes és újszerű helyzettel kerültem szembe. Nevezetesen: na és ilyenkor most mi van?
Ösztönszerűen szétdobáltam a némi tatarozásra szoruló épület maradványait, hogy megkeressem ezt az elmebajos vandált, pont mint egy kopasz, túlélőkéses óvodás a bölcsiben a lángoló legokat. Vagy csak nekem voltak perverz óvónénijeim, hogy ilyeneket adtak játszani?
Na de ha ez nincs itt én most mit csináljak? De régen láttam ezt a filmet... Mi is King Kong munkaköri leírása? Felkapni a legjobb nőt a környéken. Eddig oké, ez tetszik. Felmászni valami baszom magas felhőkarcolóra. Hát amennyit én ugráltam térdig érő alakban vagy attól is lejjebb ez még menni fog. Meghalni több rendbeli lövések sorozatában. Hmm... Másik állást akarok! Felmondok! Hahó! Valaki?!Az Univerzum hallgatását a szokásos válasznak tekintettem, vagyis kapd be pubi. Na akkor... Legjobb nő a környéken... megvan! Hopp, gyere velem babika. Első pont pipa. Megszereztem Central City leghangosabb riasztóját. De most tényleg... Honnan van annyi levegője, hogy ennyi ideig tudjon visítani? A didkóiban tárolja a bónuszt, vagy mi? Tényleg, milyenek a lökhárítók, nézzük csak...
Nem! Nem!!! Merlin gyere vissza! Nem úgy gondoltam! Komolyan! Beszéljük meg! Ez nem lehet... Évekig tartó kísérletezések eredményei a legjobb fizikusok bevonásával, tucatnyi és tucatnyi félresikerült próba, elhullott kísérleti állat, megannyi számításokkal töltött éjszaka után megalkottuk az emberi faj egyik legnemesebb és legfontosabb találmányát, amellyel bármikor gigantikus didkókat lehet bámulni és erre ez... ez az átkozott... Hát a további életem órás üzletek kirablásával kell töltenem, hogy legyen szemre csiptethető nagyítóm? Hát élet ez? Hát hol marad a tisztesség manapság? Hát még nem vették bele az Emberi és Polgári Jogok nyilatkozatába a közveszélyes pszichopaták csöcsbámulási jogainak védelmét? Ujjam hegyével kicsit megbirizgáltam őket kíváncsian. Szörnyű... szipp... nem is érzek semmit... Bár legközelebb megpróbálom kesztyű nélkül is. Nem igaz, hogy még mindig van levegője! Hagyd már abba a visítást! Esküszöm ez a nő egy tüdővel teleküldené a Wayne vállalat reklám-léghajóját... Lehet, hogy mutáns?
Nos nem lennék korszakos zseni, ha természetesen azért nem találna agyam lehetséges kiutat. Az emberi alakomba visszanövést gyorsította meg a többletenergia és az nem állt meg a normál méretemnél. Nem tudom ez hogyan lehetséges, de elvileg attól még ha kicsinyítésre állítom, működnie kell úgy is. Nézzük csak... Meg is van! Hmm... Emberméretig akartam, de ez legfeljebb 50 centi. A riasztónak szépek a térdei is.
- Te mocskos perverz!!!!
Jé, ez nem csak sikítozni tud, lehet mégse egy autódudát nyúltam le... Figyelem, figyelem közérdekű közlemény! A Washington és a 47. sarkán, az égő épület mellett kérjük vigyázzanak az arra közlekedők, a Central City Amazon's focicsapata edzést tart, Ms Alarm, a középcsatár éppen most rúgott egy gyönyörű gólt. kapcsolódó hírek: a népbabona szerint az alacsonyan repülő Dwarfstarok szórványos késelést jelentenek a közeljövőben. Kiterültem a szemközti ház falának aljában, amely mellett a kuka gyanúsan hasonlított arra, ami töredékes emlékeimben szerepelt a szelektív hulladékgyűjtési bokszmérkőzés kapcsán. Még egyszer megpróbáltam beállítani az övemet, de ez totál megkergült. Meg kell várnom, amíg elmúlik a túltöltődés. Néha utálom az életemet... De te ugye megértesz? Igen, hát te vagy a legszebb zöld szemes ostoros a világon, gyere had simizzelek meg! Na! Ne vadulj! Nem harap! Azt nem szeretem!

Fáradt tekintettel rogytam le a díványra és hallgattam immár vagy negyed órája Antennagirl sipákolását. Komolyan mondom ebben az elcseszett városban valaki nő alakú riasztókat gyárt. Ennek be nem áll a pofája. Még hogy ez nem az a könyv, csak egy telefonkönyv. Recsegve közöltem:
- Babuci, azok az össze-vissza tekert spagettik vannak a borítón, amiket rajzoltál? Azok vannak. Tehetek én a többiről? Kérted, megkaptad, fizess ki és itt sem vagyok - morogtam.
A démonlány határozottan indulatban volt. Ennek ráutaló jelei voltak az összevont szemöldök, a remegő ajkak, a kitágult pupillák. Kiválóan olvasok a non verbális jelekben, elvégre zseni vagyok. Mondjuk sokat segítettek a pokoli, beteges, zöld fényű lángok is a tenyerében.
- Remélem nem képzeled, hogy ezért az elbaltázott katyvaszért még bármit is adni fogok neked?! Takarodj vissza és végre hozd el az igazi grimoaret, ha kell verd ki Constantineból! - sikítozta, miközben az enyémbe meredő szeme lassan örvényleni kezdett.

A szobájában vártam a gondolom Szent Mungo varázsispotályból hazatérő 170 centis, ballonkabátos, hivatásos szemétládát a fotelben ücsörögve és mikor körülnézve megnyugodott úgy nagyjából, akkor vettem fel az emberi méretemet. Kapásból felemeltem a nyitott tenyeremet nyugtató jelleggel.
- Ide figyelj szeszkazán haverom, én tudom értékelni, ha valaki akkora pofátlan seggfej, mint én a legjobb formámban, szóval mi lenne, ha először is csevegnénk? - vetettem fel, az asztalra hajítva a telefonkönyvét, meg egy kis csomagot. Először a könyvre böktem. - Visszahoztam, hátha nincs meg fejből hogy a Pokol melyik mellékén kell elérni a Jobb Sorsra Érdemes Törpéket Szivató Varázslatok Alosztályát. Ja ő meg - bontottam ki a csomagot, amiből előgördült a szarvacskákkal díszes fej - ő meg bemutatnám: Antennagirl. Képzeld azt hitte meg tudja babonázni az én nagy, tevékeny elmémet. De túl mohó volt. Sosem ígért pénzt? Rendben. Megígértem, hogy segítek? Rendben. Sosem akartam megtöcskölni? Hát ezt még magamnak sem hiszem el. Szóval... mi lenne ha ideadnád nekem azt a könyvet? Ha ennek a démonnak ennyire kellett, tuti el lehet valahogy adni egy másiknak is. Közben művelődtem okkult téren. Elolvastam kétszer az Ezeregy éjszaka meséit. El nem tudod képzelni milyen biztonsági berendezések vannak éjjel a gyerekkönyvtárban, tök meglepő volt. Mindegy, nem ide tartozik. Szóval ezek elég sok mindent tudnak varázsolni és lennének ötleteim... Nem kéne verekednünk, elmehetnénk biliárdozni, nem hívnának meg alanyi jogon a tűzoltó bálra... Na?

Hozzászólások száma :
122

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Szomb. Május 05, 2018 10:11 pm

Zsebminátor &

Constantine ©️️️️️️

Nem mertem volna nagy összegben fogadni arra, hogy nem egy üstben párolódva ébredek fel, egy sereg vazelint bontogató ördög társaságában.
Amilyen konok módom szokott üldözni a balszerencse, azt hittem, hogy az aktuális eszméletvesztésem az utolsó is lesz és csak két dolgot sajnáltam.
Hogy nem egy számomra kedves nő ölében ér a halál és, hogy a véralkohol-szintem olyan makulátlan, mint Lex Luthor hófehér öltönye az elnökké avatásának estéjén.
De ahogy a mellékelt ábra mutatja valaki elgépelt valamit, amikor a balszerencse újabb adagját próbálták meg nekem kiutalni és az utolsónak gondolt varázsigém mégsem az utolsó lett.
Sokáig úgy érzem, hogy csak öntudatlanul lebegek valami meleg sziruposan folyékony anyagban.
Bár nincsenek ilyen irányú emlékeim, de meg merem kockáztatni, hogy ilyen érzés lehet az anyaméh oltalmát élvezni.
A testemet átjárja valami émelyítően kellemes melegség és egyáltalán nem érzem a Törpman Bates által okozott igen súlyosnak tűnő vágásokat.
Az érzés deja vu-t kelt bennem, de újra megszülnének sem tudnám megmondani, hogy honnan ilyen ismerős a dolog. Már találkoztam ilyennek nem is egyszer amikor....
Na álljunk meg egy ásónyomra. Valaki erős gyógyító mágiát használ rajtam. Ami ráadásul empátialapú....
Ezek a kétségbeesett húzásom csak sikerült és kicsusszantam Nergál karmai közül.
- Constantine!
Ismerős a hang csengése, de első nem tudom, hogy honnan. Se nem volt munkatárs, se nem egy cserbenhagyásos megdugás áldozata nem lehet.
Ha aktuálisan egy értelmes családban élő tinédzser lennék most lenne az a pillanat, amikor kijelenteném, hogy még öt perc és a másik oldalamra fordulnék.
- Constantine!!! - hallom újra a már kicsit türelmetlenebbül csengő hangot
Még inkább késztetést érzek, hogy elmerüljek abban a laza nyugalomban, amit a gyógyító mágia áraszt szét a testemben. Még inkább úgy érzem magam, mint a tini aki össze akar gyógyulni az ágyával, de úgy tűnik, hogy ezzel egyedül vagyok.
- Ébredj már fel te gerinctelen anyaszomorító!
Na az kiáltás kimos belőlem minden hajlandóságot a lustálkodásra.
Egy tizedmásodperc alatt eltűnik a kellemes érzés, a szemeim kipattannak és olyan gyorsasággal ülök fel az ágyban, mint aki rájött, hogy két óra késésben van.
Mintha a hirtelen kelés nem lenne elég, felültömben majdnem lefejelem a priccsem oldalán, felém hajoló nőt.
Elsőre nem ismerem fel, de amint a szemeim alkalmazkodnak a szegényes fényviszonyokhoz sikerül kivennem a sötétlila nővérruhát és az ódivatú szőke hajkoronát.
Ha van Isten ebben a világban, akkor tuti van velem valami nagyon elborult terve az tuti.
De perpillanat nagyon tudok örülni annak, hogy ezzel a nővel egy légtérben tartózkodok, még akkor is, ha történetesen démon is a hölgyemény.
Nem az az alávaló, lelkekkel kereskedő gennyláda, de démon.
Akinek az a különlegessége, hogy gyógyít.
Tudom ez olyan, mintha Padlo Escobar nyitna drog-rehabilitáció kórházat, de a dolog abszurditása ellenére az orvos démon egy létező dolog.
Az már csak hab a tortán, hogy még tartja is magát a Hippokrateszi eskühöz.
Csak most veszem észre, hogy egy derekamra terített lepedőn kívül technikailag nincsen semmi rajtam, így a pavlovi reflexként megjelenő rágyújtást el kell halasztanom néhány perccel későbbre.
- Mertem remélni, hogy nem pikkelsz rám annyira, hogy cserben hagyj Asa! - mosolygok rá a nőre, akinek perpillanat az életemet köszönhetem - Jövök neked eggyel!
- Lassan már nem is strigulázom, hogy mennyivel tartozol nekem Constantine. - válaszol lebiggyesztett ajkakkal a démon doktor
Tudom, hogy valahol rá is játszik a dologra, mert bírja a búrám, meg alig várja, hogy néha megnézzem mi vele a helyzet. Én általában összekötöm a kellemest a hasznossal és a látogatásaimat egybekötöm egy súlyos seb kezelésével.
Lehet, hogy úgy tűnik, hogy csak kihasználom, de tudod milyenek az emberek.
Kiderül, hogy haverkodsz egy démonnal és máris kivonul az inkvizíció, a nemzeti gárda, az opus dei és démonok jogaiért kampányoló vadliberális aktivisták hada.
- Legalább annyit elmondanál, hogy ki nézett téged lékelésre váró dinnyének? - néz rám vöröses szemeivel Asa
Már el is képzeltem a kárörvendő mosolyt az arcán, ahogy elmesélem neki, hogy egy mélynövésű hobbit filézésre kész tonhalnak nézett, amiért megszívattam őt egy kis elmekontrollal. Szinte már látom is gyűrődni a mimikai ráncokat a szája szélén, pedig még egy szót sem mondtam.
- Elhinnéd nekem, hogy pszichomókusnak nem tetszett az, hogy visszaküldtem a megbízójához és még a szemetet is levitettem vele? - gombolom be az ingemet, majd rágyújtok az áhított koporsószögre, amit a doktor néni nem néz jó szemmel - Szerintem kicsit túlreagálta azzal, hogy megpróbált kifilézni és utána hamuban sült májas hurkát akart csinálni belőlem egy épület felgyújtásával.
Se mosoly, se nevetés, de még egy kárörvendő tekintet se sok, annyit nem kapok tőle.
Tényleg ennyire triviálisan bagatell dolog lenne majdnem elvérezni egy lakástűzben.
Ritka, hogy egy ilyen eset után nem kapok tőle néhány Doktor House-hoz illő megjegyzést, de gondolom most nincs túl sok kedve ahhoz, hogy rajtam élcelődjön.
Ahogy elnézem amíg regenerálódtam a ruháim is kaptak egy visszaállító varázst, mert egyiken sincs a kelleténél több lyuk.
- Nem is rabolnám tovább a drága idődet, mert valami azt súgja, hogy az a hibbant majom még fog próbálkozni nálam. Igyekszek nem gyorsan visszajönni hozzád.
Más körülmények között ezt a kijelentést minden magára valamit adó nő egy nyitott tenyeres, igen nagyot csattanó pofonnal reagálná le, de nagy szerencsémre Asa nem átlagos nő és az ismeretségünket pusztán szakmai alapokra helyezi. Csak néhanapján van szüksége neki rám és nem fordítva.
Odalépek a szoba ajtajához és felidézem a bérház folyosójának a képét, majd kinyitom az ajtót és átlépek a küszöbön.
- Köszönöm.- fordulok vissza - tényleg
A lakásomba belépve elfog az a furcsa érzés, amit akkor keríti az embert a hatalmába, amikor kísértett helyre megy. Valaki figyel. Amilyen irdatlan nagy balszerencsém van, Atomöves Thorin jött vissza a harmadik körre.
Öntök magamnak egy italt és mire megfordulok már ott áll ez az elmeháborodott.
- A Pokol összes ördögére. - sóhajtok fel lemondóan, de ettől függetlenül meghallgatom amit mondani akar
A könyvön meg sem lepődök, de a démon feje azért már nem kis teljesítmény. Jobb lesz ténylegesen számolni ezzel a fickóval. Aki segítség nélkül lenyakaz egy ilyen kaliberű pokolfajzatot az vagy nagyon profi, vagy túl tompa ahhoz, hogy rájöjjön mit nyírt ki.
- Tegyük fel, hogy elhiszem neked amit mondasz és nem kell tartanom attól, hogy megint pisztrángnak nézel. - gyújtok rá egy cigire - Tegyük fel, hogy megjött a jobbik eszed egy része és hajlandó leszel hallgatni rám.
Kortyolok egyet az italomból és mélyen a szemébe nézek.
- A lehető legjobb indulattal mondom, hogy felejtsd el ezt a grimoárt. Túl veszedelmes dolog ahhoz, hogy ne olyannál legyen, aki tudja miként kell őrizni. Nem szívatok, nem kekeckedek és nem állítok csapdát. Mindenkinek jobb, ha ez a könyv nálam marad. - szippantok egy nagyot a cigimből, miközben a fickót fürkészem - Sokat szenvedtél érte az tény és én sem könnyítettem meg a dolgot, szóval íme az ajánlatom: Ha varázstárgyat akarsz lopni, akkor a Central city-i múzeumban most fogják megnyitni a Kandakh-dinasztiáról szóló tárlatot. Nem túl erős varázscucc, de tele van drágakövekkel a koronázási nyakék, amiért hét számjegyű összeget kapnál egy orgazdától.
Odasétálok az íróasztalhoz és a fiókból kiveszek egy dobozt, ami egy régi ötven centes érmét tartalmaz.
- Ha meg nem a varázslatban akarsz utazni, akkor odaadom neked ezt. - kinyitom a dobozt  és felé fordítom - - Ez az érme Bugsy Siegelé volt. Ő nyitotta az első nagyobb kaszinót Las Vegasban. Elég nagy zsugás volt, de nem egy nagy mázlista. Azt nem tudni, hogy honnan szedte ezt az érmét, de a kaszinó nyitásától fogva hét évig az ő birtokában volt és úgy vonzotta a szerencsét, mint nyitott tetős Ferrari az aranyásókat. Ha kell a tiéd. Nincs rajta átok. Ezért én kezeskedem. Nem szokásom visszaélni az olajággal.
Az elmúlt két nap eseményei után nem csodálkoznék, ha nem bízna meg bennem, de nem leszek annyira aljas, hogy belerúgjak, ha már megjött a józan esze.
A kérdés már csak az, hogy ő hajlandó-e lemondani a grimoárról.

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Vas. Május 06, 2018 9:47 am

Hókuszpók & Törpojáca @
Nos John "Kibaszott Columbo" Constantine konstruktivításra való hajlamának a jelek szerint jót tett a testén korábban nyitott hat vadonatúj oxigénfelvételi nyílás, lehet hogy csak erre volt szüksége, már az agyát is talán csak a nikotin tölti ki. Határozott érdeklődéssel hallgattam a fejtegetéseit koronázási kincsekről, meg gyengébb mágiákról és sok számjegyű összegekről. Elvigyorodtam és a pasas mellé sétáltam, különösebb hezitálás nélkül hátralöktem a csuklyámat a maszkommal együtt, a polcon heverő cigarettájából rágyújtottam egyre, majd vidáman rátámaszkodtam a vállára, szabad kezemmel pedig lassan körbe intettem a nagy világon úgymond.
- Díz íz a bigíning of a bjútifúl frencsip barátom! - éltem újfent cool filmes idézettel, ebből a srácból kezdem kinézni, hogy esetleg le is vágja. Nagyot nőne a szememben, pedig már így sem rossz. Szerintem a mágia pont úgy elroncsolja az agyat hosszú távon, mint a nanovilág. Más magyarázat nincs majdnem még egyre belőlem. - Látom túlságosan belebújtál a Vasorrú bába seggébe amíg tanultad az abrakadarabolást. A fekete piac nem így működik fiatal barátom. Ilyesmit csak megrendelésre csinál az ember valami kőgazdag és kőhülye műgyűjtőnek. Ez a cucc ritka, egyedi éppen ezért eladhatatlan. Nincs orgazda aki felvásárolja, mert mindenfelé kis szórólapok terjednek a műkincskereskedők, múzeumok között. Tudod milyen ez... Leértékelt Tutanhamon múmia eladó, csak most 20 gyűjtőpontot is adunk hozzá, beváltható Toth Beavatási Maszkjára 100 pontnál és mellesleg valaki elcsórta a Kaka dinasztia bizsuit, ne vegyétek már meg, de az Interpolt igazán felhívhatnátok. Szóval ez nem annyira hatott meg. Valami más?
Na és akkor előhozakodott egy kabala pénzzel. Először azt hittem legalább Babe Ruth ütője vagy kesztyűje, Jordan első Bulls meze, vagy valami komoly cucc kerül meglebegtetésre. Minimum Palpatine szúette fekete gúnyája a Birodalom Visszahányból. Na de! De! Hóha! Hát micsoda brilliáns elme, micsoda egy zseni vagy te Sylbert Rundine! Mekkora korszakos, meghatározó és első osztályú lángész is vagy te! Jézus, Mária, Szent Pénisz! Na jó, hagyjuk a közismert információkat, de akkor is! Hát mennyivel egyszerűbb lesz ezzel csajozni! Ugye! Ugye? Hmm... Azért ez jobb lenne letisztázni a szagértővel, mert a majdnem megszerzett fizika diplomám megszerzéséhez nem volt alaptananyag a III. Hókuszpók Hupikék Szerencsetalizmánok Osztályozása, legalábbis ha emlékeim nem csalnak. Töltöttem egy italt magamnak, meg a mókus... mi kuss? ... hmm... mágus, ez az! Szóval a mágus poharát is utántöltöttem aztán bizalmas vigyorral belekezdtem.
- Figyelj csak arany drága pálcabűvölő haverom, már ne vedd személyeskedésnek, csak hát láttam a Gay Porno Magazin gyűjteményedet, szóval... Hogy is mondjam csak... Van egy lány. Tudod az a nem egészen átlagos fajta. Gyönyörű szemek, több haja van mint... mint... mittomén. Mint nekem. Na szóval ez a csaj olyan, de olyan... Ó ember! Csak a bal cicijén meg lehetne rendezni a Nemzeti Természetjáró Cserkészverseny hegymászó gyakorlatait, én mondom neked! Túljelentkezés is lenne a cserkész szövetségekbe gazdagon. Hmm... Ez most nem ide tartozik. Na szóval ez az én leendő babám egy igazi, földre szállt angyal, kedves, gyönyörű, okos... Csak kissé nehéz egyéniség. Olyan 20 kötőjel 30 tonna lehet, de a természete is. Egy T-Rex idegösszeomlást kapna mellette a halálfélelemtől és nem csak azért, mert térdig ér az én kicsi kincsemnek. Szóval mond már meg nekem, de őszintén, mint Conchita rajongó a férfinak, ez az érme, ez... szóval szerencsét hoz ilyen téren is? - érdeklődtem reménykedve. - Mert ha igen, akkor nem hogy megállapodtunk, hanem már itt sem vagyok, mert el kell érnem zárás előtt a boltot egy 24-es csomag óvszerért. Vagy egy leértékelt gumiruháért. Mindegy, a lényeg: a szerelemben is szerencsét hoz ez a kis bizgentyű? - tipródtam kétség és remény között ingadozva.

Hozzászólások száma :
122

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Hétf. Május 07, 2018 7:41 pm

Zsebminátor &

Constantine ©️️️️️️

Úgy tűnik, hogy a fickónak megindultak a fogaskerekek az agyában. Legalábbis az, hogy Casablancából (vagy a Macskajajból) idéz egy igen tört angolságú mondatot, arra enged következtetni, hogy a makacssága vagy a szakmai elvei nem olyan erősek, mint a kapzsisága és nyitott az új lehetőségekre.
Miután meghallgattam a kiselőadását a mundán feketepiac működéséről felhajtom az italom felét és újabb cigire gyújtok.
- Ha a normál feketepiacban gondolkodunk, akkor igazad van. De a mágusok között kicsit másabb a helyzet. Ők szeretik viszonozni a kéretlen szívességeket is.- ülök le vele szemben - Mondok néhány nevet, aki szívesen rátenné a kezét a Kandah-gyémántokra és ezért hajlandó jönni neked eggyel:  Felix Faust, Papa Midnite, Nommo Balewa. Személy szerint a legutolsót tartom a legmegbízhatóbbnak. Bár az ARGUS-nak dolgozik, de nem hagyna lógva, ha beállítanál hozzá.
A másik kérdése viszont már egész érdekes vizekre evez és bizonyítja, hogy még egy ilyen finoman szólva is félresiklott személyiségnek is megvannak valahol nagyon mélyen az alapvető emberi értékei és szükségletei.
Bár én Sean Conneryvel értek egyet és azt mondom, hogy a szerelem alapvetően a költőknek való, de ezt a keserű élettapasztalat mondatja velem, nem pedig a divatnihilizmus.
De meg tudom érteni, hogy miért érdekli ennyire az érme ezen tulajdonsága. Ha történetesen én is úgy néznék ki, mint Lenin bajusz nélkül, nekem is nehezemre esne felcipelni néhány spicces kocsmatündért, bármilyen jó szövegekkel állok elő és bármilyen jól kareokezok Sex Pistolst.
De Atom Anti nagy szerencséjére Bugsy Siegelt nem hagyta cserbe a szerencse ezen a téren se. Rengeteg nőt sikerült elcsábítania annak ellenére, hogy nem volt éppen a legmegnyerőbb személyiség. Az már máshova tartozik, hogy nem figyelt a karmikus visszanyalásra és rendszeresen kellett menekülnie a felszarvazott férjek elől.
- Említettem, hogy Hugh Heffnernek is volt egy hasonló érméje?
Nem szívatni akarom a ködös válasszal, csak rávezetni a működési elvekre. Lehet, hogy nem olyan ostoba, mint amilyennek látszik, de nem akarom, hogy visszajöjjön panaszkodni és ezt esetleg késekkel tegye.
- Ha ésszel használod, akkor nagyon hasznos kis segédeszköz lehet.˛- direkt használom ezt a szót, mivel úgy is témánál vagyunk - Az érmében lévő mágia segít a neked kedvező végkifejlet felé terelni a dolgokat, de neked is kell majd tenned a dolgokért. Szíved óriás szerelme biztos nem fogja egyből ledobni a bugyiját ahogy meglát, de ha kedveskedsz neki egy kis borral, csokival és hasonlókkal, akkor nagyon esélyed lesz arra, hogy nekiáll nyomogatni az övedet.
Lehúzom a piám maradékát, majd mielőtt rágyújtanék még egy cigire felé nyújtom a koporsószöges dobozt.
- Minden világos? - teszem fel neki a kérdést

Every cunt can do it.
Some noise for you
[/color][/color]

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Szomb. Május 12, 2018 12:04 pm

Hókuszpók & Törpojáca @
Amikor feldobtam a Macskajajos idézetet, azt ugyan nem reagálta le Varázsfarkú Johnny, de egyre szimpatikusabbá vált a szememben. Ez a fickó nem csinált be attól, hogy az USA egyik legkirályabb bérgyilkosával sörözik éppen, le se szarja, hogy egy fél napja képesítés nélkül végeztem rajta viszérműtéteket ráadásul értelmes alkukra is hajlik. Ez egy alkoholista, közepesen életunt popóarc! Anyámék eltitkolták, hogy van egy féltestvérem... A feldobott neveknél igencsak felszaladt a szemöldököm.
- Ezt jól hallottam? "Éjközép papa"? Öcsém ezt a nevet... Jó arc lehet, tetszik. Tuti, hogy ő is ült valamikor az Arkhamben ilyen névvel. Lehet vannak közös ismerőseink? - merengtem el egy pillanatra.
Utána azonban rátértünk a fontosabb kérdésekre, nevezetesen a kis négylevelű koboldszarból kovácsolt érme működési elvére, amire már könnyedén tudtam bólintani egyet, elvégre ez már szakmába vág és egy nagyot slukkolva, majd a karcos füstöt egy kortynyi májbenzinnel lekísérve feleltem.
- Ez tiszta, egyszerű fizika és matematika - biccentettem. - Véletlen-számítás. A szerencse nem egy megfoghatatlan, misztikus dolog, hanem egy adott cselekménysor végrehajtására ható előre nem számított külső körülmények közül mindazok, amelyek végül a kimenetelre pozitív hatásúnak bizonyulnak. Minél több energiát fektetünk valamibe, annál több és szélesebb lehetősége van előre figyelembe nem vett körülmények jelentkezésének. Az érme azt befolyásolja, hogy ezek nagyobb eséllyel lesznek pozitívan, mint negatívan ható körülmények, de a mérték még mindig ugyanattól függ, hogy mekkora köveket mozgatunk meg a bekövetkezéséhez - válaszoltam meg az okkultizmusnál kevésbé metafizikai síkon, a tudomány talaján maradva a kérdéskört.
Jó azért ennyire nem egyszerű a dolog. Simán el tudom képzelni - de még hogy! - amint az én Gigantám egy szál bugyiban végigheveredik a Hollywood Boulevard névre szóló csillagain Elvis Presleytől Sandra Bullockig, a kis didkóin a texasi tejüzemek éves tejszínhab-termelésével, és én pedig... Na hát ez az. Krisztustól tegnapig nem nőtt annyi négylevelű lóhere, hogy ezt a végkimenetelt elő tudja hozni. De egy jó kis esti hancúr mint végcél, leredukáltabb igényekkel (pl had legyek én felül a kórházi számlák csökkentése érdekében, mert kiszúrom a szemét annak, aki utána kiröhögi Papírlapember kalandjait), nos az már inkább elképzelhető. Meg esetleg egy kis tejszínhab. Az se baj, ha már kissé avas.
Átvettem a fickótól az érmét, majd megpörgettem az ujjaim között és vidáman elraktam az övem egyik rekeszébe. Kezet nyújtottam.
- Alku az alku - bólintottam. - Nem csesztetem a házi könyvtáradat. Ami azt illeti, azt hiszem még jól is jártam és nem, nem fogok a pofádba hazudni, hogy mindennek ellenére nem megyek el kiállításnézőbe, de a lexikonjaidat békén hagyom. Viszont tartozom annyival, hogy elmondjam a címet, ahol Antennagirl lakott, hátha érdekel a helye és a tényt, találtam ott egy marha nagy tükröt, előtte meg egy nyitott könyvet. Abban leginkább olyan csúnya betűk voltak, mint a tiédnek a címében, viszont ahol ki volt nyitva, a fejlécet latinul körmölhették alulfizetett szerzetesek valahol az erényövek, a hit és a tömeges nemi erőszak korában, szóval a szebb időkben. Latinul meg tudok valamennyit. "Lord Ethrigan szólítása". Valami azt súgja, hogy a tükör egy démontelefon és nem arra való, hogy megmondja, ki a legszebb a környéken. Az úgyis az én szerelmem. Tehát lehet nem egyedül dolgozott a szarvas cicus - összegeztem, majd vállat vontam. - Bármilyen meglepő is, de jó arc vagy. Nem pályázom rád. És ezt is visszaadom - sóhajtottam, előhúzva a ruhám alá rejtett lapos flaskát, amit az érkezése előtt tettem el. - Pedig olyan szaga van, hogy szerintem különösen perverz törpe sörfőző mesterek Moria bányáiban némi ork vért vadítottak meg sárkányhuggyal és a tünde erdők minden gyümölcsével. De nem viszem el. Értékelem - biccentettem még egyet az érme felé bökve az övemen.

Hozzászólások száma :
122

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Szomb. Május 12, 2018 9:31 pm

Zsebminátor & Constantine ©️️️️️️

Ha az mondom, hogy az életem tele van meredek csavarokkal, akkor az olyan, mintha azt jelenteném ki, hogy van világon úgy két tucat tinilány, aki bukik a csillogó óriás szúnyogokra. (Direkt nem használom a vámpír kifejezést.)
Mint látod ez az állítás, igencsak visszafogott összefoglalása az életemnek.
Példának okáért ki mással történne meg a való életben, hogy egy olyan fickóval iszogat a saját lakásán, akit két napja igen határozottan arra biztatott, hogy játssza le a szülési folyamat inverzét az anyjával, majd céltáblául szolgált a fentebb említett mániákusnak.
Naná, hogy John Constantine neve ugrik be először neked is.
De hát egy olyan ember, aki napi szinten hadakozik lovecrafti novellákba illő rémségekkel, nem nagyon válogathatja meg az ivócimboráit.
A helyzetben az a furcsa, hogy szinte úgy érzem magam, mintha Chas-zel, vagy Ricthievel mentem volna el egyet kocsmázni.
- Én a helyedben nem nagyon sürgetném a vele való találkozást. Vagy úgy a vele való kapcsolatot. - válaszolok a Midnite-tal való fejtegetésére - Papa olyan sötét cuccokban utazik, hogy hozzá képest én Fehér Gandalf vagyok. Spíler mindenféle vuduban, átkozás, szellemidézés. A new yorki felhőkarcolójában még vudu-zombikat is láttam annak idején. Midnite pont az a fajta tag, akihez még akkor se akarod, hogy közöd legyen, ha éppen szívességet ajánl fel neked. Ráadásul megvan az a bizarr fétise, hogy a női családtagjaira gerjed. Akik történetesen már nem rendelkeznek pulzussal.
Miután elmagyarázom neki az érme működését tőle nem várt módon egész tudományosan foglalja össze azt, amit megértett a varázslatból.
El kell ismernem, megeshet, hogy csúnyán alábecsültem a fickó eszét. A quatum- és káosz-elmélet megértése nem éppen könnyű feladat. Komplex rendszer mind a kettő, aminek az átlátása és gyakorlati alkalmazása könnyen összezavarhat egy átlagos embert.
- Valami hasonló. Ha úgy veszed, akkor a mágia végső soron pont az ilyen soktényezős egyenletek rendszeren kívüli manipulálása és a valószínűségek megpiszkálása. Csak nekem nem kell egy hardongyorsító, hogy létrehozzam a kívánt hatást.
Amikor megemlíti, hogy az általa csak Antennagirlnek nevezett démon kit próbál megidézni vissza kell fojtanom egy hangos nevetést. Ez a démon vagy olyan ostoba volt, mint amilyennek képzelem, vagy túlságosan sokat gondolt magáról.
- Ethrigan miatt bőven nincs mit aggódnod. Évszázadok óta köztünk kószál egy avaloni lovag testébe börtönözve. Egy kicsit agresszív és shakespeari, de pont annyira szereti a saját fajtáját, mint én az üres cigis dobozokat.
Az mondjuk őszintén meglep, hogy jó arcnak nevezett. Kevés ember van ezen a véleményen és még kevesebben vannak, azok, akik nem egy koporsóból kiásva mondanák neked ezt.
Elveszem a laposüveget és elsüllyesztem a kabátom belső zsebébe.
- Köszönöm.
Hazudnék ha azt mondanám, hogy is csupa patolyat, de az, hogy képes volt nem vagdalkozva ide állítani harmadjára is azért rámutat arra, hogy talán mégsem annyira pszichopata, mint amilyennek elsőre tűnt. Sőt az érmével kapcsolatos beszélgetés során megcsillant az emberség egy igen halovány sugara is benne.
- Végső soron te sem vagy az az elmebajos, akinek elsőre tűntél. - gyújtok rá egy új cigire, majd az érme felé biccentek - Használd ésszel és egészséggel.

Magic.

The ultimate tool with the ultimate

sacrifice.

Hozzászólások száma :
202

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   Vas. Május 13, 2018 5:55 pm

Hókuszpók & Törpojáca @
Figyelmeztető szavaira csupán megvontam a vállamat könnyedén és vigyorogva válaszoltam neki.
- A bizarr fétis mindig azon múlik, hogy neked van-e meg, vagy valaki másnak - közöltem nevetve. - Ez mellesleg az Arkham első számú túlélési szabálya is. Ha nem a tiédre pályázik, senkiről ne kérdezd meg, miért bukik a férfiseggekre. Vagy fülekre. Vagy bármire. Hidd el, az ilyen alakok a legtöbb esetben a legjobb cellatársak. Lehet velük éjfélig pókerezni és nagyon állat sztorikat tudnak mesélni. Gyorsabban megy az idő. Különben is, a pulzus nélküli családtagok már nem tiltakoznak, de ha zombikat tud gyártani, még aktívak is tudnak lenni. Baszki! Össze lehetne rakni a tökéletes nőt! Egy szem innen, egy láb onnan... Hmm... Össze kell vele haverkodni! Kicsit emlékeztet egy óvodai nevelőmre. A legjobb fej volt mindegyik közül. Ő a pulzussal rendelkező kölykökre bukott tudod, de isteni kókuszos sütit hordott be magával. Aztán kiderült hogy hasist rak bele. Mindenkinek hiányzott, mikor elvitték. Azóta is rühellem a zsarukat.
Lassan a végére érve a staubnak elnyomtam a csikket és kiittam a sörömet is, miközben azért érdeklődve figyeltem a fejtegetéseit, amire csak csendesen megráztam a fejemet és a spanyol udvari etikett modorát elkeverve a tudományos igényességgel válaszoltam rá.
- Egy lófaszt nincs rá szükséged - összegeztem. - Csak a te hadrongyorsítód valahol benned van. Az agyadban, a véredben, vagy tudom is én. A mágia is egy jelenség. Minden jelenség a világban leírható valamilyen számítások vagy képletek alapján, így pakolta össze az öreg kaporszakállú szemétláda odafent. A másik lehetőség, hogy csak szívózik velünk és esténként a gigantikus szopásainkon röhög a mennyei CNN-en, mert a Big Bránert már unja. A szabályok jó részét már ismerjük, szóval kell lenni egyfajta hadrongyorsítónak, csak valahol bennetek. Még nem találták meg, de ez csak idő kérdése. Elvégre Arkhimidész is Athén főterén a fején pörögve szopkodta volna le saját magát örömében, ha elmondod neki a gravitáció mibenlétét. Idővel felfedezik, leírják, kiszámolják, majd kockásra ült valagú, másnapos egyetemisták fognak tételt húzni a Yalen Mágikus Marketing és Kommunikációból meg Csodatöriből.
Felálltam és kinyújtóztattam fáradt, öreg csontjaimat. Lassan várt a meló. Lehet, hogy az az emlegetett nyakék még jó is lesz valamire az érmével együtt. Remélem a Kaka dinsztia tagjai bikanyakúak voltak, akkor talán rá tudom csatolni szívszerelmem kis lábujjára. Egy ékköves kis magic bizsu egy koboldfosta érmével megtámogatva, na meg ezzel a márványba faragott félisteni arccal. Hühüm! Kell egy éjjel-nappali. Vagy egy ügyeletes gyógyszertár. Áh, azt is leszarom ha gumigyár, traktorgumiból is vágok méretre. Johnny Bravo szavaira csak vállat vontam.
- Nekem tutira nem kell fosnom tőle. Te meg hogy kitől kapsz hideglelést, az a magánproblémád, nem akarok beleszólni - vigyorogtam, végszavára felsóhajtottam. - Baszd meg. Nem akarsz mellékállást vállalni az Arkhamben? Ha te írnád az elme-kórtörténetemet sokkal szebben mutatna. És sokkal hamarabb kiengednének.
Búcsút intve indultam az ajtóhoz. Várnak bizonyos múzeumok, forró esték és kaucsukszármazékok... Hú de még mennyire hogy várnak.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar   

Könyv, törpe, démon... ez a nap egyre rosszabb - Constantine és Dwarfstar
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal