There's the whole Universe to have fun. Stay or run?
 

KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Fórum Kisokos
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Most történik
∇ 2019.01.04 - Jump City: Robotméhek támadták meg a belvárost. 3000 ember fertőzött, egy harmada már halott vagy haldoklik. Kijárási tilalmat rendeltek el.
∇ 2019.01.05 - Gotham City: A termőföld öntözővizét megfertőzték. Magas koncentrációjú idegméreg vegyült a vízbe. Batman minden erejével azon van, hogy reggel ne induljon be az automatikus öntözés.
∇ 2019.04.30 - Central City: A Testvériség eltakarító törekvései kudarcba fulladtak. Mind az Időtlen Szépség, mind a Vér Hordozója túlélte a gyilkossági kísérletet, azonban a város fizette meg ennek az árát. A nyomornegyed fele összeroppant a reá dőlő épülettől. Még zajlik a kutatás túlélők, illetve holtak után. Felújításról még csak nem is beszélnek.
∇ 2019.05.01 - Jump City: Valaki csúnyán elbánt a várossal. Méhek tucatjai gyilkoltak a belvárosban, felelőst még nem találtak minderre. Az érintett részt karanténba zárták, néhányan fogtak el robotméhet, mely segítség lehet egy ellenszerre, mielőtt majdnem 4 ezer ember pusztul el. Az idő most nagyon nem barát. UPDATE: Cyborg elbukott, a gyilkos méhek több száz ember halálát okozták, ellenszer még sehol, egy-két embernek talán sikerült elfogni egy-egy példányt. A városban hírzárlat van, a kórházak és a hullaház is tömve van.
∇ 2019.09.13 - Gotham City: Deathstroke megbízást kapott Ivy likvidálására s bár teljesen eliminálni nem tudta, de kellően sikerült megzavarnia a növénynőt ahhoz, hogy menekülnie kelljen. Ivy otthona porig égett, benne rakás zsoldos holttesttel készül a jövő termőföldjének amit azonban a Zöld anyja most nem tud figyelemmel kísérni. Slade nyomására egy ideig kénytelen Jump Cityben meghúzni magát, de ez nem jelenti azt, hogy világmegváltó terveit feladná... (játék kronológiailag ez után következik Jump city elesése a robotméhek által)

∇ 2020.03.14 - Amerika: Lila ködszerű anyag lepte el a városokat s bár fájdalom nélkül, de földre kényszerítette a lakosságot. Nem tűnik halálosnak, de senki sincs magánál, hogy biztosat mondjon.
Chatbox
Oldalunk
Legutóbbi témák

» The Pact
•• Half in the shadows, half burned in flames •• Emptyby Vendég Szomb. Jan. 01, 2022 4:50 pm

» Lena Luthor/Danvers
•• Half in the shadows, half burned in flames •• Emptyby Lena Luthor Csüt. Dec. 23, 2021 9:41 am

» date night with puddin'
•• Half in the shadows, half burned in flames •• Emptyby Joker Szomb. Okt. 23, 2021 9:23 pm

» Gondolkozok... Maria Poppy & Richard E. Wiley
•• Half in the shadows, half burned in flames •• Emptyby Maria Poppy Szomb. Okt. 09, 2021 7:08 pm

» Stillwater Camp
•• Half in the shadows, half burned in flames •• Emptyby Pamela Isley Csüt. Szept. 16, 2021 7:08 pm

» Archiválás kérése
•• Half in the shadows, half burned in flames •• Emptyby Raven Roth Vas. Aug. 22, 2021 7:11 pm
Statisztika
Hatalmi Harcok
Gotham

Slade
Villian
Metropolis

Név
Titulus
Central City

Faye
Hero
Star City

Név
Titulus
Jump City

Ivy
Villian
Atlantis

Név
Titulus
Top posting users this month
Music

Megosztás
 

 •• Half in the shadows, half burned in flames ••

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Jason Todd


Jason Todd


Join date :
2020. Apr. 03.
Age :
30
Tartózkodási hely :
New Jersey > Delaware Bay > Gotham
Hozzászólások száma :
56

•• Half in the shadows, half burned in flames •• Empty
TémanyitásTárgy: •• Half in the shadows, half burned in flames ••   •• Half in the shadows, half burned in flames •• EmptyHétf. Ápr. 26, 2021 9:32 pm





Jason nem rajong az olyan közhelyes mondásokért, mint a "Ne ítéljünk külső alapján", mégis, ahogy egy  tetőn állva végignéz Star City est kivilágításban tündöklő utcáin, a mélyen elnyomott, romantikus oldala el tudja képzelni, hogy a város valóban úgy ragyog az űrből nézve, mint egy fényes csillag. De éppen ez benne a csalóka. A békés, hívogató fények könnyen elkápráztatják az avatatlanok szemét, amitől atmoszféráját tévesen a tisztaság jelével azonosítják, csakhogy, ha nem volnának az árnyak között mélyre behálózó bűnszervezetek, korrupt tisztviselők vagy fura szerzetek az utcákon, akkor a városnak nem volna szüksége egy, a ruháját tekintve környezetvédelmet propagáló íjászra. Komolyan, annak a fickónak nincsenek tanácsadói? Az öltözködés még egy dolog, Jaynek ilyesmibe jogtalan volna úgy belekötnie, hogy épp szokásos, kedvenc bőrkabátja alatt taktikai páncélzatot visel, arcát pedig vörös sisak takarja. De ha már egyszer tud célozni, és Roy képességeit elnézve elég jól is ért hozzá ahhoz, hogy még át is adja másnak ezt a tudást, akkor miért nem fordul megbízhatóbb fegyverekhez? Bár, ha már úgyis eszébe jutott, ugyanezt Arzenál esetében se tudja felfogni. Ahogy azt sem, miért éppen őhozzá fordult a kérésével. Jó, ez így ebben a formában nem igaz. Ha valaki, Jason nagyon is megérti, miért nem áll még készen felkeresni egykori mentorát és miért döntött úgy, hogy nem próbál meg üzenni neki. Ráadásul, van egy olyan érzése, hogy Roy éppen ezt kihasználva kereste fel őt. Egy része biztosan tisztában volt azzal, hogy Jason nem fog fejtágítást tartani neki arról, hogy keresse meg a golyóit és álljon végre a Zöld Íjász elé, miközben J. is gondosan tartja a körülbelül nyolcvannyolc lépés távolságot Batmantől. Meg aztán, a skarlát íjász kimondatlan gyengepontja. Túl sok bennük a közös ahhoz, hogy elutasítsa, mikor szívességet kér.
Plusz, bár ezt Roynak hangosan ki nem mondaná, tudja, hogy a srác megérzései azért az esetek többségében helytállóak. Márpedig, ha ő azt mondja, hogy a zsigereiben érzi, hogy a közelmúltban elhullott metahumánok nem szokásos, egy emberes, hirtelen felindulásos esetek, akkor abban lennie kell valaminek. Persze, azt még mindig meg tudja kérdőjelezni, hogy ebben miért neki kell nyomok után kutatnia, mielőtt Roy beszélne egykori társával, ahelyett, hogy megkérte volna a környéken valószínűleg jártasabb Fekete Kanárit, de ez már végső soron nem is számít, hiszen eljött.    
- Mert vajból van a szívem, azért!
Mormog magának az orra alatt, már csak azért is, mert belső őrlődését leszámítva maga az este csendes, kimondottan nyugodtnak mondható. Még az Íjászt sem látta a közelben, pedig megfordult a fejében, hogy lefolytathatnának egy csevegést, összehasonlítva Gotham és Star City aktuálkriminalisztikai helyzetét. Ha nagyon unatkoznak, még diagramok, és statisztikai mutatók is előkerülhetnének.
Valószínűleg részletesebb prezentációs tervet is készítene, ha nem ütné meg valami a fülét. Lépések. Szaporák. Futás hangja. És a gyakoriságból ítélve, nem egy emberhez tartoznak. Márpedig, péntek késő este beiktatni egy gyors edzést fura hobbi. Nem feltétlenül Jasonnek, ő az ilyen elvont, és embertelen edzésterveket megszokta Bruce tanítása alatt, de belátható, hogy az átlagember nem így éli az életét. És azt is kétli, hogy felülről nézve a szőkeség azért sietne egy szűk kisutca irányába, mert a mögötte loholó három alakkal egyszerre szeretne kirúgni a hámból.
- Ideje hőst játszanom. Megint. Sokba fog ez neked kerülni, Harper!
Morgolódása ellenére szélsebesen hagyja el rögtönzött őrposztját, hogy az üldözés végső színhelyére siessen, lehetőleg még azelőtt, hogy a potenciálisan rámenős támadók utolérhetnék a nőt. Szerencsére, a sebességüket elnézve nem nagyon fitt, gyalogos üldözésen edződött alakokról van szó.
- Játékidő van? Leszek én a fogó!
Nem hagy sok időt a megfordulóknak, lőfegyverei helyett redarangjait hajítja a férfiak felé. A pisztolyai hangosak, és korábbi tervezgetése ellenére, elhanyagolná, vagy legalábbis, amennyire lehet, késleltetné a smaragd nyilassal való összefutást. Így aztán pengéivel becélozza a támadók lábait és vállait, gyors egymásutánban engedve ki fegyvereit kesztyűs ujjai közül. Ketten, akik combjukba kapták a pengéket, a földre kerülnek a fájdalomtól, az egyikük fájdalomtól nyöszörögve nyúl sérült karjához.
- Arra minden oké, hölgyem? - szól hátra a szőkének, miközben egy ütéssel kiüti a támadókat. Mert, mégiscsak illedelmes srác ő, amikor az akar lenni.
- Remélem, hogy nem a telefonszámát vagy snapchat nevét akarták elkérni, mert akkor ez kínos beszélgetés lesz.
Persze... mert minden más szempontból ez teljesen hétköznapi interakció...

Oh my goodness

gracious!

I've been bamboozled.
Vissza az elejére Go down
Collette Rindra


Collette Rindra


Plecsnik :
•• Half in the shadows, half burned in flames •• Origin11•• Half in the shadows, half burned in flames •• 34874410
Join date :
2021. Apr. 24.
Tartózkodási hely :
Star City
Hozzászólások száma :
10

•• Half in the shadows, half burned in flames •• Empty
TémanyitásTárgy: Re: •• Half in the shadows, half burned in flames ••   •• Half in the shadows, half burned in flames •• EmptyKedd Ápr. 27, 2021 5:51 am

Jason & Collette



Lassan haladok Star City egyik utcáján, mert különösebben nincs okom a sietségre. Van egy találkozom egy emberrel, akinek elvileg vannak bizonyítékai az egyik metahuman ellen, aki megvetette a lábát a városban. Kapóra jön, ráadásul ha személyesen meggyőződök róla, hogy használhatóak a bizonyítékok, akkor mindenképpen lejáratom egy cikkben. Nincs semmi szükség arra, hogy még egy őrült mászkáljon a városomban. Hányan fognak árvákká válni, mert rossz helyen voltak rossz időben? Vagy csak egyszerűen, mert valami romlott megkeseredett metahuman, aki elvesztette az emberségét, mikor kezd tombolni? Minden előfordulhat, s éppen ezért kell nekem cselekednem, hogy őket mint a társadalom mocskát felszámoljam, vagy elérni azt, hogy soha többé ne tudjanak ártani embertársaimnak. Én az emberek pártját képviselem, úgy mint a titkos szervezet, akikkel szoktam közös akciókra menni. Az utóbbi időben nem hívtak, nem igényelték a segítségem, talán mert kezdek a fejük fölé növekedni. De lehet, hogy a módszereimmel nem értenek egyet egyes esetekben. Ki tudja? Sosem mertek szembesíteni vele. Igen, így tehát kénytelen vagyok saját szakállamra cselekedni, mindenféle segítség nélkül. Kezdem megszokni az egyedül létet, az olykor teljesen kemény akciókat. Nem minden esetben van könnyű dolgom, mert nincs mögöttem a csapat. Kétség kívül az egységben van az erő, s a sérülés esélye teljesen lecsökken. Lassan kezdem felfedezni a csapdaállítás ízét, hogyan csalhatom őket tőrbe, de ahhoz mindenképpen sok információt kell gyűjtenem róluk.
Befordulok az egyik utcasarkon, majd elhaladok egy sötét sikátor mellett. A sétám nyugodt mindaddig, míg fel nem fedezem, hogy követnek. Gyorsítok a lépéseimen, teljesen olyan érzést keltve az üldözőimtől, hogy egy ártatlan rémült préda vagyok. Én sem most jöttem le a falvédőről, s ha este van dolgom, akkor jó pár önvédelmi eszköz van nálam, mint például a pisztolyaim. Az egyik hagyományos lőszerrel van ellátva, míg a másik inkább kisebb altató lövedékeket lő ki a célpontjaim felé. Nem mindig megsemmisítés a célom, elég ha csak felfedem a személyazonosságát egy-egy maszkos hősnek, s rögtön derékba töröm a karrierjét, hiszen keresni fogják. Mindenkinek vannak ellenségei, úgy mint nekem, Batmannek és a többinek. Sokan olvashatják egyes időközönként a cikkeim, amit az egyes metahumanökről írok, s rendszerint akkor válok célponttá számukra. Nyílt kihívás, s én meg várom, hogy beleessenek a csapdába. Nem vagyok jó kislány. Kedvenc időtöltésem a megfigyelés, s a kapcsolati hálók feltérképezése. Azokra csapok le, akik a leggyengébb láncszemek. Nem használok nyílt utcás rablásokat, sokkal inkább kihasználom a ballépéseiket ellenük.
Mi a helyzet a követőimmel? Az, hogy nagyon el akarnak kapni engem. Szóval valaki felbérelte őket? Talán egy újabb ellenség, vagy szembesíteni akarnak valamivel? Még gyorsabb lépésekre váltok, amit könnyedén megteszek a saját fittségi szintemmel. Néha lopva hátra pillantok, s ők már szó szerint szaladnak felém. Ekkor a következő szűk kis utcába megyek, s én sem vagyok rest előnyre szert tenni, szaladni kezdek én is. Észlelem, hogy szinte körülbelül 15-20 méter távolság van köztem és üldözőim között. Egyszer csak fájdalmas hangokat hallok magam mögött, így megfordulok. Mindegyik a földön, s egy újabb alakot vélek felfedezni. Talán mások odasietnének, hogy jaj de köszönöm szépen a segítséget, addig én felmérem a jóakaróm. Kiüti őket egy ütéssel, s azok már ott vannak sérülten a koszban fetrengve. Veszem a bátorságot közelebb lépni.
- Megvagyok – szándékosan nem használom a köszönöm szót, mert jómagam szintén elintéztem volna őket, de ez maradjon az én titkom. Mikor ott vagyok a bizonyos megmentőm mellett, úgy reagálok neki a snapchates szavaira.
- Ilyen alakoknak telefonszámomat nem szokásom megadni, snapchatem meg nincsen. Tweetert használok! - jegyzem meg, s ha már a médiáról van szó, akkor természetesen rögtön rátérek a lényegre.
- Esetleg nem bánnád, ha csinálnánk egy közös képet? - nézek rá, abban a reményben, hogy nem fog elutasítani. Még sosem láttam, vagy hallottam róla a városban. Bizonyíték gyanánt kellene, s ha már kép, akkor rákérdezek.
- Te meg ki vagy? - pislogok rá, s idő közben a drága mobiltelefonom előveszem, abban a reményben, hogy nem utasít el.
Vissza az elejére Go down
Jason Todd


Jason Todd


Join date :
2020. Apr. 03.
Age :
30
Tartózkodási hely :
New Jersey > Delaware Bay > Gotham
Hozzászólások száma :
56

•• Half in the shadows, half burned in flames •• Empty
TémanyitásTárgy: Re: •• Half in the shadows, half burned in flames ••   •• Half in the shadows, half burned in flames •• EmptyHétf. Május 03, 2021 9:32 pm





Felszalad azért a sisak alatt a szemöldöke a nő viselkedésétől. Nem is a köszönet hiánya az, ami felkelti a figyelmét, az efféle felesleges illemtől bármelyik gothami eltekintene, mert a zűrbe keveredő áldozatok javarésze nem fog ottmaradni, és egy denevérruhás, szemmel láthatóan démonokkal küzdő csókával társalogni. Jason esete ettől csupán annyiban különbözik, hogy ő nem is foglalkozik azzal, hogy a hős, a jótevő szerepében tetszeleg-e vagy tőle is éppen ugyanúgy fognak tartózkodni, mint azok, akiknek a sorait ritkítja. Ő csak teszi, amit tesz, hajtja őt előre a meggyőződés, s a méreg, ami vagy a Lázár-veremből került belé és vált énjének visszavonhatatlan, megmásíthatatlan részévé, vagy mindig is vele volt, és ez lehetett egy, a lemezek alatti, rejtett indoka annak, hogy az anyja olyan könnyen lemondott róla, az élet pofonjai pedig csak tovább kovácsolták a későbbiekben, Héphaisztosz műhelyében finomítva a különös, s végzetes ötvözetet. Plusz, a szülővárosában már szemtanújává vált annak, hogy ha rossz és a még rosszabb környékek közül az utóbbit mondhatja magáénak az ember, abban annyi attrocitás érheti a peches delikvenst, hogy egy idő után óhatatlanul is finom porrétegként rakódik rá az illető személyiségére a bágyadt fásultság, mi jószerével agyonnyomja az esetlegesen jelen lévő minimális hálát. Az ő világában ez egyike a természet törvényeinek. Viszont a nőben, jobban mondva, annak közönyében van valami, ami birizgálja a csőrét. Ezen szintű rideg tudomásulvétel normálisnak számítana, ha éppen Thaliával beszélgetne, igaz, abban az esetben ezek a fickók még könnyen megúszták volna azzal, hogy Jay szereli le őket, mert a Démon lánya esélyesen megrövidítette volna őket egy fejjel. Vagy más testrésszel. Igaz, Jason azon személyek közé tartozik, aki előbb röhögne a sírjuk felett, semmint ilyen figurákért könnycseppet morzsoljon el.
- Twitter, hm? Azt hittem, azt csak celebek és sajtósok használják.
Egyszerű információmorzsának is tűnhet, hiszen szavai elárulhatják, azon túl, hogy megvillantja fantasztikus, szarkasztikus humorát, hogy nem éppen a közösségi hálók legnagyobb betyárja. Persze, tisztában van velük, még úgyis, hogy csupán ex-társa Batmannek, a tájékozottság még mindig a "munkájának" a részét képezi, viszont nem igazán töri magát, ha a kontemporális popkultúráról van szó. Ennek két szimpla oka van: egy, nem férne bele a bűnirtói huszonnégy órába, és kettő, általában a dílerek, csempészek, gengszterek nem arról híresek, hogy terebélyes fantábort tudhatnának magukénak a Facebook és még ki tudja miféle platformokon. Így, mondhatjuk, hogy Jay háttérmunkája szempontjából is kimondottan elhanyagolható az efféle oldalak látogatása. Bár, valahol nem lepné meg, ha Drake már csinált volna neki valami elcseszett profilt. Mindenesetre, ahhoz kapóra jön, hogy kipuhatolózva kösse a nőt valami hivatáshoz.
- Viszont, jó látni, hogy van, aki szó szerint értelmezte a "követés" funkciót.
Hiába, ma egyszerűen sziporkázik. Ha valaha eljut addig, hogy szögre kell akasztania a két 45-ös kaliberűt, majd beáll stand uposnak.
- Tudod, a maszk nem éppen a fotogenitás bizonyítéka.
Szavai mellé még köröz is mutatóujjával sisakja körül, afféle okostojás megjegyzésként, viszont nem utasítja el egyenesen, direkt módon a kérést, nem véletlenül. Ha egy majdnem rablás és lehetséges erőszak után egy közös kép dobná fel a nő napját, ő aztán nem fog a dolog útjába állni. Már csak azért sem, mert léteznek már róla felvételek a világhálón, és egy kép alapján még semmi olyat nem fog kapni jelenlegi társasága, amihez ne jutna hozzá a gothami hírek, vagy a körözési listák alapján.
- Pókember vagyok, csak profilt váltottam. - igen, szinte garantált, hogy komédiásként fényes jövő állhatna előtte.
- De ha kutatómunka miatt érdekel, a Red Hood névvel valószínűleg nagyobb sikered lesz.
Adja meg a választ a kérdésre, a maga módján. Nyilván, lehetne ő is akár kedvesebb, de mentségére szóljon, nem szokása csevegni a támadások áldozataival, így mondhatni, hogy ilyen szempontból rozsdás. Utoljára Robinként csinált hasonlót, és az a legnagyobb jóindulattal sem tegnap volt.
- A rajongók szakmai ártalom?
Bök fejével az ájultan heverők felé. Nem tapogatózna más esetben, de ha már a szőkeség fesztelenül nyitott felé a kérdéseivel, úgy érzi, belefér egy a részéről. Legalább eldöntené a latolgatást, ami benne zajlik, ugyanis eddig vagy arra tippelne, hogy szabadnapos rendőrnő áll előtte, vagy egy firkász. Maszkos öntörvényűként, ehhez a kettőhöz jó szimata van, az első opciót pedig kizárná, mert nem egy stukkerrel és egy jelvénnyel néz éppen farkasszemet, és, ahogy felméri a nőt, kétli, hogy a farzsebéből előrántana egy bilincset. Ami persze nem zárja ki azt, hogy az éjjeli szekrényének fiókjában heverjen egy.
De ez már feltehetőleg csak Jason elkalandozásának fabrikációja.

Oh my goodness

gracious!

I've been bamboozled.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





•• Half in the shadows, half burned in flames •• Empty
TémanyitásTárgy: Re: •• Half in the shadows, half burned in flames ••   •• Half in the shadows, half burned in flames •• Empty

Vissza az elejére Go down
 
•• Half in the shadows, half burned in flames ••
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dust & Shadows
» •• another day in paradise ••

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Universe FRPG :: Játéktér :: Star City-
Ugrás: