There's the whole Universe to have fun. Stay or run?

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Most történik
∇ 2019.01.04 - Jump City: Robotméhek támadták meg a belvárost. 3000 ember fertőzött, egy harmada már halott vagy haldoklik. Kijárási tilalmat rendeltek el.
∇ 2019.01.05 - Gotham City: A termőföld öntözővizét megfertőzték. Magas koncentrációjú idegméreg vegyült a vízbe. Batman minden erejével azon van, hogy reggel ne induljon be az automatikus öntözés.
Chatbox
Oldalunk
Latest topics

» Ha melletted ébrednék
by Lobo Yesterday at 2:13 pm
Statisztika
Hatalmi Harcok
Gotham

Batman

Hero

Poison Ivy

Villain
Metropolis

Noname

Hero

Noname

Villain
Central City

Noname

Hero

Noname

Villain
Star City

Noname

Hero

Noname

Villain
Jump City

Noname

Hero

Poison Ivy

Villain
Atlantis

Noname

Hero

Noname

Villain
Top posting users this month
Sandra Wu-San

Faye Fairthorne

John Constantine

Dick Grayson

Song Taewon

Harleen Quinzel

Orin

Raven Roth

Conner Kent

Proinsias Cassidy

Music

Share | 

Fej vagy írás? ● Lauren & Faye

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Hozzászólások száma :
36

TémanyitásTárgy: Fej vagy írás? ● Lauren & Faye   Hétf. Jan. 07, 2019 12:43 am

Faye vagy írás? @
Amikor beléptem az oly kreatívan Lyukas Garasnak keresztelt Central City béli egyetemvárosi, és annál is inkább féléjszakai bárba, még nem sejtettem, hogy még annál is nagyobb slamasztikába kerülök, amilyenből szabadultam. Már legalább két hét eltelt a trauma óta, amit a múzeumban átéltem, és hihetetlen módon még mindig fülsüketítően harsogott tőle nem csak a metropoliszi, de a gothami, és igen, a central sajtó is. Tényleg nem mindennapi eset, hogy egy kurátor – nevezetesen én – csapdába essen a saját tárlatán, üldözőbe vegye egy mindössze 120 kilós nehézsúlyú, tohonya biztonsági őr, majd a semmiből megjelenjen egy jóvágású, brit mágus, majd az előbb említett, amúgy teljesen ártalmatlan és jóindulatú kollégára vonatkozó némi ducitorna és teljes életmódváltás után sikeresen, és leginkább ép bőrrel megmentsék nem csak a rend éber őrét, de a múzeumot, és nagyobb tételben Metropolis-t is. Néha még a mai napig odahallucinálom azt az intenzív izzadtságszagot, ami a küldetést kísérte. Egy biztos, három napig egyfolytában ki sem bújtam a zuhany alól utána. Legalább egy új és szívmelengető barátságra szert tettem vele, a brit akcentusú mágus személyében. De amilyen az én szerencsém, nem ez volt az egyetlen ballépésem mostanában – nem panaszkodhatok, ezt legalább nem kapta fel úgy a sajtó. Történt ugyanis, hogy meggondolatlanul elvállaltam egy idegen név likvidálását, melyről utólag derült ki számomra – hisz mikor máskor – hogy olyan erők birtokában van, amikkel – halhatatlan entitás voltom, minden tudásom és több mint 2400 éves élet- és harci tapasztalatom ellenére – nem vehettem fel a versenyt. Meg is lett az önhittségem eredménye, nem elég, hogy csúnyán kikaptam, élve el kellett engednem a célpontot – bár azóta többször is megfordult a fejemben, hogy felkeresem, barátságosabb szándékkal – és még egy csapat vakmerő gerilla életéért is alaposan meg kellett harcolnom. Nehéz a hősök élete.
- Kell egy ital… - morogtam az orrom alá, ahogyan csupa kellembáj, éjfekete latex koktélruhácskában és magassarkúban a bárpulthoz léptem. A mixer megijedhetett az arcomat uraló sötét fellegektől, mert mintha egyetlen pillanatra kiesett volna a shaker rázásának ritmusából.
- Mit adhatok, kisasszony? – kérdezte végül nagyon előzékenyen.
- Martinit kérek szépen. Jéggel.
A keverő bólintott, és máris nekilátott az italom elkészítésének. Rám fér ez az ital, gondoltam magamban. Volt itt minden, zűrös egy két hét volt. Nem voltam az az ivós fajta, vagyis inkább, ha őszintén és pontosan akarok fogalmazni, egyedül nem szoktam inni, de nincs az az isten – régi vagy új, keleti vagy nyugati – hogy az én állandó akármilyen partnerem – hol bűntársam, hol ellenségem, hol szeretőm, hol a legjobb barátom, és még napestig sorolhatnám – itt, most és leginkább így lásson. Megkaptam széles szájú, szűk ülepű koktélpohárban az italomat, és ahogy belekortyoltam, szemügyre vettem a kora este összeverődött, még egészen friss társaságot. A megfigyelés minden.  

P.S.:435 szó//Egy kalappal holnapra! Mood: Space Jam
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Fej vagy írás? ● Lauren & Faye
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal