There's the whole Universe to have fun. Stay or run?
 

KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Fórum Kisokos
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Most történik
∇ 2019.01.04 - Jump City: Robotméhek támadták meg a belvárost. 3000 ember fertőzött, egy harmada már halott vagy haldoklik. Kijárási tilalmat rendeltek el.
∇ 2019.01.05 - Gotham City: A termőföld öntözővizét megfertőzték. Magas koncentrációjú idegméreg vegyült a vízbe. Batman minden erejével azon van, hogy reggel ne induljon be az automatikus öntözés.
∇ 2019.04.30 - Central City: A Testvériség eltakarító törekvései kudarcba fulladtak. Mind az Időtlen Szépség, mind a Vér Hordozója túlélte a gyilkossági kísérletet, azonban a város fizette meg ennek az árát. A nyomornegyed fele összeroppant a reá dőlő épülettől. Még zajlik a kutatás túlélők, illetve holtak után. Felújításról még csak nem is beszélnek.
∇ 2019.05.01 - Jump City: Valaki csúnyán elbánt a várossal. Méhek tucatjai gyilkoltak a belvárosban, felelőst még nem találtak minderre. Az érintett részt karanténba zárták, néhányan fogtak el robotméhet, mely segítség lehet egy ellenszerre, mielőtt majdnem 4 ezer ember pusztul el. Az idő most nagyon nem barát. UPDATE: Cyborg elbukott, a gyilkos méhek több száz ember halálát okozták, ellenszer még sehol, egy-két embernek talán sikerült elfogni egy-egy példányt. A városban hírzárlat van, a kórházak és a hullaház is tömve van.
∇ 2019.09.13 - Gotham City: Deathstroke megbízást kapott Ivy likvidálására s bár teljesen eliminálni nem tudta, de kellően sikerült megzavarnia a növénynőt ahhoz, hogy menekülnie kelljen. Ivy otthona porig égett, benne rakás zsoldos holttesttel készül a jövő termőföldjének amit azonban a Zöld anyja most nem tud figyelemmel kísérni. Slade nyomására egy ideig kénytelen Jump Cityben meghúzni magát, de ez nem jelenti azt, hogy világmegváltó terveit feladná... (játék kronológiailag ez után következik Jump city elesése a robotméhek által)

∇ 2020.03.14 - Amerika: Lila ködszerű anyag lepte el a városokat s bár fájdalom nélkül, de földre kényszerítette a lakosságot. Nem tűnik halálosnak, de senki sincs magánál, hogy biztosat mondjon.
Chatbox
Oldalunk
Legutóbbi témák

» The Pact
Agyagpofa Emptyby Vendég Szomb. Jan. 01, 2022 4:50 pm

» Lena Luthor/Danvers
Agyagpofa Emptyby Lena Luthor Csüt. Dec. 23, 2021 9:41 am

» date night with puddin'
Agyagpofa Emptyby Joker Szomb. Okt. 23, 2021 9:23 pm

» Gondolkozok... Maria Poppy & Richard E. Wiley
Agyagpofa Emptyby Maria Poppy Szomb. Okt. 09, 2021 7:08 pm

» Stillwater Camp
Agyagpofa Emptyby Pamela Isley Csüt. Szept. 16, 2021 7:08 pm

» Archiválás kérése
Agyagpofa Emptyby Raven Roth Vas. Aug. 22, 2021 7:11 pm
Statisztika
Hatalmi Harcok
Gotham

Slade
Villian
Metropolis

Név
Titulus
Central City

Faye
Hero
Star City

Név
Titulus
Jump City

Ivy
Villian
Atlantis

Név
Titulus
Top posting users this month
Music

Megosztás
 

 Agyagpofa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Agyagpofa

In Memoriam
Agyagpofa


Plecsnik :
Agyagpofa Origin12Agyagpofa Bushpi10Agyagpofa Oracle11Agyagpofa Baaatp10Agyagpofa Dcnofa11
Join date :
2019. Sep. 07.
Age :
47
Tartózkodási hely :
változó
Hozzászólások száma :
3

Agyagpofa Empty
TémanyitásTárgy: Agyagpofa   Agyagpofa EmptySzomb. Szept. 07, 2019 11:55 am

Basil Karlo
Becenév/Álnév
Agyagpofa

kor
43 év

látszólagos kor
Megállapíthatatlan/amennyit akar

csoport/faj
Freaks/Metahuman

beállítottság
A gonosz és a semleges között egyensúlyozó, de inkább gonosz

play by
Ron Perlman

foglalkozás
Bankrabló, betörő, emberrabló, olykor terrorista vagy bérgyilkos
Kinézet
Jelen pillanatban alap állapotában Agyagpofa egy közel három méter magas, igencsak vaskos félfolyékony agyagkupac, az emberi arc paródiájaként megjelenő torz arcából két kénsárga szem virít. Alapvetően a teste barnás színű, ruházatot nem visel és bár nincsenek külső nemi jegyei, de a legtöbben automatikusan férfiként azonosítják. Egykori (ma is szívesen viselt) emberi alakjában kb 190 centi magas, kisportolt, markáns vonásokkal rendelkező férfi, ha nem is egy klasszikus ógörög szépség, de férfias, kissé rosszfiús kisugárzását a legtöbb nő határozottan vonzónak találja. Kellemes mély hangja, formára nyírt rövid barna haja, kékeszöld szemei egyaránt javítják az összképet. Arca gondosan borotvált, kissé széles ajkai könnyen húzódnak mosolyra. Emellett akárkivé át tud változni, szóval ha találkozol saját magaddal, ne lepődj meg.
Képesség leírása:
Agyagtest - Clayface egész teste egyfajta félig folyékony agyagtömeg, amiben teljes mértékben lehetetlen kárt okozni, akármilyen sérülés is éri, maximum eldeformálja a testét, amelyet egyetlen másodperc alatt visszaalakít az eredeti formájára. Vagy másra. Teljesen mindegy milyen jellegű és mekkora erőhatás éri, kibírja. Nem érzékeli a fájdalmat.
Alakváltás - képes bármilyen ember fizikai formáját magára ölteni és tökéletesen utánozni a hangját is, nemétől függetlenül. A testét alkotó agyag kellő mennyiségű két emberi lény megteremtéséhez, de ez esetben a kettő kánonban fog beszélni, ugyanazt fogja mondani. Egyfajta kaptártudatként irányítja a megjelenített két testet. Kisebb lényekből arányosan tud magából többet megformálni. Mondjuk négy gyermeket vagy egy egész falkányi patkányt. Maximum egy furgon méretéig tárgyakká is átalakulhat, a minimumot pedig nagyjából egy zsámoly jelenti. Ezek a tárgyak szükség esetén rendeltetésszerűen használhatóak (pl a furgonba be lehet ülni, lehet vezetni, de önvezetőként is működhet).
Immunins - Agyagpofa testére semmilyen hatással nincsenek a mérgek, a betegségek és nem vezeti az áramot sem alapesetben (de ha mondjuk vízben áll, akkor már kiüthető elektromossággal). A tűz csak megerősíti, ilyenkor megolvad az őt alkotó agyag és egy eleven lávagólemmel fogsz szembe nézni, káros hatása nincs rá. Agyagteste ellenáll a nukleáris sugárzásnak (sugározni fog, de rá élettani hatása nincs).
Emberfeletti erő - Agyagpofa jóval erősebb mint egy átlagos ember. Körülbelül meg tud emelni gond nélkül 15 tonnát vagy hozzád tud vágni egy kisteherautót.
Fegyverkezés - képes magából harci fegyvereket formálni, pl a karjait óriási pengékké, buzogányokká, kalapácsokká alakítani és ezekkel meglehetősen jól harcolni is képes. Távfegyvereket is megjeleníthet, de egy pisztoly lövedékéhez nem tudja kellően felgyorsítani a lövedéket, ugyanakkor mondjuk egy számszeríjjá gond nélkül alakíthatja a karjait.
Színész - Basil mesteri színész volt, több Oscart nyert, egyszóval nagyon könnyen alakíthat más embereket/állatokat, eljátszhat valamilyen szerepet, amiben nagyban segíti alakváltó és hangutánzó képessége. Nehéz lebuktatni színészi gyakorlata és vele született intelligenciája okán.
Foglár - magába ránthat egy emberi erejű és méretű lényt, elzárva a testében egy légbuborékban. Az alany eszméletét veszti, de károsodás nem éri. Akaratlagosan kihagyhatja a légbuborékot a dologból, de nem szokása.
Beszivárgó - a legkisebb réseken is át tud szivárogni félfolyékony teste. Csak hermetikusan zárt területekre nem tud bejutni (legalábbis ha a fal is ellenáll félelmetes erejének és bontóeszközzé alakított karjainak).
Gyenge pontok
Elzárás - egy hermetikusan lezárt területről, aminek kellően erős falai vannak még Agyagpofa sem tud kitörni.
Hidegérzékeny - a nagyfokú hideg hatással van rá, lelassítja élettani funkcióit. -50 fok alatt már érezhetően erősen lassul, ha a hőmérséklet szélsőséges mélypontra zuhan vissza (Captain Cold lövése, kriptoni jéglehelet stb) akkor teljesen mozgásképtelenné válhat egy időre, míg megreped a jégburok, de még a kikerülése után is szüksége van némi időre, hogy bemelegítse tagjait, addig nagyon lomha.
Termőtalaj - alapvetően növényi létformák (pl Poison Ivy, Swamp Thing, stb) ki tudják szipolyozni agyagtestét ha folyamatos kontaktusban vannak vele. Ekkor Agyagpofa elgyengül, előbb-utóbb elájul, akár a haláláig is folytatható a folyamat. A növény rendkívüli erőt és hatalmat nyer ez által rövid időre. Ivy egy dobbantással beszaggathatja maga alatt a betont vagy egy ökölcsapással föld körüli pályára állíthatja Supergirlt, stb.

Jellem
Keserű és dühös. Valaha ünnepelt színész volt, a nők bálványa, ha nem filmen, hanem színpadon lépett fel legalább annyi bugyit hajigáltak be a végén mint rózsát a nézőtérről. Nem tehet iszonyú balesetéről, ami szabályszerűen elpusztította az arcát, nem gondolta mire bólint rá, mikor kipróbálta a kísérleti gyógykrémet a Dagett Vállalattól. Nem tehet arról, hogy mára egy szörnyszülött lett belőle, egy eleven gólem. Ettől függetlenül Basil elméje nem vált pszichotikussá, legfeljebb kényszeressé. Igaz, hogy az erkölcsi központjában vannak működési zavarok, elvégre minden lelkiismeretfurdalás nélkül lop vagy rabol, de az ő képességeivel általában nincs szüksége arra, hogy gyilkoljon, puszta passzióból, csak mert megteheti nem is csinál ilyesmit. Nem egy hidegvérű gyilkos, csak jó okkal fordul a legvégső érvhez. Harcos típus, aki nehezen adja fel a megkezdett játszmát, így a mai napig sem mondott le arról, hogy gyógymódot találjon az állapotára. Vérbeli csapatjátékos, ismeri a hűség fogalmát és gyakorolja is. Tudja mi a barátság, a társai a végsőkig számíthatnak rá bárkivel szemben. Adott helyzetben akár egy hőssel is együtt tud működni, ha a helyzet megkívánja és nagyobb érdekek forognak kockán. Bár a legtöbb esetben keserűnek, melankólikusnak és mogorvának tűnik, de egy kellően bolondos személy, aki erre szán időt és fáradtságot el tud jutni az agyagpáncél mögé, ahol mélyen még él benne a régi Basil.

Történet
Pénz. Mily sokat jelenthet és mennyire semmit akár. Valaha, sikereim csúcsán, igenis sokat jelentett. Most, mikor sem táplálékra, nagyon még lakásra sincs szükségem, sem semmire, amire értelmesen költhetném, ma semmit sem jelent, mégis többet mint valaha. A reményt. A reményt, hogy van gyógymód erre az állapotra, hogy nem örökké tart a szörnyszülött arca, ha belebámulok egy tükörbe. Az egészen bizonyosan nem lesz olcsó, de bármilyen árat hajlandó vagyok érte megfizetni. Persze, felölthetem a régi alakomat, szinte semmi erőlködésbe nem telik. Így ni...
Máris itt áll Basil Karlo, az ünnepelt sztár, a filmcsillag, a három Oscar díjával, az élet császára, megannyi nő bálványa, meg amit akarsz. Mégis tudom, ez már csak talmi ábránd, egyszerű délibáb csupán. Basil Karlo meghalt. Még nem is akkor, mikor elkezdte használni Dagett krémjét, óh nem! Akkor amikor sikerült elbaltázni azt a jelenetet. Mert természetesen nagy arcomnak kellett lennie, hogy kaszkadőr nélkül megcsinálom azt a jelenetet, elvégre tudok én verekedni, nyolc évig karatéztam, kellően hitelesek a mozdulataim. Azok is voltak, pusztán csak a reflexeim nem olyanok negyven felett, mint húsz évesen. A gázpalack robbanása repített ki a díszletépület ablakáén és nem a két lábam. Mit is mondtam a nagy pofámról? Hát az szépen elfogyott. Úgy teljesen. Összeégett az egész pofám. Semmi nem maradt belőle. Mikor magamhoz tértem a kórházi ágyon és megérintettem a pólyát a fejemen, még fel sem fogtam mit is veszítettem el. Basil Karlot. Én az arcom vagyok, mindaz amit elértem, egyedül ez az arc. Erről ismer a közönség, a rajongók, a producerek. Nélküle senki vagyok és semmi. Egy nyomorék nem filmezhet. Miféle szerepet osztanának rám? Akkor fogtam fel, amikor a kezelő orvos elmondta az igazságot, hogy sohasem múlnak el az irtózatos hegek. A koporsóig elkísérnek.
Akkor keresett fel az a rothadt mocsok, Dagett. A kísérleti krémmel. Jó lehetőséget látott bennem semmi mást. Ismert figura voltam, százezrek és milliók rajongtak értem, ha sikeres lesz a formula, ha visszaadja az arcomat, annál jobb reklám nem is lehet a cuccának. Ha meg nem... Nos nem véletlenül adta oda zárt ajtók mögött, titokban. Ő mossa kezeit. Természetesen használni kezdtem a Dagett krémet és valóban helyreállította a vonásaimat. Legalábbis egy időre... Egy igen rövid időre... A szernek voltak súlyos mellékhatásai. A bőröm, a húsom szó szerint képlékennyé vált tőle, elkezdett elfolyni, amit csak újabb és egyre nagyobb adagok felhelyezése ellensúlyozhatott. Már haldokoltam. Dagett pedig megtagadta a további szállítást. Orvosi kezelést javasolt, a krém továbbfejlesztéséről beszélt az üzenetében. Arra sem vette a fáradtságot, hogy személyesen keressen fel. A rothadék. Nekem szükségem volt a cuccra. Nélküle én... nem létezem!
Betörtem a gyárba, de persze más a vásznon alakítani a betörőt és más az életben. Persze lebuktam és az őrök elől menekülve belezuhantam a tartályba, bele abba a tengernyi borzalomba. Azóta vagyok az, ami. Egy igazi rémálomüzemanyag. Egy mozgó agyaggólem.
Eleinte csak a bosszú hajtott. Ki akartam nyírni Dagettet, meg is tettem, annak ellenére, hogy tanúvédelem keretében elbújtatták azt a mocskot. Az új képességeimmel nem volt kunszt nyomozásvezető tiszt alakjában utána nézni a dolgoknak és derékban kettétépni sem volt nehezebb, mint neked egy papírlapot. De emlékszem a meghökkenésre, mikor rájöttem, hogy a feleségét és a gyerekeit is elrejtették előlem. Hát minek néznek engem? Mit ártottak azok nekem? Mi vagyok én? Valami állat? Őrült? Vagy... szörnyeteg? Igen, akkoriban tudatosult bennem minden. Hogy Basil Karlo meghalt. Már csak az Agyagpofa létezik.
Batman elkapott. Nem bírtam ki, mikor a monitorokra vetítette az arcaimat. Mindet amit eljátszottam a filmvásznon. A sheriffet, Sir Lancelotot, Murphy őrmestert, a cigány vajdát és mindet, mindet, akik én voltam, akik benem nyugszanak, akiket ma is megidézhetek ruhák és smink nélkül. Mert miközben minden vagy, mi maradsz te magad? Mikor szívódsz fel a semmiben? Ki is vagy te, ha mindenki lehetsz, de valójában senki vagy? Azt mondtam Batman elkapott? Nos nem egészen. Egy agyagtömeget, egy száraz, porrá omló holt terhet kapott, ami egykoron én voltam. Jómagam egy kis agyagmaradványból alkottam újra magamat és vettem be magam Gotham sikátorainak mélyére. Ennyi és nem több az Agyagpofa, a bűnöző, a bankrabló, aki a helyét keresi a világban.
De megszerzem a pénzt. Sokat. Rengeteget. Bármennyit, ami elég rá, hogy valaki, professzor, mágus, bánom is én ha istenektől elrugaszkodott démon is, de megszabadít. Mert kell lennie valaminek, a remény szikrája nem hunyhat ki. Nem engedem. Addig is itt van egy kis útra való tanács neked, ki e sorokat olvasod.

Ha félsz a szekrényedben rejtőző szörnyektől állj meg egy pillanatra és gondolkodj el. Vajon ki elől bújtak el?

Vissza az elejére Go down
John Constantine


John Constantine


Plecsnik :
Agyagpofa Origin12Agyagpofa Bushpi10Agyagpofa Oracle11Agyagpofa Baaatp10Agyagpofa Two-fa11Agyagpofa Dcunit11Agyagpofa Olipic10Agyagpofa Sladep10Agyagpofa Bats_a10Agyagpofa Wondip10Agyagpofa Dickst11Agyagpofa Mobius11Agyagpofa Nov12011Agyagpofa Einste10Agyagpofa Pedzen10Agyagpofa Oknyom10Agyagpofa Projek10Agyagpofa Tell_v10Agyagpofa Kezd_g10Agyagpofa Titzen10Agyagpofa Turist10
Join date :
2018. Jan. 18.
Age :
45
Tartózkodási hely :
Ahova a rossz sors vezet
Hozzászólások száma :
379

Agyagpofa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagpofa   Agyagpofa EmptyVas. Szept. 08, 2019 6:43 pm



ELFOGADVA!

Mit is mondhatnék?
Ismét csak parádésan fogtad meg a választott karaktered és roppant átélhető módon adtad át, hogy mi mozgatja szerencsétlen flótást. A hiúságból eredő függőséget, mint metaforát nagyon szépen építetted bele az irományodba, ami szinte egészen eddig végigkísérte Basil életét, kezdve a hírnévvel járó előnyöktől, a Dagett féle krém jelentette hamis megváltáson át, az egyre halványuló reménnyel, hogy vissza szerezheted korábbi életedet.
Nem is tartóztatlak tovább, foglald le az egyiket a számos arcod közül és irány a játéktér.

Avatar foglaló
Bokorugrás jelző

Vissza az elejére Go down
 
Agyagpofa
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Universe FRPG :: Emlékezés Csarnoka-
Ugrás: