There's the whole Universe to have fun. Stay or run?

HomeHome  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Most történik
∇ 2019.01.04 - Jump City: Robotméhek támadták meg a belvárost. 3000 ember fertőzött, egy harmada már halott vagy haldoklik. Kijárási tilalmat rendeltek el.
∇ 2019.01.05 - Gotham City: A termőföld öntözővizét megfertőzték. Magas koncentrációjú idegméreg vegyült a vízbe. Batman minden erejével azon van, hogy reggel ne induljon be az automatikus öntözés.
∇ 2019.04.30 - Central City: A Testvériség eltakarító törekvései kudarcba fulladtak. Mind az Időtlen Szépség, mind a Vér Hordozója túlélte a gyilkossági kísérletet, azonban a város fizette meg ennek az árát. A nyomornegyed fele összeroppant a reá dőlő épülettől. Még zajlik a kutatás túlélők, illetve holtak után. Felújításról még csak nem is beszélnek.
∇ 2019.05.01 - Jump City: Valaki csúnyán elbánt a várossal. Méhek tucatjai gyilkoltak a belvárosban, felelőst még nem találtak minderre. Az érintett részt karanténba zárták, néhányan fogtak el robotméhet, mely segítség lehet egy ellenszerre, mielőtt majdnem 4 ezer ember pusztul el. Az idő most nagyon nem barát. UPDATE: Cyborg elbukott, a gyilkos méhek több száz ember halálát okozták, ellenszer még sehol, egy-két embernek talán sikerült elfogni egy-egy példányt. A városban hírzárlat van, a kórházak és a hullaház is tömve van.
∇ 2019.09.13 - Gotham City: Deathstroke megbízást kapott Ivy likvidálására s bár teljesen eliminálni nem tudta, de kellően sikerült megzavarnia a növénynőt ahhoz, hogy menekülnie kelljen. Ivy otthona porig égett, benne rakás zsoldos holttesttel készül a jövő termőföldjének amit azonban a Zöld anyja most nem tud figyelemmel kísérni. Slade nyomására egy ideig kénytelen Jump Cityben meghúzni magát, de ez nem jelenti azt, hogy világmegváltó terveit feladná... (játék kronológiailag ez után következik Jump city elesése a robotméhek által)

Chatbox
Oldalunk
Latest topics

» Ruins of Greatness - Aquaman & Tor
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Emptyby Tor-Ax Yesterday at 8:10 pm

» I like chaos
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Emptyby Amor Yesterday at 3:36 pm

» Nidhogg
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Emptyby Natalie Kriess Kedd Okt. 15, 2019 4:03 pm

» Dinah Firkái
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Emptyby Dinah Laurel Lance Vas. Okt. 13, 2019 10:53 am

» Dark reflection - Supergirl & Superboy
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Emptyby Conner Kent Szomb. Okt. 12, 2019 6:05 pm

» Song of our lives - Taemi
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Emptyby Satomi Kubo Szomb. Okt. 12, 2019 11:58 am
Statisztika
Hatalmi Harcok
Gotham

Slade
Villian
Metropolis

Név
Titulus
Central City

Faye
Hero
Star City

Név
Titulus
Jump City

Ivy
Villian
Atlantis

Név
Titulus
Top posting users this month
Natalie Kriess
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Poster15Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Poster13Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Poster18 
Amor
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Poster15Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Poster13Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Poster18 
John Constantine
Clark Kent
Hekaté
Miyagi Yazuhiro
Kara Danvers
Dinah Laurel Lance
Tinder Baara
Seheroth
Music

Share

Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Origin12Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Bushpi10Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Dcnofa11Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Olipic10Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Wondip10
Hozzászólások száma :
25

Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Empty
TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptySzomb. Nov. 24, 2018 9:17 pm

Az emberek többnyire mindig sietnek. Még ha ráérősen is ücsörögnek, mulatoznak, cseverésznek, akkor is azt mondják, rohan az idő, ha jól érzik magukat. Csak úgy tesznek, mintha ráérnének és az övék lenne a végtelenségig tartó idő minden pillanata, de nagyon is tudják, hogy ez egyáltalán nem így van, mégis mindent megtesznek, hogy erre még csak véletlenül se kelljen gondolniuk. Így hát elütik az időt, munkával és szórakozással, ivással és evéssel, háborúkkal és szeretkezéssel.
Az a személy, akire én várok, főként ezutóbbiról híres - no meg arról, hogy nincs olyan esemény, pletyka vagy híresztelés, amiről ne volna már tudomása nem csak Makedóniában, de a környező hellén területen sem. Kár, hogy csak nemrégiben vált híressé a jólinformáltsága, hamarabb is hasznát tudtam volna venni, és kifejezetten sok időt tudtam volna spórolni magamnak.
Hazudnék, ha azt mondanám, nem vagyok már igazán kíváncsi erre a minden lében kanál  pletykahordóra, de a végén még elbízná magát, ha túlságosan türelmetlennek látna, így hát magam is ráérősen heverészek oldalvást fekve egy párnákkal ölelt fekhelyen, amíg a a ledéren mosolygó és kacsintgató táncoslányok mozdulataiban gyönyörködöm. Az emberekkel ellentétben én valóban ráérek, és valóban az enyém az örökkévalóság.
Nemsoká látom, hogy egy szép szál férfi, göndör fürtökkel és elegáns ruházatban afelé a terem felé tart, melyben a találkozónkra fog sor kerülni, így sóhajtva állok fel fekhelyemről és magam is arra veszem az irányt.
- Hálás vagyok, hogy Khaosz isten gyermeke megtisztelt látogatásával… - szólítom meg a férfit, ahogy belépek utána a terembe, s behajtom magunk mögött az ajtót.
Maga a terem egy ízlésesen berendezett vendégszoba, két kerevettel és egy asztallal közöttük, melyre már felhamozták a bort és a gyümölcsöket. A falakat a négy sarokba állított fáklyákon lobogó tűz világítja meg, láthatóvá téve a hatalmas mozaikokat, melyek Érosz és Pszükhé legendáját mesélik el, körbefutva a szoba falain, két helyen szakítja csak meg egy ablak és az ajtó egymással szemben.
A férfit figyelem, és csak leplezetten mérem végig, bár egyre kíváncsibb vagyok rá, csakugyan rászolgált-e a hírnevére.

Vissza az elejére Go down
Eros

Eros

Hozzászólások száma :
9

TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyVas. Nov. 25, 2018 2:54 pm

Eros & Thanatos @
Már bőségesen leszállt az esti szürkület, a sarokban is álmosan játszott az orchestra az egész napos szimpóziumot kísérendő, de én csak mostanra vettem rá magam, hogy a szórakozást és szórakoztatást biztosítani hivatott ledér hölgyek és urak társaságából, ölelő karjaikból és forró csókjaiból kibontakozzak.
- Itt hagysz bennünket? – nyivákolták a lányok mesterkélt hangon.
- Fiatal még az est, tubicáim. Ne sírjatok utánam túlságosan, de valakinek a dicső Attika sorsával is foglalkoznia kell.
Ezekkel a szavakkal búcsúztam az alkalom szülte szeretőim halmától, majd selyemből szabott tógámat megigazítva a kerengő átellenes helyisége felé vettem az irányt. Betérve a már előkészített tárgyalóba egyetlen röpke pillanatra megtorpanok, ahogyan a falakról az a legendás szépségű Pszükhé mosolyog vissza rám, az én arcomra pedig elismerő félmosolyt csalt. Tudja, gondoltam magamban, ez az ember tudja, hogy mit akar és mit csinál. A kikészített gyümölcsökhöz léptem, és elvettem egy almát, azt tisztogattam nagy elánnal, amikor izgalmas társaságom akadt. Nyájasan elmosolyodtam, épp, hogy fel nem nevettem.
- De hisz ön hízeleg nekem, nagyuram. Remélem, nem veszi zokon stílusos késésemet, ennyi gyönyörű teremtés közt az ember akarva-akaratlan… cigányútra tér. – ezen a ponton nem állhattam, hogy alaposabban szemrevételezzem, a saruja orrától egészen a szurokfekete hajának utolsó száláig; elismerőn bólogattam – Lám lám, nézzenek oda, szép szál legény maga. Aphrodité meg kellett, hogy csókolja, amikor született. Fényes csillag van a homlokán, ide látom.
Komótosan beleharaptam az almámba. Nem mondom, volt mit enni a férfin. Azt nem mondom, hogy egyenesen a zsánerem, ahhoz egy árnyalatnyit túlontúl is testes, de azok a jóvágású vonások, azok a markáns, karakteres elemek… Mit ne ennék azokon? Épp, hogy fel nem sóhajtottam. Persze nem kerülte el a figyelmem, az önbecsülésemet meg egyenesen cirógatta, hogy látványosan felkeltettem a férfi érdeklődését. Arra ugyan nem engedett következtetni, bár ez egy cseppet sem zavart, hogy pontosan melyik aspektusom az, ami ily nagyon megragadta, de lett volna pár igen bátor tippem.
- Thanatos nagyúr, ha nem tévedek? Attól tartok, a híre ön előtt jár.
Ismét az asztalhoz lépek, ezúttal azonban célzottan a boros kancsót találom meg, és töltök belőle bőségesen két díszes amfórába. Hogy az almának se essen baja, egyik kezemben kissé kacskán tartom a kupát, a másikat azonban egyenest neki nyújtom.
- Árulja el, mert meghalok a kíváncsiságtól… Miben állhatok szolgálatára?
Újabbat haraptam az almából, aminek rögtön utána küldtem is némi bort.  

P.S.:378 szó // excuse the witcher symbol Mood: Markos
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Origin12Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Bushpi10Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Dcnofa11Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Olipic10Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Wondip10
Hozzászólások száma :
25

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyVas. Dec. 02, 2018 10:04 pm

Sokféleképpen képzeltem ennek az embernek a stílusát, kezdve a kiállhatatlanul arrogáns, pökhendi, felvuvalkodott hólyagtól a valami furcsa bájjal még akár szeretnivalóan szemtelennek is nevezhető ravasz rókáig - ahogy pedig most elnézem ezt a férfit, arra a következtetésre jutok, hogy ennek az igen széles skálának az érdekes keveréke áll előttem. Nocsak…
A szabadkozását hallva csak legyintek, épp annyira van kedvemre a pimaszsága, mint amennyire felháborít. A bókja pedig egyenesen mulattat - ha tudná, hogy a szépséges Aphroditét illethette volna az én csókom, amikor megszületett… De mindegy is, érdekel ez a figura, és az a sanda gyanúm, én is felkeltettem az ő érdeklődését - úgy méreget, mintha hellén szobrászmesterek műremekét csodálná épp. (Nem fogok feleslegesen szerénykedni, pontosan tudom, mennyire imponál a megjelenésem a női nem képviselőinek - meg néhány férfinak is. Elítélhetném az ilyesmit, de ha az ember annyit élt, mint én, meg sem igen lepődik - meg aztán az ilyen pimasz ficsúrok már csak a kihívás miatt is a kedvemre szoktak lenni.)
A kérdését hallva elmosolyodom, és biccentve elveszem a kupát, amit felém kínál.
- Az istenek minden kincséért sem szeretném, hogy belehaljon a kíváncsiságba, bár azt mégiscsak be kell vallanom, az önről hallott mende-mondákat ismerve csodálkozom. Leginkább azon, hogy még nem jutott a fülébe, miféle szándékkal kerestem meg éppen önt, a legtájékozottabb, egyszer s mind leghírhedtebb embert egész Makedóniában.
Elég kihívón mosolygok a férfira, hogy tudtára adjam, egy kicsit többre lesz szüksége ahhoz, hogy zavarba hozzon, bár nem tagadom, van egy-két ötletem, mivel szokta szóra bírni a partnereit. Ezen kívül vagyok olyan nyájas, hogy nem térek egyből a lényegre, mert… Hogy is mondjam...
Ez az ember szeret játszani. A szavakkal, a gesztusokkal, más emberek életével és sorsával -  és ki vagyok én, hogy ne legyek partner ilyen játékokban? Különben is, éppen emiatt van szükségem erre a férfira, hát most bizonyíthat.
Kíváncsian figyelem a vonásait és reakcióit, amíg magam is belekortyolok a borba - nem is rossz - és ha sejtéseim beigazolódnak, igazán szórakoztató estém lesz.

Eros

Eros

Hozzászólások száma :
9

TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyKedd Dec. 04, 2018 11:49 am

Eros & Thanatos @
Utólag meggondolva nem volt bölcs döntés az almára ráinni a bort, a gyümölcshús majd a gyomromban jól megszívja magát az alkohollal, és még hajnalban is ébren ropom majd. No, nem mintha képtelen lettem volna elfoglaltságot, vagy épp abban partner(eke)t találni. Attika megvár, a szerelem ma éjjel nagy lánggal ég bennem. És ez segített megragadni a józan ész illúzióját. Nyájas mosolyra kanyarodtak az ajkaim.
- Úgy tűnik, nem csak az ön, de az én hírem is jóval előttem jár. Olykor asszonyok irigy szitkai záporoznak reám, kik hiába várják ágyaikba férjeiket, és polgárpukkasztó, bizarr pozitúrákról köpködnek mérget, olykor érthetetlen, és felettébb rejtélyes módon nyoma vész annak, akivel reggel még oly kedélyesen elcseverésztünk a semmiről… Fájdalom, barátom, én mondom – lötyögtettem meg a maradék bort a kupában – Mintha Tükhé* gonosz tréfát űzne mindazzal, akivel valaha szóba elegyedtem… Pedig hát… - villantottam rá egy szerény mosolyt – A jó öreg Eros vágyai egyáltalán nem csapnak olyan magasra, mint Poszeidón hullámai rosszkedvében. Tető a feje fölé, ágy, amelyben elférnek legalább hárman, oh, és jó bor! A drachmae sem hátrány persze, hisz ki tudna nemet mondani neki? Sok művészetnek és titoknak vagyok tudója, ami megengedi nekem, hogy a szeretőimet közel tartsam magamhoz, ellenségeimet pedig még közelebb… Valaki folyvást az útjában van? Én vagyok a maga embere. Vagy csak élete legszenvedélyesebb éjszakáját kívánja eltölteni? Nos… Akkor is én vagyok a maga embere. De elég az önpropagandából, mert a végén még beválasztanak a politeába. És akkor bizonyosan nem lenne időm a legszebb makedón hölgyekre. És urakra.
Itt, nem lepve szándékomat, alaposan szemrevételeztem a férfit, tetőtől talpig.
- De ha nem áll módjában dönteni, majd meghozom magam. A részleteket a hálószoba előtt vagy után kívánja megosztani velem? Esetleg közben? Hé, én nem ítélkezem! Ha netán ez volna a fétise… Bár ez lesz az első alkalom, hogy én közben… De hát mindenből van egy első. De még milyen első… !
Tettem le a kupát és a lerágott almacsutkát a kezemből – hisz mindkettőre szükségem volt – hogy egészen a személyes terébe lépve csúsztassam bortól forró ujjaimat félig fedetlen hátára.
- Egy kis szerelembe még senki nem halt bele…

P.S.:344 szó//*Fortuna római istennő görög megfelelőjeMood: Conversations
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
25

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyKedd Dec. 18, 2018 11:19 am

Na csak, hogy végre. Mintha csak egy kallantyút húztam volna meg rajta a korábbi élcelődéssel, máris ontja magából a szavakat, és az összes valaha élt aiodoszt* megszégyenítő előadásmóddal kínálja fel nekem magát és minden szolgálatát. Hagyom csak, hadd beszéljen, hisz szemmel láthatóan élvezi hallatni és hallgatni a saját hangját. No meg persze természetesen, mint minden ember, aki áruba bocsát valamit - legyen az a munkája, a gondolatai, a hadi tudása, vagy éppen a teste - nem feledkezik meg arról sem, hogy tudtomra hozza a szolgálatainak árát.
Hogy őszinte legyek, valóban nincsenek egeket rengető vágyai. Hisz melyik halandó vágyna másra, mint haláláig tartó jólétre? Meglehetősen klisés ugyan, de ha az ember ideje véges, valóban az minden kívánsága, hogy ne legyen gondja haláláig se pénzzel, se otthonnal, se szép nőkkel - meg némelyeknek szép férfiakkal. Bár be kell valljam, valahol mulatságos, hogy egy ilyen tekervényes elme, mely híres a messzire elérő intrikáiról és cselszövéseiről, ilyen banálisan egyszerű jutalommal beéri. A magam szempontjából még azt is mondhatnám rá, hogy egy kifejezetten szerény ember - hiszen nem törekszik olyasmire, amire én. Pont ilyen segédre van szükségem.
Bár mi tagadás, az a pimasz merészség, amivel könnyedén elém lép - mit elém lép, hozzám simul, teljesen, mint egy hízelkedő macska, az ujjai pedig könnyedén és gyakorlott mozdulatokkal siklanak fel a hátamon, egyszerre felháborít és váltja ki az elismerésem. (Tehetséges azért, azt meg kell hagyni neki, érződik a sok évnyi tapasztalata - vajon mikor kezdhette…?) Hagyom egy kicsit, hogy kiélje magát, és csak a félmosolyomból sejtheti, hogy kedvemre való a játszadozása, aztán végül gyengéden a derekára simítok szabad kezemmel, s onnan a hátára, éppen csak cirógatva, hadd hevüljön tovább a félig megadott, félig csak elhitetett érintéstől. Aztán egy határozott mozdulattal magamhoz vonom, erősen tartom a derekánál, hogy még csak véletlenül se próbáljon meg kicsusszanni a karomból, és egyúttal legyen valami elképzelése arról is, ami után annyira áhítozik deréktól lefelé.
- Szóval lenne még olyasmi, amiben újat tudok mutatni egy magafajta, tapasztalt, öreg rókának? Pedig azt gondoltam, már semmi meglepőt nem tudok kérni magától  - mosolygok rá, a szemébe nézve, érezze csak a kihívást - minden értelemben. - Bár azt nem mondanám, hogy különösebben furcsa vágyaim volnának… Ahogy maga is igazán szerényen beéri annyival, amennyire épp szüksége van, úgy én is csak annyira vágyom, amennyit megkaphatok magától. És úgy érzem  - szúrok közbe egy gyengéd mozdulatot a csípőmmel, csak hogy ő is érezze - azok alapján, amiket eddig elmondott, minden vágyamat ki tudja elégíteni.  
Azzal elengedem. Épp csak annyira lépek el tőle, hogy tudja, vár még rá folytatás, de egy kicsit még küzdenie kell érte.
- Bár azzal vitatkoznék, hogy egy kis szerelembe nem halt még bele senki, az biztos, hogy nem én leszek az, aki az ellenpéldák sorát gyarapítani fogja  - mondom somolyogva, kortyolva a kezemben tartott borból. - De előbb a munka, aztán a szórakozás, kedves Erosom.

Eros

Eros

Hozzászólások száma :
9

TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyCsüt. Jan. 24, 2019 2:55 pm

Eros & Thanatos @
Nem túl feltűnően, sőt, inkább mondhatnám, hogy felettébb diszkréten próbálok a tekintélyes nagyúr mimikájából kiolvasni dolgokat, és bár be kell ismernem, esetében ez nehezebben megy, mint azt más karakterek esetében jól megszokhattam, szemem sem rebben. Úgy látom, valamelyest imponál neki vágyaim meztelen természete, azonban azt még nem sikerült megállapítanom, hogy csak azért, mert hatalmában áll teljesíteni, vagy azért, mert egyszerűen szórakoztatja.
- Éppen nagyuram ne ismerné a mondást: „Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér”? Bizonyára nem hangzik olyan idegenül annak a bájosan hegyes fülének, hisz világjárta ember hírében áll. Vágyakozhatnék, sőt, egy kis ördögi szerencsével talán a magaménak is tudhatnám a mi jó Amüntasz királyunk trónusát, de kételkedek benne, hogy valóban képes lennék átvenni a helyét. Igen kínos volna, ha félúton a cél felé derülne ki, hogy valójában semmi affinitásom az uralkodáshoz. Nem, nagyuram, a vén Eros inkább él úgy, mint akármelyik király. Csak még annál is kötetlenebbül. Szeretőtől szeretőig. Anélkül, hogy egy birodalom terhe alatt roskadozna, és rárónák a szimpóziumok és döntések kötelező jellegét. Meglehet, hogy Kephallóniai Eros nevét nem őrzi majd az utókor, de az olyanok neve, mint nagyuramé, vagy az enyém, egyébként sem hagy nyomot történelmünk lineárján.
Huncut fény csillant a szememben, ahogy a férfi hátára simítottam, türelmetlen epekedéssel nézve elébe az arckifejezésének, ami eluralkodik válaszul a mimikáján. Azt kell, hogy mondanom, látva azt a szépen faragott, természetesen mesterkélt félmosolyt, hogy összességében nem csalódtam. Elégedett, jólesőnek ható mosolyra álltak az ajkaim, megérezve a férfi – érintése alapján – sokat látott kezét, lustán, és igyekezvén a legkevésbé sem árulkodó módon simulni a tenyere alá, egészen addig, amíg önkényesen a lágyékához nem rántja a sajátomat. Akarva-akaratlan is kicsúszik egy testes, de annál fátyolosabb elegye meglepett gasp-nak és fűtött sóhajnak. Végre az ígéret is debütált a teátrumban. Na, nem szó szerint. Nyájasan elmosolyodok, épp csak annyira villantva ki a fogam fehérjét – szó szerint és képletesen is – hogy értse, kedvemre vannak a paraméterek.
- Nincs két egyforma szerető, nagyuram. A kérdés nem az, hogy nekem lehet-e újat mutatni, sokkal inkább az, hogy önt milyen fából faragták. És az eddigi… tapasztalataim arra engednek következtetni, hogy igen keményből. – felhős könnyedséggel pihentettem két ezem a mellkasán, közel az arcához a sajátommal, egyetlen pillanatra sem szakítva meg a szemkontaktust; bár arra az erélyes csípőmozdulatra szemtelenül szélesre húzódik éhes rókavigyorom – Ez csak természetes, nagyuram. Hadd repítsem el egy olyan helyre, amit még az istenek is megirigyelnek tőlünk…
Már épp azon voltam, hogy megtöröm a köztünk feszülő, leheletnyi távot, és arcátlan csókot lopok a férfi keskeny, és bizonyára pikáns ajkairól, de amaz gyorsabb volt nálam, és sajnálatos módon előbbre sorolta a kötelességeit a szórakozásnál. Csalódottan felsóhajtottam, visszatérve a félbehagyott kupa boromhoz. Az legalább nem hagy lógva.
- Ideje volt kitárulkoznia végre, nagyuram. Árulja el, mert most már valóban halálba gyötör a kíváncsiság. Mi az, amiben igazából a szolgálatára lehetek?

P.S.:460 szóMood: Barnabas
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
25

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptySzer. Feb. 20, 2019 6:42 pm

Hosszú évezredek személyes tapasztalata alapján azt kell mondanom, hogy alapvetően egyetlen egy célt szokott szolgálni minden olyan elmondhatatlan hosszúságú litánia, mint amelyet jelen pillanatban Pszükhé szökött szeretője ad elő csak és kizárólag csekélységem tiszteletére - ez pedig a figyelemelterelés. Részlet kérdése csupán, hogy pontosan kinek a figyelmét akarja a beszélő elterelni és miről, de esetünkben úgy gondolom, ez a jóember semmi mást nem szeretne elérni, csak azt, hogy ne gyanakodjak semmire, hisz ő maga nem vágyik másra, csak a koronával járó kényelemre, lehetőleg a korona súlya nélkül.
- Lenyűgöz ez az igazán pragmatikus életszemlélet, éppen annyira, amennyire szónoklásban való jártassága - mondtam végül, s bár lehet, kissé szűkszavúnak tűnhetek Eroshoz képest, de tudom, hogy az ékesszólással való versengés semmire nem vezetne vele, csupán egymásba gabalyodnánk a szavainkkal - s akkor már inkább egy lepedőn gabalyodjunk össze… De semmiképpen sem most azonnal.
Pedig látom rajta, hogy meglehetősen vágyná már letudni a kötelező köröket, s ha rajta múlna, már rég a kerevetre dőlve kóstolgatnánk egymást rendesen, istenesen - de túlságosan is élvezem figyelni azokat az apró rezdüléseket rajta, amikből teljesen egyértelmű számomra, hogy a türelmet sejtető rókavigyor mögött már nagyon is türelmetlen. Ha pedig az ember türelmetlen, s fel van csigázva, sokkal könnyebb rávenni bármire… de persze ügyelek rá, hogy még véletlenül se feszítsem túl a húrt.
- Szóval még az istenek is megirigyelnének minket? - kérdezek vissza sejtelmes mosollyal, amíg még a kezeim közt van a férfi. - Igazán ígéretesnek hangzik - de éppen ön említette az imént, hogy “csak addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér”... No ne aggódjon, nem lesz az a takaró olyan rövid - vigyorgok aztán. - Kényelmesen el fogunk férni alatta mindketten, s mindaddig élvezheti ön is ezt a kényelmet, amíg látunk egymásban potenciált.
Lehet, egy átlagos embernek ködösnek, mi több, zagyvának tűnnének a szavaim - de nem Erosnak. Nem féltem attól, hogy rögtönzött, ám meglepően jól illeszkedő metaforám mögé lát, és pontosan tudja, mire célzok. Hisz pont mi ne tudnánk, hogy az ember a leghalálosabb mérget is örömmel és dalolva habzsolja be, ha ínycsiklandóan s kívánatosan tálalják neki?
Ahogy elengedem, látom rajta a csalódottságot, némiképp túljátsszva, de csak annyira, hogy érezzem, nehezményezi, amiért előrébb soroltam a munkát nála… Ha másért nem, már az eddigi színjátékért is megérte a kis verbális előjátékunk.
- A legkevésbé sem szeretném, hogy miattam belehaljon a kíváncsiságba, drága Erosom…! De üljünk le elébb, hogy kicsit kényelmesebben vitassuk meg, miért kerestem fel egészen pontosan.
Intek a kezemmel, hogy foglaljon helyet, s én magam is így teszek, az övével szemközti kerevetre ülve, majd megiszom kupámból a bor maradékát - csakugyan, meglepően finom…
- Hogy komolyra fordítsam a szót, semmi mást nem kérek öntől, csak azt, amihez igazán ért. Ó, tudom, ismerem a hírét, s ön is kiválóan összefoglalta, mennyi mindenben jártas, s mi mindenről tud a Meszogeiosz Thalassza hullámain innen és túl… Az volna a kívánságom, hogy mindezen tudását és ismeretét őrizze meg jól, s kizárólagosan az én hasznomra forgassa. Persze, tisztában vagyok vele, hogy a jutalmát bárki mástól megkapná bármilyen információért, de tudok olyasmit nyújtani önnek, amit más, önhöz forduló személyek nem...
Függőben hagyom a beszédet, de a bevezető alatt figyelem a férfi arcának minden rezdülését, miként hatnak rá szavaim.

Eros

Eros

Hozzászólások száma :
9

TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptySzer. Feb. 27, 2019 11:01 pm

Eros & Thanatos @
Egészen meglep, már-már elkápráztat a türelem mértéke, amit a jó Thanatos nagyúr magára öltött, mint valami díszes tógát, ott van, ott viseli a sajátja alatt, tudom (és ki fogom vetkőztetni belőle, ha eljön az ideje) – holott nagyon is jól tudom, hogy céllal érkezett csekélységem színe elé. Épp úgy viselkedik, mint aki számára mit sem jelent az idő múlása, hisz tengernyi áll belőle rendelkezésére. Érdekelne, hogy vajon azért van-e ez így, mert bokros teendői közepette egy olyan szívességkéréssel fog előállni, mely hátrább rangsorol, mint a többi. Ez esetben vérig sértődnék.
- Az olyanoknak, mint nekünk, nagyuram, íratlan előírás, hogy ezüstbe mártsuk a nyelvünket. Máskülönben hogyan is végezhetnénk hatékonyan a munkánkat? Ha nem gondolkodnánk pragmatikusan, ha nem cizellálnánk a szavainkat, nagyuram és én, nem volnánk különbek egy fikarcnyit sem a kecskéit legeltető tenyésztőtől, vagy az amfóráit oly nagy gonddal formázó fazekastól.
Tudom, tudom, lesz majd még időnk összemérni, kinek a szókincse nagyobb, és kinek a nyelve fürgébb, a baldachin alatt és a sok dunna közt. Nem is szaporítottam már olyan elánnal a szót, a végén még a légyottunk rovására menne. És biztos vagyok benne, hogy a jó nagyúr is felméri, hogy a kíváncsiságom az egyetlen, ami még visszatart attól, hogy az ajkairól igyak minden szót. Viszonylag rövid a türelmem a hosszú dolgokhoz. Ellenben kompenzálom mással.
- Már hogy a viharba ne! Csak ezért az egyetlen éjszakáért halandónak vágynak majd lenni – mosolygok rá negédesen, olyan távolságban, pontosabban közelségben maradva hozzá, hogy az orrunk hegye kishíján összeért – Hmm, Eros ugyan már nem mondható zsenge ifjúnak, de azért még hisz magában annyira, hogy tudja – tényszerűen – hogy az a bizonyos takaró és potenciál is kitartson két-három… De talán megvan az négy is. Év.
A jó öreg Eros látott és hallott már egyet s mást ahhoz, hogy pontosan értse, merről fúj a szél. Persze, van színészkedés is, nem kevés abban a csalódott etűdben, de hazudnék, ha azt mondanám, nem volt semmi alapja.
- Megváltozott a hangja, nagyuram. – mosolyodtam el félig – Hallottam, ahogy elillant belőle a pajkosság.
Ha netán bor hiányában szenvednénk, gyorsan orvoslom még a kupáink újratöltésével, ugyanis magam is igen megszomjaztam, mielőtt helyet foglalnék a férfival szemközt elhelyezkedő keveretten. Ha valamit, azt meg kell hagyni, ez a férfi tudja, hogyan hízelegje be magát mások kegyeibe. Nem mintha tévedett volna, tényleg rengeteg madárkám van Meszogeiosz Thalasszán innen és túl. Amint a kötelező behízelgések circulumának végére ért, azt kell, hogy mondjam, tudott újat mutatni. Legalább is, ami a materiális vágyait illeti. Ennek nem is átallottam teret adni szemöldököm diszkrét magasba szökkenésével.
- Megtisztel, nagyuram, egyúttal meg is lep. Kíváncsi volnék, mi az, amit nagyuram a magáénak tud, de más nem rendelkezik vele… Hisz az információ már csak ilyen dolog. Annak adja a bölcs tudós, aki a legtöbbet ígéri érte. Ez már csak természetünkből adódik. Akaratlanul is felmerül hát bennem a kérdés – azon túl, hogy miben kellhet egy olyan hathatós és nagy embernek tudás, mint amilyen nagyuram – hogy mivel házal.  

P.S.:481 szóMood: Giant
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
25

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyPént. Ápr. 05, 2019 3:57 pm

Amikor becses beszélgetőpartnerem tovább szőtte szavainak ezüstös szálaiból egymásba fonódó hálóját mindkettőnk szakmájának ártalmairól és áldásairól, csak egy ravasz mosollyal s bólintással nyugtáztam kijelentését s költői kérdéseit, ahelyett, hogy belegabalyodtam volna. Felesleges is lenne ugyanazt szajkóznom utána.
Azt azért be kell vallanom, egy kissé talán próbára teszi a türelmem és a tűrőképességem ez a kurafi, ahogy verbálisan és fizikálisan is incselkedik velem, de bármilyen közel is kíván kerülni hozzám ez a vén róka, mondjuk úgy, hogy ez még viszonylag keveseknek sikerült… Persze, nem áll szándékomban a végtelenségig csigázni a sóvárgását, hiszen én bármennyire is ráérek, ő kevésbé. Illetve a végén még átfordulna a kíváncsisága érdektelenségbe, ha túl sokáig húzogatom el az orra előtt a mézesmadzagot ahelyett, hogy megadnám neki a jól megérdemelt jutalmát. Én már csak tudom, kivel meddig lehet, és érdemes játszadozni.
Nem csalódtam Erosban, csakugyan nem kell féltenem attól, hogy félreértette volna a mondanivalómat. Szóval két-három, esetleg négy… Év…? Ki tudja. Nem vagyok én pythia, hogy meg tudjam mondani, mikor és milyen körülmények között fog végződni e nagyra becsült, ékes szónok karrierje és életműve, és nem is vetnék véget neki a szükségesnél hamarább… De kettőnk közül engem hatalmaz fel a nevem, hogy halandók végzetének elhozója legyek.
Aztán ahogy komolyabbra fordítjuk a szót, s ez a szónokló szemfényvesztő is kényelembe helyezi magát, mihelyst újabb adag vörös nedűt töltött kupáinkba, felvezetem az ajánlatot, amit terveim szerint e lágyhangú, intrikus informátor örömmel elfogad - legalább is nem igazán vagyok hajlandó megengedni neki, hogy visszautasítsa. Az ínycsiklandó bevezetést követően látom, ahogy magasba szökkennek szemöldökei, s a válasza is arról árulkodik, hogy talán még tényleg meg is lepődött az eddigieket hallva. Elmosolyodom.
- Amivel “házalok”, olyasmi, amit sokan vágynak a magukénak tudni, de igen keveseknek adatik csak meg. Mondhatnám úgy is, hogy éppen az, amire ön is vágyik - de nem akarom ön helyett eldönteni a szándékait - engedek meg magamnak egy ravaszabb félmosolyt, s a lehetőséget, hogy úgy értelmezze szavaimat, ahogy csak szeretné. - De mint mondta, királyi életre vágyik, lehetőleg a királyi korona súlya nélkül; nos, hasonló az, amit kínálni tudok. A mi jó Amüntasz királyunk, harmadik e néven, és második alkalommal e trónon, igazán hálásan bánik minden alattvalójával, kifejezetten azokkal, akik a legbizalmasabb embereinek kedveznek. Azt pedig talán még ön sem vonja kétségbe, hogy ha én urunk nevében ígéretet teszek, az az istenek szavával is felér.
Megengedek magamnak egy kis szünetet, míg kortyolok a borból, s csak utána folytatom.
- Hogy miért kellhet egy magamfajtának mégis csak az ön tudása? Sajnos erre a válaszom igen profán: én magam is csak halandó vagyok a halhatatlanok között.
Figyelem Eros arcát, míg beszélek, nem feltűnően, éppen csak úgy, ahogy ő az enyémet. Ravasz egy kurafi ez, nem becsültem alá. Tán még sejti azt is, hogy az igazi indokom egészen más. Egy jó tanács: tartsd magadhoz közel a barátaidat - az ellenségeidet pedig még közelebb - tán egyszer még közmondássá is válik ez, de ha valamit, ezt bizton állíthatom, hogy színigaz.  

Eros

Eros

Hozzászólások száma :
9

TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptySzomb. Ápr. 20, 2019 8:28 pm

Eros & Thanatos @
Az, hogy különösebb responsum nélkül hagyta féltő műgonddal, egyesével felépített, évek és a rutin szerkesztette monológomat intrikus természetünk példával való szemléltetését, két dologról árulkodott. Az egyik, hogy fogytán van a türelme – az egész Olymposra megesküszöm, nem ez volt a célom! – a másik pedig, hogy mind verbálisan, mind fizikálisan sikerült eléggé felingerelnem. Nem ahhoz, hogy végigdőljünk a kevereten, és iriggyé tegyük az isteneket, de ahhoz, hogy végre megunja, hogy egymást kóstolgassunk, és rátérjen a szimpóziumunk valódi okára. Ha már olybá tűnik, hogy sikerült lenyűgöznöm tehetségemmel, már ami a sorok közti olvasást és annak értését illeti. Még újratöltöm jó borral a kupáinkat, mielőtt helyet foglalnék a férfi mellett – épp csak egy árnyalatnyival közelebb az illendőnél. De tán nem rója fel nekem. Meglepettségem épp annyira volt mímelt, mint amennyire őszinte. Mondhatni, félig igaz volt, félig pedig nem.
- Lenyűgöző. Nem mondom, ki ne bólintana rá habozás nélkül egy ilyen kecsegtető, és felettébb nagyvonalú ajánlatra? Különösen akkor, ha egyenesen a mi jó Amüntasz királyunk hű alattvalójának és szolgálójának szájából jön? – tartottam magam is egy szeretőnyi szünetet a mondandómban, mielőtt folytattam volna. - Ó, ne értsen félre, nagyuram, mindenkinek kellenek kis csivitelő madárkák, tudom én. Ez még valami, ami természetünkből fakad. Szeretjük, ha a legfontosabb szálak átfutnak a kezünkön, ha nem egyenesen bele érkeznek. Bármi érdekli a Meszogeiosz Thalassán innen és túl, Eros sokat tud. És meg is oszt valamennyit. Árulja el, mi az, amire a leginkább kíváncsi? Hadd bocsássam rendelkezésére azt, amiben a legjobb vagyok. - bár vita tárgyát képezi, hogy hírszerzésben, avagy az ágyban volnék-e a legjobb. Ennek majd hagyom, hogy ő legyen a megmondója. Úgy látom, ama álcám, miszerint nem érdemes tőlem, Makedónia szerény szolgálójától tartani, végérvényesen porba hullott Thanatos nagyúr előtt. Annyi baj legyen. Legalább feleslegessé válik köztünk a hazudozás nemes művészete.
- Ha már itt tartunk, nagyuram. Ugye nem bánja, ha kikérem az „előleget?”

P.S.:304 szóMood: Macedonia
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
25

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyPént. Május 17, 2019 11:29 am

Amikor borral telt kupáinkkal kezünkben mindketten helyet foglaltunk a kereveteken, úgy éreztem, ideje végre rátérni találkozónk valódi témájára, ajánlatom pedig elég volt ahhoz, hogy egy félig hazug, félig őszinte meglepettséget váltson ki leendő informátoromból reakció gyanánt. Mondjuk úgy, hogy számíthatott erre az ajánlatra, csak talán arra nem, hogy tőlem fog érkezni.
- Feltételezem, ön sem kivétel azok közül, akik boldogan rábólintanának erre az ajánlatra - mosolyodom el. - Azt pedig, hogy éppen az ön szolgálatait szeretném igénybe venni, csak és kizárólag saját tehetségének és munkájának köszönheti - dicsérem visszafogottan, könnyedén, mintha az elismerés csak amolyan mellékes vállvonás volna részemről.
Feleletét hallva újabbat kortyolok a borból, majd az asztalra teszem a félig teli kupát, s Erosra tekintek, megengedve magamnak egy kihívó félmosolyt szavaira.
- Lekötelezne, ha a rendelkezésemre bocsátaná szakértelmét. Mindkét szakterületén - hagyok két pillanatnyi szünetet mondandómban, hogy megfigyelhessem a reakcióját, s csak ezt követően folytatom mondanivalómat. - Ami a több kötelezettséggel járó munkásságát illeti, volna is már egy igazán érdekes jelenség, melynek szeretném, ha utánajárna, esetleg hátha már most kész információi vannak az esetről. Bár, csakugyan messze történt, a Meszogeosz Thalassza túlpartján, s még azon is túl, ameddig már csak elszánt makedón kereskedőink hajlandóak elmerészkedni. Éppenséggel ezek a merész kereskedők tértek vissza nemrégiben olyan hírekkel, hogy Kemet földjére ők többet nem lépnek, mert ott az “égből aláhulló Halál” várja csak a halandókat… - sóhajtok fejem ingatva. - Állítólag a Fekete Földből növekvő s virágzó városok igen jelentős hasznot és számos kincset rejtenek e termékeny föld alá temetve, csak tudni kell kiakázni őket, de… Amennyiben ezeket az állítólagos kincseket maga alá temette ez a bizonyos égből hulló Halál, nem volna értelme kutatni utánuk, nemde? Amilyen pragmatikus a gondolkodása, bizonyára ön is egyetért velem ebben, kedves Erosom. Ezt kívánom hát tudni mindenekelőtt: miféle Halál szedi áldozatait Kemet földjén, és, bár igazán hiú ábránd csupán az embernek, hogy megmenekülhessen a végzete elől, mégis azt kérdezem, várna-e ránk is ez a Vég, ha titkai után kíváncsiskodnánk a Fekete Földön?
Hagyok némi időt, hogy megeméssze kérdéseimet e derék kurafi, majd, mikor már látom rajta, hogy elterelődnek a gondolatai, lustán s bizalmasan a combjára simítok.
- Ha erre felelni tud nekem, drága Erosom, bizony mondom, megérdemli az előleget - mosolygok rá sejtelmesen.

Eros

Eros

Hozzászólások száma :
9

TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyVas. Május 19, 2019 4:39 pm

Eros & Thanatos @
Amikor befejeztük egymás kölcsönös kóstolgatását, és beláttuk, hogy kénytelenek vagyunk átadni a pódiumot fontosabb államügyeknek, mindketten helyet foglaltunk a kihelyezett kevereten, jó borral a kupáinkban, édes szőlővel és aromatikus sajtokkal a tányérunkon.
- Felettébb kecsegtető, az már igaz, nagyuram. Sőt, egyenesen ostobaság volna nem rábólintani egy olyan ígéretre, mely magától a mi jó Amüntasz királyunktól jön. – viszonzom a mosolyát az előbb demonstrált félig igaz, félig hazug görbémmel. Tudtam jól, hogy ezzel ő is tisztában van. – Tudomásomra és értésemre jutott, hogy hamarosan a szolgálataimat fogja keresni valaki, de arra őszintén nem számítottam, hogy az a nagy Larisszai Thanatos nagyúr lesz. Egészen meghatva érzem magam. A ténytől különösen, hogy egyik tehetségemet sem részesíti előnyben a másik kárára.
Pillantottam rá a serlegem pereme fölött, míg kiittam belőle az utolsó korty bort, és bár tán ez megfelelő mértékben palástolta mosolygós kedvem, azután sem tüntettem el a nyomait, hogy félretettem a kiürült kupát. Sőt, cinkos, egyenesen furmányos mellékízt kapott amaz szavaitól.
- Állok szolgálatára, nagyuram. Mindkét szakterületemen. – biztosítottam a diszkréciómról szerintem egy neki nagyon is tetsző módon, mielőtt belekezdett volna a paktumunk rá eső feltételeinek felsorakoztatásába. Tán bárki, aki ismer egy cseppet is, mindig nyájas, mindig simulékony személyként írna le, aki másért sem él, mint a hajnalba hajló ágyakrobatikáért és a dorbézolásért. Ezeket az embereket bizonyára meglepné, milyen odaadó és feszült figyelemmel, komolysággal adózok azoknak az ügyeknek, amikkel a jó öreg Eros-t megbízzák. Talán nem a jó Larisszai Thanatos-t, de az egyszerű embert. Áh, igen, az a felettébb tragikus eset Kemet átkozott földjén. Egészen görög drámába illő. Te dörzsölt kurafi, hát mi lett a takaróval meg a nyújtózkodással? Az a terület bőségesen kívül esik karjaid kiterjesztésein, hogy véletlen dolgod akadjon arra. Mire kell neked a Fáraók Földje, hm? Néma intrikáimból nem más, mint a nagyúr hatalmas, forró keze rántott vissza, ahogy a combomhoz ér. Hát, nem sokon múlt, hogy ne oly aléltan sóhajtsak fel, mint bármelyik közönséges hetaera! Vettem egy mély levegőt, hogy legyűrjem a felkavarodott vágyamat, mielőtt szemeimet egy hosszú pillanatra lehunytam.
- Attól tartok, túlságosan bíztató hírekkel aligha szolgálhatok. Nagyuram igazán örülhet, hogy a neki felelő kereskedők épen és sértetlenül visszatértek a Halál tüzes torkából, a jó öreg Eros-nak ugyanis kedves kis madárkái hullottak el ott. Azt, hogy mi történt odaát pontosan, élő ember aligha tudja. Csak spekulációkra és pletykákra támaszkodhatunk, azoknak hitelt adni pedig, ha megbocsátja nagyuram, nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé. – tartottam egy szeretőnyi szünetet, míg végiggondoltam, fog-e nekem kelleni bor ahhoz, hogy folytassam ezt a történetet, de végül elvetettem az ötletet. – Az egyik madárkám papirusza még eljutott hozzám, azonban okom van feltételezni, hogy ő ott lelte halálát. Legyen néki könnyű a föld. Ebben a papiruszban szinte valószerűtlen eseményekről számolt be. Nem fogok hazudni, sokáig a jó Eros komolyan sem vette igazán. Csak amikor több forrás is megerősítette, hogy nem túlzás. A papirost megtartottam, ha nagyuram a saját szemével is megvizsgálná. Egy napon, mondja a papiros, tüzes pokol zuhant alá az égből, olyan erővel, hogy a föld és az istenek egyaránt belereszkettek. Hirtelen jött magas láz, hisztériás rohamokkal és egyéb módon kontrollálhatatlan viselkedéssel járó kórságot hozott magával az Égből Aláhulló Halál, mely a saját sírjába kergette azt, aki csak elkapta. Márpedig mindenki elkapta. Elég hihetetlennek tűnik, ha engem kérdez. Egy biztos, nagyuram, azok közül, akik az általuk Waset-nek keresztelt Thébát akkor lakta, egy sem él már. Ez olyan három éve lehetett, ha nem csal az emlékezetem. Tán megvan az négy is. Lehetséges, hogy újra biztonságos Kemet földjén járni, hisz jópár éve ennek már. Ha ez az, amit tudni kíván, máris megteszem a megfelelő lépéseket.

P.S.:584 szóMood: Macedonia
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
25

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyHétf. Júl. 08, 2019 11:04 pm

Amikor beigazolódott sejtésem, mely szerint e kiváló államférfi pontosan annyira volt felkészülve énreám és az ajánlatomra, mint amennyire azt sejtettem, halvány, elégedett mosoly ívét vették fel ajkaim, bár ez a kósza jelenés nem tartott túl soká. Éppen csak annyi ideig, hogy Eros még elcsípjen belőle egy apró hullámot, és elgondolkodhasson, vajh csak a szeme káprázott-e az imént. Félreértés ne essék, nem a magam teljesítménye felett érzek elégedettséget, mint inkább leendő informátorom tehetsége ad okot erre. Nem kell félned, kedves barátom, alaposan ki fogom használni a szakértelmed és a tudásod, minden létező területen - de akkor is így tennék, ha nem te magad ajánlottad volna fel a szolgálataidat. (Noha azt azért valljuk be, nem igazán volt más választása ennek a szerencsés ifjúnak, elvégre, ahogy ő is mondta, ilyen ajánlatot az ember egész egyszerűen nem utasít vissza.)
Míg kifejtem neki a kérdésemet, látom az arcán, hogy már most kombinálni kezd. Ismerem már a magamfajtát eléggé ahhoz, hogy tudjam, a legkisebb információmorzsát felcsippentve is rögvest képesek a hozzám és Eroshoz hasonló intrikusok messzemenő következtetéseket levonni, és pillanatok alatt több tucat elmélet bonyolult hálóját megszőni, éppen úgy, ahogyan az ügyeskezű, ámbár igazán szomorú sorsra jutott Arachné szövi szebbnél szebb hálóit pók alakjában. Éppen ezért azt is biztosra veszem, hogy finom, ámbár már az indiszkréció határait súroló gesztusomtól igen hamar visszazuhan a valóságba gondolataiból, s látom is rajta, hogy csak az évek gondos munkájának köszönhetően elsajátított rutin és önuralom az, mely megakadályozza benne, hogy láthatóbb jelét adja, mennyire vágyta már az érintésem. Alighanem ugyanez a rutin az, aminek segítségével könnyedén továbblendül zavarán s a tényen, hogy tenyeremet nem veszem el combjáról. Igazi szakértő módjára, részletekbe menően előadja a Kemet földjén történt eseményeket, még ha csak egy másik szemtanú beszámolója alapján is. ...Szóval három-négy éve már…
- Kétségkívül elgondolkodtató és különös beszámoló - bólintok, szemügyre véve újdonsült informátoromat, s ezúttal meg sem próbálom leplezni az elégedettségemet. - Mindazonáltal, erre a papirosra, ha megengedi, kedves Erosom, szeretnék magam is vetni egy pillantást. Nem szükséges most azonnal, természetesen, bőven ráér holnap, esetleg holnap után előkeresnie. Ma este élvezzük ki azt az előleget, amit az információiért cserébe kért… - simítok feljebb combján. - De még előtte, értékelném, ha tudtomra hozná, milyen lépéseket kíván tenni az ügy érdekében?

Eros

Eros

Hozzászólások száma :
9

TémanyitásTárgy: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyKedd Júl. 30, 2019 9:17 pm

Eros & Thanatos @
Amikor bevetette ellenem a Larisszával azonosítható Thanatos nagyúr ama szigorúan cakkozott, keskeny ajkainak görbe játékát, egy pillanatra magam sem tudtam, hová tegyem a dolgot. Olyan precizitással megkomponált, rövid mosoly volt az, hogy mire felfoghattam volna, mi több, viszonozhattam volna, már el is illant. Minő kár pedig! Hát szabad így játszani a vén Eros telivér szívével?  
Ami viszont még ennél is aggasztóbb volt, hogy ama bizonyos, tragikus mesém a Kemet-földi tragédiáról nem hogy elállította volna ezt a gazembert céljaitól – legyenek azok bármik is, bányászat, kincsvadászat, netán korona, mit bántam én – de mintha ennek fényében mintha nagyobb érdeklődést is mutatna a téma iránt. Hogy is van ez, nagyuram? Ó, ne félj, nem kell megosztanod velem, mi dolgod akadt a Meszogeiosz-thalassza túlfelén, kiderítem én magam is. Elvégre, a jó öreg Eros szereti a kihívásokat. Ha már érezhetően bizalmasabbá vált témája okán nem csupán a társalgás, de a testi vonzalmunk is, nem szégyelltem észrevehető diszkrécióval közelebb hajolni, egyúttal hangomat is csicsergőből dörmögőbbé lejjebb halkítani.
- Sajnálatos, én mondom, nagyuram. De ami ennél is sajnálatosabb, az az, hogy éppen én vagyok Hermes szószólója, aki a rossz hírt kénytelen közölni. Őszintén hiszek benne, nagyuram, hogy aki a Kemet földjén található Thébába  belépne, nem találna ott az égvilágon semmit. Csupán homokot és romokat. – kékeszöld színekben játszó szemem az engem oly nagy elánnal fúró-faragó, földmélyével kavargó szemekbe  függesztettem. – Hogyne, nagyuram, ez csak természetes. Meg kell győződni az igazságról, hisz könnyen meglehet, hogy meg akarják vezetni, ha csak egy pillanatra nem figyel oda. A papirost a holnapi, legkésőbb a holnap utáni nap folyamán eljuttatom nagyuramhoz. Ami pedig azokat a lépéseket illeti… - csúsztattam ujjaimat, mint fürge kis csörgőkígyókat a férfi, combomon pihenő, forró tenyere alá, és vezettem még feljebb – Amennyiben mégis tudni kívánja, hogy milyen viszonyok uralkodnak a vén Kemet földjén, de a saját bőrét, teszem hozzá érthető okokból, nem tenné kockára, a jó Eros madárkái megtehetik e nemes szolgálatot nagyuram helyett. Az ezzel járó veszélyekről pedig egyszerűen elég, ha nem tudnak. De most… - gabalyítottam össze ujjaimat az övéivel, halk, szinte néma szavaimat egyenesen azokra a hamis, esélyes ajkakra suttogva – Hadd repítsem el végre egy olyan helyre, amelyet még az istenek is megirigyelnek tőlünk…
kibontakoztam eme szorosra fűződött testhelyzetből, de a larisszai nagyúr kezét el nem engedve felegyenesedtem a keveretről, hogy magam mögött húzva vörös baldachinokkal, párnákkal és selymekkel díszített hálókörletembe húzzam. Az ajtót, mely a szimpóziumtól elválasztott bennünket, a férfi hátával csuktam be, ahogy hozzásimulva, és a tógával félig fedett testét cirógatva bortól fűtött csókot szakítottam ama szobrászmesterek kezére méltó ajkairól.  

P.S.:414 szóMood: Athens
Vandal Savage

Vandal Savage

Plecsnik :
Hozzászólások száma :
25

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal EmptyCsüt. Szept. 05, 2019 11:57 am

FIGYELEM!
Én azt hiszem, innentől 18+... Very Happy
Nem vállalok felelősséget a továbbiakért. xD

Amikor búgó hangú informátorom közelebb hajolva kifejtette mélységes sajnálatát az iránt, hogy a Fáraók Földje legjobb tudomása szerint nem hogy kincsekkel, de még csak termékeny földdel sem lenne képes szolgálni, épp csak annyi sajnálkozást vegyítettem hangomba, mikor felsóhajtottam, amennyi szükséges volt ahhoz, hogy elhiggye, csakugyan szánom a helyzetet. A valóság azonban az, hogy ha valaki, akkor én pontosan tudom, milyen értékes is Kemet földje valójában - ezt azonban nem állt szándékomban közölni a mellettem ülő férfival, akinek mélyen az enyémbe fúródó tekintetét rezzenés nélkül álltam, míg a beszámoló papiruszra vetett példánya felől érdeklődtem, Eros pedig biztosított róla, hogy rendelkezésemre bocsátja.
Megengedtem magamnak egy sejtelmes mosolyt, amíg e segítőkész férfiú combján lustán végigsimítottam, s csak még szélesebbé vált mosolyom, amikor Eros ujjai fürge csörgőkígyókként kúsztak kézfejemre, hogy tenyeremet feljebb és feljebb vezessék bőrén. Közben pedig ez a derék államférfi készségesen kezembe ajánlotta hűséges madárkáinak életét, hogy ha szándékomban áll, lelkifurdalás nélkül küldhetem őket a Fekete Föld könyörtelen és veszélyekkel teli vidékére, hogy felmérjék az ottani állapotokat. Őszintén megmondom, akkor sem éreztem volna lelkifurdalást pár halandó lélek elvesztéséért, ha saját kémeim lettek volna - ily módon pedig még annál is kevésbé.
- Lekötelezne, drága Erosom, ha megszervezné az útját ennek a maroknyi vakmerő és hősies férfiúnak Kemet földjére. Méghozzá alaposan és részletekbe menően. Mindent tudni akarok a Fekete Föld jelenlegi állapotáról, különösképpen a stratégiailag jelentős vidékekről hadászati és kereskedelmi szempontból, és a vidék jelenlegi politikai helyzetéről, no meg persze az ott lakók nemzetségéről és hitéről. A részletes felderítés tervét a papiros kézhetvételét követően a rendelkezésére bocsátom. Most pedig… - mosolyodom el, ahogy Eros is hasonló irányba tereli a beszélgetést, összefűzve ujjait az enyéimmel, s már-már zavarbaejtően közel hajolva súg ajkaimra egy olyan ajánlatot, amit ezúttal én nem akarok visszautasítani. Minek is tenném?
- Vezess hát - jelentem ki parancsoló hangon, s engedem neki, hogy az iménti testhelyzetből felegyenesedve mutassa az utat a hálókörlete felé. Mikor beérünk, a buján berendezett terem ajtaját hátammal zárom be magunk mögött, s egyúttal derekánál fogva átkarolom és szorosan magamhoz ölelem a csókot lopó, bormámorban úszó férfit, viszonozva falánk ajkainak ostromát. Mi több, lassan és észrevétlenül átveszem a vezetést tőle, hogy mire észbe kap, már csak arra maradjon ideje, hogy élvezettel nyögjön a kezeim alatt, míg mindkét tenyerem bejárja nyakának, hátának, fenekének és combjainak minden kéjért sóvárgó porcikáját. Pár évezrednyi gyakorlat elég ahhoz, hogy az ember pillanatok alatt kiismerje, mitől veti le partnere erős és kikezdhetetlen jellemének álarcát, hogy megmutassa valódi, élvezetért esdeklő arcát. A drága Eros egyik jó tulajdonsága, hogy ez a maszk szinte teljesen áttetsző módon mutatja igazi énjét, de csak annál élvezetesebb lesz megtudni, milyen, amikor őszintén reszket a gyönyörtől. Ami pedig engem illet - ó, én élvezni fogom ennek a játéknak minden pillanatát. Mocskosul fogom élvezni.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal   Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal Empty

Eros & Thanatos [Makedónia, i.e. 370] - Eros & Vandal
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal