There's the whole Universe to have fun. Stay or run?

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Chatbox
Oldalunk
Latest topics

» New aqua life? Enemy or...what the awesome ass?
by Orin Vas. Aug. 12, 2018 11:13 pm

by Kara Zor-El Vas. Aug. 12, 2018 5:02 pm

» Kész vagyok!
by Mera Szomb. Aug. 11, 2018 9:06 pm

» Dinah Firkái
by Dinah Laurel Lance Pént. Aug. 10, 2018 8:07 pm
Statisztika
Music

Share | 

Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Pént. Feb. 02, 2018 7:18 pm

Shiva & Constantine

Szóval hol is kezdjem el? A New Yorkba való visszatérés egyáltalán nem volt diadalmas. A környék elzüllött, Z nyomának a nyomát se találtam meg, Papa Midnite meg még mindig zabos volt rám egy több, mint tíz éves ballépésért.
Aláírom, hogy nem volt túlságosan tisztességes dolog lenyúlni a nővére koponyáját, hogy felhasználjam egy démon bebörtönzésére, de legalább megspóroltam egy kiadós ásást aznap este a temetőben.
Akkor azért nem lett belőle gond, mert Nick fedezte a hátsómat. Több értelemben is.
De most szabad prédát jelentettem annak a beszédhibás voodo-majomnak. Vagy nem tudom minek nevezni azt a hülye jamaicai akcentust, amit ő tol, de többnyire úgy hangzik tőle, mint egy értelmi fogyatékos. Jó mondjuk az én csodás walesi kiejtésem is ki tudja akasztani a mérőt egyeseknél, de még így is semmi Midnite vartyogásához képest.
Ráadásul a kedvenc cigimet is kivonták a forgalomból. De John Constantine élete már csak ilyen. Szívás és rengeteg lemondás.
De egy hangyányit elkalandoztam.
Szóval fanfárok és welcome drinkek helyett egy rakás véremre szomjazó füves feketemágus azért nem igazán az a jel volt, ami azt mutatta volna, hogy a Nagy Alma tárt karokkal vár.
Összesimliztem egy kis pénzt, hogy le tudjak lépni a városból mielőtt mágikus tűpárna lett volna belőlem és felültem a legelső buszra, ami elindult hajnal négykor.
Így kötöttem ki Gothamben és néhány napon belül nyugtáznom kellett, hogy nem véletlenül kapta meg az Amerika szemétdombja becenevet. Egy napon belül hatszor próbáltak kirabolni, ami azért még az én szokásos balszerencsémhez mérten is kiakasztotta a napi pech limitemet.
Mondjuk tudtam kezelni a helyzetet. Egy bűbáj itt, egy illúzió ott és máris nem zargattak többé késes idióták. Az igazat megvallva néhányan annyira befoshattak tőlem, hogy mindenüket eldobva menekültek. Én meg örültem a potya tárcáknak. Mondjuk sok lét nem találtam bennük, de talán elég lesz egy-két napra fizetni a motelszobát. Azt, hogy mit fogok enni már más tészta.
Lényeg a lényeg, gyorsan sok pénzre volt szükségem. A motelszobámban üldögélve lapozgattam a város telefonkönyvét, - igen ilyen átkozottul régimódi vagyok - amikor rábukkantam az Iceberg Loungera.
Amilyen ez a város tuti, hogy egy gengsztertanya, de hát az mágus akit kínoz a (nikotin)éhség nem finnyáskodjon.
Csak fogok tudni ott találni valakit, akit könnyű lesz bepaliznom. Eljátszom neki a távgyógyítót, vagy valami hasonló sarlatán hülyeséget ő meg a telejósda helyett nekem adja a pénzét.
Egyszerű nem?
Szóval valahogy így kerülök most az aktuális helyemre. Mondanám, hogy ízléses csehó, de azzal igencsak megsérteném a csehókat. Amik köztudottan ízléstelenek.
Egy kis bűbájnak hála sikerült meghívót hamisítanom. Na jó ez kicsit túlzás, de a jó öreg káró hatos kártyámat megbűvölve az ajtót őrző kangorilla nem akadékoskodott és beengedett.
A pultnál állva konstatálom, hogy nem, hogy sör, de még cider sincs az itallapon.
- Puccos gazdagok.... - mormogom az orrom alá - Adjon egy whiskeyt!
Nem tudom, hogy az italtól, vagy az árától volt-e keserűbb a szám íze.
De ideje megkeresni a betevőt.
Hanyagul a bárpultnak dőlve kortyolok egyet a méregdrága italomból és elkezdem vizslatni a tömeget leendő áldozatok után kutatva.

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése Online

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Hétf. Feb. 05, 2018 5:01 pm

John && Shiva

Sokakat érdekel, hogy mennyi szennyezett lélek jár kel manapság a világban, ámde kevesek tehetnek bármi maradandót is ezen a sárbolygón. Őszintén szólva nem is érdekel a féktelen dorbézolás, amit az emberiség művel magával, sem pedig az, ahogyan fertőként kúszik be az agyukba a hülyeség. Nem érdekel, hogyan irtják ki egymást, egészen addig, amíg nem tesznek olyasmit, ami beleköp a levesembe. Lehet, hogy segédkeztem néhány "hősnek", néhány az igazság által megszállott, elvakult jótevőnek, de ezzel szemben tény marad, hogy nem vagyok érdekelt az ártatlanok megmentésében. Mondjuk, ez elpusztításukban sem. Pontosabban fogalmazva egészen addig, amíg nem kapok rá megbízást. Igaz, az egyszerű pórnép védve van tőlem, hiszen csak a leggazdagabbak és legdörzsöltebbek fogadnak fel engem és ezek rendszerint nem egy egyszerű pultost akarnak likvidáltatni. Éppen Gotham egyik épületének tetején tartom a napom kedvenc részét, ami nem más, mint az edzés. Éppen a botharcot gyakorlom, mikor egy elég ódivatú üzenet röppen felém, mint a szél. Én a botomat megpörgetem és a hátam mögött tovább vezetve átpördülök közben az egyik lábamon és a botom végével lecsapom a mellettem elsüvítő nyílvesszőt. Felegyenesedve nézek az üzenet feladójának irányába, mire az nyúlként szedi a sátorfáját. Dobhattak volna egy sms-t is... Na mindegy, kibontom a rátekert zsinórt és lefejtem a papirost. Egy név, egy cím, egy fénykép... A telefonom csipog, a számlámon az előleg. Igazán nagy lelkű, Mr. Winnick... A dekoltázsomba gyűröm az infókat, majd a botot össezárom, mechanikusan megy össze, egy jó nagy arasznyi kis súlyos tömbbé, amit a derekamon lévő tartóba erősítek a fenekem fölött. Felveszem a hosszú kabátom, alatta a lila edző felszerelésemmel, benne pedig... minden kincsemmel. Két lábon járó fegyverarzenál vagyok, de távolról senki sem mondaná meg rólam, mi mindent rejt a ruhám. Tőrök, mérgezett tűk, shurikenek, lőfegyverek, karambit, tonfa... meg amit csak akartok. Ahahhaa...
- Constantine Drakon...
Ízlelgetem a nevét, forgatom nyelven hegyén a betűket, mintha már hallottam volna a nevét harcművész berkeken belül... Lehet ez izgalmasabb lesz, mint gondolnám? Halvány mosoly költözik az arcomra, vajh ő megadhatja nekem legfőbb kívánságomat? Artistákat megszégyenítő módon szökellek le az épület oldalán, odalent pedig a motoromra pattanok, és a megadott cím felé hajtok. Az infó szerint nemrég tért be, tehát...még ott kell lennie. Percek alatt falom fel a távolságot, elvégre, alapdolog ismerni a környezetemet, így a lehető legrövidebb úton kerülök a lebuj környékére. Egy sikátorban hagyom a kicsikémet, letakarva, bebiztosítva. Még ha el is tűnik... az atyaúristen irgalmazzon annak, aki ráteszi a mocskos mancsát.
- Hát... ízlése az kétséges...
Jegyzem meg halkan magamnak, mert ha szórakozni jött, akkor sem értem a választást, ha ellenfelet keres, akkor meg végképp nem értem, de.. nem is tisztem efelől dönteni. Ma úgyis meghal, felesleges is méláznom a tettein. Határozott léptekkel lépe be a csehóba, röpke pofavizit, néhány ismerős... néhány riadt tekintet. Rettegés szaga kering, vajon melyikükért jöttem... hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem élvezem... A kabátom ujjából kirázok az ujjaim közé egy dobócsillagot és beköszönök vele a partneremnek, laza csuklómozdulattal vágom felé, pontosan a két szeme közé célozva. Gyerünk térj ki előle... mondd, hogy nem lesz ennyire egyszerű.

•• Words: ennyi •• Music: ez •• Note: Remélem tetszik *-* •• ©️️️
Felhasználó profiljának megtekintése

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Hétf. Feb. 05, 2018 9:20 pm

Shiva & Constantine

Be kell valljam, hogy ez sem az életem éjszakája.
Ahogy kortyolgatom a whiskeyt háttal a pultnak dőlve, lemondóan kell konstatálnom, hogy bármekkora lebúj ez a hely, első blikkre nem nagyon van a vendégek között olyan, akit könnyen le lehetne húzni. Sehol egy tickelő izom, egy görnyedt testtartás, ideges hadarás, vagy súlyponttal terhelt végtag.
A nyomozói munka alatt megtanulsz olvasni az emberek testbeszédéből. A helységben tartózkodó emberekből viszont nehezen szedek ki bármit.
Magabiztosnak tűnnek. Talán túlontúl is. A ruhájukból ítélve gazdagok és minden valószínűség szerint még az enyémnél is aljasabb módszerekkel szerzik meg a napi betevőre valót.
Az ilyenekkel nem jó újat húzni, mert szeretnek a dolgaik végére járni. Arra meg semmilyen körülmények közt nincs szükségem, hogy valaki visszakövetelje tőlem a nagy fáradtsággal elsimlizett pénzem.
Lehúzom az ital maradékát és lerakom a pultra a poharat.
Úgy tűnik, hogy nem maradt más választásom, mint a rejtett tehetségemhez nyúlni.
A mágia gyakorlásának vannak nem várt mellékhatásai. Csak hosszú idő után jönnek elő és akkor is sokat kell bíbelődni, ha hatékonyan szeretné az ember használni őket.
Egyesek szerint a szervezet így alkalmazkodik a varázserő használatához, mások szerint meg felébrednek olyan érzékszervek, amik a csakrák felnyitásával válnak elérhetővé.
Az eredmény szempontjából nem oszt, nem szoroz, hogy honnan a pokolból származnak ezek az adottságok. A lényeg, hogy vannak.
Előszedem a cigimet és rágyújtok. Kell majd valami, ami segít a fókuszálni a figyelmemet, amíg kiterjesztem annyira a tudatomat, hogy megkapirgáljam mások felszíni gondolatait.
A telepátia szó hallatán általában az embereknek az jut az eszébe, hogy hallod azt, ahogy mások magukban beszélnek. Igazán érdekes, de végtelenül lebutított racionalizálása ennek a képességnek. Mint az esetek többségében, általában a valóság itt is sokkal bonyolultabb és zavarosabb.
Érzéki benyomások egész serege zúdul át az elmémen. A szaruhártyámon egyszerre rajzolódik ki a szemeim által közvetített kép és a helységben tartózkodó emberek gondolatainak képi lecsapódása is.
A Ravenscarban hablatyolt valamit a pszichológusom arról, hogy alapvetően képtársítással gondolkodunk. Remélem, hogy soha nem kell megtapasztalnia azt, amit a most látok. Velem ellentétben ő nem jutna el odáig, hogy elkezdje kizárni a felesleges gondolatfoszlányokat.
Tüdőre szívok egy mély slukkot a cigimből, majd szándékosan elnyújtva fújon ki, miközben elkezdem szűkíteni megnyitott tudatomba áramló lavinát. A betegséggel, fizikai szenvedéssel, halállal és szomorúsággal kapcsolatos képekre kezdek el koncentrálni.
Látom saját magamat, amint a pult előtt állva a szemem közé csapódik egy dobócsillag.
- És ez még csak rosszabb lesz. - dünnyögöm magam elé
Arra már nincs időm, hogy megtaláljam azt, aki a fejemre pályázik. Az ilyen képek általában néhány tizedmásodperccel a tényleges támadás előtt jelennek meg az elmében. Egy sportoló azt mondaná, hogy a vizualizáció technikáját használják. Szerintem meg csak simán meg akarnak ölni.
Az elmém egyik legrejtetebb szegletébe dugom el a beáramló gondolatokat és eleresztem a mágiát a testemben.
Szerencsémre az olyan dolgok, mint az tűz vagy az elemi erők idézése olyan varázslat, ami nem igényel anyagi komponenst.
A nyitott tenyereimmel felhúzok magam elé egy láthatatlan pajzsot. Ez a legtöbb ember számára úgy néz ki, mintha mindkét kezemmel gyakorolnám a köríves hárítást a Karatekölyökből. A Pat Morita-félére gondolok, mielőtt felmerül a kérdés.
A homlokomat célzó fegyver egy hangos koppanással áll meg a levegőben, majd alig mérhető idő múlva csörömpölve esik a padlóra.
Ránézek a támadómra. Csinos ázsiai nő, akinek a megjelenéséből két dologra is rájövök.
Először is elég komoly edzéseket nyomhat le. Legalábbis az arányos alakja és harcművész-szerűen szikár izomzata erre enged következtetni.
Másodsorban pedig meg akar ölni. Akárki akármit mond, egy hozzám vágott dobócsillag mást nem jelenthet.
Azt hiszem jobb lesz ezt a szavak útjára terelni. Nem akarom pazarolni az erőmet, ha pedig harcra kerülne a sor, vajmi keveset érnének a kocsmai bunyókban szerzett tapasztalataim.
- Netán elcsábítottam az egyik rokonodat kedves? A húgodat? Öcsédet? Vőlegényedet? Vagy Midnite szabadított rám? - ráérősen szívok egy slukkot a cigimből - Akármi is történt csak annyit kérek, hogy üljünk le és beszéljük meg egy ital mellett. Nem fogod megbánni, ha meghallgatsz.

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Kedd Feb. 06, 2018 8:54 pm

John && Shiva

Viszonylag hamar a helyszínre érek s bár lelkileg közben felkészültem az összecsapásra, azért még mindig van bennem némi várakozással teli izgalom. Remélem erős lesz, remélem tartogat számomra némi kihívást. Ha jól tudom felidézni a névhez társítható memóriám, akkor ő is harcművész. Arcomon merev porcelán, érzelemnek írmagja sem található rajta, mégis valahol mélyen, legbelül izgatottan várom, hogy ki tudja-e védeni a csillagomat. Pislogni sem pislogok, s bár nem értem a pantomim mozdulatait, a kis fém lapocskám csörögve esik a földre. Ohh-lá-lá.
- Reméltem, hogy nem lesz könnyű...
Mosolyodom el vérfagyasztóan érdektelenül, elvégre engem nem hat meg az élet, meg a halál, meg a körforgás. De még a fheng shui sem. Nem is hinné az ember, igaz? Egy laza szaltóval átkerülök a korlát túloldalára és talpra érkezve veszem ki a botomat a tartójából, és oldom fel rajta a zárat. Kicsap mindkét oldalra és összekapcsol a fém rúd, megforgatom és srégen a hátam mögé eresztem, lábaim rogyasztom, mialatt a férfi figyelem. Valami nem stimmel egészen, valami nem kerek... alábbhagyott volna a harcművész becsülete? Akkor végképp pusztulnia kell...
- Semmi személyes.
Ingatom meg a fejem szenvtelen hanggal, miközben a dekoltázsomból előhúzom a kissé meggyűrt fényképét, és felé mutatom.
- Egyszerűen csak valaki szeretné holtan látni.
Valaki, akinek sok pénze van.

Vonom meg kerek vállaimat és harcállást veszek fel. Épp ideje már egy kicsit valódi ellenfél ellen mozogni, a bábuim már mind kihervadtak, valamiből pedig újat is kell ám venni. A pénz meg nem a fán terem, hanem burzsuj hájpacnik zsebében. Ugyebár...
- Remélem nem okozol nekem csalódást, Constantine...
Hangom édes, mint a méz... és fojtó, mint a méreg. A környezet felbolydul, morgások és suspus megy mögöttem. Meg egy balek, aki nem ismert fel, felém tart, nagy melák öklét kinyújtva. Annyira amatőr... Kitérek az ökle elől, rogyasztásból befordulok jobb vállal a könyöke alá, majd kirúgom magam, eltörve a vállamon az említett részt, majd lábbal kigáncsolom, miközben két kézzel elkapva a csuklóját átlendítem a vállam fölött lomha testét. Egy asztalon placcsan, az meg ropogva adja meg magát, mindkettő összezuttyan.
- Van még valaki, aki bele akar avatkozni Shiva dolgába?
Emelem fel a tekintetem, de csend és hullaszag, újfent az ellenfelemre nézek.
-Szóóval, hol is tartottunk. Nem tudom mit tettél, nem tudom kinek ártottál vagy épp kinek nem. Nem érdekel.
Csak a fizetésem, az érdekel. Meg is lódulok felé, egy székre szökkenve lököm magam tovább, az asztalokon közelítek, majd felugorva akarok az acélbotommal a koponyájára sújtani.

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Szer. Feb. 07, 2018 3:01 pm

Shiva & Constantine

Az első kapura lövést hatékonyan hárítottam, de még hátra van a focimeccs nagyobb része. Ami a jelek szerint inkább lesz rögbi, vagy amerikai foci. Legalábbis ha hevességét és az erőszakosságát nézzük.
Az meg fantasztikusan nagy rejtély számomra, hogy egy orvtámadást miért hasonlítok labdajátékokhoz. Főleg úgy, hogy egyiket sem szeretem.
A varázslatot fenntartva szegezem a tekintetem a támadómra, miközben várom a fejleményeket.
- Nem vagyok puha pöcs az tény. - egy szemtelen mosollyal viszonzom az ő kevésbé bizalomgerjesztő arckifejezését miközben látványosan slukkolok egyet a cigimből - Ezt sok nő és férfi is megerősítheti.
A támadóm egy tornászt megszégyenítő kecsességgel és eleganciával csökkenti a köztünk lévő távolságot, miközben egy elég vészjósló kinézetű botot is előszed valahonnan.
Nem mintha nem élvezném a helyzetből adódó adrenalin-fröccsöt, de jobban örülnék annak, ha a köztünk kialakuló fizikai kapcsolatot másfajta heves érzelmek táplálnák, nem pedig a gyűlölet.
Úgy tűnik, hogy csak valami hasonlóra kellett gondolnom és máris előkapja a dekoltázsából a.....
Fényképemet?
Oké ez tényleg érdekes fordulat. Be kell valljam megfogott.
Sok fekete mágussal keveredtem már nem éppen baráti viszonyba, de egyik sem volt arról híres, hogy sok kápéja van.
Szögezzük le a tisztánlátás végett, hogy a legtöbb varázsló elég szép vagyont fel tud halmozni a karrierje során. De ez a vagyon általában olyan tárgyakból áll, amiknek a köznapi ember számára nincs értéke. Így eladni, vagy zaciba vágni sem érné meg.
Az meg, hogy valamelyik ellenségem annyi zsét összeszedjen és felbéreljen egy verőlegényt. Bocs. Verőleányt...
Inkább a nyakamba szabadítanának egy falka vadászdémont, mintsem ilyen mundán eszközzel próbálnának eltenni láb alól. Méltóságon alulinak tartanák, hogy ne mágiával tegyenek pontot az életem végére. Mármint az ő méltóságukhoz nem illőnek. Az enyémet mindenki ballisztikus ívből letojja.
Az egyedüli kivételt most csak Papa Midnite képezheti. Ő nem csak vuduval, hanem tudatmódosítókkal is shaftel. Talán össze tudna kalapozni annyit pénzt, ami elég lenne egy ilyen alaknak. Még mindig elég zabos rám ahhoz, hogy ne érdekelje a méltósága.
- Ha Midnite küldött, akkor add át neki, hogy csókoltatom a nővérét!
A nő harcállást vesz fel előttem. Úgy viselkedik, mintha egyenrangú ellenfél lennék a számára, akivel párbajozni akar. Mit gondol hol vagyunk? Egy Bruce Lee filmben?
Az agyam egyik eldugott zugában felötlik bennem az a valószínűtlen feltételezés, hogy talán összekever valakivel. John Constantineból csak egy van a világon, de azért azt feltételezni, hogy méltó ellenfele legyek egy képzett pofozógépnek.....
Ha pedig ez a feltételezés igaz, akkor valaki nagy bakot lőtt.
- Kényelmesebb és kevésbé nyilvános körülmények között biztos jobban teljesítenék aranyom. - nyomom el a cigicsikket a védőpajzson, majd hagyom, hogy leessen a szőnyegre
A hely biztonsági szolgálata végre észbe is kap és az egyik alul művelt kangorilla el is indul, hogy belenyomja a nőt a földbe.
Vesztére újból bizonyítást nyer a tézis, hogy a nyers izomerőt akármikor csúnyán megalázza a csiszolt technika.
Az egész incidensnek annyi haszna van, hogy megtudom a támadó nő nevét.
Shiva. A Trimurti pusztító istene. Remélem nem a szüleitől kapta ezt a nevet....
Nem mintha sokat mondana nekem az álneve, de legalább tudom, hogy miként szólítsam.
- Akkor ezzel már ketten vagyunk. - vigyorgok rá kihívóan
Jobb dolgom úgy sincs most ennél és talán ez a kis előadás bevonz majd valakit, akinek akad majd mágikus elintéznivalója.
- Csak hogy tudd a legkomolyabb bunyós tapasztalatom az, hogy fekete öves kocsmatöltelék vagyok. - mondom miközben egy új szál cigire gyújtok
A védőpajzs még mindig aktív és csak akkor lenne kihívás fent tartani, ha egy sorozatlövő páncéltörővel lőnének rá.
Csak meg kell várnom, amíg kicsit kifárasztja magát. Hátha akkor hajlandóbb lesz a tárgyalásra.

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Szomb. Márc. 24, 2018 10:16 pm

John && Shiva

Az izgalommal vegyes várakozásom nem nagyon hagy nyugtot a lelkemnek, de ez korántsem azt jelenti, hogy ne tudnék figyelni a harcra, a rezdülésekre, a légzésre, vagy a környezetemre. Nem véletlenül vagyok az, aki, mestere a harcművészeteknek, egy élő fegyver, ami folyton képzi önmagát, és keresi az ellenfelet. Azt az ellenfelet, aki meg tudja adni az utolsó kívánságom. Ameddig pedig nem találom... nos, úgy hullanak, mint a legyek. Ha optimisták akarunk lenni, akkor a Földet védelmezem a túlnépesedéstől. Noha én úgy gondolom, hogy a természetvédelem kicsit képmutató. Ugyanis a természet, köszöni szépen, megoldja magának. A föld nem pusztul el attól, mert kiszipolyozzák belőle a kőolajat. Inkább az ember az, ami egy idő után meg lesz lőve a készletek kimerülésével. Véleményem szerint át kellene nevezni az egészet embervédelemre. Talán akkor többen támogatnák a dolgot.
- Speciel az alvázad helyzetére nem vagyok kíváncsi.
Villantok egy rókavigyort felé, elvégre én harcolni vagyok itt, nem a koronaékszereiről esszézni. Az érzés nem hagy nyugodni, hogy valami nem stimmel, de nem az én reszortom elgondolkozni a célpont életén és tetten, tehát megpróbálom ezt a kicsike sípoló gondolatcsírát eltemetni a hátsó kertemben. Nem érek én erre rá. Megbízásom van, azt pedig végre kell hajtani. Ha úgy tetszik, gyűjtök az új gyakorló bábumra. A névre csak felhúzom a szemöldököm.
- Nem tudom milyen álneveket használhat, ilyen néven nem ismerek senkit, de ez lényegtelen.
Elvégre mindenki úgy mutatkozik be, ahogy csak akar vagy jól esik. A munkaadóimnak én is csak Lady Shiva vagyok és nem Sandra. Nekem sem tisztem firtatni az ő neveiket, meg... amíg kifizet, nem is túlzottan érdekel. Nem vagyok a jó harcosa, annak segítek, akiből hasznom van. ennyire egyszerű a képlet.
- Ugyan már... minden helyszín tökéletes a harchoz.
Kezdem elveszíteni a lelkesedést. Eddig szájkaratén kívül semmit sem villantott, leszámítva, hogy még nem jöttem rá, miként védte ki a csillagot. Ilyen gyorsan mozdult volna, hogy még nem is érzékeltem? Szeretném ha így lenne, de van egy kellemetlen érzésem, hogy nem így van. ez igazolódni látszik mikor a levegőben... nyomja el a cigi csikket. Mi a kő... Értetlen pillantva egyenesedek fel és lépdelek felé hosszú lábaimmal gyorsan falva a métereket. Mikor már bot távolságon belül vagyok, hirtelen pördítem előre és csapást mérek a fejére, de még azelőtt megakad valamiben szikrázva a botom.
- Hát ez meg...?
Csillognak a kérdőjelek a fejem fölött, nincsenek olyan értesüléseim, hogy hókuszpókuszra is képes lenne az áldozatom. Márpedig ez nem olyasmi, amit kétszer 8 órás tanfolyamon el lehetne sajátítani.
- Kezdem úgy érezni, hogy igazat mondasz...
Dünnyögöm az orrom elé, miközben azzal szórakoztatom magam, hogy kopácsolom a botomat a semmihez, az meg szikrázik. Megmondhatom, ez így nem normális. Közben még egy ürge gondolja azt, hogy közelebbi ismeretségbe akar kerülni a feszes hátsómmal, de őt csak simán hátrakönyökölve küldöm arcon, és kiterül. Újfent előveszem a képet és megnézem megint.
- Pedig ez határozottan egyezik. Constantine is vagy.
Csak nem értem, akkor miért varázsol. Összevonom a szemöldököm és hátrébb lépek.
- Mi a teljes neved?

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Kedd Márc. 27, 2018 6:52 pm

Shiva & Constantine

Nem szokásom a kárörvendő vészmadarat játszani, de azért egy halovány kis elégtételt érzek, annak láttán, hogy Shiva annak ellenére egyre vehemensebben püföli a védőpajzsomat, hogy láthatóan semmi hozadéka nincs az erőfeszítésének.
Végső soron erre játszottam rá, de azért kellemes fordulata a sorsnak, hogy valaki valahol végre megszavazott nekem egy kis jószerencsét és elsőre úgy alakulnak a dolgok, ahogy én szeretném.
Ennyi változatosság kell az életbe.
Úgy tűnik, hogy szép lassan kezdi összerakni a képet és rájött, hogy valaki felültette.
Kis felismerés Shivának, nagy könnyebbség John Constantine-nak.
A kis közös produkciónkkal egész jól elszórakoztatjuk a helység kétes morálú vendégeit. Olyannyira, hogy valamelyik hormonban ázott agyú szerencsétlen összetéveszti ezt a lokált egy kuplerájjal.
A fickó vérző és betört orra megint csak ékes példája annak, hogy a Weinstein-féle hódítási gyorstalpaló tanfolyam nem éri meg a rá költött pénzt.
Zord mosoly ül ki az arcomra, ahogy a fickó a vérző orrát fogdosva elterül. Magamban nyugtázom, hogy érdemes lesz továbbra is óvatosan kezelnem őt.
Újra megnézi a fotót és összehasonlít vele.
Nekem eközben van időm a kép hátuljára felírt nevet is lecsekkolni.
Constantine Drakon.
Életemben nem hallottam erről a fickóról, de akárki is kevert össze vele egy életre megtanulja majd a különbséget kereszt és vezetéknév között.
- Ezzel gyorsabban elintézzük a bemutatkozást. húzok elő egyet a számos névjegykártyám közül

- Nem tudom, hogy kitől fogadtad el a megbízást, de legközelebb végezhetne alaposabb kutatómunkát. - szippantok egyet a cigarettámból - Ez akkora szarvashiba volt, mintha Bruce Waynet keverte volna össze Bruce Lee-vel.
Merem remélni, hogy ezután már nem akar lenyomni egy dobszólót a fejemen, így egy látványos mozdulat keretében leeresztem a védőpajzsom.
Ideje rendesen bemutatkoznunk egymásnak.
- John Constantine vagyok. - nyújtom felé a jobb kezem - Varázsló, ördögűző, bukott rockzenész és egy Isten barma. Talán jó lenne, ha átbeszélnénk ezt a kis félreértést és a végére járnánk a dolognak.
Ekkor hasít belém a felismerés, hogy ezt az egészet még mindig közönség előtt csináljuk.
- Curae res suas! - utasítom a vendégeket és a biztonságiakat rendre egy kis varázslattal
Most legalább lesz egy kis nyugtunk....

A hozzászólást John Constantine összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 02, 2018 8:26 pm-kor.

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Vas. Ápr. 01, 2018 8:17 pm

John & Shiva @
Nos, azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy ez nem egészen úgy alakult, ahogy azt én naivan elterveztem. Vagyis, egy pontig úgy alakult. Nagyjából a hókuszpók kezdetéig, és ott csúfos lejtmenetbe kezdett az egész. Pedig mennyire reménykedtem benne, hogy beváltja a hírnevéhez fűződő reményeimet! Hogy kijut egy igazán kiadós harc, melyben jogosan foszthatom meg fejétől... aztán kiderült, hogy nem is. Noha nem én hibáztam a dologban, azért felettébb bosszant, hiszen időt és energiát öltem abba, hogy megleljem őt erre kiderül, hogy teljesen fölöslegesen. Ugyanis egy buta adminisztrációs hiba miatt rossz ürgét üldözök. Kellemetlen, roppantmód kellemetlen. Óvatosan átveszem tőle a kártyát és alaposan megvizsgálom, körbe is forgatom az ujjaim között. Hát ez... ciki.
- Ez... kissé kínos.
Hümmögöm a kártyát nézve, és összecsukom a botomat. A kis tenyérnyi rudat pedig a fenekem fölötti tartóba csúsztatom. Noha badarság volna azt feltételezni, hogy ezáltal védtelen lettem. Rápillantok a kezére, majd némi töprengés után nyújtom neki az övénél vékonyabb kezem, ámbár a szorításom meglehetősen erős.
- Lady Shiva. Bérgyilkos.
Rázok vele kezet, majd felkászálódok mellé a bárszékre, kopogok kettőt a pulton, mire jön elém egy jó nagy habos korsó sör. Először is iszok, majd figyelmen kívül hagyva a feszült bámulást, amiben részesít a kocsma töltelékcsapata, Constantine-ra emelem a tükreimet.
- Mr. Winnick. Ez a név mond valamit neked?
Szerintem ennyiből is leszűri, hogy ez az ember volt a munkaadóm, ahogyan talán azt is, hogy nem vagyok egy szószátyár típus. Arról meg végképp nem kell tudnia, hogy az egyik legdrágább munkaerő vagyok a szakmámban. Azonban ez a kicsike gikszer... csorbát ejthet a nevemen. Ez pedig olyasmi, amit semmiképp nem hagyhatok. Mister-ek ide vagy oda.
Music

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Hétf. Ápr. 02, 2018 8:26 pm

Shiva & Constantine ©️️️️️

Olybá tűnik, hogy sikerült úgy alakítanom a dolgokat, hogy a velem szemben álló - amúgy felettébb csinos - hölgy ne akarja folyékony állagúvá változtatni a kialvatlanság miatt amúgy is gyűrött képemet.
Az élet apró kis örömei.
Elveszi a felé nyújtott névjegyet és néhány rövid másodpercig erősen nézi. Merem remélni, hogy olyan esetekre, amikor szüksége lesz egy kis misztikus segítségre.
Bár a harcművészeket nem kell félteni. A bátorságuk néha már a botorsággal határos, de nem azok a nebántsvirág alkatok.
- Keveredtem már sokkal rosszabb helyzetbe is. - villantok rá egy walesi félmosolyt
Miután meggyőződött a kártya eredetiségéről néhány számomra követhetetlen mozdulat kíséretében elvarázsolja a botját is.
Viszonozza a kézfogásom, aminek következtében szembesülök azzal a ténnyel, hogy gyalázatosan rossz kondícióban vagyok.
Ahogy felül mellém a bárszékre egy mozdulattal húzom  magam mellé a karomat és rázom ki a satu marka által okozott fájdalmat a kezemből.
Szóval bérgyilkos a kishölgy. A mutatványaiból kiindulva feltételezem nem éppen az a fajta, akinek azért fizetnek, hogy pizzafutárnak álcázva magát megmérgezze a célpontot.
- Örvendek.
Nagy meglepetésem Shiva egy nagy korsó sör módszeres elfogyasztásába fog bele. Úgy tűnik egy ilyen gikszer még a legfegyelmezettebb harcművészt is arra készteti, hogy levezessen egy kis feszültséget.
Csak most tűnik fel, hogy a vendégek még mindig bennünket figyelnek.
Ez felettébb furcsa. Már csak azért is, mert a varázsige szó szerint arra kényszerítette őket, hogy a maguk dolgával törődjenek.
Megismétlem a varázslatot és ezúttal jobban hangsúlyozom a szótagokat.
Ez a baj a latinnal. Mármint azon kívül, hogy nem használhatod egy sima társalgásban anélkül, hogy attól kellene tartanod, hogy megidézel egy démont.
- Az égvilágon semmit. - kortyolok egyet az whiskymből - Több év óta először járok az Államokban. Egy-két régi cimborán, meg bosszúszomjas varázslón kívül senkit sem ismerek.
Előszedek egy újabb szál cigit magamnak. A partneremet meg meg sem próbálom megsérti azzal, hogy megkínálom egy koporsószöggel. Első ránézésre meg lehet mondani, hogy törődik a testével és a testéhez a tüdeje is hozzátartozik.
- Gondolom ezt a Mr. Winnicket kell megkérdeznem arról, hogy mi az oka annak, hogy egy magamfajta láncdohányos fickót összekevert egy rosszabb sorsa érdemes fenegyerekkel. - gyújtok rá a bűzrúdra - De ha jól sejtem, akkor nem ezen a néven anyakönyvezték az urat, neked pedig nincs közvetlen kapcsolatod vele.

I tell you the ultimate secret of magic:
Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Szomb. Ápr. 28, 2018 11:35 am

John & Shiva @
Egyre bosszúsabbnak érzem magam emiatt kis aprócska malőr miatt. Mármint, ez nem méltó a nevemhez, sem a szakmában elért sikereimhez. Nem véletlen vagyok mocsok drágán felbérelhető. De azért azt is meg kell hagyni, olyannal sem találkoztam még hogy a megbízóm nem tudja pontosan kit kell likvidálnom. Mármint, a srácot elnézve másik kókuszpók kellett volna, nem harcművész. Ez vagy valami teszt, vagy vicc, vagy egy módszeres balfácán műve. Akárkié is, most nagyon a bögyömben van és nem a férfiak által oly kedvelt értelemben.
- Furcsa vigasz.
Jegyzem meg egy sóhajtásos mosollyal kísérve és a bemutatkozásunk után a söntéshez orientálódom inni. Noha ettől nem lesz semmi bajom, de elmélkedéshez pont jó. Neki is érdeke rájönni, mi folyik itt, meg nekem is, már csak a csorba miatt is. Senki sem csinálhat hülyét Lady Shivából. Legfeljebb akkor a megbízóm szagolja meg alulról az ibolyát. Nekem aztán halál mindegy ki lesz az, de ha megbízásom van ölni, akkor a végére legalább egy halott lesz. Néha akad több is, de az csak... járulékos veszteség a világnak.
- Valahogy éreztem.
Szusszanok a válaszára és kortyolok egy nagyot a sörömből. Nyelvemmel nyalom végig az ajkaimat körbe, hogy megfosszam őket a habtól, miközben körmeimet húzgálom a söntés fáján. Végre valahára a sok ágyúsüket balfasz agyába bejut az a furán hangzó szöveg és hirtelenjébe elfelejtenek minket bámulni. Hátrapillantok a vállam fölött, de mintha semmi sem történt volna. Tényleg nem az én emberem.
- Az alapján amiket hallottam, a célpont Constantine harcművész valamilyen szinten. Így viszont nem értem a cserét. Vagy valaki ennyire béna, vagy szándékos volt. A megbízóm telefonon tartotta velem a kapcsolatot, a levél pedig címtelen és steril volt, amiben a képet kaptam. Vagy megkeressük az eredeti célpontot, vagy visszakövetjük a megbízót. Mert gondlom... neked is célod kideríteni...
Pillantok itt rá jelentőség teljesen és talán kissé gőgösen is, elvégre, sértett önérzetem az arcomra van írva.
Music

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Hétf. Ápr. 30, 2018 2:47 pm

Lady Shiva egész lényéből árad a frusztráltság.
Akármennyire bájos arca is van, az ábrázatára csúnya árnyékot vet a csalódottság és a szakmai önérzet keveréke, ezen az sem segít, hogy meglepően lassan nyalja le a sörhabot az ajkairól.
Nem egyszer láttam már ezt a fajta kesernyésséget az emberek arcán.
Általában akkor futok bele ilyenbe, amikor lelepleztek néhány nagyobban gondolkodó mágust, akik irányított paranormális eseményekkel próbálták lejjebb verni drága épületek árait.
Hiába a pénz nagy úr, még mágikus berkekben is.
Shiva tömör lényegre törő szavait betudom az általános jellemének, de láthatóan most nincs nagyon kedve a komolyabb társalgáshoz. Ezt alátámasztja az is, hogy meglehetősen türelmetlenül kocogtatja a bárpultot a praktikus hosszúságúra vágott körmeivel.
Komolyabbra kell vennem a figurát és idomulni az aktuális vérmérsékletéhez, mert nem biztos, hogy legközelebb időben kapcsolok ahhoz, hogy felhúzzak egy védőpajzsot a dobócsillagjai és az arcom közé.
- Az én hírnevemmel azon se csodálkoznék, ha a nevet és nem a fotót tévesztette volna el az a féleszű. - próbálom oldani a hangulatot, bár lehet, hogy a legjobb szöveggel teszem ezt - Mindenesetre azért szerintem se ártana néhány szót váltani ezzel a Mr. Winnickkel minőségbiztosítási okokból.
Kortyolok egyet az italomból, miközben számba veszem a visszakövetés lehetséges módjait.
- Én a megbízóra tenném a voksom. - szippantok egyet a cigiből - A célpont lehet az sem tudja, hogy ez a málé megbízást adott ki rá. Még az is megeshet, hogy valami évtizedekkel ezelőtti elfeledett sérelem miatt akarja holtan látni a fickót.
Megpróbálom kifürkészni a gondolatait az arcából, de a szakmai büszkeség sértettségén kívül nem sokat tudok kivenni belőle.
El kell ismernem, hogy rettentő jó önkontrollja van ennek a nőnek.
Ha követjük az ötletemet, akkor a fotóban kell gondolkodnunk. Legalábbis meg lehetne próbálni vele egy szimpatikus viszony alapján való képalkotást.
Bár Shiva elmondása alapján steril a cucc, de ez csak a fizikai világra vonatkozik. A tárgyak felfognak néhány apró darabkát azoknak az embereknek a lelkéből, akik hozzájuk értek. Minél többet érintkezik valaki az adott tárggyal, annál inkább válik a személyes aurája részévé.
Aláírom, hogy a mi esetünkben ezt a személyes kapcsolatot igen komoly dolog lesz visszakövetni mágiával. A valós életből vett analógia alapján ez olyan lenne, mintha egy ujjlenyomat egy négyzetnanométernyi részéből próbálnánk meg beazonosítani az elkövetőt.
Úsztam már meg olyan dolgokat, amiknek rosszabb eséllyel vágtam neki.
- Van egy ötletem, hogy miként tudnánk Mr. Winnick nyomára bukanni. - nézek a nő szemeibe - Nem biztos, hogy bejön, de egy próbát megért.
Elnyomom a cigit az utolsó slukk után, majd felhörpintem a maradék whiskeym.
- De előbb lépjünk le innen. Már így is túl sok figyelmet vontunk magunkra és nem akarom, hogy betoppanjon a Bőregér.

Every cunt can do it.
Some noise for you

A hozzászólást John Constantine összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 21, 2018 9:44 pm-kor.

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Csüt. Jún. 21, 2018 10:11 am

John & Shiva @
Csak néhány percig hagyom magam pörögni az eseményeken, hogy női hiú lelkem megnyugodjon, majd újra előrántom a professzionálisabb énem és az egész helyzet kibogozására koncentrálok. Abba is hagyom a fa kaparását s elmélázva fixírozok egy poharat a söntés mögött.
- Ezt kell kiderítenünk.
Bár hatalmas nagy szerencséje van, hogy a varázslást látva elszállt a harcolhatnékom. Túl eltérő volt a célpontomtól és jobbára ez mentette meg, mert ha nem lett volna ennyire eltérő a különbség, valószínűleg már csak akkor jöttem volna rá a tévedésre, mikor a másik Constantine feltűnik és kiderül a hiba.
- Igazad lehet, ha nem is a legtöbb esetben, de azért előfordul, hogy az áldozat még csak nem is érti mit keresek ott.
Mondjuk nem mintha érdekelne különösebben. A világ nem csak fekete és fehér, ahogyan én sem vagyok az. Harcolni és elbukni, törvényszerű. Bukásnál pedig vállalni kell a következményeket. Ennyire egyszerű. Ugyanez vonatkozik a fatális tévedésekre is, a szándékosságról meg már ne is beszéljünk.
- Igazán?
Vonom fel az egyik szemöldökömet és igencsak gyanúslesz, hogy valami csiribí dolog lesz ebből. Ami azt illeti, egy kicsit azért érdekel, mit tud kezdeni a helyzettel, bár annak sokkal jobban örültem volna, ha egy képzett harcművész. Azzal jót játszottam volna, mielőtt megölöm.
- Akkor ne is vesztegessük az időt.
Biccentek rá, kiiszom a maradék sörömet, visszalököm a poharat, majd lendületes léptekkel állok fel, lendülök át a korláton és ugrok át az ajtóhoz, s onnan ki a szabad levegőre. Bevárom a férfit, miközben a teret pásztázom. Arra vagyok kíváncsi, vajon van-e itt valaki, aki csekkolja a megrendelőnek a feladat elvégeztét. Egyelőre nem érzékelek senkit, de nem is nagyon szoktak közel jönni az ilyen gyáva nyulak hozzám, a távcső meg amúgy is nagy találmány.
- Két utcával lejjebb van egy elhagyott motel, az megfelel a célnak?
Kérdem, mert azért nem tudom mi a szöszt akar csinálni, de abban biztos vagyok, hogy meg kéne szüntetni magunk körül az embereket. Én varázstudás híján taktikázok, ő meg...? Mindjárt kiderül.
- Ha nem működik, jön az én módszerem.
Music

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Csüt. Jún. 21, 2018 10:54 pm

Shiva nem sokat teketóriázok, amint kijelentem, hogy mire készülök. Úgy húzza le a sörét, mintha a "Wundertal" játékot játszaná, majd határozottan elindul a kijárat felé.
A pohár mellé teszek egy egy dolláros bankjegyet, amire nem mulasztok még két nullát bűvölni.
Így ketten is jól járunk. A pultos örülni fog, hogy nem mentem el borravaló nélkül, nekem meg nem kell amiatt álmatlanul forgolódnom, hogy nem adtam borravalót.
Ha jobban belegondolok, akkor a rögtönzésemmel egy egészen új módszerét találtam ki a pénzhamisításnak, de a további részleteket majd később fogom kidolgozni, mert semmi szükségem sincs arra, hogy egy újabb shurikennel emlékeztessenek arra, hogy kapkodjam már az angol fokhagyma seggemet.
Kevésbé atletikus módon, de én is kimegyek a bárból és csatlakozom az ázsiai orgyilkosnőhöz.
- Az pont jó tökéletes hely egy kis hókusz-pókuszhoz. - gyújtok cigarettára, majd a felkínálom neki a jobb karomat - Csak a látszat kedvéért.
Gotham city általános morális fejlettségét elnézve ez a gesztus már a lovagiasság non plus ultrájának számít és talán ezzel a gesztussal talán kicsit sikerül oldanom az a fajta merevséget, ami a magafajta vasfegyelmű harcművészeket jellemzi.
Arról már nem is beszélve, hogy egy "pár" kevésbé feltűnő, mint két egymás mellett császkáló ember.
Akár belém karol, akár nem, elindulok az általa említett motel felé. Mondjuk azt merem remélni, hogy ha elfogadja a gesztust, akkor nem próbálja meg kiszedni a karomat a helyéről. Főleg úgy, hogy perpillanat még okot sem adtam rá, hogy kezet emeljen rám.
Elsétálunk a motelig és meg kell mondjam, hogy Shiva nem túlzott. Az immel-ámmal bedeszkázott ajtó, a kitört ablakok és a pattogzó festék nem éppen olyan dolgok, amik bizalomgerjesztőek, de pont nem én - aki a már megjárta a bolygó nem egy koszfészkét - fog panaszkodni egy kis enyészet, meg néhány alkoholszagú csöves miatt.
Sikerül az egyik földszinti szoba deszkázását annyira meglazítanom, hogy beférjek rajta, majd arrébb lököm a deszkát, hogy Shiva is be tudjon mászni.
Automatikusan a fürdőszobába megyek, ahol a tükröt keresem.
Van rajta egy csúnya repedés, de a csóró mágus ne válogasson. Ez pont ugyanolyan jó lesz, mint bármelyik foncsorozott, ezüstkeretes vacak, amit a Hiltonokba szoktak kiakasztani.
Leakasztom a falról, majd kiviszem a szobába és lefektetem az padlóra.
A széttört ágykeret egy masszívabbnak tűnő darabkájával a földbe karcolok egy varázskört és néhány rúnát, majd nekiállok a varázslatnak.
Egy kisebb kört is felvések, ahova majd a fotó kerül majd.
- Tedd bele a fotót kérlek. - szólok Shivához és rámutatok a kisebb szimbólumra
Amit a fotó a helyére kerül nekiállok kántálni.
- Viribus principis extulit, et osténdit illi Fatum autem populus, qui ostendunt servis isti ad quorum manus tetigit imaginibus. - ismétlem egy határozottabb és parancsolóbb hangon
A két mágikus rajzolat kékes fénnyel izzik fel, majd a tükörben ködfelhő kezd kavarogni.
Először Shiva arca bontakozik ki belőle, utána pedig valami egészen elképesztő dolgot mutat nekem a varázslat. Az arc, amit látok egy rajzfilmfigura eltúlzott arányaival bír és folyamatosan változik. Hol a frizurája lesz más, hol az orra, az álla vagy a szeme formája változik meg.
Nem sok ilyet láttam eddig, de azt meg tudom mondani, hogy ez a lény bizony a káosz egyik teremtménye.
Az nem biztos, hogy természetfeletti, de az tuti, hogy van hatalma.
- Meeeeeeeeegjööööööött Joooohnnyyyyy! - köszön rám a lény fantomképe nagy meglepetésemre, miközben úgy fújódik térbeli alakzattá, mintha egy lufi lenne
Hogy rohadt volna a torkára ez az olcsó poén....
Kurta alakja, hatalmas, széles szája és a görnyedt testtartása azt sugallja, hogy egy leprikón, de a lila öltöny, a sápadt smink és zöldes haj azt sejteti, hogy nem idegen tőle Gotham alvilága.
- Ő hogy az ördög játszana neked dupsteppet egy mosógéppel a nászéjszakádon.... - fut ki a számon akaratlanul is a káromkodás
Akármi is legyen ez a dög, nem démon.
Annál sokkal rosszabb....

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Pént. Jún. 22, 2018 11:00 am

John & Shiva @
Nem tudhatom pontosan, hogy mire készül, mert én nyilvánvalóan nem vagyok jártas ezekben a dolgokban. Számomra a művészi szintre emelet harc hoz megnyugvást és értelmet az életembe, míg az ilyen varázslások nem annyira mozgatnak meg. Nem tagadom, lehet éppoly halálos, csak az élvezeti értéke kissé eltérő. Túl kevés. A felkínált karjára először szúrósan nézek, összevont szemöldökeim közül az egyik értetlenül kúszik fel a homlokomra.
- Szerinted elhinnék, hogy ebben a cuccban randira menne bárki is?
Mutatok végig a Shiva-szetten, kezdve a passzos nadrágtól, a sokzsebes hosszú kabáton át a a hajlatoknál megerősített anyagig. Meg egyébként is, a bizalom sem a fán terem, noha azt az eshetőséget sem hagyhatom ki, hogy testközelből tutira én kerülnék ki győztesen, ha valami csaláson munkálkodik. A helyzet pár másodperces alapos elemzése után, mikor felhangzik egy hatfős társaság fülsértő viháncolása, úgy lépek oda, karolok belé s a másik kezemmel "puhán" ráfogok az alkarjára. Mármint, távolról tűnik puhának.
- Nem ajánlom, hogy átverj.  
Rezegtetem a pilláimat édesen, miközben a fejem felfektetem a vállára és onnan nézek fel cukin. A halálosabbik fajtából. Így lépdelünk el a célpontig, s mint említettem, egy lerobbant motelről társalgunk, tehát ennek fényében nincs is jó állapotban. Bár véleményem szerint pont ezért jó, mert ha véletlen összedől, hát nem fog hiányozni senkinek és ami még jobb, eljárás sem túl valószínű. Beküzdi magát egy résen, én meg a kabátomat feltekerve az alkaromra utána, vigyázva arra, hogy ne akadjak be semmibe.
- Mit is fogsz csinálni pontosan?
Kérdem értetlenül, mert célirányosan megy... a budiba? Itt azért kicsit megtorpanok, mert hát mégiscsak. Noha amikor előjön a tükörrel, akkor némiképp megnyugszom, ugyanis ebbe a vityillóba már rég nincs víz. A nyakamat nyújtogatva figyelem, hogy mit ügyködik, s bár számomra egy krikszkraksz az egész, biztos van valami értelme. Remélem.A kérésre biccentek, újfent elővarázsolom a dekoltázsomba rejtett zsebből a képet és ügyelve rá, hogy ne lépjek bele semmibe se, beletolom a kis helyére, majd várakozó állásban a szoba szélére lépdelek, hátamat a falnak vetve várok. A nem is tudom mire.
- Mire... számítsak?
Kérdem még, mielőtt neki kezdene kántálni, de végülis így is izgalmas. Bármi is esz ebből. A felbukkanó arcom azonban nem tölt el örömmel, automatikusan kapok a botomhoz, s aktiválva magam elé pörgetem.
- Ennek így kellene működnie?
Nem vagyok benne biztos, hogy bármit is tudnék kezdeni ez ellen a .... mi a rézbakancs ez?
- Valami nem jó, igaz? Most ezt megidézted vagy csak bájolog egy illúzióként?
Music

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Pént. Jún. 22, 2018 10:48 pm

A kérdésére csak megvonom a vállamat és szippantok egyet a cigimből.
- Gothamben vagyunk aranyom. - nézek rá sokat sejtetően - Épelméjű ember itt nem megy ki az utcára védelem nélkül és ha jól tudom, nem csak a denevér az egyetlen HMCS a környéken.
A mosoly nem éppen természetes az arcomon, amikor Shiva belemegy a színjátékba és olyan erővel karol belém, amivel simán összeroppanthatná egy újszülött fejét. Az sem segít a túlságosan, hogy a bájos mosolyával ellentétben a tekintete olyan, mint egy támadásra készülő kobra bámulna rám.
- Ennyire ostobának tűnnék? - igazítom a lépteimet az övéihez - A legtöbb emberrel ellentétben én tudom, hogy nem kerülök jó helyre, be feldobom a bakancsot. Pont ezért nem szokásom kockáztatni az életem.
A motelben a szorgoskodásom alatt nem sok energiát fordítok arra, hogy felvilágosítsam arról, hogy mi fog következni, de elég önálló ahhoz, hogy kinyissa a száját és kérdezzen. Ez pedig nem egy megvetendő tulajdonság.
- Egy olyan varázst fogok rámondani, amivel időrendben visszafelé meg lehet nézni, hogy kinél járt a kép. - nézek fel a varázsjel rajzolásból néhány másodpercre - Felfoghatod úgy is, hogy a kisebb kör a keresőablak a Googleben, a nagyban lévő tükör pedig az eredményeket fogja kidobni.
Amint a varázslat hatni kezd Shiva érzékelhetően kényelmetlenül érzi magát, de a ködből előbukkanó arcára már elő is kapja a botját.
Laikusként engem is meglepne a dolog, sőt a leprikónra simán odacsapnék én is.
-Valami határozottan kisiklott. Csak a lenyomatát kellene látnunk ennek a lénynek. - tájékoztatom a nőt miközben próbálom féken tartani a lényt a varázslattal - Ennek a képnek semmilyen körülmények között nem kellene beszélnie.
A Jokert cosplayelő figura kimászik a tükör ködéből és teljes félméteres életnagyságában megáll előttünk. Leporolja az öltönyét és ördögi mosollyal néz ránk, majd megszólal.
A hangja olyan, mintha egy síró csecsemőt és egy ellő macskát hallanék egyszerre.
- Nem kell ördögűző igén törni a kobakodat máguskám, mert nem a Pokolból jövök. Vagyis nem a ti Poklotokból. De hova is tettem a jó modorom. Mnulgrakhsyplx-nek hívnak és az ötödik dimenzióból jövök. - vesz elő egy szál cigit egy pont ugyanolyan dobozból, mint amilyen én szívók
Hirtelen nem érzem a bagó súlyát a zsebemben és realizálódik bennem, hogy ez a mocsok az én dohányomat nyúlta le. Az meg már csak hab a tortán, hogy valami transzdimenzionális idióta nézett ki minket játékszernek.
Hol van Superman, amikor igazán szükség lenne rá.
- Ne mondd, hogy nem dobtam fel egyikőtök estéjét sem a kis trükkömmel.
- Ebből adódik is a kérdés, hogy mi a búbánatos fittyfenét akarsz tőlünk? - szegezem neki a kérdést
- Hát nem egyértelmű? Szórakoztassatok! - vigyorog ránk úgy, hogy  majd kiesik az összes foga szájából - Úgy hallottam, hogy mindketten elég nagymenők vagyok a saját területeken. Csak egy kicsit meg kellett piszkálni a dolgokat, hogy egy légtérbe keveredjetek.
Esküszöm, hogy a hangjánál már csak az idegesítőbb amit akar tőlünk.
- Rendben van te istenverte randigurut. Összehoztál minket. Innen hogyan tovább?
- Egyszerű.- húzódik olyan mosolyra az arca, amitől még Jack Torrance és Norman Bates is hidegrázást kapna - Érjétek el, hogy visszafelé lebetűzzem a nevemet és békén hagylak titeket. Sőt, A hölgynek a győzelem esetén nem kell aggódnia a hírnevéért, te pedig Constantine szép kis összeget tehetsz zsebre. Mielőtt még megkérded nem leprikón aranyban fogok fizetni.
Na szép...
Csak néhány napja vagyok az államokban és máris egy olyan ügybe futottam, amivel a jelmezeseknek kellene foglalkozniuk.
Kérdőn nézek Shivára, aki szerintem épp olyan tanácstalan az ügyben mint én.

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Szomb. Jún. 23, 2018 4:02 am

John & Shiva @
Körbeforgatom a szemem a tájon, majd szusszanva teszem csípőmre az egyik kezem. Azért eléggé szokott látszani, hogy engem nem lehet elrabolni és eladni kurtizánnak.
- Na de kérlek, én magam vagyok a saját védelmem.
A szavaira csak sokatmondóan elmosolyodom s talán még kuncogok is kicsit, de meglehet, hogy csak a szél cseng a fülekben.
- Sosem lehet tudni ezeknél a méheknél...
Mindettől függetlenül végül hajlandó vagyok eljátszani a szende kislányt, akit egy tüdőrákra gyűjtő gyárkémény kísérget. Kissé mintha szürrealisztikus lenne a kép, de kezdem megszokni. Nem marad hátra más teendőm, mit figyelni, ami meg kell vallanom, rém unalmas és egyben frusztráló is, elvégre én nem érzem, hogy haladnánk bármerre is az ügyben. Eddig csak a rajzolgatást láttam és valahogy úgy érzem, elfolyik az idő a kezünkből.
- Ha ez tényleg működik, akkor csinálhatnád megrendelésre. Egy rakás időt lehetne vele spórolni...  
Mert a költséghatékonyság jó dolog. Meg mert az idő mindig is ellenség volt és az is marad, amíg világ a világ. Ellenben fenntartásaim is vannak a dologgal kapcsolatban, elvégre a mágia az esetek többségében nem egy olyan dolog, amit le lehetne csapni egy-kér shurikennel. Ez pedig számomra problémás, de egyben kihívás is, szóval miért is ne. Azonban azt még én is meg tudom mondani a történtek alapján, hogy valami nem jó. Nagyon nem. A káromkodás pedig csak alátámasztott a hitemben. Nem elég, hogy beszél az, aminek nem kéne, de még alakot is ölt. Azt hiszem, ezt nevezhetjük slamasztikának.
- Óóóó, és a miénkbe vissza tudunk tuszkolni, vagy szükségünk lesz a lakcímedre?
Csúsztatom ki oldalra a lábam, veszek fel egy laza terpeszt, miközben a botomat, magam mögé pörgetem. Feszes testtartás, mégis laza izmok. Mivel eleve verekedni készültem ma, eléggé be vagyok melegítve a harchoz.
- Mondanám, hogy egy szokványos péntek este, de ez csak John esetében helytálló, azt hiszem.
Kár is tagadni, méregető pillantásaim elárulják, hogy nem ehhez vagyok szokva. Komolyan foglalkoztat ennek a valaminek a fizikája. Mármint, az előbb még lepkepuki volt, most meg úgy tűnik, mintha lenne szilárd teste, de fennáll a veszélye, hogy káprázat. Mondjuk, jelenleg majdnem mindennek fennáll a veszélye. Elég érdekes egy indokot hozott nekünk, úgy nézek a mágusra, mintha várnám a kandikamerát a sarokból. De csak nem jön a szemét...
- Gondolom... a "kérlek" nem játszik...
Húzom egy kesernyés mosolyra a számat és teszek oldalra pár lépést, mialatt felmérni igyekszem a dolgokat.
- És számíthatok tőled harcművész viselkedésre, vagy kontár módjára ott csalsz ahol tudsz? Csak a miheztartás végett...
Ha le tudom foglalni, amíg John visszavuduzza a helyére, az még akár működőképes is lehet. Bár, jelenleg nem tudom megáll-e rajta a botom, vagy átsuhan a fején, mint kósza gondolatfoszlány a a szőke nők légüres fejében.
Music

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Szomb. Jún. 23, 2018 10:34 pm

Shiva megjegyzésére, hogy akár megélhetési mágus lehetnék csak elmosolyodok.
- A névjegy amit kaptál tőlem a bárban még abból az időből van, amikor az óhazában ezzel foglalkoztam. - mondom két vonal felskiccelése között - Nem fizet olyan jól, hogy vígan éljek belőle és túl sok nyomot hagy az ember lelkén. Nem véletlenül van áthúzva a "sötét varázslatok mestere" azon a kártyán.
A magát ötödik dimenzióbelinek aposztrofáló lény megjelenése az alkalmi társamra sem gyakorol éppen nyugtató hatást. Az alapállás felvétele, meg a feszült figyelem legalábbis elég árulkodó jelek azzal kapcsolatban, hogy nem épp a legnyugodtabb. Vagy egyszerűen csak a szakmájának megfelelően reagál egy újabb potenciális fenyegetésre.
Próbálom a kört egy űző mágiához felhasználni, de úgy tűnik, hogy akárhonnan is származzon ez kimondhatatlan nevű figura, természetes lény. Az mondjuk ránk nézve nem éppen a legjobb dolog, hogy ennek a természetes lénynek olyan hatalma van, amivel egy istennek látszik a mi világunkon és nincsen semmilyen olyan eszköz a kezemben, amivel legalább egy picit megszorongathatnám a tökeit. Már ha vannak neki tökei.
- Ki kell ábrándítsalak aranyom, de a legrosszabb hétfőm se ér fel ehhez a helyzethez.
Ezzel gondolom nem építem a szakmai renomémat, de elég volt bő húsz percet eltölteni Shiva társaságában, hogy tudjam megcserélné szaporító és a látószerveim helyét a testemen, ha egy ilyen helyzetet elblöffölnék.
A nő kérdésére a manó egy olyan hátborzongató vigyorral válaszol, amiért egy-egy horror rendező az elsőszülöttét is feláldozná a Sátánnak.
- Kérlek. - mondja jól érzékelhető szarkazmussal a hangjában - A feltételezésed már majdnem sértő Ms. Wu-San. Tisztelem a szabályokat. Ez nem jelenti azt, hogy ne tekergetném meg egy kicsit őket, de áthágni sosem fogom egyiket sem. Nem vagyok én olyan, mint Mxzptlk.
- Találgathatok? Te is egy vagy azok közül az átverőbajnokok közül, akiket megőrzött az emberek kollektív emlékezete a különböző mitológiákban. Loki, Anasi, Hermes. Csak néhány név az ismertebbek közül. Mi lenne ha nem játszanád itt a becsületest és egyből oda ugornánk, hogy megkapom a pénzem, Shivának meg nem kell aggódnia a szakmai hírnevéért.
Hölgyeim és uram és most tekintsék meg John Constantinet természetes életkörülményei között. A fajnak jellemzője, hogy a legnagyobb veszéllyel és a legunfairebb ellenfelekkel szemben is pofátlan magabiztosságot mutat, majd valami képtelen húzással palira veszi őket és mire az ellenlábasa rájön a cselre, ő már sakálrészegen dülöngél haza a kocsmából.
Ez persze jól hangzik, de most egy kicsit alaposabban meg kell túráztatnom magam a szokásosnál, hogy ilyen kimenetele legyen a helyzetnek.
- De akkor hol marad móka kedves Constantine? Mitől lesz izgalmas a dolog? Vagy netán a magabiztosság látszata csak a bizonytalanságot próbálja palástolni?
- Ha tudod ki vagyok, tudod mire vagyok képes.- hunyorítok rá a lényre - Ha pedig ezzel tisztában vagy, akkor tudod, hogy úgy is fogok találni valami módot arra, hogy kibabráljak veled és füled farkad behúzva fogsz hazamenni. Szóval csak baráti szívességként mondom, hogy ugorjunk a végére és mindenki egy csomó időt fog spórolni.
Szinte látom, ahogy az agyvize főni kezd. Meg bizarr-zöld szemöldökének a ráncolódása is azt sejteti, hogy nem éppen nyugodt.
- Most már csak azért is végigjátsszuk ez mágus! - sziszegi felém
- Akkor csak hagyd itt a neved egy cetlin és a többit bízd ránk. - vigyorgok rá - A cigimmel együtt ha kérhetem.
Nem kell neki kétszer mondanom. Egy pukkanás keretében már kereket is old. Amint eloszlik a füst, a helyén meglátom a cigis dobozom, amibe egy cetli van belegyűrve.
Az a rohadék elvitte a fél dobozt, de legalább nem volt teljesen unfair.
- Na most, hogy lekopott, beszéljük meg, hogy miként fogjuk átvágni a palánkon ezt a címeres marhát. - fordulok Shiva felé, aki gondolom most engem is a Pokolba kíván a nagy pofámmal együtt

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Kedd Jún. 26, 2018 12:29 am

John & Shiva @
Valami okból kifolyólag úgy érzem, ez egy baromi hosszú nap lesz és a végére lehet megfontolom a mágus Constantine láb alóli eltevését, amennyiben túlzottan macerás lesz a napom. Vagy levezetésnek vagy dühkitöltésnek, de valamire jó lesz. Gondolom.
- Nahát, neked még van lelked?  
Nézek rá meglepődött képpel, majd laza félmosolyba rándul az arcom. De csak mert megtehetem, meg amúgy, nem is volt egyértelmű a dolog.  És akkor még nem ejtettünk szót erről a materializálódott hangyafarokról.
- Remek. Ezzel nem nyugtattál meg.  
Harcra készen állok a lény másik oldalán, s lassú léptekkel mérem fel a méretét, becsült súlyát, már amennyiben hihetek a szememnek, de mivel az imént még pamacs volt, nem vagyok benne biztos, hogy nem csal a szemem.
- Ahha... tehát ez egy jó hosszú szövegbe burkolt nem volt.  
Jegyzem meg magamnak, elvégre hosszan bár, de azt mondta, hogy csűri csavarja a szabályokat. Ergo csalni fog. Hurrá. Az ilyet nem is lehet harcművésznek nevezni, szóval maradjunk a tetves csaló megnevezésnél. Csendben figyelem a kettejük közt lezajló párbeszédet és arra jutok magamban, hogy John hibája minden. Mármint, úgy fest, ő a fő mozgatórugója ennek az eszement ötletnek, én meg ilyen járulékos költség vagyok. Ami valahol jó is, meg valahol kellemetlen is. Nagy tányérnyi szemekkel meredek a körre, ami a pukkadás után már üresen áll. Pillogok párat.
- Eeez meg mi a kénköves pokol volt?  
Nyögöm ki tárgyilagosan, majd összecsukom a botomat és visszacsúsztatom a tokjába.
- Komolyan tőlem kérdezed? Szerinted én mennyiszer találkozok ilyen izékkel?  
Nézek rá morcosan, majd a hátamat a falnak döntve szusszanok egyet.
- Még csak a neve sem ismerős. Biztos ez a neve? Simán hazudhatott. Vagy anagramma is lehet, vagy akármi.
De azért a biztonság kedvéért az egyik vonalat elmaszatolom a lábammal, nehogy itt nekem idő előtt visszapofátlankodjon.
- Én csak akkor tudok vele bármit is kezdeni, ha hús-vér teste van, vagy legalábbis szilárd, amit ki tudok lyuggatni. Ha nekem itt köddé válik, akkor maximum porszívóval vagyok hatásos. Várom az ötleteidet, Mr. Ördögűző.

Music

Hozzászólások száma :
159

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Szer. Jún. 27, 2018 10:17 pm

Van egy olyan megérzésem, hogy a mai nap folyamán még fogok kapni legalább egy pofont ettől a nőtől. Nem mintha túlságosan vágynék arra, hogy meglazítsa néhány fogam. Sokkal másabb körülmények között tudnám elképzelni azt, hogy fizikai kontaktusba keveredünk és sokkal kellemesebb végkimenetellel.
- Addig a farzsebemben hordtam, amíg egy rohadt démon le nem nyúlta egy kislányéval együtt életem egyik legpocsékabb ördögűzése alkalmával. - válaszolok Shivának tetetett lazasággal - Ezért számomra duplán nem egészséges ha nem húzom ki a bakancslistáról a lelkem visszaszerzését.
Őszintén meglep, hogy képes valami őszintének tűnő mosolyszerűséget varázsolni az arcára. Egy tizedmásodpercig nem tűnik annak a kegyetlen zsoldosnak, ami és felsejlik előttem, hogy nem csak a tökéletesre kimunkált teste miatt vonzó nő.
Mnulgrakhsyplx válaszát igen velősen summázza, majd a lény eltűnésével pedig mintha egy kicsi támadó élt vélnék felfedezni a hangjában.
- Ti harcosok és az örök vágyatok a küzdelem után.... - sóhajtok egy hatalmasat mielőtt újabb szál cigire gyújtanék - Ez a barom már így is elég sok dolgot elárult magáról. Nem démon, nem szellem, hanem a létezés egy másik síkjáról jött ide. Pont, mint majdnem minden olyan mitológiai tréfamester. Gondolom nem voltak ismerősek azok a nevek, amiket felsoroltam neki, de mindegyik közös vonása, hogy egy nem éppen tiszta fialás egyik sem. Vagy a panteonjuk egy kívülállója, vagy egy hatalmat magához ragadó zabigyerek, ami tökéletesen beleillik az eddigi képbe. Mindannyian szerették szívatni a halandókat és ezt általában igen trükkös feladatok formájában tették.
Szívok egyet a cigiből és leülök a komódra, majd Shivára emelem a tekintetem. Bár neki úgy tűnik, hogy elég szorult helyzetben vagyunk, de ezt csak azért láthatja így, mert a megoldást csak abban keresi, hogy a botjával valakinek meglazítja a varratokat a koponyájában.
- Egy fontos részletet is megemlített még. Mégpedig azt, hogy az ötödik dimenzióból származik. - próbálom annyira jelentőségteljes hangon mondani, amennyire csak tudom
Egyrészt azért mert tényleg fontos, másrészt pedig azért, mert erre a tényre alapozom azt a precedenst, amivel megpróbálnám tágítani Shiva gondolkodásának a horizontját.
- Néhány éve éppen Londonban éltem és szokásommá vált a helyi tabloidok olvasása, hátha abban akadok valami munkára. Képzelheted, hogy mennyire gondoltam hitelesnek, amikor arról írtak, hogy Metropolisban egy fél méteres manó már napok óta szívatja Supermant. Betudtam annak a dolgot, hogy a szennylapok nem riadnak vissza egy kis photoshoptól annak érdekében, hogy álhíreket gyártsanak, de amikor a Daily Planet londoni kiadásában is főoldalon jött le a hír, akkor már kicsit megingott a szkepticizmusom. - szívok egy nagyot az adagolt halálból, majd az orromon keresztül engedem ki a letüdőzött füstöt - Már majdnem repülőre is ültem, hogy kisegítsem a Cserkésztfiút, de mire eljutottam volna oda, hogy lefoglaljam a jegyeket, már a TV is közvetített arról, hogy az a Mr. Myxztplk vereséget szenvedett. Az interjúban Superman elég sok dolgot elmondott és nem fukarkodott a részletekkel. Az ő manója is ötödik dimenzióbeli lény volt és ő is csak azután ment el, hogy a visszafele lebetűztették vele a nevét. Kábé egy fél évre rá Supergirlnél is próbálkozott Myxzptlk, de vele is csúfos kudarcot vallott.
Elhallgatok néhány másodpercre és hagyom, hogy kattogjon egy kicsit a nő agya. Talán rájön magától is, hogy mire szeretnék utalni. Az eddigiek alapján az jött le, hogy okos nő, csak egy kicsit szűk a látóköre.
- Bizarro óta tudjuk, hogy Superman nem szenved semmilyen mentális fejlődési rendellenességben. Viszont az is világos, hogy nem a legragyogóbb elme a világon. Az unokatestvéréről nem tudok nyilatkozni, de Superman hazafias optimista jellegéből fakadóan nem rendelkezhet túlságosan barázdált agykéreggel. Ha pedig egy ilyen alak kifogott egy Myxzptlk-en, akkor nekünk sem kellene aggódnunk. Gondolom az a sok edzés az elmédet se hagyta eltunyulni, én pedig olyan démonokat eszek reggelire, akik minden szavadat képesek ellened fordítani. Szóval mi lenne ha megmozgatnánk azokat a dörzsölt fogaskerekeinket és kitalálnánk valamit?

Every cunt can do it.
Some noise for you

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   Vas. Aug. 05, 2018 11:37 am

John & Shiva @
Nem, nem vagyok boldog és ha eddig nem is tudtam, most már azt is tudom, hogy nem a szívem csücske a mágia. Legalábbis eddig nem teszik, ami történt. Még úgy se, hogy elvileg a szakma egyik csillaga van itt mellettem. A válaszéra csak megrántom a vállam egy hitetlenkedő mosollyal az ajkamon.
- Ha te mondod.  
Lazán forgatom meg szemeimet a szavai hallatán. Kakukk, harcművész vagyok, mégis mit várt, hogy olajfestményekkel oldom meg a problémáimat? Előre érzem, hogy ez egy különösen hosszú és fájdalmas nap lesz számomra.
- És miért is jó hír nekünk? Miért jó nekünk hogy egy létező zabigyerek egy másik dimenzióból? 
Nem egészen értem, hogy ez nekünk ugyan miben segít. Mivel nem démon, gondolom nem lehet démonűző dolgokkal sem eltakarítani, tehát én úgy érzékelem, nem jó nekünk. azonban ő meglehetősen más állásponton van. Kezd meginogni a hitem. A szavaira bólintok én is, aha, jó értem, hogy ez fontos.
- És.. van ott valami, ami jó nekünk? 
Nem fér a fejembe, hogy miért hiszi azt, hogy naprakész vagyok mágiából meg kókuszpókból. Gyilkos technikákból az vagyok, meg mindig figyelem a megfelelő fórumokat, mikor egy-egy újabb harcművészeti ágüti fel a fejét. Aztén rendszerint vérbefojtom, de ez mellékes. Azonban ahogy hallgatom amit mond... gondolkozós ábrázatba csapódik át az értetlenségem. Összevont szemöldökkel meredek előre, hüvelykujjam körmét érintve a szémhoz mélázok el. Várjunk csak. Ez a sztori ismerős. Ezt...ezt...
- Vá-vá-vá... Ezt olvastam valahol! 
Kiáltok fel magam is meglepetten s megpróbálom felidézni a morzsákat a fejemben.
- Egy..egy imp az ötödik dimenzióból. Supermannek elmondta, hogy egy udvari bolond a maga világában. Az erejét... viccekre használta, egészen addig, amíg egy könyvből tudomást szerzett erről a világról.
Halászom ki szépen a rég elfeledett mappába temetett infó darabkákat az agyam leghátsó zugából. A rosseb se gondolta volna, hogy ez egyszer kelleni fog.
- Bugyimanus egész egyszerűen hülyére vette és kimondatta a nevét, de nem hiszem, hogy ez megint működne. Viszont annyira mégsem okos, mint hiszi.
Itt komolyan elgondolkozom. Hülyét csinál mindenkiből, de ha belőle csinálnak, még a legalapvetőbb csapdába is belesétál. Elgondolkoztató...
- Lehetséges... hogy bár mindenből viccet csinál, de ő maga nem szeret nevetség tárgya lenni?

Music
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine   

Csak egy kis félreértés - Shiva & Constantine
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» [Miniboss] Hanna
» Egy tökéletesen semleges szituáció, ami már minden, csak nem semleges...
» Kártyánkat a sors keveri meg, mi magunk csak játszunk