There's the whole Universe to have fun. Stay or run?

HomeHome  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Most történik
∇ 2019.01.04 - Jump City: Robotméhek támadták meg a belvárost. 3000 ember fertőzött, egy harmada már halott vagy haldoklik. Kijárási tilalmat rendeltek el.
∇ 2019.01.05 - Gotham City: A termőföld öntözővizét megfertőzték. Magas koncentrációjú idegméreg vegyült a vízbe. Batman minden erejével azon van, hogy reggel ne induljon be az automatikus öntözés.
∇ 2019.04.30 - Central City: A Testvériség eltakarító törekvései kudarcba fulladtak. Mind az Időtlen Szépség, mind a Vér Hordozója túlélte a gyilkossági kísérletet, azonban a város fizette meg ennek az árát. A nyomornegyed fele összeroppant a reá dőlő épülettől. Még zajlik a kutatás túlélők, illetve holtak után. Felújításról még csak nem is beszélnek.
∇ 2019.05.01 - Jump City: Valaki csúnyán elbánt a várossal. Méhek tucatjai gyilkoltak a belvárosban, felelőst még nem találtak minderre. Az érintett részt karanténba zárták, néhányan fogtak el robotméhet, mely segítség lehet egy ellenszerre, mielőtt majdnem 4 ezer ember pusztul el. Az idő most nagyon nem barát. UPDATE: Cyborg elbukott, a gyilkos méhek több száz ember halálát okozták, ellenszer még sehol, egy-két embernek talán sikerült elfogni egy-egy példányt. A városban hírzárlat van, a kórházak és a hullaház is tömve van.
∇ 2019.09.13 - Gotham City: Deathstroke megbízást kapott Ivy likvidálására s bár teljesen eliminálni nem tudta, de kellően sikerült megzavarnia a növénynőt ahhoz, hogy menekülnie kelljen. Ivy otthona porig égett, benne rakás zsoldos holttesttel készül a jövő termőföldjének amit azonban a Zöld anyja most nem tud figyelemmel kísérni. Slade nyomására egy ideig kénytelen Jump Cityben meghúzni magát, de ez nem jelenti azt, hogy világmegváltó terveit feladná... (játék kronológiailag ez után következik Jump city elesése a robotméhek által)

Chatbox
Oldalunk
Latest topics

» Ruins of Greatness - Aquaman & Tor
Play With Madness - Constantine & Harley Emptyby Tor-Ax Yesterday at 8:10 pm

» I like chaos
Play With Madness - Constantine & Harley Emptyby Amor Yesterday at 3:36 pm

» Nidhogg
Play With Madness - Constantine & Harley Emptyby Natalie Kriess Kedd Okt. 15, 2019 4:03 pm

» Dinah Firkái
Play With Madness - Constantine & Harley Emptyby Dinah Laurel Lance Vas. Okt. 13, 2019 10:53 am

» Dark reflection - Supergirl & Superboy
Play With Madness - Constantine & Harley Emptyby Conner Kent Szomb. Okt. 12, 2019 6:05 pm

» Song of our lives - Taemi
Play With Madness - Constantine & Harley Emptyby Satomi Kubo Szomb. Okt. 12, 2019 11:58 am
Statisztika
Hatalmi Harcok
Gotham

Slade
Villian
Metropolis

Név
Titulus
Central City

Faye
Hero
Star City

Név
Titulus
Jump City

Ivy
Villian
Atlantis

Név
Titulus
Top posting users this month
Natalie Kriess
Play With Madness - Constantine & Harley Poster15Play With Madness - Constantine & Harley Poster13Play With Madness - Constantine & Harley Poster18 
Amor
Play With Madness - Constantine & Harley Poster15Play With Madness - Constantine & Harley Poster13Play With Madness - Constantine & Harley Poster18 
John Constantine
Clark Kent
Hekaté
Miyagi Yazuhiro
Kara Danvers
Dinah Laurel Lance
Tinder Baara
Seheroth
Music

Share

Play With Madness - Constantine & Harley

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Play With Madness - Constantine & Harley Origin12Play With Madness - Constantine & Harley Bushpi10Play With Madness - Constantine & Harley Oracle11Play With Madness - Constantine & Harley Baaatp10Play With Madness - Constantine & Harley Two-fa11Play With Madness - Constantine & Harley Dcunit11Play With Madness - Constantine & Harley Olipic10Play With Madness - Constantine & Harley Sladep10Play With Madness - Constantine & Harley Dickst11Play With Madness - Constantine & Harley Bats_a10
Hozzászólások száma :
54

Play With Madness - Constantine & Harley Empty
TémanyitásTárgy: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyHétf. Szept. 10, 2018 9:16 pm

Orvos: Harley Quinn

Betege: John Constantine @

Végem van. Úgy érzem magam, mint az a papírzsepi, amit az előbb bőgtem tele és dobtam ki a kukába. Vagy mellé. Mit tudom én, hogy mellé ment-e vagy sem, de nekem miért kell mellé mennem mindig?! Sehova sem akarok menni, csak Őmellé! És most…! És most…! UWÁÁÁ!! Azt mondta, hogy… hogy “ne untassam a hülyeségeimmel”! És elzavart!! Az én Mindenem, az én Puddin-om, elküldött, hogy “ne untassam”!
Mrs. Christie, ez a legkegyetlenebb gyilkosság a világon! Hiszen én megszöktettem, és utána hónapokig kerestem! Átrágtam magam minden könyveden és minden nyomon, amit Ő hagyott hátra hanyagul nekem, hogy megtalálhassam, Mr. Harley Quin nyomozó voltam érte - még ballonkabátom is volt! - és nem állhatott az utamba se ló, se hajó se hintó, amikor már annyira forró nyomon voltam, hogy beleszédültem, mintha ringlispílen ültem volna! Állatkertet csináltunk Gothamből együtt, rózsaszín elefántokon ültünk és rep-ültünk az éjszakába, és felrobbantottunk egy festékgyárat telis-tele zöld, lila, vörös és fekete festékkel, hogy beborítsa az egész várost…! "Come on babe why don't we paint the town? And all that jazz~"
Milyen csodálatos volt…! Ahogy eszembe jut, nem tehetek róla, de megragadom az első szembejövő utcalámpa karcsú derekát, egy könnyed mozdulattal felpördülök rá, és énekelek:
- Come on babe, we’re gonna brush the sky, I bet you lucky Lindy never flew so high, ‘Cause in the stratosphere how could he land an ear to all~ that~ Ja~~~azz…!
Várom a tapsvihart - és várom, és várom, hééé, hova rohan a közönségem?! Hát már dalra se lehet fakadni az éjszakában? Két részeg füttyögést és valami lanyha kurjantást hallok - ch, disznók! - a többi ember meg rémülten menekül. Hah! Bezzeg, ha kabaréban csinálnám ugyanezt, tolonganának érte! Képmutatók! Kép-mutogatók!
Leszaltózom a lámpaoszlopról, és megyek tovább arra, amerre eddig.
És ezek után azt kapom, hogy “ne untassam”! Hát ez a sok minden unalmas volt? Tényleg nem vagyok elég őrült az én Mindenségemnek? Hát most mit csináljak?! Menten a vízbe vetem magam, hol egy folyó?! Jobbra nézek, de csak egy olajfoltos tócsa kavarog a járdán, ami víznek nevezhető, balra meg egy könyvesbolt kirakatában szembe találkozom magammal. Oh, elfolyt a sminkem, azt hiszem, elsírtam. Siralmas.
“Nézd a Harlekint!” - látom a sminkem mögött. Nézem, nézem, de csak akkor látom magam tükröződni a üveg túloldalán, ha eléggé eltakarom magam, de ha nem, akkor már nem látom a könnyeket, csak a könyveket. Nabokov? Jajj, ismerem, a nimfácskái meg az a rengeteg perverz pillangó - vagy éjjelilepke, tudomisén - de még én is ott vagyok az egyik polcon, belém lehetne lapozni és beszamárfülezni, megtépni és gerincre vágni, mint minden fikciót valaha. Mrs. Christie, akkor most a te karaktered vagyok, vagy ezé az Oroszé?
Bahh, najó, hagyjuk is ezt, mert megőrülök - pedig már állítólag megőrültem. Továbbmegyek az utcán, és nagyot sóhajtok. Szóval úgy állunk, hogy az egyetlen vízféleség, amibe bele tudom fojtani magam, azok a könnyeim. Nyeh. Az sem túl izgalmas, nem? Az sem, hogy a mellettem parkoló motornak - Harley Davidson? Tényleg…? Mrs. Christie, menj a francba - egy apró lábmozdítással kirúgom az oldalsó támaszát, mire a jármű magatehetetlenül eldől és nagyot csattan a betonon. ...Hát ez nem esett jól.
Nem, most semmi nem tudna felvidítani. Még azon se nevetnék, ha fejjel lefelé belebuknék egy pirányákkal teli medencébe, és vigyorogni látnám a halakat, mielőtt megesznek. Ez szörnyű! És unalmas! Siralmas! Ha nincs velem az én édes Puddin-om, semmi sem tűnik igazán szórakoztatónak és őrültnek…! Megállok az úton és körbenézek, mellettem parkol egy gazdátlanul hagyott, de járó motorú nagyobb furgon… Óh, hisz ez egy fagyiskocsi! Ah, egy olyan fagyiskocsi, éppen olyan, mint amilyet Mr. J szerzett - és amit véletlenül ripityára törtem… Hehh-ehehe. Ahh, tudom már!! Biztos tetszene neki, ha szereznék egy újat!
Máris megkerülöm a kocsit, kinyitom a vezetői ülést - még a kulcs is benne van! Mrs. Christie, ez egy jel, hogy ezt a kocsit el kell vinnem, ugye? Az Orosz se bánja, ugye? Viszek fagyit a nimfácskáinak! Beszállok, és hallok valami óbégatást a sikátor felől - haha, azt hiszem, ott a sofőr, vrúúúú, ott VOLT a sofőr! Haha, neeem, nem ütöttem el - MÉG! Fuss, Forest, fuss! Az ipse bevetődik egy kupac kuka közé, én pedig bekapcsolom a fagyiskocsi hangszóróját, és villámsebességgel végigcsilingelek vele az úton és a járdán - csingilingilingilingi csingilingilingiling, csingilinglingling, csingilinglingling! Ahhahaha, hát ez csodálatos! Az emberek visítva ugranak félre, ahogy kifordulok a főútra, hahahahaaa, ha ezt az én Puddin-om látná…!! … ...Aaah, ha látná…!
De nem látja! Nem látja, mert elhajtott, hogy “untatom”! Satuféket nyomok a kereszteződés közepén és felsírok, mint az összes kocsi dudája. Hol van ebben a roncsban a fagyi?! Hüppögve hátramászok kicsit, megmarkolom az első hűtött fagyis vödröt - uhh, de nehéz…! Hüpp… Van benne vagy 15 liter puncsfagyi. Szipp. Kezdésnek tökéletes. A kocsi tovább csilingel, a többi autó sofőrje valószínűleg rátenyerelt a dudára, és ebben a kakofónia-koncertben hüppögve tömöm magamba egy rózsaszín műanyagkanállal a puncsfagyit. ...Ez olyan finom…!
Kopp-kopp - mi a fene? Ki mer idepofátlankodni?! A kanállal a számban nézek ki az ablakon és valami egyenruhás csávó koporászik ott.
- Kisasszony, minden rendben?
...Egy jó tanács: soha, semmilyen körülmények között ne kérdezd meg, hogy minden rendben van-e egy olyan nőtől, aki épp vödörből eszi a jégkrémet.
- Nem adok a fagyimból, ez az enyém, keress magadnak! - mordulok rá, majd a kanállal elhessegetem az ipsét, aztán egy hatalmas adag fagyival bekapom a kanalat, majd újra beindítom a kocsit, rükvercbe rakom és hátratolatok - hüpsz, álltak mögöttem - aztán előre - vupsz, előttem is - és üldözőbe veszem ezt a szerencsecsomagot.
Ezaz, visíts csak, rohanj csak! Kergetett már hazáig fagyiskocsi?! Nem?! Hát épp itt az ideje!! Afrancba, kitér a hapsi és irányt vált egy tűzcsapnál, amit én elegánsan elkaszálok a fagyisfurgonnal - uhh, ezt éreztem - majd agresszíven hajtűkanyarban fordulok 180 fokot vele, és immár nem mögöttem, hanem előttem csap fel magasra a tűzcsapból a víz - awwww, olyan, mint egy szökőkút~ Mi?! Harley, szedd össze magad, hol az a félnótás?! Elfutott! Grrrr…!
Fog- és kerékcsikorgatva indulok meg újra a kocsival, át a néhai tűzcsap vízsugarán - ...miért hívnak tűzcsapnak valamit, amiből víz folyik, amúgy…? - aztán DURR! ELTALÁLTAM! Háhá! Lefulladt a furgon, a csilingelés is elhalt, de valamit eltaláltam - kihajolok a kocsiajtó ablakán, mert a szélvédőn csak a repedéseket látni, és… héé, az a kabát… az az én nyomozókabátom! Vagyis nem az enyém, de pont olyan! Mi a fene? Mrs. Christie, mire véljem ezt?

Hit Me Baby One More Time
Vissza az elejére Go down
John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Play With Madness - Constantine & Harley Origin12Play With Madness - Constantine & Harley Bushpi10Play With Madness - Constantine & Harley Oracle11Play With Madness - Constantine & Harley Baaatp10Play With Madness - Constantine & Harley Two-fa11Play With Madness - Constantine & Harley Dcunit11Play With Madness - Constantine & Harley Olipic10Play With Madness - Constantine & Harley Sladep10Play With Madness - Constantine & Harley Bats_a10Play With Madness - Constantine & Harley Wondip10Play With Madness - Constantine & Harley Dickst11Play With Madness - Constantine & Harley Mobius11Play With Madness - Constantine & Harley Nov12011
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptySzer. Szept. 12, 2018 11:33 am

Harley & Constantine ©️️️️️️

Gotham City. Amerika második legnagyobb szemétdombja Chicago után. A bűnözés melegágya és a világ legnagyobb Lugosi Béla rajongójának a szülővárosa.
Hajtottam már álomra a fejemet sokkal rosszabb helyeken, mint Gotham bármelyik sikátora, sihederként (és gyakorló mágusként is) nem egyszer éltem zsebtolvajlás kétes módszerével és akadt már dolgom igazi vámpírokkal is, de a vízerőműben elszabaduló entitáns esete óta nem nagyon akaródzik visszatérnem ide. Még akkor sem, ha eszembe jutnak Méregcsók formás virgácsai.
De valami felsőbb erő nagyon azt akarja, hogy ezt a várost válasszam törzshelyemül, ami miatt kezdem úgy érezni magam, mint David Boreanaz. Na nem mintha vénségemre elvállalnék egy főszerepet valami hatodrangú krimisorozatban. Inkább gondolok arra az eggyel korábbi sikersorozatára.
Valahol Ivy Town egyik moderáltam kényelmes moteljében szállt próbálta elvágni a torkomat az unalom. Mivel nem akadt semmi kinyomozni valóm és kezdett kicsit egyhangúvá válni, hogy tudatosan építem le a májamat és a tüdőmet whiskeyvel és Silver Cuttal, így valami tennivaló után kellett néznem.
Ekkor értettem meg, hogy a legtöbb elkényeztetett tinédzser miért vetemedik arra nagy nihilizmusában, hogy az okkulttal kezdjen el foglalkozni. Egyszerűen izgalmas dolog, hogy mágiával jósolgathatsz magadnak, vagy Oujia-táblával szórakozhatsz.
Persze kellő ismeret hiányában ez gyorsan kellemetlenné válhat, de a dekadens serdülőktől eltérően engem nem fenyeget az a veszély, hogy valami nagyon kellemetlent átrángatok ebbe a világba. Tény, hogy a Nevető Mágusok leszármazottja vagyok, de ez nem biztosít automatikusan védettséget számomra, így a hagyományos eszközök széles tárházával biztosítom, hogy ne barmoljak össze semmit.
Egy Oujia-tábla és egy inga segítségével kezdtem el kísérletezni. Az inga olyan határozottan megragadt Gotham City felett, hogy még akkor is a levegőben maradt, amikor elengedtem a fonalat.
A tábla semmi adott túlságosan biztató vagy precíz válaszokat, amikor feltettem neki a kérdéseimet. Legalábbis a TÉBOLYDA, ŐRÜLET és BOHÓC szavak alapján és Gotham mélyebb ismerete nélkül nem nagyon tudtam rájönni, hogy mire gondolhatott a lény akivel kommunikáltam. A város bűnözőinek 90%-a teátrális idiótákkal van tele, akikre simán ráillik a bohóc kifejezés, ha egy kicsit szarkasztikusan és tágabban értelmezzük a szót.
Így hát kénytelen voltam egy kicsit alaposabban áttanulmányozni az ottani szuperbűnőzők jellegzetességeit.
Három jelöltre szűkítettem le a listámat.
A legvalószínűtlenebb jelöltem Bane volt. Bár jól megtermett és eszes, de a luchador szerelése miatt egy kis kreatív szabadsággal élve bele fér a meghatározásba.
A legkézenfekvőbb jelöltemet Joker jelentette. Mind a három szó tökéletesen illett rá és kellően zavarodott ahhoz, hogy valami testtelen entitáns ráakaszkodjon. Még odáig is elmentem, hogy szövetségi ügynöknek kiadva magam bemenjek az Arkhamba és elolvassam az aktáját.
Skizofrémia, tévképzetek, pszihopátiás és szociopátiás viselkedésminták. kényszeres teátralitás és erőszakos dühkitörések. Ideális ahhoz, hogy valakire rászálljon egy nagy hatalmú lény. Látványos változás nem állna be a viselkedésében és gond nélkül terjeszthetné az őrületet.
Egy apró részlet azonban felpiszkálta a gyanúmat.
Ez a flúgos albínó képes volt arra, hogy magába bolondítson egy pályakezdő pszicháternőt, Dr. Harleen Quinzelt, aki végül mellé szegődött és felvette a Harleyquinn nevet.
A fotóit elnézve Joker nem csak a naivitásáért használta ki, hanem egyéb, igencsak gömbölyű indokok miatt is elviselte ezt a nőt maga mellett.
Némi távolbalátással sikerült kiderítenem, hogy merre találóm a Bohócot és a hibbant menyasszonyát. Joker a régi gothami vidámparkban töltötte el feles óráit, de az érzékelő varázslatok nem mutattam semmi természetfelettit a telek területén.
Így kizárásos alapon maradt a bohóclány.
Öröm az ürömben.
Az ő hollétét nem is kellet sokáig kutatnom. Az egyik kocsmában iszogatva láttam meg a TV-ben, hogy mekkora ámokfutást rendezett, amiért a Puddinja elhajtotta maga mellől. Oké, hogy zizi a csaj, de ez ez még egy buggyanttól is komoly túlzás.
Felhajtottam az italom, majd kimentem a WC-be és nyitottam egy kaput tombolása helyszínére és reméltem, hogy megelőzöm Béla bá-t.

Egyenesen a felém hajtó furgon előtt lépek ki a portálból és az a nagy szerencsém, hogy van köztem egy a kocsi között egy postaláda, meg egy vízcsap. Visszalépek a portálba és megvárom, amíg a furgont megakasztja a két tereptárgy, majd újra az utca aszfaltjára teszem a lábam.
Harley kihajol a kocsi ablakán és csodálkozó tekintettel néz rám. Pontosabban a kabátomra.
Amilyen szerencsém van imádja a Columbot és egészen a probléma megoldásáig hallgathatom majd az ilyen jellegű poénjait.
- Óvatosabban aranyom! - kiálltom feléje miközben rápöffentek egy adagolt halálra - A végén még tényleg elütsz valakit.
Csak ekkor tűnik fel, hogy az utcán az áldozatok többsége, nem sikítozva menekül, hanem eszeveszett módon röhög, mintha megzuhant volna az ép elméje.
Az ujjaimmal néhány rúnát firkantok fel a levegőben, miközben a elmormolom egy varázsigét, ami lezárja az elmémet mindenféle idegen behatás elől. Megszállni így se tudnának, de nincs szükségem arra, hogy Dr. Harleen átragassza rám a zizi-náthát.

Magic.

The ultimate tool with the ultimate

sacrifice.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Play With Madness - Constantine & Harley Origin12Play With Madness - Constantine & Harley Bushpi10Play With Madness - Constantine & Harley Oracle11Play With Madness - Constantine & Harley Baaatp10Play With Madness - Constantine & Harley Two-fa11Play With Madness - Constantine & Harley Dcunit11Play With Madness - Constantine & Harley Olipic10Play With Madness - Constantine & Harley Sladep10Play With Madness - Constantine & Harley Dickst11Play With Madness - Constantine & Harley Bats_a10
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptySzer. Szept. 12, 2018 10:36 pm

...Élek a gyanúperrel, Mrs. Christie, hogy te a háttérben suttyomban átadtad a tollat az Orosznak, mert az az ürge, hű, mi fürge, meglógott előlem, vagy egy varázslatos iskolabuszom van fagyiskocsinak álcázva, ami ha elcsap valakit, hirtelen az illető átváltozik egy fiktív karakterré. Vajon ő tudja, hogy varázshatalmam van?
- Óvatosabban aranyom! - szólít meg a nem várt fordulat. Eh? Én? Arany? Legjobb indulattal is Tompa. Amúgy se tudok rímelni. Mr. Petrovics rágyújt. - A végén még tényleg elütsz valakit.
Na jó, nem lehet Petrovics, mert annál menőbb az akcentusa, Mrs. Christie, lehet, hogy ő is a te karaktered? Akkor mindketten ugyanabban az elmebetegségben szenvedünk! Más magyarázata nem lehet annak, hogy aggódik értem, és hogy lenyúlta a kabátviseleti stílusomat - amit én is lenyúltam az összes létező Felügyelőtől, de hát ez van, ezeket a kabátokat senki nem szerzi tisztességes úton. Ez a hapsi meg aztán végképp nem!
Kiszállok a furgonból, és természetesen viszem magammal a puncsos fagyisvödröt a rózsaszín műanyagkanállal együtt, mert az ördög nem alszik, és lehet, amíg őrizetlenül hagyom, lecsap rá. Közben a pasas hadonászik valamit a levegőben - ahh, semmi kétség, tényleg olyan őrült, mint én! Végre!
- Hát tudod, én tényleg el akartalak ütni, és szerintem sikerült, mert az előbb még kékruhás rendőr voltál, most meg hirtelen magánnyomozónak nézel ki - mondom, aztán egy nagyobb kanál fagyit is elkezdek eszegetni. - Szóval Monsieur Poirot, először is, hova lett a híres bajusza, és miért lett brit? Azt hittem, a franciák utálják őket! - nevetek, majd egészen elé lépek, mert el akarom neki mesélni a legújabb felfedezésem a furgonnal kapcsolatban. - Lehet, ez is a kocsi hibája? Képzeld, azt hiszem, el van varázsolva! Az előbb az a kékruhás, akit üldöztem vele, azt kérdezte tőlem, hogy minden rendben van-e, hehehe, hát úgy nézek ki? Teljesen elkenték a sminkem a könyvek, hát hogy lehet ilyet kérdezni, hogy minden rendben? Ahhaha! Úgyhogy úgy döntöttem, megkergetem, és elcsaptam, és most véletlenül csináltam belőled egy nyomozót, pedig Mrs. Christie-nek van már egy pár, még én is az vagyok! Mr. Harley Quin, személyesen! - vigyorgok. - Izé, vagyis én lány vagyok, de mindegy. - legyintek az azóta fagyitlanná lett fagyiskanállal, aztán az ipsének szegezem a kérdésemmel együtt. - És te ki vagy?
Meg vagyok róla győződve, hogy Hercule Poirot, vagy Columbo, de a jóég igazodik ki ezeken a detektíveken, lehet, hogy Dr. Füst Be Mentterv, vagy Mr. Angel Dust… De várjunk csak, mi ez a hang? Körbenézek, miután bemutatkozott, és… Mi a fene…? Nevetnek… Nevetnek! Úristen, ezek kacagnak! Istenem, ez csodálatos!!

Pretty Little Psycho
John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Play With Madness - Constantine & Harley Origin12Play With Madness - Constantine & Harley Bushpi10Play With Madness - Constantine & Harley Oracle11Play With Madness - Constantine & Harley Baaatp10Play With Madness - Constantine & Harley Two-fa11Play With Madness - Constantine & Harley Dcunit11Play With Madness - Constantine & Harley Olipic10Play With Madness - Constantine & Harley Sladep10Play With Madness - Constantine & Harley Bats_a10Play With Madness - Constantine & Harley Wondip10Play With Madness - Constantine & Harley Dickst11Play With Madness - Constantine & Harley Mobius11Play With Madness - Constantine & Harley Nov12011
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 11:27 pm

Néhány másodperccel és két slukknyi cigivel később Harley kiszáll a fagyis kocsiból és egy hatalmas vödörnyi jégkrémet szorongatva közelít felém, mindenféle összefüggéstelen dolgot fecsegve a kislányosan magas hangján.
Na álljunk csak meg egy pohár whiskeyre.
Töménytelen mennyiségű jégkrém, elkenődött smink, tökéletesen irracionális cselekedetek. Ha nem lenne fenntartva neki egy cella a korábbi munkahelyén, akkor azt mondanám, hogy szakítás utáni depresszióban szenved.
Talán nem is kell majd annyit ügyeskedem, mint az elsőre gondoltam volna.
- Annak a zsarunak ma hamarabb ért véget a szolgálat. - vetek rá egy hamisítatlan, száz százalékig eredeti brit mosolyt miközben egy kehelynyi fagylaltot próbál meg elfogyasztani egy falatra, majd David Suchet kimért modorát és manírjait utánozva folytatom - Attól tartok mademoiselle, nem tudom miről beszél. Egy úri mulatóban töltöttem az időmet, míg hírt nem kaptam kegyed felszabadult száguldozásáról.
Nagyon kell uralkodnom magamon, hogy nem törjön ki belőlem a röhögés. Nem mintha sokat rontana a dolgon....
- Két dolog viszont helyreigazításra szorul. - szívok bele a az anti-viagrába és a saját hangomon folytatom - Poirot belga és a franciák annyira utálják az angolokat, hogy Hódító Vilmos óta nem volt tiszta vérű brit uralkodónk.
Az ezt követő egy levegővel elmondott szöveget kicsit nehezen tudom értelmezni. Egyrészt Harley gyorsan beszél, másrészt az ember negyven felett más kicsit nehezebben hallja az igazán magas hangokat, ennek a nőnek pedig igen a sztratoszféra magasságába lőtték be az althangját.
Végül magától bemutatkozik és ha nem olvastam volna néhány ritkább Agatha Christie könyvet, akkor felszaladna a szemöldököm a Mr.-en a neve előtt.
- Gondolj rám úgy, mint Gandalfra csak fiatalabb és jóképűbb változatban. - nyújtok át neki egyet a megtépázott névjegykártyáim közül

John Constantine

555-431-810

Ördögűző, démonológus és a sötét varázslatok mestere

kontára

A szemem sarkában meglátok az egyik háztetőn egy vámpírfogsort kalapként hordó figurát. A jelek szerint a helyi Lugosi csak ideért, de még nem akar beleavatkozni a dolgokba.
Bár kicsit furán működnek az áttételek a fejében, de Harley viselkedése arra utal, hogy elég komoly érzelmi válságon megy át. Ez pedig kiváló táptalaja bármilyen megszállásnak.
Nem tudom, hogy miként fog reagálni arra, hogy konyítok a mágiához, de merem remélni, hogy a realitásérzéke van már annyira bomlófélben, hogy a Harry Pottert dokumentum-regénynek gondolja.
- Egyértelmű, hogy bánt téged valami Harely. - nyújtom oda neki a szövet zsebkendőmet - Mi lenne, ha beszélgetnénk róla egy kicsit? Látszik, hogy nem életed legjobb napját éled, én pedig csupa fül vagyok. - nyújtom neki oda a szövet zsebkendőmet
Tudom elég aljas dolog egy érzelmileg (és mentálisan) labilis nőt kihasználni, de mentségemre legyen mondva nem lefektetni akarom, hanem segíteni rajta. Meg amilyen sora lehetett a Joker mellett, talán még jól is esne neki, ha valaki néhány percig emberi lénynek nézné.
- Mellesleg mint nyomozó a nyomozótól kérdem: Szerinted mi a fészkes fene folyik itt? - mutatok körbe a veszettül röhögő áldozatokon

Magic.

sacrifice.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptySzomb. Szept. 15, 2018 6:24 pm

Van valami csodálatosan magával ragadó abban, amikor ennyi ember egy helyen egyszerre kacag, nevet, röhög magáról megfeledkezve… Azt hiszem, az Orosszal egyetértünk abban, hogy ez feltétlenül egy egészen földöntúli élmény…! Ezen jár az eszem, amikor Ifjabb Gandalf a bemutatkozása után átnyújt valami szakadt fecnit. ...Így álcázta az Egy Gyűrűt? ...Ja, hogy ez egy névjegykártya!
Lássuk-lássuk, szóóóóval asszondja hogy John Constantine, ördögűző, démonológus és a sötét varázslatok kontára - szerepel kontrázva a mestere alatt. Húúúúú, egy igazi ál-mágus!! Hát most mondja valaki, hogy nem ez a legvarázslatosabb dolog, ami valaha történhet velem!
- Hűűű, tényleg tudsz varázsolni? Muti-muti!! Ha tényleg előszedsz egy penny-t a fülem mögül, hiszek neked! - vigyorgok, aztán eszembe jut valami. - Óóó, de várjunk csak! Ha tényleg varázsló vagy, akkor lehet, hogy nem is a furgonom van elvarázsolva? Mööhh, de káááár…! Pedig Puddin biztos úgy örült volna, ha egy elvarázsolt fagyiskocsit viszek neki vissza, hogy---
Az én Puddin-om, aki kirakott, mert untattam, csak visszafogadna egy varázskocsiért, ugye…? Ugye?? Ha nem, akkor én…!
- Uwááááá!! Puddin…!! Az én édes Puddin-om…! - felzokogok, ahogy eszembe jut az én Mindenem, és jobb híjján a fagyisvödröt ölelem magamhoz. - Nem hogy azt se látta, hogy menekültek előlem az emberek, ahogy üldöztem őket a csilingelő fagyiskocsival, hogy tudják, milyen érzés, amikor a fagyi visszanyal, hahha, de még… De még azt se látja, hogy most mindenki halálra röhögi magát, pedig még nevetőgázt se szívtak! - sírom, aztán valami fehér zászlót látok lengedezni magam előtt. Igen, igen, megadom magam, csak hadd legyek megint az én Édesem mellett…! ...Ó, hogy egy zsepi…?
Jé, és ez nem is papír, akkor sokkal strapabíróbb mint az a kis nyomi zsepi, amit korábban sírtam tele és dobtam ki valahova, igaz?
- Egyértelmű, hogy bánt téged valami Harely. Mi lenne, ha beszélgetnénk róla egy kicsit? Látszik, hogy nem életed legjobb napját éled, én pedig csupa fül vagyok. - mondja a nyomozónak álcázott rendőrnek álcázott belgának álcázott brit ál-cázott. Izé, ál-varázsló.
Aaa, szóval nekem nyújtja azt a zsepit? Nahát… Na jó, annak is megadom magam… Elveszem és letörlöm a könnyeimet, majd trombitálva kifújom az orrom.
- Köszi… - szipogom, aztán felpislogok a férfira. - Beszélgessünk? Ehhehe, te mágus vagy, nem pszichiáter - nevetgélem. - A pszichiáter az én vagyok, még doktorim is van! De visszaadtam, nem kellett az én Puddin-omnak, mert ő így szeret, ahogy most vagyok~ Miatta lettem Harley Quinn, és miatta még nyomozónak is álltam, hogy megtaláljam, és meg is találtam!
Nna, hát arról a kalandomról szívesen mesélnék, de még mielőtt belekezdhetnék, valami mást kérdez - na, tessék, tudtam én, hogy csapnivaló pszichiáter lenne, maradjon csak a varázslásnál. Még nem húzott ki egy penny-t a fülem mögül!
- Mellesleg mint nyomozó a nyomozótól kérdem: Szerinted mi a fészkes fene folyik itt?
Értetlenül nézek körbe, amerre mutat: az út szélén lefulladt, ripityára tört szélvédőjű fagyiskocsi motorházteteje alól vígan gomolyog a füst, mögötte tizenöt méter magasra spriccel fel a szökőkúttá avanzsált néhai tűzcsap helyéről a víz. Az út közepén feltorlódott és egymásnak koccant kocsik, egyik-másik behorpadt orral vagy farral. Átlag kedd este Gotham utcáin - kivéve az embereket…! Mert azok bizony még mindig röhögnek, olyan eszeveszett módon, amiről szinte nem lehet eldönteni, hogy nevetés vagy sírás… Istenem, ez még mindig csodálatosan fest…!
- Aaa, azt hiszem, mindenki megőrült ma este! - nevetek fel én is diadalmasan. - Hahaaa, ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen…! - pördülök egyet, majd megtorpanok. - ...Tényleg… túl szép… - ráncolom a homlokom, aztán a kontárra nézek. - Te, valami szöget ütött a fejemben, és fején találtam a szöget szerintem, mert… na várjunk, ha szöget üt a fejemben, és én fején találom, akkor magam találom fejen, nem? - Mi?! Megrázom a fejem. - Mindegy, szóval! Ezek eddig normális emberek voltak, visítva menekültek előlem, és sikoltoztak, mint ahogy minden normális ember szokott, ha éppen találkozik egy őrülttel, de ezek itt úgy néznek ki, mint akik ettől rögtön rájöttek, hogy semmi értelme normálisnak lenni… De ez nem ilyen egyszerű! Az ember nem őrül meg fél perc alatt azonnal - én már csak tudom! - nevetek, de hirtelen a nagy hahotázásba belehasít valami más is, méghozzá egy csomó sziréna… ajaj.
A hang felé nézek, és vagy 10 rendőrkocsi áll az úton, mindegyikből kiugrott legalább három olyan kékruhás fazon, akit már egyszer majdnem elcsaptam. Ezek tudnak osztódni…!!
- Ömm… Figyu, egészen véletlenül nem tudsz olyat varázsolni, hogy eltűnjön ez a sok zsaru? Nem kell pénzt kihúznod a fülem mögül, elhiszem anélkül is, hogy mágus vagy! Vagy izé, a névjegykártyádon nincs ott, hogy John Constantine mellett te vagy Cuban Pete? - előkerítem a megtépázott fecnit, de sehol se találom rajta ezt a szöveget. - Azért próbáld meg! Kölcsönadom a Maszkom, jó? Várjál, kezdem! - megköszörülöm a torkom, és énekelni kezdek: He's a really modest guy although he's the hottest guy in Havana, in Havana~ - azzal odatáncikálok hozzá, és remélem, hogy tudja folytatni!

The Magic Slapstick
John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptySzer. Szept. 19, 2018 4:43 pm

Ez az ügy sokkal makrancosabb lesz, mint ahogy azt eredetileg elképzeltem. Úgy tűnik Harley szinte teljesen rezisztens a híres brit charme-omra, amit nem tudom, hogy a rossz sorrendben felrakott fogaskerekeknek, vagy a férfiak terén tanúsított rossz ízlésének tulajdonítsak.
Én sem vagyok egy makulátlan lovag fehér lovon, de aki képes beleszeretni abba a fehérre meszelt arcú Christian Greybe, az már jó eséllyel pályázni fog a Darwin díj azon változatára, amit nem poszthumusz adnak át a jelöltnek.
Talán közrejátszik az is, hogy az amúgy is olvadó jégtáblán táncoló elméjét elködösíti a lelki fájdalom, amit Mr. Pale okozott neki.
Egészen addig reménykedtem abban, hogy talán egy minimálisan nem kell lemennem gügyögő kreténbe, amíg a Harley a névjegykártyámat látva nem a Copperfield és Geller féle szemfényvesztőkre asszociál.
Majdnem átsuhan az arcomon egy sötét árny, de próbálok uralkodni magamon és nem hagyom, hogy kibillentsen a lelki egyensúlyomból. Még említette is, hogy okleveles agyturkász és szinte biztos, hogy a tudását képes arra is felhasználni, hogy valakit a végletekig felhúzzon.
- Nem véletlen, hogy nem hívnak babazsúrokba aranyom. - szívok egyet a ráktápból és hosszan lenn tartom a füstöt, mielőtt az orromon kiereszteném
Látom, hogy nem lesz egyszerű kibányászni a fejéből az ötletet, hogy nem sarlatán illuzionista vagyok. Vagy csak bebeszélem magamnak a dolgot, de végső soron mindegy.
Míg kifújja az orrát gyorsan előkészítek egy varázslatot, amit még Európában tanultam, amikor azzal a finn opera-metál zenekarral lógtam. Az első énekesnőjük egész ügyes kis boszorka volt. Kár, hogy a Thoumas nem bírta elviselni, hogy jobban bírt engem, mint őt.
Harley a végtelenül magas szopránján egész hosszan meséli, hogy Joker milyen hatással volt az életére, majd ahogy rákérdezek arra, hogy szerinte mi folyik itt gondolkodva néz körbe és a csinos arcán ráncok futnak össze.
Látszik, hogy kezdi felfedezni mi a probléma és számára is különös, hogy a baleset talpon lévő áldozatai olyan hévvel röhögnek, mintha egy korai Jim Carrey filmet néznének.
Az még ugyan nem tűnik fel neki, hogy én nem csatlakoztam a vigyor-klubhoz, de merem remélni, hogy talán lassan szöget üt a fejében, hogy valami miatt kivétel vagyok.
- Visszakérhetnéd azt a papírt, bárkinek is adtad oda. - mosolygok rá biztatóan - Ezért is vagyok itt. Valami határozottan nincs rendben Gothamben és itt most nem a mindent átható korrupcióról és a jelmezes flepnisekről beszélek. Mit szólnál, ha a ketten járnánk a végére?
A távolból már eléri a fülemet a szirénák hangja. Remek. Még csak az kéne, hogy a zsaruk vegyék kezelésbe az ügyet. Harleyt bedugnák az Arkhamba én meg mire besvindlizem magam egy jól fejlett Nagy Öreget kell majd visszarugdalnom a nemlétbe.
Harley karattyol valamit még, tudnék-e segíteni a zsaru gondon, majd ellő egy poént a névjegyem kontójára....
A következő rendelésnél ki kell egészítenem a szöveget arra, hogy bukott rockzenész.
Miközben Harley nekiállni táncikálni, aktiválom az előkészített varázslatomat.
- Pulchritudo tuo splendore mica! - sóhajtok fel miközben az ujjaim egy bábjátékost megszégyenítő mozdulatsort táncolnak végig
A varázserőm láthatatlan kezekkel hozza helyre a bohóclány sminkjét, teszi rendbe a frizuráját, igazítja meg a ruháját és törli le a szájáról a fagylaltfoltokat.
Ő ebből a nagy énekes performansza közepette nem sokat érzékelhet, de legalább elszórakoztatja magát.
Mormogok még néhány varázsigét, majd a kezem néhány mozdulatával nyitok egy átjárót a gothami hajlékomra.
Harley éppen felém fordul amikor befejezem, én pedig a ritmust megtartva átkarolom a derekát és folytatom a dal. Néhány lépés alatt átveszem az irányítást és egy pörgetéssel a portál irányába terelem.
Amint átért a másik oldalra én is átlépek a kapunk.
Mielőtt még bezárulna valami koppan a hátam mögött padlón.
Sejtettem, hogy Mr. Lugosi nem fogja kibírni, hogy ne avatkozzon bele a dolgokba, de csak a bumerángja jutott át a térkapun ő pedig nem.
Hagyom Harley-nak, hogy végig táncoljuk a dalt, majd miután végeztünk a füle mögé nyúlok.
- De csak mert szépen kérted. - húzok elő egy 25 centes érmét a füle mögül  és a kezébe adom- De maradjunk annyiban, hogy a Merlin féle varázsló vagyok, nem pedig a Copperfield fajta.

Magic.

sacrifice.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyPént. Okt. 19, 2018 1:00 pm

Sose gondoltam volna, hogy egyszer egy igazi mágus fogja a segítségemet kérni, pláne nem nyomozásban! Bár kétségkívül brilliáns detektív vagyok, hiszen az én Puddin-omat is megtaláltam - még ha most látni se akar az én Mindenségem, ah…! ...De legalább az új játszótársam éppen olyan őrült, mint én, látom, hogy úgy hadonászik és karattyol, mintha csak táncolna és énekelne - mondjuk nem igazán passzol össze azzal, amit én csinálok, de hát istenem, valahol el kell kezdeni! Végülis, egész ígéretes elmebetegnek tűnik~
Remélem, hogy a zsarukat is el tudja varázsolni valami hókusz-pókusszal meg abrakadabrával, és beállnak mögém táncolni, és akkor máris elvonatozhatunk valahova, sihuhuhúúúú! De manóba, ezeknek a zsernyákoknak csak a pisztolya követ… Eh, ezeknél még az a két részeg hapsi is jobb közönség volt! Hát hogy fognak ezek tapsolni majd nekem, ha mindkét kezükkel a fegyverüket markolásszák? Bunkók!
Nna, most már aztán igazán kíváncsi vagyok, mit bűvészkedik az új barátom, szóval a zsaruk helyett inkább felé fordulok, és akkor valami egészen csodálatos dolog történik - a füstösképű, szőke Merlin elkapja a kezem, aztán a derekamat is, és táncolni kezdünk. Hát ez fenomenális…! Tudja a dalt, tudja a táncot, még ha csak most is varázsolta át magát úgy, hogy tudja - lehet ilyet egyáltalán? Biztosan lehet, annyi mindent lehet varázsolni, kettéfűrészelt embereket meg kalapokból kiugrabugráló nyuszikat és galambokat is! (Szegény pici nyuszikák és galambok, be vannak zsúfolva egy icikepicike kalapba... Ez még rosszabb lehet, mint egy ketrec…! Meg kell kérdeznem, hogy hogy kicsinyítik össze az állatkákat ehhez a trükkökhöz!)
De most én is teljesen el vagyok varázsolva, ahogy folytatjuk a táncot, énekelve, én és a látens őrült varázslóm, egy-két-há-négy samba, öt-hat-hét-nyolc rumba, aztán megint, egy-két-há-négy fordul, öt-hat-hét-nyolc portál--- MI!?
Eltűnök az egyik valóságból és felbukkanok egy másikban. Mi a fene ez, meghaltam? Dimenziót utaztam? Áttörtem a tér-idő kontinuumot? Vagy elájultam és most álmodok? Az egyik pillanatban még rendőrök hada vesz körül Gotham egyik főutcáján, aztán ripsz-ropsz áttáncikáltam - vagyishogy áttáncikáltattak! - egy kis szobába, van itt ágy meg tévé, meg egy asztal, két szék, egy icipici hűtő és egy bazinagy szekrény, meg két ajtó - szerintem az egyik Csodaországba visz, a másik meg Roxfortba, a szekrény pedig biztos vagyok benne, hogy Narniába nyílik! Mrs. Christie, hivatalosan is kijelenthetem, hogy áttörtem a negyedik falat, és végre megismerhetlek téged személyesen, meg azt az Oroszt is, meg a két britet és azt az írt is, bár igazából mindannyian ír-tok, szóval semmi jelentősége annak, hogy ki milyen, amikor összemosódnak a fikciók. Én őrült vagyok, de annyi baj legyen!
Aztán jön a névjegykártyás varázsló-kontár is, és most hogy már mindketten a másvilágon vagyunk, tök jogos, hogy végigtáncoljuk azt a dalt, és aztán…! Ezután jön az igazi csoda! Kihúzza a fülem mögül a negyed dolcsit! Ott csillog-villog az érme az ujjai közt, aztán a kezembe adja, és tényleg ott van, tök igazi, hamisítatlan, mágikus huszonöt cent! AAAAZT AAAAA…!!!
- De csak mert szépen kérted. - mondja, én meg úgy nézek fel rá, mint kisgyerek a Télapóra. - De maradjunk annyiban, hogy a Merlin féle varázsló vagyok, nem pedig a Copperfield fajta.
Hát tőlem aztán Roggeveni Vilgefortz is lehet, de úgy elvarázsolt, hogy azt még a fagyiskocsinak álcázott varázslatos iskolabuszom is megirigyelné!
- Hallod, te vagy a legmenőbb varázsló a világon! Hűűű, tudod, ha nem lennék foglalt…! - vigyorgok rá szélesen, aztán észreveszek valami fekete, csillogó vackot a padlón, és érzem, ahogy azonnal eltűnik a vigyor az arcomról, és annyira mérges leszek, hogy még a visszafelé öregedő ifjabb Merlin karjaiból is kiugrok, majd lehajolok, hogy kicibáljam a padlóból a denevérformájú cuccot.
- A fene essen bele ebbe a latexruhás díszdepressziós gyászhuszárba! Hrrrrrrgh-uhh! - szitkozódom, majd a padlóra zsuppanok, ahogy végre megkaparintom a bumerángot, és onnan lesek fel a láncdohányosra. - Látod ezt!? Ilyeneket hajigál az én édes Puddinomra is, és úristen, még agyonveri nekem, ha nem vagyok vele…! - mondom kétségbeesetten, ahogy rögtön felpattanok, de csak tanácstalanul járatom a tekintetem az ajtók, a szekrény és a varázsló között. - Ne haragudj, tudom, hogy szükséged van a segítségemre és a nyomozói tudásomra, és hogy nélkülem semmire se fogsz menni, hogy az ügyünk végére érj, de muszáj megmentenem az én Mindenemet! Lécci-lécci-lécci! És-és-és ha megmentem, akkor utána egészen biztosan megbocsátja, hogy halálra untattam a hülyeségeimmel, és még vissza is mehetek Hozzá, és szerintem még ő is szívesen segítene neked kideríteni, mi történt az emberekkel, mert biztos, hogy mérges lenne, amiért valaki nála jobban meg tudja nevettetni őket! - pillogok reménykedve a férfira.
- De utána segítenénk nyomozni, és-és amilyen őrülten zseniálisak vagyunk mindhárman, szerintem pillanatok alatt megoldanánk azt a rejtélyt! - nevetem. - Nnaaa, szóval, melyik ajtón menjek? Ha arra megyek, akkor csak egy őrült teapartiba futok bele, és tudom, hogy ti britek szerettek teázni, de most arra nincs időm, a másik ajtón túl meg ott van Tudodki, oda veszélyes lenne menni! A szekrénybe meg végképp nem akarok bezsúfolódni, és különben is Narniában tök hideg van, és nincs nálam a ballonkabátom! Szóóóóval, csinálnál megint egy olyan izét…? Ezt a kis kapucskát, vagy bűbájt, ezt a hasítékot a valóságok között, amivel ki lehet mászni a negyedik fal mögül, és találkozni az alkotókkal! Na, ezt a portált, vagy mit!

Bad Boy Good Man
John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyKedd Okt. 30, 2018 9:03 pm

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️️

Két problémával kevesebbel kell szembenézni most, hogy Harleyt sikeresen áttáncoltattam az aktuális hajlékomba. A rendőrség kétes dicsőségű társaságától már nem kell tartanunk és Harleyt is szeparáltam a külvilágtól.
Nem kis előkészület kellett hozzá, de az egész lakásra mondtam egy bűbájt, ami nem enged semmilyen mágikus ragályt tovább terjedni az emberekre. Ha nagyon köznapi szavakkal akarunk élni, akkor csináltam egy mágikus karantént a kecómból gotham egyik legveszélyesebb nőszemélye számára.
Bár azok alapján, amit eddig láttam belőle, talán csak a Sting-sminkes patiszon van rá ilyen veszedelmes hatással és teljesen más lett volna a sorsa, ha annak idején nem az ő keze alá adják azt a zizzent Eric Dravent.
Talán most nem kellene amiatt aggódnom, hogy bűnrészesség és bűncselekményben való részvétel miatt kell majd mosdatnom magamat, ha ennek a balhénak a végére értünk.
De akármilyen buggyant és veszedelmes, Harley szimpátiát kelt bennem. Tudom, hogy valami nagyon félresiklott pszichológiai folyamat miatt Astrát is belelátom a helyzetbe és ez talán kihat az ítélőképességemre is, de most esélyt látok arra, hogy ne szúrjam el a helyzetet.
Bár a táncolást már rég abbahagytuk, még mindig egymás privát szférájában állunk. Az nem könnyíti meg a dolgomat, hogy Harley még mindig a karomba kapaszkodik és olyan mosoly játszik az arcán, mint egy laza erkölcsű tininek, aki betéved egy egyetemi buliba.
Oké, hogy lenyűgöztem a trükkjeimmel, meg elnyertem a szimpátiáját, de végső soron csak azért léptem vele kapcsolatba, hogy egy téboly-lényt tudjak lenyomozni, ami úgy tűnik rá akaszkodott.
A gondolataimból egy pillanatra kizökkent az a villámgyors és heves viselkedés változás, amin a bohóclány átmegy. A kedélyesen mosolygó cukorfalatból egy tizedmásodperc ijesztő gyorsasága alatt vált át őrült haragba az arckifejezése, amint nekiesik a padlóba beleállt denevér alakú bumerángnak.
Úgy tűnik a város Vlad Tepesének sikerült a nyomunkra lelnie. Bár Harley őrült vehemenciával esik neki a fegyvernek, nem feltételezem, hogy a vak haragon kívül más is vezeti, így csak véletlen egybeesésnek tudom be, hogy deaktiválta a bumerángon lévő nyomkövetőt. Legalábbis én tettem volna egyet rá a Bőregér helyében.
- Előrelátó egy nyomozó vagy. - mosolyodok el, bár tudom, hogy nem elővigyázatosságból tette tönkre a a fegyvert - Így legalább a Fekete Lovag sem fogja leharapni tőből mindkét lábunkat.
A rám zúdított szóáradatnak nem értem minden részét, elég világossá teszi nekem, hogy ez a nő erőteljes kötődési problémákkal küzd. Ilyen hűségesen csak az tud ragaszkodni az őt bántó személyhez, akinek a szeretet felfogása enyhén szólva sem hétköznapi. Harleynak pedig még annak ellenére is az első gondolata az a mázolt arcú bugris, hogy az feltehetőleg nem túl békés körülmények között kergette el maga mellől ez a jobb sorsra is érdemes lányt.
Óvatosan a keze után nyúlok és a kanapéhoz vezetve leültetem.
- Nem szeretnélek lelombozni téged, de gondold át, hogy mit szólna a Puddinod, ha megtudná, hogy helyette te nevetteted meg az embereket? - veszem elő a laposüvegemet és nyújtom felé - Mit szólna Sherlock, ha Watson oldana meg egy ügyet? Örülne neki Poirot, ha Hastings szürke sejtecskéi hoznák meg az áttörést? Ez most a mi történetünk Harley. A Te történted. Itt most minden körülötted forog és a te kezedben lesz a megoldás kulcsa. Én csak azért vagyok itt, hogy legyen egy partnered. A te Watsonod. A te Hastingsed. Biztos szeretnéd, hogy más vigye el előled a dicsőséget? Mert, ha most visszamész a Puddinodhoz, akkor az már nem Harley Quinn esete lesz, hanem a Jokeré. Aki volt olyan galád, hogy könnyeket csalt erre a szép arcra azzal, hogy elkergetett téged maga mellől. Ez pedig akármennyire is kedves ő a szívednek, egy jóvátehetetlen bűn. De azzal, hogy a végére jársz egy ilyen ügynek megmutathatod neki, hogy mit vesztett az elkergetéseddel.
Tudom, hogy nem lesz egyszerű dolgom a meggyőzésével, úgy érzem, hogy jó húrokat pengetek. Harley ugyan bolond a szó klinikai értelmében és elég kóros a kötődése, de pont emiatt könnyen befolyásolható az imádata tárgyával. Ha pedig azt hiszi, hogy Jokernek kedvére van amit csinál, akkor talán nem kell annyit győzködni, hogy együttműködjön.

Magic.

sacrifice.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptySzomb. Dec. 01, 2018 4:05 pm

Tök lelkesen fogom meg a varázsló kezét, már azt hinném, hogy visszatáncoltat az én Puddinomhoz - de ráhuppanok a matracra az ágyon, és ennél kérdőbb a tekintetem már akkor sem lehetne, ha fizetnének érte… Álljunk csak meg, ugye nem arra gondol, hogy…?!
Fhú, nem, még szerencse. Nem mintha nem lenne helyes a pofija ennek az ifjabb Merlinnek, de én akkor is foglalt vagyok, még ha a szívem szerelme épp ki is penderített a közös fészkecskénkből. Különben meg mi a manóról fecseg az én látens elmebetegem…? Elveszem a laposüveget, és kicsit kétkedek afelől, hogy bele akarok inni, de amíg magyaráz, tartom - remélem, nem azért adta, mert annyira hajmeresztő magyarázatot darál le, hogy arra már inni kell…! Hallottam én már sok fura dolgot, és még diagnosztizáltam is, volt Arkhamban minden! Paranoid skizofrénia, oidipusz-komplexus, nárcisztikus személyiségzavar, tudathasadás, kisebbségi komplexus, és mindet meghallgattam, minden áldozatot - mert ezek a szerencsétlenek áldozatok a javából! És ott voltam köztük én is, lehet, emiatt érint olyan furán az, amit a mágikus nyomozó magyaráz.
- Te figyelj csak, én azt hiszem, hogy te azt hiszed, jó pszichiáter vagy - de az én vagyok. Tudom, kicsit megőrültem, de az a helyzet, hogy ebbe a melóba mindenki bele szokott őrülni egy kicsit, ehhehehe! Szóval, azt mondod, hogy Puddin mérges lenne, ha visszamennék hozzá most? Hát szerintem meg… - már épp letorkollnám a mágust, de elgondolkodom.
Én nem akarom, hogy Puddin mégjobban haragudjon rám… Nem-nem-nem, én nem akarok semmi rosszat, épp elég, hogy elzavart magától, nem akarom, hogy amiatt is haragudjon, hogy mit műveltem Gotham-ben - pedig ha látta volna...! De mégis hogy érti a páciensem, hogy jóvátehetetlen bűn, hogy sírdogálok az én Mindenemért?
- Na jó, szóval úgy áll a dolog, hogy te nem akarod, hogy megkeressük Puddin-t, mert mi ketten vagyunk a nyomozók, meg amúgy se kéne visszamennem, amíg haragszik rám, pláne nem veled, mert… Mert a végén még azt hiszi rólad, hogy helyette szedtelek össze… Pedig én nem…! - mondom komolyan. - De oké, igazad van ebben, de... De Puddin veszélyben van! Még ha most éppen… most éppen vigyorszünet is van nálunk, de… - felállok közben, a kezemben a laposüveggel. - De ott van a búvóhelyünkön, védtelenül, és azon dolgozik, hogy kinyúvassza a bőregeret, de nem tudja, hogy az a nyamvadt denevér meg őt fogja felkeresni - mert hát engem látott, biztos, hogy Puddint veszi célba majd…!
Kikerülöm a férfit, és az ajtó felé megyek, de a fene, ez az üveg még a kezemben van, azt nem akarom vinni. Inkább leteszem az asztalra, megyek is oda.
- És-és-és, még hogy ha meg is vert, még ha ki is dobott, én hűséges vagyok, igazán, tényleg, nagyon-nagyon, és nem hagyom, hogy bárki bántsa, mert…
Leteszem a laposüveget a ma esti újság mellé, és elkerekedik a szemem a főcímen.
“ÓRIÁSI HÍR! Joker alakít Zatanna Zatara előadásán!!”
….HOGYMIVAN?!
- ...Megölöm. MEG-Ö-LÖM! - felkapom az újságot, és a másik mágusra nézek.
- Oké, tudod mit?! Az egy dolog, hogy az én Mindenségem, az Életem Értelme elzavar, mint valami rossz kutyát, hogy ne untassam a hülyeségeivel. Én lenyelem, tényleg, még ha fél Gotham-en is végigfurikáztam egy fagyiskocsival emiatt - jajj, és a fagyi ott maradt! ...Ah, francba, mindegy. Pedig most kéne… - Hüppögök egyet, majd szipogok. - Az is belefér, hogy hónapokig vadászok rá, és nagy nehezen megtalálom, és ezt kapom érte. Az is, hogy ne merészeljem megcsalni - hogy én!? Én soha! Én csak őt, senki más férfit, nem én! Még veled se, pedig azért egészen bejössz, és még elmebeteget is tudnék csinálni belőled, ehhehe! De még meg is verhet, annyi kék-lila szeretetfoltot hagyhat rajtam, amennyi csak rámfér, imádom, hát hogyne viselném, pedig fáj ám, de hát szeret, na…! Szóval minden, minden belefér, és az övé vagyok, és erre… erre…!
Földhöz vágom az újságot, a mágus lába elé.
- Erre elmegy haknizni valami nőcskével!! Valami iZével! Ki a franc ez, Zé… Zatanna Zamarkand, Zamárdi, mittudomén! Szétverem a fejét a Puddinomnak egy baseball-ütővel, ha hazaérek, úúú, csak kerüljek haza…!
Hol a bánatban van az a laposüveg most?! Felkapom az asztalról, és egy húzásra megiszom, ami benne van. UGH, ez borzalmas! Pfujj, de rossz…! Krahácsolok utána, majd visszaadom a mágusnak az üres üveget, én meg lezuttyanok az ágyra, és hanyatt is dőlök rögtön.
- ...Hozol nekem fagyit…? - kérdem a mágust sírós hangon. - Lécci…!

Rattlesnake
John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyPént. Dec. 07, 2018 11:17 am

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️️

Általában nem szokott gondot okozni, hogy úgy befolyásoljam az utamba akadó nőket, hogy azt higgyék az ő ötletük volt az az általam sugalmazott felvetés. Talán az öregedéssel járó sárm, vagy a magabiztos fellépés és a jól megválasztott szavak teszik, de az esetek nagy részében nem okoz problémát úgy terelgetni a hölgyeket, hogy a szándékuk egyezzen az én szándékommal.
Jelen pillanatban azonban azt kell feltételeznem, hogy ennek a módszernek a működéséhez szükség van arra is, hogy a hölgy elméje többé kevésbé ép legyen.
Legalábbis Harley előéletét ismerve a pszichológiai képzést kizárnám az elhárító eszközök közül.
Kicsit szórakozva nézem, ahogy fecserészik és érvel. Ha nem érezném túl sértőnek rá nézve, akkor azt mondanám, hogy olyan mint egy önmaga igazát nagyon bizonyítani akaró kisgyerek, aki csökönyösen áll ki a saját véleménye mellett.
Valahol nagyon bájos az, amikor elhallgat és az arcán látszó apró kis homlokráncok mutatják, hogy eljutott arra a végkövetkeztetésre, hogy nem lenne feltétlenül egészséges egyikünk számára sem, ha a Puddinja szerepet kapna a mi kis duettünkben. Azt külön kedves tőle, hogy félt attól a kikent arcú szociopatától. Nem mintha nem tudnám kezelni a bűn bohóc hercegének a haragját, de már így is túl sok ember került miattam túl korán a grillsütőbe. Miatta mondjuk túl hosszú ideig nem kezelném egész napos whiskeyzéssel a lelkemet,de az tuti, hogy a Lugosi fan klub elnökének lenne hozzám néhány keresetlen szava.
- Rátapintottál a lényegre Dr. Harley. Nem véletlenül lettél te is nyomozó. - mosolygok rá elismerően - Bármikor szembenézek bármilyen túlvilági rusnyasággal, de a bátorságom gyorsan az inamba szállna, ha egy féltékeny Jokerrel kellene egy légtérben tartózkodnom. Kicsit a szívemre venném, ha miattam még jobban megharagudna rád.
Valahol még tetszene is, hogy Harley ilyen hűséges típus, de nincs szívem nyíltan megmondani neki, hogy rossz emberre pazarolja a lojalitását.
- Túlságosan aggódsz a kedvesedért. - húzok elő két koporsószöget és az egyiket felé nyújtom - Azok alapján amik az újságokban olvastam róla, a legrosszabb amit a Drakula vele tehet, hogy újra bezárja az Arkhambe, onnan meg legfeljebb egy hét múlva megszökik és minden folytatódik onnan, ahol abbamaradt. A a színpadias keménység és félelmetes módszerek ellenére a nagy riasztó denevér ahhoz nem elég tökös, hogy véglegesen megoldja a problémát, amit a Puddinod jelent neki. Ezt pedig ő is tudja.
Úgy tűnik a szavaim nem nagyon hatnak Harleyra és mindenáron ragaszkodik ahhoz, hogy hárman essünk neki az ügy felgöngyölítésének. El sem merem képzelni, hogy kiket csődítene maga mellé, ha tudná, hogy mi kapcsolódott rá a tudatára. A madárijesztőt? Kalapost? Méregcsókot? (Vele mondjuk szívesen felelevenítenék egy-két kellemes emléket.) Feladja a leckét ez a zizzent fehérnép az már biztos.
Az az oltári nagy szerencsém, hogy meglátja a dohányzó asztalon az újságot. Ha nem érintette volna olyan kellemetlenül, akkor most hálás is lennék Z-nek, hogy ekkora áldozatot kellett hoznom azért, hogy életben maradhasson.
Valahol azonban mélyen elszomorít, az, amit Harley mond, miközben haragjában egy képzeletbeli Jokerrel perlekedik. Tudom milyen az, amikor egy hozzád közel álló személy bánt minden érthető ok nélkül. Nekem csak annyi szerencsém van, hogy az az ember már a Pokol vendégszeretetét élvezi.
Egyre inkább kezdem sajnálni ezt a nőt és elkezd bennem ficeregni a gondolat, hogy talán nem csak a rá akaszkodott entitáns ügyében kellene segítenem neki.
- Ne is mondd. - vonom meg a vállam, miközben mélyet szippantok a sodrott öngyilkosságból - Kimentem egy pszichopata közös exünk karmai közül és azzal hálálja meg, hogy az első jöttmenttel megmosatja a hátát. Össze lenne törve a szívem, ha nem az iránta érzett szerelmemet zártam volna be a francos öngyújtómba csak azért, hogy tovább élhessen. Így csak elmondhatatlanul pocsékul érzem magam. Mint amikor azt látod, hogy egy barátod egyik napról a másikra lecserél téged egy menőbb arcra.
Harley végre meghúzza a laposüveget, de úgy istenesen. Talán nem fog túl jót tenni a benne lakozó lénynek, hogy szentelt víz is van a hozzávalók között, de legalább bizonyosságot nyerek, hogy jó személyt nyomoztam le. Harley egy kicsit erősebben krahácsol, mint kellene, ami jelzi, hogy nem ment át a megszállottsági teszten.
Mindent összevetve legalább megoldódott az a probléma, hogy a Jokerrel akar közösködni.
Egyre inkább szánom ezt a szerencsétlen nőt, még annak ellenére is, hogy a saját sírját ássa ezzel a stockholm-szindrómás kapcsolattal.
- Megnézem van-e a frigóban. - mondom neki, de a figyelmemet elvonja a folyosóról hallatszó kiabálás
Óvatosan kinézek az ajtón.
- Mi a búbánatos franckari...- mondom, de nem tudok eljutni a végéig, mert két nagy testű kutyaféleség löki be az ajtót
Elég vadnak tűnik mindkettő, de a nyakukon lévő vörös-fekete örvről hamar rájövök, hogy kihez tartozhatnak.
Az egyik egy hatalmas fagyis bödön pántját tartja a szájában, amit örülten csaholva ledob, amint meglátja Harleyt.
- Quisque obliviscatur circa hoc cibum! - dörmögöm az orrom alatt egy nagy sóhajjal, mielőtt becsuknám az ajtót
Nem panaszkodok. Ha az ember farkasszemezik az őrülettel, akkor ne csodálkozzon, hogy az visszakacsint rá. Még akkor sem, ha ennyire csinos...

Magic.

sacrifice.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyVas. Jan. 06, 2019 10:09 am

Orvos: Harley

Betege: Johnny @

Hiába minden, Mrs. Christie. Hiába a varázslatos iskolabusz és az elgázolt magán- vagy magánynyomozóvá avanzsált rendőr, aki amúgy ifjabb Gandalf brit kiadásban, hovatovább az én személyre szabott, új, elbűvölt és elbűvölő páciensem, aki éppen olyan őrült, mint én. Hiába táncolunk át bárhány dimenzión, és hiába virít nekem mágikus negyed dolcsikat a fülem mögül. Hiába dicséri agyba-főbe a nyomozói géniuszom, és hiába kínál meg cigivel - bleh, azt én nem kérem, szörnyű íze van! - attól még a Mindenségem, az Életem Értelme, az én édes Puddin-om így is úgy is elment annak a Zizémizének, Zabrakadabra Zarathustra vagy tudomisénkinek a haknijára. Kész, ez a Világvége, a Zarmageddon.
Mondjuk a látens elmebetegem úgy tűnik, közelebbről is ismeri Zagyva Zanza kisasszonyt. Szegény… Amiket elmond, azt hiszem, John-ra is ráférne egy tisztességes pszichoanalizís, és hát amúgy is én vagyok a pszichiáter, ezt a fickót még önként is elvállalnám, ha nem őrültem volna meg, ehhehe. Bár az érdekelne, hogy mégis miféle közös exük--- óóóó! Szóval valamelyikük két térfélen is játszik! Szóval nem csak a nyomozókabát-ízlésünkben hasonlítunk! Erre innék, ha nem az előbb gurítottam volna le azt a borzalmas löttyöt, ami a langyos mágus laposüvegében volt, és amibe kis híján belefulladtam. Ezeknek az angoloknak tényleg acélból kell, hogy legyen a gyomruk, ha az összes ilyen szörnyűséget képesek meginni, pedig ittam én már elég tömény whisky-t meg gint is, de hogy az ifjabb Dumbledore miféle kerítésszaggató Százfűléfőzetet szokott legurítani, arra tippelni se merek… Várjunk csak... …! Jézusom, ha ez a cucc tényleg Százfűléfőzet volt, akkor én most át fogok változni John Constantine-ná?!
Már éppen felpattannék az ágyról, hogy berohanjak a fürdőbe megnézni magam, hogy én vagyok-e még én, és nem lettem-e valaki más, nem vesztettem-e el önmagam - az ember átugorhat akárhány dimenzión és tér-idősíkon, belemászhat minden más fikcióba és univerzumba, és még meg is őrülhet, ezer darabra hasíthatja a tudatát a disszociatív személyiségzavar, de hogyha a saját alakját lecserélné, akkor tényleg megszűnne önmaga lenni, nem? De éppen akkor valami vonyító vihogás hangja szűrődik be az egyik ajtón túlról, ami valószínűleg az, amelyik Csodaországba vezet, és aztán John, aki amúgy a hűtőből akart nekem fagyit keríteni, kinyitja az ajtót, és…!
- Picikéim! - ugrom le az ágyról és térdelek a két kis drága hiénám elé, ahogy berontanak az ajtón, és egyenesen hozzám fut mind a két angyalkám, Bud és Lou - ráadásul Bud még magával is cibálta azt a fagyisvödröt, amit elhagytam a dimenzióváltás előtt!
- Hát idáig követtétek a mamit, igeeeen? - Istenem, ez a két komédiás össze-vissza nyalja a pofikámat, ahogy magamhoz ölelem a bundás mindenségüket, hát micsoda kis cukorfalat mind a kettő…!
- Aww, babucik, még szerencse, hogy kaptatok enni rendesen, mielőtt még kihajították volna a mamit otthonról, mert most aztán egy árva csontocskát se tudok nektek adni, nem hogy egy egész marhalábszárat…! - sóhajtok nagyot, ahogy megdögönyözöm az én kis drágáimat, aztán észreveszem, hogy a mágikus nyomozó itt áll előttem, Bud és Lou pedig rámorognak.
- Ejnye, picinyeim, ne morogjatok! Nem bánt a bácsi, és őt nem is kell megenni, a mami megígérte, hogy segít neki valamit kinyomozni…! És különben is, biztosan ő varázsolt ide titeket, hogy megvigasztaljátok a mamit, ugyeee? - Megtutujgatom mind a két imádnivaló dögömet, majd a mágusra nézek. - Ja, tényleg!
Magamhoz húzom a fagyisvödröt a földön ülve, Lou pedig hoz nekem egy kanalat, amit kicsit megtörölgetek, és már nyúlok is be vele mélyen a vödörbe a puncsfagyiért.
- Úgy döntöttem, hogy a fene essen mindenkibe mára, Puddin-ra meg vagyok sértődve, a Bőregér meg gebbedjen meg ott, ahol van! - mondom halál komolyan, elnyalogatva a fagyit, amíg a két vihogva csaholó kincsem az ágyra felmászva mindent elkövet, hogy ártlamatlanná tegye az életveszélyes kis- és nagypárnát - azaz, drágáim, ne kíméljétek, mindjárt kimúlik!
- Szóval… Segítek neked nyomozni - vigyorgok. - Ez amúgy is sokkal izgibbnek hangzik, mint belefojtani magam a könyvekbe meg a könnyeimbe, szóval mint két magány-detektív, legyünk most kivételesen társdetektívek! Harley Quinn és John Constantine! A Quinn-Constantine duó! Nincs olyan rejtély, amit ne oldanánk meg! - nevetek, majd rettenetesen komoly arccal az új társamra pillantok és nekiszegezem a fagyiskanalat.
- Tehát, Mr. Constantine… Avasson be az ügy minden részletébe! Szellemeket fogunk idézni? Vagy asztalt táncoltatunk? Vagy-vagy-vagy, el kell űznünk egy démont, amit valaki véletlenül megidézett, amikor az IKEA-ban megpróbált hangosan felolvasni egy bútornevet? Úúú, vagy valaki Arkhamben elszabadította Nyarla... Nyarga… izé, Nyaralótelepet, és meg kell állítanunk a kultistákat, nehogy felébredjen Cht… Chtul… A francért nem lehet ezeket a neveket emberi nyelven kimondani! ...Szerintem az IKEA-sok is ezt csinálják... Kult-thu! Kulthista! Szóval, a Kulthu-kulthuszt kell megállítanunk? - kérdezgetem vigyorogva a társamat, közben a fagyiskanállal lenyúlok a vödör mélyére, még egy adag puncsfagyiért, de mielőtt azt is bekapnám, új nyomozótársamra tekintek. - ...Amúgy, kérsz? - nyújtom felé a fagyit vigyorogva, eközben Bud és Lou végérvényesen széjjelszedik a veszedelmes párnákat, és máris hull a pelyhes fehér tollpihe mindenhol~ Hát ez csodálatos!

The Magic

"Mrs. Christie, akkor most a te karaktered vagyok, vagy ezé az Oroszé?"

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyHétf. Jan. 21, 2019 8:36 pm

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️️

Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem mozgatják meg a fantáziámat az impulzív és heves vérmérsékletű személyek. Általában megvannak azok az élethelyzetek amikben az ilyen jellemvonások által nyújtott pozitív dolgok teljes skáláját minden zokszó és panasz nélkül kész vagyok kiélvezni, de azt hiszem, hogy ez nem az a pillanat.
Harleyt láthatóan túlságosan felzaklatta, hogy a "drágaszága" egyoldalúan akarja vele betartatni a meg nem csalási egyezményt. Aláírom, félreérti a helyzetet és én is rájátszottam a dologra, de ezzel is csak a saját szívemet sajdítom egy kicsit, ahogy belegondolok, hogy minden tőle kapott szörnyűség, verés és bántalmazás ellenére Harley őszintén szereti ezt az elmebeteget.
Valahol a lelkem egyik nagyon eldugott zugában nagyon sajnálom ezt a szerencsétlen nőt, amiért ennyire menthetetlenül bele van habarodva a lovecrafti őskáosz és elmebetegség emberi testbe öntött avatarjába.
Fogalmam sincs, hogy Joker mi miatt merült alá ennyire az embertelenség és a téboly óceánjába, de egyre kevésbé értem meg a város Vlad Tepesének azon hozzáállását, hogy elég csak lesittelni és terápiára járatni.
Épp a lakásom padlóján kuporog két hiéna társaságában ennek a nézetnek az eredménye.
Az ilyen fajta romlottságot csak úgy lehet kezelni, mint egy hatalmához ragaszkodó diktátort. A finom megoldások nem jelentenek járható utat.
Tudom. Megugrik a szemöldök, hogy miként mondhatok ilyet, de emlékeztetnék rá mindenkit, hogy a rákot sem teával és ágyban fekvéssel gyógyítják.
Úgy tűnik, hogy a két kutyaszerű bestia feltűnése jobb kedvre deríti a bohócruhás vendégemet, aki a párnáimmal ellentétben kitörő örömmel fogadja a kis drágái érkezését.
Rögtön meg is telik élettel a kis lakásom és egy pillanat alatt megértem, hogy milyen lehet azoknak az embereknek, akikhez csak úgy beállítok néhány napra és kiiszom a sört a hűtőjükből.
Nos nem feltétlenül életem legfelvillanyozóbb élménye az egyenlet másik oldalára kerülni, főleg nem akkor, ha még rád is mordulnak a saját lakásodban.
Szívem szerint átváltoztatnám ezt a két nyihogó kutyaimitátort kismacskává, de szükségem van Harleyra. Méghozzá úgy, hogy nem nézi a fejemet egy hazafutást előkészítő baseball labdának.
Óvatosan megcirógatom az egyik állat fejét, miután alkalmi társam anyai gügyögéssel jelzi feléjük, hogy nem kaja és körömélező vagyok. Még így sem vagyok benne biztos, hogy nem kap a karom után, de ezt a kockázatot kénytelen vagyok vállalni.
Előhalászok egy üveg whiskeyt az italos szekrényemből, majd leülök a bánatát fagylaltba fojtó Harley mellé, miközben a kis kedvencei háromdimenziós puzzlet csinálnak a párnáimból.
- Úgy legyen. - kortyolok egy jókorát az üvegből, miután az ideiglenes dilidokim két adagolókanálnyi fagyi betömése között kijelenti, hogy Vigyorigyuri, meg a Vakegér is tehet neki egy szívességet
Túl régóta iszok túl sok töményet ahhoz, hogy ez az amúgy erős párlat krahácsolásra késztessen.
Azt hiszem ez a lelki problémák cseppfolyósításának mellékterméke. Egy idő után már túlságosan megszokja a test, hogy újból felejteni akarsz és emeli a feloldozáshoz vezető út vámját.
- Azt hiszem mindkettőnkre ráfér, hogy egy kis melóval eltereljük a figyelmünket a nyamvadt érzelmi életünkről. - koccintom az az üveg nyakát a fagyis doboz széléhez - Azokra, akiknek még akkor is piszkálja a lelkét az önérzet, amikor már nem kellünk a másiknak.
Lehet úgy hangzok, mint aki kezd belesüppedni a saját bajába, de mint látható működik a dolog. Harley beleegyezik az együttműködésbe, miközben serényen kanalazza az ipari méretű bödönből a hiánycikknek számító pisztáciafagyit.
- Nyarlathotep és Cthulhu. - mondom neki meglehetősen stabil nyelvi fluiditással majd elismétlem neki kicsit lassabban, jól artikulálva - Egész jó irányba kezdtél el puhatolózni. Pontosan még nem tudom mivel állunk szemben, de úgy tűnik, hogy az Arkham nem csak a nevét kölcsönözte a Mítoszból.
Kortyolok egyet az üvegből, ezzel is nyerve egy kis szünetet, hogy kitaláljam miként adagoljam be neki, hogy egy olyan lény akaszkodott a rá a pszichéjére, ami az arkhami ápoltak kollektív elmebajából jött létre.
- Szerintem nem idegenek neked az olyan babonának tűnő dolgok, amikor azt mondják egy épületre, hogy lelke van. - pipantok rá egy füstölgő időtolvajra - Tudod a tipikus horror film helyszínek. Gyilkosságok és öngyilkosságok helyszínei, kórházak, csataterek. Az ilyen helyeken rengeteg olyan energia gyűlik fel, ami az ott felszabaduló érzelmekből, vagy idegállapotból fakad. Egy híd, ahol a megcsalt nők ugranak a mélybe koncentrálni fogja a szomorúságot és a bánatot. Egy pince, ahol valami elmebeteg kiszolgáltatott embereket gyilkol a fájdalmat és a bosszúvágyat. Egy elmegyógyintézet.... Nos szerintem nem kell sokat túráztatni a nyomozói vénádat, hogy rájöjj miből koncentrálódik ott a legtöbb.
Szívok egy mélyet a tüdősötétítőből és oldalra fújom, hogy ne Harleyra menjen a füst, majd húzok még egyet a whiskeyből.
- Egyes helyeken annyi ilyen energia felgyűlhet, hogy abból nem anyagi értelemben vett élet születik. Egy olyan lény, ami nem rendelkezik tudattal, nem rosszindulatú, de folyamatosan szüksége van arra, amiből létre jött. Általában jól elélősködik az adott helyen megforduló emberekből, de előfordulhat az, hogy ráakaszkodik valakire.
Szembe fordulok vele és a szemébe nézek, hogy érezze a saját fontosságát és az ügy komolyságát.
Persze csak részben fogok igazat mondani neki, de talán jobb is, ha csak menet közben jön rá arra, hogy mit cipel most magával. Egy ilyen Joker-t sirató reaktorleolvadás után nem biztos, hogy túl jót tenne neki, ha csak úgy közölném, hogy másfél évszázad elmebaja akaszkodott rá, mert még nem zabált eleget.
- Kaptam egy fülest, hogy valami hasonló lény csinálhatja a feszkót az Arkhamben, de néhány hete szinte teljesen lecsillapodtak a kedélyek. Az a tippem, hogy kivárta amíg valaki szabadul és azzal együtt kiment a városba. - újabb slukk bagó, újabb morzsányi lelkiismerettel könnyebb lélek - Itt jön a csavar.  Az ilyen lényeket nehezen lehet bemérni, ha csak úgy nekiállok próbálkozni. Viszont a korábbi áldozataikkal megmarad a metafizikai kapocs, így pedig nyomon követhetővé válnak. Itt jössz te és a nyomozói képességeid a képbe. Láttam miféle alja csőcselék élvezték az Arkham vendégszeretetét. Jervis Tatch, Edward Nigma, Victor Zsasz. Mind azt hiszi magáról, hogy valami bűnözőzseni, pedig valójában csak néhány idióta egy-egy jól kitalált szerepben. Ezért kerestelek meg téged. Neked megvan a magadhoz való eszed és tudod is használni azt. Arról nem is beszélve, hogy sokkal szórakoztatóbb a közeledben lenni. Tudod mikor táncoltam utoljára ilyen jót?
Az utolsó mondatom mellé járt egy cinkos kacsintás.
Kijár neki egy kis biztatás és figyelem. Főleg annak tudatában, hogy mi vár ránk, ha nekiállunk elkapni a fejében fészkelő lényt.

Magic.

sacrifice.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptySzomb. Feb. 16, 2019 1:32 am

Betege: Johnny @

Azt mondják, aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet (mert szegény Vörire ekkor még nem gondolt senki), én meg azt mondom, hogy akit az állatok szeretnek, rossz ember nem lehet~ Márpedig a botcsinálta páciensem megsimizi az én két imádnivaló komédiásom közül Bud buksiját, és az én kis angyalkám nem harapja le a kezét~ Mrs. Christie, ez is egy jel, ugye?! Ha az én édes kis nyálcsorgató szőrmókom nem csámcsogja el ennek a mágikus magándetektívnek az alkarját, az két dolgot jelenthet: vagy azt, hogy látens elmebetegem végső soron a ballonkabát alatt valahol mégiscsak jó ember kell, hogy legyen, annak ellenére, hogy olvadt acélszerű kerítésszaggatókat bír legurítani; vagy azt, hogy az ifjabb Merlin túl rágós és túl csontos lenne az én kis cukorfalatomnak. (Azt nem hiszem, hogy elvarázsolta volna, mert ezúttal nem hadonászott és nem mormogott semmit semmilyen holt nyelven, azt meg kizártnak tartom, hogy ez az ipse hiénasuttogó legyen, mert az én vagyok!)
Aztán ahogy az én két kis bögyörőm elkezd élet-halál harcot vívni a vérszomjas kis- és nagypárnával, a borostás magány-nyomozó egy üveg whiskeyt nyakon csípve mellém huppan a földre. Nagyon okosan igazat ad nekem abban, hogy az az átkozott Bőregér és az én Kacagó Királyom is fényesre nyalhatják a csinos kis popsimat - utóbbinak mondjuk nagyon örülnék… ajh! De legalább a varázslóiskolákban megtanítják minden férfinak, hogy soha ne kötekedjenek egy olyan nővel, aki éppen vödörből eszi a fagyit. Az már csak az akut alkoholizmus jele, hogy rögtön az üvegből húz le egy kortyot a szeszből a konklúziót megkoronázandó - de annyi baj legyen, volt már dolgom ennél sokkal rosszabb szenvedélybetegekkel is…
Mr. Constantine is éppen olyan szerencsétlen lelkibetegnek tűnik, mint minden korábbi hasonló esetem, aki nikotin és/vagy alkoholfüggőségben szenvedett, és ha mindehhez hozzáadjuk a szarkasztikus humort s a passzív rezignanciával és apátiával nyugtázott eseményeket, akkor túl azon, hogy sejthetünk mindemögött egy sanyarú és targédiákkal megtűzdelt  életutat, ha még meghintjük egy kis szerelmi csalódással is, akkor megkapjuk a BA diplomamunkámat. Legalább is abból, ahogy a nyamvadt érzelmi életünket summázza, erre tudok következtetni. Kocc - és máris kész a tószt, a két magány-detektívre!
- Hahaha, hát ez csodálatos! Vuhúúú, akkor ezennel hivatalos, a fagyisbödön és a whiskey-s üveg szövetsége meg van kötve, nincs az a kísértet, amit ne tudnánk elkapni! De figyu, a Quinn-Constantine Duó lehet, egy kicsit hosszú, legyünk inkább Szellemírtók! Nem érdekel a kópirájt - who you gonna call?! Ghostbusters~!
És bár újdonsült mágikus detektívtársam nem kér egy nyalatot se a fagyiból - gondolom nem megy a whiskey-hez a puncsfagyi - ő legalább ki tudja mondani ezeket az istentelen neveket. (Azért mondjuk gyorsan körbenézek, mielőtt még itt megidézi nekem valamelyiket, mint az IKEA-s vásárlók a svéd bútorszörnyeket…) Aztán húz még egyet az üvegből, és elkezdi magyarázni a következő megoldandó ügyünket részletesen.
Tudod, Mrs. Christie, én egészen idáig azt hittem, hogy te írod a legnyakatekertebb sztorikat a világon, mert az tény, hogy te tudsz a legjobban itt-a-gyilkos-hol-a-gyilkososdit játszani, ráadásul még egyik detektíved sem függött ópiumtól azért, hogy ki tudja bogozni a gordiuszi rejtélyeidet - én viszont most a kákán is megtaláltam a csomót, mint a vak tyúk a szemét…! ...Mi?! Ennek nincsen semmi értelme! Annak viszont már lenne, hogy az Orosz suttyomban tényleg átvette tőled a tollat, mert azt ugyan sose fogom kinyomozni, hogy ki ölte meg Sebastian Knight-ot, és milyen volt a valódi élete, de kezdem azt hinni, hogy az oroszok megszállták Lengyelországot, és egy kis Ciribí és Ciribú után ezeregy portálon keresztül kezdtek el rohangálni a dimenziók és világsíkok között az írók, a mítoszok, a varázslények - meg én és Mr. Konstantinápoly.
Akárhogy is, a lényeg, hogy ha az én látens elmebetegem nem paranoid skizofrén, akkor lehet, hogy én sem őrültem meg - hehe - teljesen. Sőt, még jól is táncolok, kacsintósan jól~
- Hát, ha jó a táncpartner, hihi~ - vihogok, aztán egy újabb adag fagyit nyammogok el, mert kell a cukor, hogy ezt a sok varázslatos horrorsztorit fel tudjam dolgozni! - Na de szóval, ha jól értem, márpedig én mindent jól értek, pont annyira, amennyire jól táncolok - tudtad, hogy én voltam a tánctanárom kedvence? - akkor ezt az őrülten szellemes vagy szellemesen őrült akármicsodát kéne felkutatnunk, aki ráakaszkodott valakire, akiből ki tudja zabálni az elmebajt. Akkor gyakorlatilag csak meg kell találnunk azt, hogy ki a valaha élt legbetegebb betege Arkhamnak, aki pedig nem más, mint…
...Óh, istenem… Az én Életem Értelme… Mindjárt sírva fakadok.
- ...Te figyu… Akkor mégiscsak meg kéne keresnünk Mr J-t…! Ha én ez az őrületen hízlalt rémregényszökevény lennék, akkor… Akkor biztos, hogy Puddin, Puddin lenne az, akire ráakaszkodnék, azonnal~ Hiszen az Ő géniusza egyszerűen kimeríthetetlen, és… És úgy, ahogy mondtad, semmilyen más elmebeteg a közelébe sem érhet, olyan mérhetetlenül és elapaszthatatlanul árad belőle a színtiszta Káosz és Őrület, hah…!
...Ah, igen, az én Mindenem…! Hát pont ezért imádom…!

Ghostbusters

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyHétf. Márc. 04, 2019 4:22 pm

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️️

Tagadhatatlan, hogy szaglásztam már sokkal könnyebb eset(ek)ben is és ezt olyan társakkal tettem, akiknek a helyes úton vagy kordában tartásához sokkal kevesebb energiabefektetésre volt szükségem.
Félreértés ne essék, cseppet se  nehezményezem, hogy az Arkham rossz útra tért egykori pszicháterét kell vendégül látnom, akinek a Joker annyira megolvasztotta a józan eszét, hogy egy olasz színházi karakter cosplayét elfogadható hétköznapi viseletnek tekinti.
Sőt, határozott felüdülés néhány korábbi partneremhez viszonyítva ez a folyton csacsogó bohóclány.
Tény és való, hogy az ágyamon hancúrozó háziállatai nem definiálják újra a konstruktív belsőépítészet fogalmát, de legalább lesz indokom kérni egy új párnákat a főbérlőtől, ha már olyanokat adott, amiből a hosszú évek használata során kihullott a bélés fele.
Bár elég kockázatos lépés volt megsimogatni a zöld tarajos állat fejét, de nagy szerencsémre a Constantine-mázli most döntött úgy, hogy kávészünetre megy, én pedig ennek folyományaként élvezhetem azt a kétes dicsőséget, hogy sértetlen maradt az alkarom.
Örülök az apró kis dolgoknak. A Ravenscar-beli agyturkászom mellkasát most tuti szétvetné a büszkeség.
- Ha esetleg mégis ránk szállna a szerzői jog, akkor tartsuk meg vészötletnek a Constanquinn vagy Quinnstantine neveket. - somolygok két korty között az aktuális társamra - Bár ha jobban belegondolok, így a túlbuzgó, pasit nem látott tinilányok hívnák a kettőnk között lévő, rajongói ajnározással átitatott, alapok nélküli kapcsolatot. Inkább maradjunk a Szellemírtóknál.
Fél szemmel figyelem a nő arcát miközben magyarázok, mert annak ellenére is számítok némi hitetlenkedésre, hogy különösebb zokszó nélkül elfogadta azt a tényt, hogy okkult ügyekkel foglalkozó magándetektív vagyok.
Meg kell valljam, hogy elég szórakoztató dolog volt látni Harley arcát, miközben forogtak a fogaskerekek abban a csinos kis kobakjában. Az önkéntelen mimikai reakciói és a fagyi nagyüzemi kanalazása közti szünetek olyan arckifejezéseket hoztak létre, amire már egy közepes tehetségű pantomines is országos turnét tudott volna alapozni.
A cinkos kacsintásom is úgy tűnik célba talált. Az arcán lévő festékréteg miatt nem látom, hogy elpirul-e, de visszabókol, ami már egész pozitív dolog.
Az ötlet amivel előáll az elhangzottakra reagálva, azonban majdnem olyan katasztrofálisnak hangzik, hogy csak a kivételes önuralmam ment meg attól, hogy félrenyeljem az árpasör desztilátumot.
Ez az elmebeteg cirkuszszökevény valami brutális módon beette magát ennek a szerencsétlen nőnek az agyába meg a szívébe. Nem tudnám szakszavakkal leírni, hogy miként hívják a jelenséget és bármennyire hangozhatna logikusnak, hogy a amerika második legveszélyesebb nem hagyományos bőrszínű emberét bevonjuk a tervbe, mégis végigfut a hátamon a hideg. Joker teljesen kiszámíthatatlan és a listán előtte szereplővel ellentétben esze is van.  Ha tudomást szerezne egy ilyen lényről biztos megtalálná rá a módját, hogy a maga hasznára fordítsa a helyzetet.
Ismét csak megjelenik a lelki szemeim előtt a párhuzam Harley és Astra között, ami még inkább motivál arra, hogy ha ennek vége, akkor némi mágikus segítséget igénybe véve segítsek neki megszabadulni ettől a mocsok káros kötődéstől.
A saját baklövésemet nem tudom jóvá tenni, de Harleyt talán megmenthetem attól, hogy egy óvatlan pillanatban az a zöld hajú futóbolond hirtelen felindulásból megölje őt.
Most akkor pedig próbáljuk meg valahogy finoman beadni neki, hogy ez nem egy jó ötlet.
- Az ilyen lények általában nem csúcsragadozók. - seprem le a vállamra szállingózó hiénanyáltól sikamlós tollakat a vállamról, miközben rágyújtok függőségépítő minipszicháterre - Nagyon ritkán mennek rá a legnagyobb vadra, mert azzal maguk alól rúgnák ki a széket az akasztófa alatt. Inkább viselkednek úgy, mint a rák. Könnyebben elejthető áldozatokat keresnek, akiket megfertőzhetnek magukkal és szép lassan átveszik felettük az irányítást és a testet kontrollálva továbbfertőzik a környezetet.
A pirosra festett tarajú bestia lemászik az ágyról és Harley mellé bújik, míg a másik megpróbál közénk furakodni. Arrébb húzódok egy kicsit, hogy le tudjon feküdni a gazdája mellé, majd újból megpróbálom megcirógatni a füle tövét.
- Nem a legmegfelelőbb hasonlat, de ez a lény hasonlít a kis kedvenceidre. Bár szereti az őrületet, de a Puddinod túl nagy falat lenne neki. Talán meg is ijedne tőle. Ezért inkább olyan forrásból szerzi be a táplálékát, amit már valaki meggyengített, vagy eleve nem olyan erős, hogy ellent tudjon állni. Így nem szakad bele a munkába, de hosszú időre ellátja magát ennivalóval. - slukkolok egyet a kis dózisú végső nyugalomból és elfújom magam mellé, hogy szálljon a füst a társamra, meg a kedvenceire - Ha bevonnánk a Herceged, akkor megeshet, hogy annyira óvatossá válik, hogy mágiával sem fogjuk tudni lekövetni. Akkor pedig a Bőregér felforgatná utánunk az egész várost a galiba miatt, amit szerinte okoztunk.

Magic.

sacrifice.

Play With Madness - Constantine & Harley Consta11
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyKedd Ápr. 09, 2019 3:44 pm

Betege: Constantine @

Amikor bűbájos erejű bűntársam bedobta a Szellemírtók©️ helyett a Constanquinn™️ és a Quinnstantine™️ neveket, majdhogynem félrenyeltem a puncsfagyit a fagyiskanállal együtt a nevetéstől!
- Ahahaha, hát ez haláli! Awww, tudod, ha nem adtam volna már oda a szívemet az én Mindenemnek, azért a te magány-nyomozó mindenesed is lennék, de legalább is jóóóól megterapizálnálak, hogy kiderítsem, tényleg látens elmebeteg vagy-e~ - kuncogom, de ha már az Életem Vigyorgó Értelménél tartunk - aki továbbra is fényesre polírozhatja a pici, csini popsim (jaj, ha elfenekelne, még azt is imádnám, akkor aztán nem mondhatná, hogy untatom, ha ott sikkantgatnék a térdén…!) - de... Ahogy az én kedvenc - meg az egyetlen, akit ismerek, azon a Zizzent Záptojáson kívül, de attól még Johnny a kedvencem! - varázslóm belevarázsolja a buksimba az összes létező tudnivalót az IKEA-s bútorraktár-szökevény szellemekről és azok szaporodási- meg életviteli szokásairól, tuti ziher ezeregyszáz százalékig biztos vagyok benne, hogy ez az elmebajt eszegető szutyerák az én édes Puddinomra akasztotta rá magát! Nem is értem, hogy ez az én ballonkabátos, bagófüstös whiskey-vedelő nyomozótársamnak hogy nem jutott még az eszébe! Meg is mondom neki! Na, tessék, ő is rájött, hogy igazam van, még a piát is majdnem kiköpi!
Hmmm, na jó, ezek a szellem-szindrómás, légnemű lélek-lenyomatok nem olyan egyszerűek, mint gondoltam, legalább is, ahogy bagófüst-bűvölő bajtársam párnatoll-ászkodás közepette magyaráz róluk tovább, azt hiszem, tényleg sokkal jobb, hogy társultunk, mert én csak annyit tudnék mondani, hogy abrakadabra meg hókuszpókusz és pricc-pracc-prucc! Hű meg ha, a végén még az is kiderül, hogy tényleg vissza kell vennem a fehér köpenyt ehhez az ügyhöz... blöeh, nehm, neeeem, nem akaroooooom! ...És a puncsfagyim is elfogyott! ...De legalább Bud és Lou azonnal észreveszik, hogy kellenek, és máris odabújnak hozzám - awwww, pici, cuki, zabálnivaló kis bogyócskáim, hát ti vagytok a mami legédesebb babucijai, iiiiiigen, ti~ És ezt még ez a mágiaügyi minisztériumból menesztett Matt Ryan-t mímelő mágikus magány-nyomozó is így gondolja, ebben biztos vagyok, különben nem simizné meg az én kis mókamester manócskám füle tövét~ És most se harapják le a karját tőből, ez valami egészen varázslatos dolog…!
Na de hékás, álljunk csak meg egy füstgomolyagnyi szünetre...! Mi az, hogy az én kis tündérbögyörőimhez hasonlít az a spektrális elmebaj-imitáció?!
- Héé, ez nem is igaz, az én kis imádnivaló mucikáim nem csak azért szeretnek, mert etetem őket! - öltöm ki a nyelvem a füstösképű fővarázsló felé, ahogy magamhoz ölelem a két nyálcsorgató nyünyükémet. - Ugye picikéim? Hát máskülönben hogy találtatok volna meg mindketten, egy egész fagyisbödönnel, ha nem--- - …! Mrs. Christie…! Hogy én erre eddig miért nem gondoltam! - Ha, ha, hahaha, hacsak nem az én Puddinom, az én Életem Értelme küldte őket utánam~
Azonnal össze meg vissza csókolgatom az én kis drága szőrgombócaimat a boldogásgtól!
- Így van, ugye így van, picikéim, ugyeee? Ugye hogy a mami édes Puddinja küldött titeket, hogy vigyázzatok a mamira, igaaaaz? Ahhahaha, hát persze, hogy így van…! ...Ugye? - ölelgetem a drágáimat, és már majdnem belebújok a bundájukba teljesen, de hát az én kis viháncoló komédiásaim nem fognak válaszolni, pedig milyen vicces lenne, hihihi! Viszont a mágus-muksó megmondhatja!
- Ugye, Mr. Constantine? Légyszi, légyszi, mondd, hogy így van! Te vagy az új társam, úgyhogy most csak a te véleményedre támaszkodhatok, tudod, mert én meg vagyok őrülve, és nem vagyok beszámítható, gihihi, de az elmebaj amúgy is csak nézőpont kérdése, mert szerintem tök normális vagyok…! Na, de szóval, mit mondasz? Ugye igazam van? Ugye bármennyire is untattam az én Mindenem, azért mégiscsak fontos vagyok neki, ugye? Ugye?! És azért küldte utánam a picinyeimet? Ugye?!
Érzem, hogy remegnek a vállaim, ajj, a manóba, megint el fogom sírni a sminkem, ilyen nincs! Najó, Harley, mély levegő, szipp!! Nem sírunk!
- Csak… Csak mondd, hogy igen, hogy szeret, és fontos vagyok neki, én elhiszem neked, te vagy a varázsló, te biztos meg tudod mondani, hogy ez igaz szerelem, és ha… és ha tudom, hogy az én Életem Értelme szeret, akkor bármire képes vagyok, és széjjel rúgjuk annak a rémregényből szalajtott rákfenének a spektra-seggét, ígérem! Akár Őrá, akár bárki másra van rácuppanva! Velem aztán nem fog ujjat húzni, kettőnk közül én vagyok az őrültebb, az a nyavalya meg csak arra jó, hogy magába lapátolja az elmebajt!
Újabb szipp, na, megy ez, nem fogok sírni - a sminkem nélkül nem lennék Harley Quinn, csak Harleen Quinzel, de azt a nyomi kis dilidoki nem elég őrült most ehhez, és… na, na várjunk…!
- ...Te, figyu! Lehet, hogy az a szellemrák még… Rám is akaszkodhatott? - kérdezem meg nagyokat pislogva. Ha ez a cuccverák megeszi az őrületem, megverem!

Bad Romance

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyKedd Ápr. 30, 2019 9:16 pm

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️

Kezdem megérteni azt, hogy a Bram Stoker irodalmi kör helyi elnöke miért nem csipázza túlságosan Harleyt.
Bármennyire legyen alapvetően szimpatikus, intelligens és a maga furcsa módján még humoros is, de az egészségtelen kötődésre való hajlama annyira eluralkodott rajta, hogy azzal lassan a legjobb pszichomókus sem tudna mit kezdeni.
Az érem másik oldalán persze ott van, hogy Béla bá' eléggé magának való és néha kifejezettem agresszív alkat, így az olyan kissé nehezen kezelhető személyek, mint a szőke bohóclány nem éppen a legoptimálisabb társaság számára.
Mindezek ellenére úgy érzem, hogy bármennyire is korlátozni fogja a szabad akaratát, tartozok Harleynak annyival, hogy egy kis mágikus ösztökéléssel hozzásegítem egy egészségesebb párkapcsolathoz.
A barátnőinek igen kis számú köre talán egyből rám ragasztaná az elnyomó férfiállat címkét. Ha netán annak következtében úszna meg Harley egy újabb csonttörést, nemi erőszakot, vagy más sokkal életveszélyesebb bántalmazást, akkor még büszkén is viselném, hogy ilyen degradáló jelzőkkel illetnek.
Mielőtt megfogalmazódna a kérdés, igen. A "nagy" John Constantine képes mások érdekeit is figyelembe venni. Főleg, ha az a valaki állandóan a múltban elkövetett hibáira emlékezteti.
- Az a terápia biztosan sokkal kellemesebb lenne, mint amit a Ravenscarban kaptam. - jegyzem meg direkt csepegtetve némi kétértelműséget a válaszomba, de a huncut kacsintást nem engedem meg magamnak
Bár nem sokat, de én is konyítok egy nagyon kicsit az emberi viselkedéshez. Nem mintha tanultam volna, de a misztikus világ rejtélyei között eltöltött évtizedek alatt ragadt rám egy s más.
Az például eléggé alapvetés, hogy az embereknek alapvető igénye az, hogy szeretve legyen. Alapesetben elég egészségesen működik, de van aki csak szimplán a testiséggel azonosítja a dolgot, meg akadnak olyan Harleyhoz hasonló emberek is, akik képesek napi szinten elviselni a bántalmazást, mert valami torz tükrön keresztül nézik a világot.
Az ilyen személyeknél egy kis türelem és némi barátságosság csodákat művel.
- Nem konkrétan a te elbűvölő kedvenceidre gondoltam. - szippantok egy utolsót a sodrott halálból mit se törődve Harley nyelvöltögetésével, miközben a hozzám közelebb lévő hiéna fülét cirógatom, aki van olyan kedves, hogy még csahol is nekem egy kicsit - Általánosságban beszéltem és feltételezem, tisztában vagy vele, hogy az Oroszlánkirály óta köztudomású, hogy a hiénák dögevők.
Azt hiszem Harleyt nem biztos, hogy jó ötlet az önálló problémamegoldás közelébe engedni, mert az érzelmi befolyásoltsága úgy is mindig olyan megoldás felé fogja terelni, aminek köze van Jokerhez.
Ezzel pedig elég különös hasonlóságot mutat a kevésbé gondolkodó, de annál aktívabban hívő vallási fanatikusokkal.
Most legyél erős Johnny.
- Ez nagyon tipikus visszakönyörgős dolog lenne tőle. - sandítok a harlekinre a szemem sarkából - Kidob, mert untatod, néhány napig elhetyeg valami másik nőcskével, aztán bekattan neki, hogy hiányzik neki a jól megszokott Harley, aki úgy is meg fog bocsájtani neki.
Húznék egyet a laposüvegemből, ha a vendégem nem döntötte volna be az egészet, de szerencsére még van egy fél üveg whiskeym, aminek nem vagyok rest a nyakára hágni.
-"Most minden másképp lesz édes." "Bocsájts meg nekem Harley és megígérem, hogy a tenyeremen foglak hordozni." "Te vagy az életem értelme." - változtatom el kicsit a hangomat, hogy jobban hasonlítson a zizzent bohócéra - Szerintem mindketten elégszer hallgattuk végig ezeket a mantrákat, aztán pár hét múlva megint mi húzzuk a rövidebbet. Az ember kockáztathat szinte mindent ami fontos számára és az a hála, hogy az újságból kell értesülnünk arról, hogy megcsaltak.
Az utolsó mondatra már kicsit rájátszottam, de kénytelen vagyok egy kicsit manipulatívabb eszközökhöz nyúlni, hogy Harley fejében legalább megforduljon az, hogy Joker nem az a herceg fehér lovon, mint amilyennek ő elképzeli.
De úgy tűnik Harley a szavaim nélkül is könnyen belelovalja magát az érzelmi bizonytalanságba és ezt olyan hevességgel teszi, hogy ismét eltörőben van nála a mécses.
Nem tudom, hogy mi miatt szimpatizálok vele ennyire. Talán tényleg csak Astrát látom bele a helyzetbe, vagy vénségemre elkezdett fejlődni bennem a szociális érzékenység tumora, de  nem tudom megállni, hogy meg nem vigasztaljam.
Óvatosan átölelem és a vállamra vonom a fejét, majd hagyom, hogy kipityeregje magát.
- Ezt már csak magad miatt is nélküle kell végig csinálnunk. - mondom neki barátságosan - Hogy emelt fővel nézhess a szemébe, amikor megbeszélitek hogy legyen tovább. Hogy ezt megtehesd még azt is vállalom, hogy félreértse a helyzetet és megpróbáljon bosszút állni rajtam a vélt sérelmeiért.
Előhalászok egy újabb zsebkendőt a kabátomból és odaadom Harleynak, hogy felitassa vele a könnyeit.
A következő kérdésével meglepően intuitív és a lehető legjobb irányba tereli a társalgást.
- Rendbe szedjük a sminkedet és ha szeretnéd, akkor leellenőrizzük. - nézek rá komolyan, majd megismétlem az utcán már elsütött csinosító varázst

Magic.

sacrifice.

Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyVas. Május 19, 2019 11:17 pm

Amikor beismerte az én látens elmebetegem, hogy kapott már pszichiátriai kezelést Ravenscarban, eszembe jut, hogy szerintem a Hollóhát Házban többre ment volna, de legalább most már tudom, honnan lehet kikérni a kartonját, ha egyszer a végére érünk a kis szellemidézésünknek. Nem mintha elolvasnám, de legalább biztos, hogy nem is annyira látens, ellenben nagyon is elmebeteg, hehe. Abban meg aztán végképp igaza van, hogy ha én terapizálnám meg, az sokkal kellemesebb, de biztos, hogy sokkal-sokkal szórakoztatóbb lenne, mint amit korábban kapott!
- Hát persze, hogy az lenne! Én megértenélek, rendesen, nem úgy, mint a többi agyturkász! Egy elmebeteget egy másik elmebeteg ért meg a legjobban - mondom komolyan. - Amúgy is egy csomó mindenben hasonlítunk, ehhehe!
Mondjuk amikor az én nem annyira látens elmebetegem az én két kis mókamesteremmel példálózik, akkor azért rámorcanok egy kicsit, még szerencséje, hogy olyan jó beszélőkéje van, különben megmondtam volna Lou-nak, hogy a következő buksisiminél nyugodtan leharaphatja a kezét tőből. Hah! De a kis bolyhoskám még csahol is neki, szóval ezúttal nem utasítom ilyesmire - még amúgy is kellhet neki a keze, ha szellemírtést akar csinálni.
- Jó, jó, dögevők, de akkor is! A normális emberek is azok, szóval ne sértegesd az én kis manócskáimat, hogy épeszű embereket hasonlítasz hozzájuk! És különben is…! - sóhajtok fel, amint rájövök, hogy az én két szép imádnivaló, nyáladzó szőrgombócom Puddin utasítására jött utánam, mert hát… Hát mi más okból jöttek volna?!
John pedig biztosan tudja, tudnia kell, hogy ez így van, elvégre varázsló, az még jós is lehet, szóval biztosan meg tudja mondani, hogy szeret-e engem az én édes Puddinom, vagy sem! Meg is kérdezem! De… De hát az nem is lehetséges, hogy ne szeressen, csak, csak hogy egy… egy kicsit neheztel rám, csak annyi lehet, hogy mérges egy picikét, de majd úgyis elmúlik…! De… De ez a mágikus magány-nyomozó mégse azt mondja, amit hallani akarok! A francba! Nem, én ezeket nem akarom hallani, nem-nem-nem, nem érdekel, pa-pa-pa-pa-pa, nem hallom, nem, maradj csendben, fogd be a szád, nem akarom, nem!! A fenébe!
- Nem, ő semmilyen más nővel nem…! - ...De… de igen… Még az újságban is benne volt! A fenébe már! Ki engedte meg Johnnak, hogy el merje változtatni a hangját és úgy beszéljen, mint az én Életem… mint az Életem Értelm--- A FENÉBE!!!
Utálom! UTÁLOM! Már megint bőgök, mint valami hülye kis tinilány, és amikor John végre abbahagyja, hogy a lelkiismeretemnek tettesse magát - különben is ki engedte meg neki, hogy ő legyen a pszichomókus helyettem?! - én meg akarom ütni, tényleg meg akarom, úgy igazán, nagyot, hogy csak úgy csattanjon, de a fenébe is, képes és meg… Megölel…
- Tudd meg, hogy utállak… - szipogom, és a kabátjába törlöm az arcomat, ahogy a vállára hajtom a fejem. - És te vagy a legcigiszagúbb zsepi, akit valaha használtam! - pityergek tovább, de a francba is, legalább… legalább hozzábújhatok. Mit tudom én, meddig hüppögök a vállán, amikor megint megszólal, én meg nem tehetek róla, de halkan nevetek azon a hülye felajánláson.
- Haha, tiszta bolond vagy! - elveszem a zsepit, amit átnyújt, és kifújom bele az orrom, meg megtörölgetem az arcom. ...Ennyit a sminkemről. - De nem akarom, hogy te ebbe belekavarodj. Majd én elintézem, én amúgy is állandóan kavargok, haha! Szóval engem nem kell féltened, én aztán tényleg mindent kibírok! - ülök fel közben rendesen, Bud és Lou meg lustán leheveredik mellénk. Meg is bolyhozom a két kis angyalkám nyakacskáját~ - Amúgy is én vagyok az ügyeletes pszichológus, még ha utálok is Harleen Quinzel lenni! - mondom, ahogy felhúzom az orrom, aztán, ezután jut az eszembe, hogy ez a beste szellem-rák még rajtam is csücsülhet! Na, ez az ötlet még az én bolond magány-nyomozómnak is tetszik! Csitt-csatt és már rendbe is szedi a pofikámat, és ajánlja, hogy ellenőrizzük le.
- Hallod, ezt a trükköt megtaníthatnád! - tapogatom meg az arcom, majd felpattanok, és az előszobában levő tükörhöz ugrok, megnézegetem magam jobbról-balról, majd rávigyorgok. - Egy csettintés lenne nekem is megcsinálni a rendes arcom, haha! Na, akkor most már megnézhetjük ezt az elmebajzabáló spektra-rákot, és ha tényleg az én őrületemet csócsálja, akkor szétrúgjuk a lepedőjét! Hu-húúú! Hogy kezdjük? Felrajzolsz valami démonidéző kört meg gyertyákat gyújtasz és elkezdesz latinul kántálni? És én mit csináljak? Hozzak füstölőt? Áldozunk kecskét? Jaj, ha szűzlány vére fog kelleni, azt én nem tudok adni! De a kör közepére beállok, ha kell, hehe! Még sose űztek belőlem szellemet! - vigyorgok, majd ránézek komolyan. - Tényleg, olyat ugye nem tudsz csinálni, hogy ha megtalálod azt a dögöt, akkor véletlenül engem űzöl el és nem őt? Csak mert láttam néhány horrorfilmet, amiben ez történt, és brrr, nagyon para volt! - mondom, mert hát az ember sose lehet ebben teljesen biztos. - Szóval, ugye van már gyakorlatod démonűzésben?

Imperfection

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyCsüt. Május 30, 2019 10:22 pm

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️

Nem kell díszdoktornak lennem ahhoz, hogy észrevegyem Harley tekintetében azt a halovány változást, amit a ravenscari kitérő említése idéz elő. Úgy néz rám, mintha kiderült volna, hogy mindketten kóristák voltunk a középsuliban vagy mintha mindkettőnknek meglett volna valaki ugyanabban a buliban.
Elgondolkodok rajta, mennyi esélye lenne megértetni vele, hogy a Newcastle-i ügy paranormális elemei és a mindent átható apátiával kevert bűntudat miatt sütötték rám az elmebetegség bélyegét, de abból kiindulva, hogy mennyi melóm van abban, hogy ne hívja a joker forródrótot inkább úgy döntök, hogy meg sem próbálom megmagyarázni neki, hogy önként vonultam be a vigyorgóba, mert már nem tudtam nikotinba és alkoholba fojtani a bűntudatom.
- Akkor tőled nem kellene számítanom a Rorshcak-tesztekre, meg a pszicho-díványra? - emelem meg a bal szemöldököm nyomatékosítva a kérdést - Nyomozók vagyunk, szőkék vagyunk kék szemmel, van susogós ballonkabátunk, mindkettőnket rászedett a nagy Ő és elég egészségtelen módon próbáljuk feldolgozni a traumáinkat? Meg mindketten úgy viselkedünk, mint akit két írói karrierről álmodó értelmes rajongó irányítana?
Azt viszont meg kell állapítsam, hogy a darwinista törvényekkel való analógia bemutatása igencsak mellé ment. Harley mintha szándékosan nem akarná megérteni, hogy mire akarok kilyukadni és ez kicsit frusztrál is, de nem fogok ebből túl nagy ügyet csinálni.
Mintha megráncolná a homlokát, amikor próbálom felfesteni neki, hogy a szóban forgó entitáns a kedvenceihez hasonlóan a könnyebb prédára utazik, én pedig már láttam eleget a hirtelen változó temperamentumából, hogy ne akarjam a húr túlfeszítésével elveszteni a rokonszenvét.
- A picsinyeid sokkal jobbak az embereknél. Ők legalább nem zabálják fel egymást. - slukkolok egy mélyet az óravisszaállítóból és a fejem fülé fújon a füstöt - Rosszul próbáltam elmagyarázni, de arra akartam kilyukadni, hogy egy ilyen lény nem fog akkora halakra utazni, mint a Puddinod, mert túl gyenge lenne ahhoz, hogy fair küzdelemben legyőzze őt.
Látom rajta, hogy még mindig mélyen reménykedik abban, hogy Joker csak pillanatnyi szeszélyből dobta ki és már megtenne mindent azért, hogy újból maga mellett tudja. A hiénák feltűnését is ennek akarja tulajdonítani, pedig van rá egy sokkal egyszerűbb válasz. Ez a két anyuci szeme fénye őt fogadta el vezérnek, amiért gondoskodott róluk és követték a szagát, miután eltűnt a megszokott helyéről.
Ahogy ebbe belegondolok, egyre jobban érzem, hogy tennem kell majd valamit, ami meggátolja, hogy Harley önként és dalolva hagyja, hogy Joker azt tegyen vele amit akar.
Talán nem így és ilyen formában kellett volna szembesíteni őt azzal a ténnyel, hogy Joker miatt lassan felveheti harmadik keresztnévnek a Lábtörlőt is, de nagy szerencsémre kellően jó húrokat pendítettem meg és jó helyen maradt elő az az újság ahhoz, hogy Harleynak legalább néhány pillanatra elővillanjon a kép, amit a kóros függési kényszere elfed előle.
Valahol a lelkem legmélyén húzok még egy strigulát a listára, amin vezetem, hogy miért tudom nagyon utálni magamat, de ez egy olyan szükséges rossz, amin muszáj átesnie.
El is törik a mécses és a fejét a vállamra hajtva, szipogva közli velem, hogy utál.
Nem veszem komolyan, mert tudom, hogy most a tényeknek makacsul ellenálló kisgyerek szól belőle és nem gondolja komolyan amit mond.
- A legtöbben így éreznek irántam, akiknek segítek. - mondom nyugtatólag és óvatosan megcirógatom a vállát - Te pedig a legkedvesebb bohóclány, akivel találkoztam eddigi életemben.
Sokkal jobban reagálta le a dolgot, mint azt vártam volna. Semmi hirtelen dühroham, vagy kiszámíthatatlan impulzus. Pont úgy viselkedik, mint aki tényleg rájött arra, hogy egy kapcarongynak jobb dolga van, mint neki a párja mellett.
Hagyom, hogy hozzám bújjon és kipityeregje magát. Szüksége van erre. Leginkább maga miatt. A közös ügyünk itt most csak másodlagos.
- Te mondtad, hogy sokban hasonlítunk. - mosolygok rá barátságosan - Nem kell mindent kibírnod Harley. Főleg nem miatta. Biztos vagyok benne, hogy nem csak egy barátod van, akihez fordulhatsz, ha baj van.
Nagyon örülök neki amikor felül és a szokásos ezer wattos mosolyai közül felragyog az egyik az arcán. Úgy tűnik a kezdeti sokkon átlendült.
- Nem is szándékozom elvenni tőled a kenyered. - cirógatom meg a hozzám közelebb fekvő hiéna fülét - Ha végeztünk szükségünk lesz majd a kevésbé szórakoztató éned tudására is emlékszel?
Harley most már teljesen önmagaként néz rám, miközben tettre készen mosolyogva kéri, hogy tanítsam meg neki a sminkvarázst.
- Ha túl leszünk ezen, akkor kitalálunk rá valamit. - kacsintok rá barátságosan
A rám zúduló kérdések egy kisebb könyvet megtöltenének, ami azt jelzi, hogy Harley lelkiállapota nem kicsit jött rendben.
- Volt már pár húzós rodeóm aranyom. - mondom neki nyugtatólag - Amiatt nem kell aggódnod, hogy véletlenül téged kergetlek ki. Hacsak önként le nem mondasz a fizikai testedről, vagy valami varázslattal ki nem szakítják belőled, akkor a lényt fogjuk majd kitakarítani nem téged.
Felállok és keresek a fiókból kikotrok egy üveg palackot, amire egy szabályos Dávid csillag van felvésve és felhajtom a dohányzó asztal előtt a szőnyeget, ami felfedi a padlóra alkoholos filccel felrajzolt Salamon kisebb kulcsát.
- Csak ezekre lesz szükségünk. - mutatok a két kellékre - A pecsét a padlón Salamon kisebb kulcsa. Egy helyben tartja a kiűzött lényeket míg elvégezzük az űző vagy bebörtönző szertartást. A palack arra szolgál, hogy rabul ejtsük benne az entitánst. Ahhoz, hogy ezt elérhessük kénytelenek leszünk belépni az elmédbe és megeshet, hogy legrosszabb emlékeidet kell majd újraélned, míg megtaláljuk, hogy hova fészkelte be magát ez a lény.
Tartok egy rövid hatásszünetet, lehetőséget adva Harleynak, hogy mérlegelje a kockázatot.
- Ha úgy érzed kezdhetjük, akkor ülj be Salamon pecsétjébe. Ott leszek majd melletted és segítek neked. - fogom meg óvatosan a kezét, hogy jelezzem neki, számíthat rám

Magic.

sacrifice.

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 12, 2019 9:59 pm-kor.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyPént. Júl. 05, 2019 12:35 am

Amikor bal szemöldökét felvonva rákérdezett az én látens elmebetegem dr. Harleen Quinzel - vagyis az én valamikori, szociálisan approvált ál-személyiségem - munkamódszereire, nem tehetek róla, de muszáj volt felnevetnem.
- Hihihi, deeeee, de igen, sajna, ha felkontyolom a hajam és felteszem a szemüvegem, meg felveszem a fehér köpenyem, és elkezdem lejegyzetelni, hogy milyen traumák vezettek a mostani kényszerbetegségeid kialakulásához és a cinikus humort pajzsként való használatodhoz, akkor az lenne az első dolgom, hogy kiterítselek egy díványon, mint egy hatalmas könyvet, és ide-oda lapozgassak a lelkivilágodban, pont úgy, mint a Rorschach-tesztek lapjai között, és a végére az egész lelked és az egész addig ismert világod egyetlen hatalmas amőbaszerű, fekete tintapacává fog cseppfolyósodni, amibe belefulladsz, mert senki nem tud kiúszni a saját lelkiismeretéből! Haha! Ugye milyen hülye egy módszer? - vigyorgok rá. - Még szerencse, hogy már sose kell többé dr. Harleen Quinzelnek lennem, hanem lehetek helyette önmagam! És én úgy kezdenélek el megterapizálni, hogy a kezedbe adnék egy mágikusan megmacerált húsklopfolót, én meg fognék egy rózsaszín, Hello Kitty-s baseballütőt, és együtt kipüfölnénk az összes bugyuta, begyöpösödött társadalmi normát a világból~ Aaaah, csudi lenne, neeeem? - vihorászok. - Most mondd, hogy nem ez lenne a legjobb terápia, amit életedben kaptál!
Én legalább is teljesen biztos vagyok ebben, főleg azután, amit a hasonlóságainkról mond az én kedvenc pöfékelő páciensem!
- Hahaha! Hát persze! Tudod, nem is vagyok igazi szőke... De azt azért tudd meg, hogy engem Mrs. Christie már megírt, ő is megmondta itt a fejemben, csak valamiért azt gondolta, hogy férfi vagyok, ezért Mr. Harley Quin lettem, de az Orosz kijelentette, hogy igenis nőből vagyok! - vigyorgok tovább. - Szóval engem ők írnak, ez teljesen biztos, mint az, hogy megőrültem! De biztosra veszem, hogy Mrs. Christie téged is írogat, szereti a detektíveket, de aztán ki tudja, az is lehet, hogy neked is van még egy íród, aki egy köpcös, kopasz képregényrajongó Kelet-Európában.
Nagyot nevetek ezen a gondolaton, de aztán whiskey-vedelő nyomozótársam majdnem megharagít, amikor beszól az én kis szemem fényeire - még szerencséje, hogy olyan jól szövegel, és kimagyarázza magát a dologból. (Höh, biztos van már benne gyakorlata.) De végülis igaza van, az én picinyeim nem eszik meg a saját fajtájukat, úgyhogy hümpöfgve bólintok ennek a rögtönzött, ballonkabátos biológusnak, már csak azért is, mert zseniális elméletem támad arra, hogy miért lehet, hogy mégis az én Életem Értelme a célpontja az elmebajt zabáló, svéd bútordémonnak. De aztán meg…! A fene vigye el!
Szó szót követ, ez a szövegelő szépfiú meg teleszórja a fejem mindenféle hülyeséggel, hogy… hogy az én Puddinom…! Hüpp…! Nem hiszem el, másodjára sírom el a sminkem, szipp, és erről most teljes mértékben ez a szívtelen szájhős tehet, de tényleg! Utálom! És meg is mondom neki! Tessék, most boldog vagy, úgy picsogok, mint egy kisgyerek! Szipp! És tényleg ő a legfüstösebb szagú zsepi, akibe valaha töröltem a könnyeimet.
- ...Ezt csak úgy mondod…! - hüppögöm a kabát gallérjába, de ez a zsepi legalább elég nagy ahhoz, hogy engem is betakarjon a kezével, és hagyja hogy kipityeregjem magam - igen, telekönnyezem a kabátját, az ő hibája, ő tehet róla, akkor viselje is el a következményét! - és ettől valahogy most… egész jó. Jól van na, igazából… nem is utálom. Nem őt utálom. Azt utálom, amit mond. Mert amit mond, az… … ...Én igazából magamat utálom. ...A francba. Hüpp.
Na jó, Harley, szedd össze magad. Mrs. Christie, csináljatok valamit az Orosszal, mert ez nem állapot! Még szerencse, hogy a pompás páciensem is éppen olyan elmeroggyant, mint én, hát nem beajánlja magát, hogy majd ő elviszi a balhét…? Haha…! Tényleg nagyon hasonlítunk - Mrs. Christie, mondom én, hogy ő is a te karaktered!
- Hát… Bud és Lou… - simizem meg a két szörmókom buksiját, ahogy rájuk mosolygok. Igen, ők a barátaim! És nem egyen vannak, hanem ketten! ...Meg azért ez a szőke széltoló is olyasmi, legalább is a páciensem lehetne, az ember meg megbízik a páciensében!
- Igen, tudom, blehh, tudom - fintorgok, de ez van, ha az ember szellemírtónak csap fel - igazából tök mindegy, hogy az a szellem valami transzcendes rémület, vagy valakinek az agyába ette be magát egy zizzenet, valakinek ki kell űzni onnét; az egyiket egy munkanélküli mágus csinálja, a másikat meg egy alulfizetett pszichiáter. Majdnem ugyanaz. Aztán ahogy varázslatos társam rendbeszedi a sminkemet - muszáj lesz megtanítania erre! - rögtön alaposan kifaggatom, hogy mit fogunk csinálni, elvégre, ebben most kivételesen ő a profi. És ha szabad neki hinnem, akkor az elmondása alapján tényleg az!
Elő is kotor a fiókból valami zsidópalackot, aztán a dohányzóasztalka előtti szőnyeget is elhúzza, és valami mértani pontossággal és precízióval felrajzolt… kriksz-kraksz vonalai tekeregnek a padlón, mint egy széttekeredett gombolyag fonala. ...Kezdem elveszíteni a fonalat.
- Aha…! Szóval palackba zárjuk… mint egy dzsinnt?! Ácsi, és ha utána valaki kiereszti, akkor lehet három kívánsága majd? Már hogyha majd kiráncigáltad ezt a rusnyaságot a fejemből--- hú, tényleg, ez akkor nem lesz egyszerű, ugye? Sok-sok-sok emlékem van, és meg is vagyok őrülve, olyan a fejem, mint egy kész labirintus, szóval fogócskázni fogtok, de rendesen, és-és-és, jajj, ugye ez az én kis drágáimra nem veszélyes?! - nézek ijedten Budra és Lou-ra, akik elkezdték körbeszaglászni azt a Salamon-katyvaszt a padlón.
- Babucikáim, ne-ne-ne, hess onnan, na, gyertek ide a mamihoz! Figyeljetek csak, tündérbögyörőim, - guggolok le az én két nyáladzó angyalkámhoz - a mami buksijából most ki lesz cibálva valami naaaaagyon rusnya, elmebajon csámcsogó rémület, és ha titeket bántana, hát én nem tudom mit csinálnék vele, de megbánná, az biztos…! Szóval, mucikáim - sóhajtok a két nyüsszenő drágámmal együtt - várjátok meg anyucit otthon, jól van? Jóóól van, hát ti vagytok az én drágaságaim, gyertek ideee! - ölelem meg a két komédiást, és vigyorgok, amíg körbenyalják a pofikámat. - Na, gyerünk, indulás!
Azzal megpaskolom a két drágaság hátát, ők meg csaholva mennek is, miután odavakkantottak Johnnak is. Hehe, tényleg kedvelik!
- Okés, kész vagyok! - mondom, ahogy a mágikus magány-detektív megfogja a kezem. - Csináljuk! Idézd meg azt a dögöt, aztán kapjuk el a lepedőjét! Haha, mekkora lenne, ha tényleg lepedője lenne, fognám és behajítanám a mosógépbe és kicentrifugáznám, aztán kicsavarnám és kicsipeszelném egy damilra száradni! - nevetek, ahogy lehuppanok a Salamon-ákom-bákomra - hahaha, Salákombákom! - aztán felnézek a mágusra, és várok.

El Sonambulista

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyHétf. Júl. 22, 2019 3:45 pm

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️

Azt hiszem kijelenthetem, hogy lassan kezdek rájönni, miért lett Joker egyre eszeveszettebb az elmúlt pár évben.
Konyítok valamit az emberi viselkedéshez, de valószínűleg Harley biztosan jobban meg tudná határozni, hogy a nárcizmusnak melyik formája az, amikor valaki annyira el van telve magától, hogy nem képes megtűrni maga mellett semmilyen versenytársat és emiatt akár agresszívan is felléphet a feltételezett riválissal szemben.
De az is megeshet, hogy túlmisztifikálom és a bohócdoki madárteje csak simán egy antiszociális jellem a fellépésein kívül, akinek szimplán agyára ment az, hogy egy folyton csicsergő nőszemély nehezen megakasztható szóáradatát kell elviselnie annak fejében, hogy bármikor boxzsákként vagy mindent megengedő kézilányként bánhat vele.
Harley szerencséjére engem inkább szórakoztat a szavai mögül felsejlő, a szó Jim Carrey-i és Lovecrafti értelmében is vett tébolyodott humorával.
Mindezek ellenére meg kell állapítanom, hogy sajnos tényleg igaz az a tény, hogy azokat a nőket, akik egyszerre szépek és okosak, könnyen meghülyíti egy karizmatikus(nak látszó) férfi.
Nem mintha saját példával ne tudnám igazolni a hipotézisemet.
- Biztosan nem szórakoznánk túl jól, ha minden tintapacába valamelyik Nagy Öreget látnám bele, de el kell ismerned, hogy akárki kezei közé kerülnék is, az karriert tudna csinálni belőlem. Főként a szkeptikusok, akik a téveszmés betegekre vannak szakosodva. - viszonzom a teliarc mosolyát - Kezdésnek akár fogyaszthatnánk némi folyékony pszichoterápiát is. Csak felgyorsítaná a folyamatot, míg eljutunk a a társadalmi konvenciók ellen folytatott agresszív véleménycseréhez, amivel rengeteg feszültséget le tudnánk vezetni.
Csak a XX. századi lektűrirodalomban való viszonylagos műveltségem ment meg attól, hogy a meglepettség bármely jelét produkáljam Harley újabb szótsunamijára reagálva.
- Odahaza azért én is gyakran összefutottam néhány olyan fickóval, akik hallottak a kalandjaimról és megpróbáltak pénzt csinálni belőle. Az egyik úgy gondolta, hogy Sting sokkal jobban hasonlít rám, mint Billy Idol és úgy rajzoltatott meg a képregényében. Tán valami Moorenak, Delanonak, Ennisnek, vagy Milligannek hívták. Mászkál egypár ilyen flótás odahaza az utcákon, én meg nehezen jegyzem meg az ilyen haszonlesők neveit.
Átfut a fejemen, hogy talán óvatosabban is bánhatnék a szavaimmal, amint látom, hogy Harley szemei olyat villannak, hogy az majdnem áramkimaradást okoz hat háztömbnyi körzetben. Ilyenkor áldom magamat, hogy a stresszes helyzetekben nem az az első dolgom, hogy alsót cseréljek. Sokakkal ellentétben az agyam ilyenkor nem dobja be a gyeplőt a lovak közé, hanem még két ostorcsapással csúcssebességre ösztökéli a gondolkodásomat, aminek hála gyorsan át tudom látni a helyzetet és megtalálom a megfelelő szavakat, amikkel elkerülhetem a többszörös koponyacsont törést.
Azt hiszem, hogy én lehetek az első olyan ember (beleértve a legtöbb pszichológust és pszichátert), akinek egy pillanatra sikerült a felismerés halovány fénysugarát bejuttatni a mögé a kusza gondolat és érzelem halmaz mögé, ami a hajdani Ms. Qunizel elméje köré telepedve makacsul próbálja az általa kialakított vágyálom világképébe fojtani a meglévő józan eszét.
Valahol mélyen nagyon utálom magam, amiért én vagyok az, aki szembesíti ezekkel a tényekkel. Nagyon is kijár neki, hogy valaki segítsen kilábalni ebből a sötét veremből és az első lépés a belátás, de valahol a démonok által lizingelt lelkem legmélyén mégis érzek valami szánalomszerűséget amiatt, hogy én és a szociálisan érzéketlen eszközeim azok, akik segítik őt ebben a súlyos felismerésben.
- Nem szoktam ilyennel tréfálkozni. - mondom neki két fokkal halkabban, amikor könnyezve a vállamra bórul a feje és elkezdi eláztatni a kabátom gallérját
Percekig hallgat, ami lehet jó vagy rossz jel is. Nem tudom elképzelni milyen háború folyhat most Harley érzelmei és Harleen józan esze között, de egyértelmű, hogy olyan folyamatok zajlanak le benne, amik ha minimálisan is, de meg fogják változtatni azt, hogy miként viszonyul a világhoz. Én pedig bármennyire is kedvelem a szeleburdi és szószátyár Harleyquinnt, de örülnék, ha a régi énje éleslátásának teret engedne egy kicsit.
- Ők is kiváló társaságot nyújtanak, de velük nem tudsz beszélgetni. - mondom óvatosan - A Gotham Gazette kismadarai úgy csiripelik, hogy egész jó viszonyt ápolsz egy igazán szúrós rózsaszállal. Talán megkérdezhetnéd, hogy mi a véleménye, ha legközelebb találkoztok.
Nem csodálkozom, hogy nem füllik a foga ahhoz, hogy használja a doktoriját. Eddig talán szerencsés is volt, hogy annyira megvetette a kispolgári és unalmas pszicháternőt, aki valaha volt.
Ha csak egyszer jutott volna eszébe a tudása és a józan esze segítségével elemzi Batman módszereit és viselkedését, akkor talán olyan titokra jött volna rá, amivel a nappal döfhetett volna karót a Gotham derék Drakulájának szívébe.
- Én magam örülnék a legjobban, ha ez így működne, de ennek az undormánynak a segítségével senki nem fogja összekötni a végzetét egy hollófürtű varázslónőjével. - magyarázom Harleynak - A dzsinnek elemi lények és van valamennyi befolyásuk az anyagi világra az ördögi humorérzékük mellett. Ez a dög pedig az emberi tébolyból született és úgy él, mint egy vírus. Fertőz, hogy ehessen. Elég sokban hasonlít egy éhség démonra. Róluk meg nem őrzök túl sok jó emlékeket. Ez a dög közvetlenül nem fogja fenyegetni a kedvenceidet, de az állatok nem mindig reagálnak jól a természetfelettire.
Nem akarok túlságosan belemenni a téma taglalásába. A legutóbbi találkozóm egy éhségdémonnal egy barátom életébe került. Gary Lester ugyan nehezen kiállható egy alak volt, én pedig akkor túlságosan is nehezteltem rá, hogy bánjam amire rávettem, de akármikor eszembe jut, hogy mibe vittem bele hirtelen szükségét érzem annak, hogy alaposan felöntsek a garatra.
Remélem Harley nem akar túlságosan elmélyülni a témában, mert vannak dolgok, ami alól még egy terapeuta sem tudja megszabadítani az ember lelkét.
Harley érzi, hogy a hiénáknak most nem itt a helyük és haza is küldi őket. Csak remélni merem, hogy Joker még nem keresi Harleyt és nem fogja kihasználni ezt a két kutyaszabású vadmacskát, hogy a nyomára bukkanjon.
Miután útjukra engedte a két tollreptető párnaverőt olyan motiváltan zsuppan bele a pecsétbe, mintha kész lenne leboxolni egy tizenkét menetes meccset Vadmacskával.
Törökülésben leülök vele szemben és amennyire lehet kihúzom magam.
- Ki kell ábrándítsalak, de a pongyolába burkolt szellem képét a magukat szellemnek tettető emberek terjesztették el. - teszem kettőnk közé a nyitott palackot - Miközben varázsolok erős álmosságot fogsz majd érezni. Hagyd, hogy a hatalmába kerítsen és ne állj ellent neki, mert ezzel fogunk majd átjutni a tudattalanodba. Bármit is fogsz látni, az csak egy emlék, amit ez a dög megpróbál a lehető legdurvábban kicsavarni. Megeshet, hogy az én emlékeimből is megpróbál majd elemeket felhasználni, hogy mindkettőnket megijesszen. Ne dőlj be neki és próbáld meg úgy végigélni az emlékképed, ahogyan az szerinted megtörtént. Ott leszek melletted és segítek, de ne lepődj meg, ha kicsit másképp fogok kinézni. A korom és a megjelenésem igazodni fog az emlék időpontjához.
Gyengéden megfogom mindkét kezét és a szemébe nézek.
- Készen vagy?
Megvárom a válaszát és ha rábólint, akkor elkezdek kántálni.
- Et portam quaeris memoria praeteritorum. Ostende nobis auxilium de intrusore et poterimus adversus illum.
Többször is megismétlem a varázsigét, mire a pecsét működésbe lép és világoskék fénnyel izzani kezd. A hatodik ismétlés után érzem, hogy egyre nehezebben tartom nyitva a szememet és egyre gyakrabban pislogok. Mielőtt teljesen elnyomna a varázslat indukálta álom ránézek Harleyra, hogy rá is hat-e a mágia. Amint megbizonyosodtam róla, hogy minden rendben halad átadom magam a mágikus fáradtságnak és hagyom, hogy elnyomjon az álom.
Nagyon reménykedem, hogy nem valami szívszaggató emlékképbe kell belecsöppennem...
Magic.

sacrifice.

A hozzászólást John Constantine összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Okt. 08, 2019 10:24 am-kor.
Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
54

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyPént. Aug. 30, 2019 4:07 pm

Amikor belesírtam minden bánatom az én cigiszagú zsepipótlékként funkcionáló magány-nyomozóm Columbo-kabátjának gallérjába, tökre biztos voltam benne, hogy ez a szőke Sting-imitátor meg fog sértődni rám, de azt mondja, hogy nem csak úgy mondja, amit mond, és tényleg én vagyok a legkedvesebb bohóclány, akivel valaha találkozott. Hüpp! Na jól van, Mrs. Christie, szólj az Orosznak, hogy felőlem aztán a dunwhichi rémületet is beleláthatja a tintapacákba, ha utána tényleg elmegyünk szétverni az összes hülye szocio-kulturális személyiségmaszkot, amit az egész emberiség az igazi arcára tapasztott pillanatragasztóval. Szipp!
Jól van, Mrs. Christie, lapozzunk, most, hogy megint szétkenődött a sminkem, valahogy jobban érzem magam, még azzal is elbüszkélkedek Johnnak, hogy az én két szép szemem fénye, Bud és Lou mindig mellettem vannak.
- Naaa, igenis tudok velük beszélgetni! ...Csak nem válaszolnak. Hehe, vagyis nem úgy, hogy én értsem. De a hangok a fejemben már igen, hahaha! - vigyorgok, hogy aztán felhúzzam az orrom John megjegyzésére. - Hah, hogy ezek az újságok nem csak az én Puddinomról meg Zarmageddon Zarathustráról tudnak pletykálni, de még Vöriről is meg rólam…! Segítség, celeb lettem, ments ki innen! - nyüsszenek, de ahogy eleresztem a zsepi-kabátot, eszembe jut, hogy akkor láttam Pammie-t utoljára, amikor majdnem mindenkit kiszabadítottam Arkhamból…
- ...Hmmm… Tényleg meg kéne keresnem őt is… Szerinted hiányzom neki? Ah, biztosan hiányzom neki, neki biztosan hiányzom!! Igazad van, meg fogom keresni, úgyhogy dologra, cincáld ki belőlem ezt a lepedőt! - nevetem, és már talpon is vagyok, és amint a sminkem is a helyén, és a mágikus továbbképzésre is bejelentkeztem, máris kifaggatom minden részletről és kellékről, de tudd meg, Mrs. Christie, hogy ez a varázs-pszichológia és mágikus rendszertan legalább olyan nyakatekert és szövevényes, mint a hétköznapi pszichológia, és a fene se gondolná, hogy a dzsinnek és a tébolydémonok külön fajba tartoznak…
- Aaaaha. Szóval ha kinyitnám a palackot, akkor ez a kis dög csak az én torkomból akarna kiharapni egy darabot, hogy soha többé ne tudjak énekelni… - sóhajtok lemondón, hiszen nem lesz nekem így házi-dzsinnem. De ha az én édes mucikáimra is fenyegetést jelenthet ez a mocsok, akkor…! Máris hazaküldöm az én két szőrmókomat, és máris nekiülök a pecsétbeülésnek! Zsupsz! Ide nekem az összes őrületzabáló pokol-szökevényt!
Aztán John is leül elém törökülésben, leteszi a palackot, közénk, mintha üvegezni akarnánk, csak állítva, aztán, mint egy rendes pszichiáter, elmond mindent, hogy mi fog történni.
- Hihi, ez olyan, mintha hipnotizálnál! - nevetek fel, ahogy a mágikus pszichológus megfogja a kezeimet. - Jó, jó, ügyes kislány leszek, csináljuk! Csapjunk a csápok közé! Haha!
Aztán John elkezd halottnyelvet idézni, és csak mondja, mondja, és mondja, én meg hallgatom, hallgatom, és hallgatom, de az égvilágon semmilyen álmosságot nem érz--- zzzzzzzzzzzzzzzzzz…

JUJJ! Mi történt?! Hol vagyok?! Mikor vagyok?! De hisz ez Arkham! De nem! De igen… is, meg nem is… Ez az egyik betegszoba! Vagy valami olyasmi, úgy néz ki, mhm, icipici szobácska, négy csupasz fallal, az egyiken egy icipici ablakocska, alatta egy icipici vaságyikó matraccal, szerintem az icipici Lencsilány is itt lehet valahol, mert telefirkálmányolta az egész falat mindenféle fura fekete csillagokkal és egy csomó kriksz-kraksszal… Jól van na, Mrs. Christie, honnan kellene tudnom, hogy ezek milyen írásjelek, pszichiáter vagyok, nem kriptográfus! Tudom, hogy a grafológia is valamennyire hozzátartozik a pszichológiához, de nem így!! Egyébként is, hol van John?!
- Hé, John, itt vagy? Hova lettél? Nem vagy vicces! Szedjed le magadról azt a láthatatlanná tevő köpenyt, hallod?
Körbejárom a kis szobát, de nincs itt semmi, ahova elbújhatott volna, csak az ágy meg a matrac alá nézek be, de semmi, ráadásul ez a nyavalyás matrac is olyan régi, hogy amikor felhúzom, szétszakad az oldalán a varrás és kipotyog belőle a bélés… Ki az az elmebeteg, aki--- Haha, hahahahaha, de hiszen egy diliházban vagyunk, itt mindenki elmebeteg, hahahaha! Hahaha… Ahaha… Ahem. Miért van a matrac kibélelve papírral? … … Óóóó! Ez biztos annak a tébolydémonnak a műve! Hát persze! Azért van a matracban John ravenscar-i kartonja, meg az én szakdolgozatom, meg az arkhami pácienseimmel való beszélgetések feljegyzései, meg az… az összes létező jegyzőkönyv, amit Puddin-ról írtam… és ez… ez mi?
Beletúrok a papírkupacba, mert az egyik lapon én vagyok. Az én nevem, az én képem, de nem a doktornő, hanem az igazi énem képe, Harley Quinn, mint…! Mint egy bentlakó beteg! Óóóóó…! Nagyon gyorsan meg kell találnom John-t!! Ott hagyom a papírokat, a vasajtóhoz ugrom, lenyomom a kilincset, és… zárva. ZÁRVA?!
Hiába rángatom a kilincset, aztán az egész ajtót, meg se moccan, pedig húzom, még a falba is beleállok az egyik lábammal és két kézzel húzom azt a nyomorult ajtót, de semmi! Úgyhogy nekiállok dörömbölni rajta, és kiabálni.
- Héééé, engedjenek kiiiiii! Be vagyok zárva, héééé, hahóóóó, segítséééég, valaki segítseeeeen, ki akarok jönniiiiiii!
- Csönd legyen már!  - dörren valami nagyot az ajtólapon, ami fémesen csattan, mintha egy óriási gongot ütöttek volna meg. Jesszus, ez mi volt?!
- Már megint azt hiszi, hogy itteni dolgozó?  - szólal meg egy másik hang az ajtón túlról szintén. - Hé, kislány, ha nem maradsz csöndben, a doktorúr nem lesz ám boldog, kényszerzubbonyt kapsz és nyugtatót!  
...Mi a pokol?!
- De… De én…! ...Eresszetek ki!! Meg kell találnom John-t, most nincs időm játszani! Naaa, légysziii, eresszetek ki! - kiabálom kétségbeesetten. - Hé, hallasz, te tébolydémon?! Eressz ki innét, tudom, hogy ezt te csinálod, és ez csak az én tudatalattim, úgyhogy hagyd ezt abba, különben kicentrifugázom a lepedődet!  
- Szólj Dr. Cerr-nek, hogy a csajszi megint produkálja magát…
- Megyek, addig húzd rá a másik zárat is…
...A FRANCBA!

Pretty Little Psycho

John Constantine

John Constantine

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
294

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley EmptyCsüt. Szept. 05, 2019 7:56 pm

John Constantine

Harleyquinn

©️️️️️️

Újfent meg kell állapítanom, hogy Gotham kedvenc Drakula imitátora a rosszabbik végéről fogja meg a nő ellenlábasaival való kapcsolatát.
Bár tudományos szempontból nem feltétlenül minősülne reprodukálhatónak a metódusom és Harley kompániáját ismerve egy igen suicid ötlet lenne teljesen reprodukálni a Méregcsókkal elért eredményeket, de azt hiszem kijelenthetem, hogy pár jó szó, némi karizma és egy kis odafigyelés sokkal hatékonyabb, mint az a zord keménykedés, amit őbélasága levág, ha női gaztevőkkel keveredik egy légtérbe.
Szükségem lesz egy randevúra a Macskanővel, hogy feltételezés hipotézissá legyen. Bár ha Shivát is beleszámolom a sorba, akkor már túl vagyunk az elméletté szilárdítás folyamatán.
Harley azon megjegyzésére, hogy a hiénákkal is tud beszélgetni, csak barátságos mosolyra húzódik az ajkam. Nem hiszem, hogy ne tudná miként értettem a dolgot és szerintem ő is tisztában van azzal, hogy most csak magát próbálja igazolni.
- Aki kezeslábast húz, vagy kívülre veszi az alsógatyát, az ne csodálkozzon azon, ha bekerült a hírekbe. - fújok félre egy felhőnyi hörgőszűkületet miközben Harleyra sandítok - De azért azt meg kell hagyni, téged és Ivyt valahogy a firkászok mindig úgy fotóznak le, hogy a kamera a jó irányba torzítja azt az öt kilót.
Most látom igazán, hogy mennyire elszigeteli a Jokerrel való kapcsolata ezt a szerencsétlen nőt... Nos mondjuk ki az egész világtól. Ivy sem egy ma született bárány azt aláírom, de nehezen tudnám elképzelni róla, hogy olyan alattomos módon használja Harleyt, mint Joker.
- Ha megoldottuk ezt az esetet ugorj be hozzá. - kezdek el kotorászni a zsebemben, de végül úgy döntök, hogy nem feltétlenül jó ötlet megmutatni az aktuális partneremnek azt a levelkét, ami néhány hete még a barátnője köldökét takarta el az éhes férfitekintetek elől - Azt hiszem mindkettőtökre ráfér egy csajos este.
A paranormális gyorstalpaló viszonylag egész könnyen emészthető a harlekin számára. Még némi humorral is megfűszerezi a az új ismeretekre való visszacsatolását. Sir Arthur Conan Doyle nem véletlenül kezelte az okkultizmus határtudományaként a pszichológiát...
- Valami hasonlót próbálna meg művelni. - helyeslek, miközben leülök vele szemben a körön belülre
Szinte látom magam előtt, ahogy Harley grimaszol és különböző pofákat vág, miközben lehunyt szemmel kántálok. Érzem, hogy a varázslat kezdi kifejteni a hatását, de a fülembe bekúszó, jól hallható szuszogás jelzi, hogy már nem kell ellenállnom az álom egyre ólmosabb szorításának.
A törzsem enyhén előre dől, a fejem a mellkasomra bukik, ahogy engedem, hogy belecsússzak abba a sötétségbe, amin átkelve már varázslatok nélkül is sokszor találom magamat riasztóan ismerős helyzetekben.

A hátamon fekve ébredek és konstatálnom kell, hogy nem tudom mozgatni a végtagjaimat. Mint egy makacs gyerek, úgy ölelik körbe a vastag bőrszíjak a mellkasomat, a csuklómat és a bokámat, jottányit mozgást sem engedve.
Az arcomba sápadt sárga neonfény világít, ahogy kinyitom a szememet. A kihallgatólámpa erejével tűző fény majdnem teljesek kisikálja a látómezőmből a fölém hajoló orvos és nővér képét.
- Készen áll Mr. Constantine? - hallom a nővér hangját, ahogy fölém hajol kezében a szájpecekkel
Kell egy kis idő mire felismerem, hogy hol vagyok.
És piszkosul nem örülök annak, amit látok.
A Ravenscar életem egyik legrosszabb időszaka volt és az, hogy megint itt fekszem egyértelmű jele annak, hogy valaki nagyon aljas módon befészkelte magát a tudatomba.
Vagyis amit látok megtévesztően valószerű ugyan, de nem valóságos.
- Ne rajtam spórolják az áramot aranyom. - villantok fel egy védjegyezett Constantine mosolyt, miközben nyugtázom, hogy a klasszikus fehér kórházi pizsamában fekszem
Úgy döntök, hogy jobb, ha csak egy kicsit együttműködök azzal a cselekménnyel, amit a fejembe magát befészkelő lény talált ki nekem és bekapom a nővér kezében lévő műanyagcsutorát, amit azt hivatott meggátolni, hogy leharapjam a nyelvem.
De miért is tennék ilyet, merülhet fel a kérdés a kívülállók szürke agysejtjeiben.
Nos nem akarok túlságosan lelombozni senkit, de a Ravenscarban nem éppen a leghatékonyabb eszközökkel próbálták visszaállítani az elmém épségét. A kezelésem része volt a heti háromszori sokkterápia. Nem, nem a saját nagy pofámmal szembesítettek, hanem 110 volttal.
Mármint az első körben.
Kicsit megjáratom az állkapcsomat, hogy minél kényelmesebben feküdjön fel a fogaimra a segédeszköz, majd veszek egy nagy levegőt, mielőtt az áramhálózat ideiglenes részévé válok.
Majdnem elfelejtettem milyen érzés, amikor gyógyászati céllal kap az ember egy alapos áramütést, de a hirtelen görcsösen megfeszülő izmok gyorsan felfrissítik az emlékezetem.
Ha nem fogná le a felsőtestem a mellkasomon áthúzott szíj, akkor már rég a fejemen támaszkodva vonaglanék az ágyon, így csak a koponyám próbál nem kiesni a számon, amikor az elektromosság hatására összevissza rázkódni kezd az öreg pofonfogó a nyakamon.
Talán mégsem volt a legjobb ötlet együtt játszani ezzel a valamivel, mégis a hatalma látszatát kicsit fenn kell tartanom.
Lehet, hogy csak én vagyok kába az elektrosokktól, de a kezelőorvosom arca, mintha nem kicsit sápadtabb, a haja pedig néhány árnyalatnyival zöldebb a szokásosnál.
- Doktor Cerr az egyik beteg az Arkhami szárnyban hisztériás rohamot kapott! - ront be az ajtónk egy ápoló, akit valahogy nehezemre esik komolyan venni a fejébe húzott csengős sipka miatt
Az orvos kikattintja a tollát, elrakja mellényzsebébe, majd maga mellé ereszti a kórlapot felfedve a lilás árnyalatú orvosi köpenyen díszelgő azonosítót.
Dr. Joseph Cerr.
Még elektrosokk sem kell hozzá, hogy gyorsan kipótolja a tudatom a hiányzó hézagokat.
A kidobott Harley, a fagyis kocsis ámokfutás, a lelkizés a lakásomon, a hiénák. Persze. A legfontosabbat se felejtsük ki. Egy tébolyból született, őrületet terjesztő és zabáló entitás.
Ennél jobban nem is tudná kombinálni az a rohadék mindkettőnk legrosszabb emlékeit.
- Folytassa Mr. Constantine terápiáját! - adja ki az utasítást a nővérnek, én pedig nem tudom eldönteni, hogy nyugtalanító vagy megnyugtató, hogy alig hallani valami érzelmet a hangszínében
Gyors léptekkel elsiet és magamra hagy az ápolónővel, aki újból a bekapcsológomb felé nyúl.
- Nos aranyom nagyon élvezném, ha némi elektrosokkolós előjáték után elszórakoznánk egymással... - kezdek bele a mondandómba miután sikerül kiköpnöm a szájpecket
A csatok kikapcsolódnak a szíjakon, én pedig felülök az ágyon. A pizsama gyorsan átalakul a védjegyezett szerelésemmé, miközben lehuppanok az ágyról.
.... de van itt valahol egy bohóclány, akinek sokkal nagyobb szüksége van rám, mint magácskának.
A nő szemem láttára oszlik szét a levegőben.
Előhalászok egy részletekben árult gyilkost és rápöffentek.
Hogy hogy volt lehetséges az előbbi kis mutatványom?
úgy, hogy a saját elmémben én vagyok az úr. Akár tetszik ez a Harleyra akaszkodó dögnek, akár nem. Amíg a saját emlékeimmel akar legyőzni túl könnyű dolga nem lesz. Ritka csökönyös egy barom vagyok és soha nem fogom hagyni, hogy ennyire hazai terepen győzzenek le.
Szippantok egy mélyet a lassan ölő 9 mm-es mentális képéből, majd kinyitom az ajtót és kilépek rajta.
Ideje megkeresni az én nyomozópartneremet...

Magic.

sacrifice.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Play With Madness - Constantine & Harley   Play With Madness - Constantine & Harley Empty

Play With Madness - Constantine & Harley
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal